Shqiperi
BalkanWeb.TV Foto Forum Horoskopi Moti Gatimi Kontakt
 
Reagon PS, Gjylameti‏: Opozita, zëdhënëse e pasigurisë, ende punë për reflektim
Reagon PS, Gjylameti‏: Opozita, zëdhënëse e pasigurisë, ende punë për reflektim
Ka reaguar selia e Partisë Socialiste sa i takon akuzave të opozitës. Si kundërpërgjigje e akuzave të një pas njëshme, deputetja e PS, Blerina Gjylameti tha se opozita ka ende shumë për të reflektuar mbi faktin se ku e la Shqipërinë pas 8 vjet qeverisje
KOMENTO
Ndihma ekonomike e njėsinė nr.4, Prefektura e Tiranės konfirmon lėvrimi e fondit
Ndihma ekonomike e njėsinė nr.4, Prefektura e Tiranės konfirmon lėvrimi e fondit
Institucioni i Prefektit tė Qarkut Tiranė, ka reaguar mė anė tė njė vendimi, pėrcjell mediave, ku konfirmohet se ėshtė aprovuar dhe lėvruar fondi pėr ndihmėn ekonomike tė Njėsisė Minibashkiake Nr.4
KOMENTO
Grabitja nė Paskuqan, rrėfen kryefamiljari: Si na torturuan ‘Maskat’ mbi krevat-  VIDEO
Grabitja nė Paskuqan, rrėfen kryefamiljari: Si na torturuan ‘Maskat’ mbi krevat-VIDEO
“Policia nuk ka dhėnė realitetin. Grabitja dhe torturat qė na bėnė grabitėsit nuk janė treguar realisht ashtu si ka ndodhur. Ne kemi pėrjetuar njė horror tė vėrtetė si familje”. Kėshtu tregon Elmaz Manallari rreth ngjarjes nė Paskuqan ku njė familje u grabit nėn kėrcėnimin e armės nga persona tė maskuar
KOMENTO (2)
 
ILDKP e gjobiti, Hila: Do pėrballem nė Gjykatė pėr cėnimin e nderit
Zėvendėsministri i mbrotjes Dritan Hila ka deklaruar se njoftimin pėr vendosje gjobe nga ILDKP e ka mėsuar nga mediat. Nė njė reagim ai shprehet se bėhet fjalė pėr vonesė nė dorėzimin e deklarimit tė pasurisė. Mė tej thekson se e pranon pagesėn e gjobės
Deklarim i rremė i pasurisė, ILDKP kallėzim penal ndaj gjyqtarit Gjin Gjoni
ILDKP: Zyrtarėt mbajnė 50-60 milionė euro “cash” nėn jastėk
S'deklaruan pasuritė, ILDKP gjobė ndaj zv/Ministrit, Hila dhe deputetit Suli
KOMENTO (4)
Deklarim i rremė i pasurisė, ILDKP kallėzim penal ndaj gjyqtarit Gjin Gjoni
Inspektoriati i Lartė i Deklarimit dhe Kontrollit tė Pasurive ka kallėzuar penalisht gjyqtarin e Gjykatės sė Apelit Tiranė njėkohėsisht dhe anėtar i KLD-sė Gjin Gjoni. Sipas ILDKP Gjoni akuzohet se ka fshehur dhe ka bėrė deklarim tė rremė tė pasurisė
ILDKP: Zyrtarėt mbajnė 50-60 milionė euro “cash” nėn jastėk
ILDKP i vendosi gjobė, Hila: Pėrballje nė Gjykatė pėr cėnimin e nderit
KOMENTO (2)
INUK shemb një ndërtesë në Ksamil, pritet prishja e tre të tjerave
INUK vijon aksioni i shembjes së ndërtimeve pa leje në zonë bregdetare. Ditën e sotme, është shembur me shpërthim të kontrolluar një ndërtesë në Ksamil. Ndërkohë, pritet dhe prishja e tre objekteve të tjera
KOMENTO
Ekspertėt shqiptarė sjellin nga Greqia nė Shqipėri zemrėn e Ilia Karelit
Njė prokuror shqiptar dhe njė ekspert i mjekėsisė ligjore udhėtuan dje drejt Athinės, pėr tė tėrhequr prej andej zemrėn dhe disa inde tė lėkurės sė Ilia Karelit, shqiptarit qė u kaqtrajtua pėr vdekje nė burgun e Nigritas, nė Greqi
Koridhalo, plagoset shqiptari i dėnuar, u pėrpoq tė pengonte njė konflikt
KOMENTO (2)
Tenderi i ilaçeve, Petrit Vasili kundër ndryshimeve të ministrit Beqaj
Përdorimi i frazave "Pacienti në qendër", "Garantim dhe garanci për të gjithë" apo "Qëllim i Mirë" të jemi të sigurt që nuk realizohen nëpërmjet shkeljes së ligjit, por vetëm nëpërmjet përmirësimit dhe zbatimit rigoroz të këtij të fundit"
KOMENTO
Namik Dokle: I kam kërkuar Tahirit të gjejë Bleona Matën
Deputeti socialist, Namik Dokle i ka kërkuar ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, që të merret me gjetjen e vajzës së vogël nga Kukësi, Bleona Mata, e zhdukur prej afro 4 vitesh
KOMENTO (1)
AKU shton kontrollet për rritjen e sigurisë ushqimore
Autoriteti Kombëtar i Ushqimit dhe Task Forcë për përcaktimin e rregullave për therjen e kafshëve dhe tregtimin e mishit, e ngritur në dhjetor të vitit që lamë pas, kanë inspektuar 2852 subjekte gjatë 6 muajve të fundit, ndërsa nga 1 janari 2013 deri me 12 nëntor 2013, numri total i inspektimeve ka qenë 2190
KOMENTO
ILDKP: Zyrtarët mbajnë 50-60 milionë euro “cash” nën jastëk
Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive ka zbuluar së fundmi se zyrtarët e shtetit kanë mbajtur rreth 50 deri 60 milionë euro “cash”, të padepozituara në banka dhe të padeklaruara më parë
KOMENTO (3)
KLD: Gjykatat Administrative tepër të ngarkuara, MD të përcaktojë ndihmesat ligjorë
Këshilli i Lartë i Drejtësisë konstaton me shqetësim ngarkesën e madhe të punës në Gjykatat Administrative në të gjithë vendin dhe në mënyrë të veçantë të Gjykatës Administrative të Shkallës së Parë Tiranë dhe Gjykatës Administrative të Apelit
KOMENTO
Visho Ajazi: Himara si Krimea me ndarjen e re, një agjent rus në politikën shqiptare
Një deklaratë tjetër e thënë nga Ajazi në mbledhje,n e Komisionit te Sigurise ka qenë edhe ajo që ka të bëjë me përfshirjen e politikanëve të ndryshëm në rrjetet e shërbimeve të huaja. Kështu, pyetjes “a ka politikanë që punojnë për shërbimet e huaja”, Ajazi i është përgjigjur se “ka pasur një politikan..."
KOMENTO (14)
Shkodër, procedim penal për drejtorin e Rrugëve Rurale
Policia e Shkodrës ka nisur procedimin penal ndaj Drejtorit të Ndërmarrjes së Rrugëve Rurale Shkodër, Dedë Tonaj, i cili akuzohet për veprën penale të “Shpërdorimit të detyrës”
KOMENTO
Bllokimi i turistëve në Theth, procedim penal për drejtorin e Rrugëve Rurale, Tonaj
Policia e Shkodrës ka nisur procesimin penal ndaj Drejtorit të Ndërmarrjes së Rrugëve Rurale Shkodër, Dedë Tonaj, i cili akuzohet për veprën penale të “Shpërdorimit të detyrës”
KOMENTO (1)
Pogradec, INUK tenton tė prishė lokalin, 3 gra me 1 fėmijė kėrcėnojnė se do hidhen nga godina
Inspektorėt e INUK-ut nė fshatin Piskupat tė Pogradecit, po pėrballen me rezistencėn e banorėve tė cilėt kundėrshtojnė prishjen e godinave qė kanė ndėrtuar pa leje buzė liqenit
INUK shemb njė ndėrtesė nė Ksamil, pritet prishja e tre tė tjerave
VIDEO: Pogradec, INUK tenton tė prishė lokalin, 3 gra me 1 fėmije kėrcėnojnė se do hidhen nga godina
KOMENTO (18)
Kryeministri Rama nesër në Vatikan, takon Papa Françeskun
Kryeministri shqiptar, Edi Rama pritet të takohet nesër në Selinë e Shenjtë në Vatikan, me Papa Françeskun
KOMENTO (1)
Basha: Ekonomia nė rėnie, Rama-Meta tė hapin sytė ose tė pėrballen me pasojat
Kryetari i PD-sė, Lulzim Basha shpreh shqetėsim pėr situatėn ekonomike nė vend, duke bėrė pėrgjegjėse qeverinė pėr atė qė e cilėson si arbitraritet fiskal mbi shqiptarėt, reduktim tė vendeve tė punės dhe rritjen e ēmimeve. Kalaja: Marrėveshja me FMN, masa shtrėnguese
VIDEO: Basha: Ekonomia nė rėnie, Rama-Meta tė hapin sytė ose tė pėrballen me pasojat
KOMENTO (20)
Ēuēi: Reforma territoriale s’ka lidhje me zgjedhoren, Rauning: Bashkėpunoni
Ministri Pėr Ēėshtjet Vendore, Bledi Ēuēi ėshtė takuar sot me ambasadorin e OSBE-sė Florian Rauning, tė cilin e ka siguruar se reforma territoriale nuk ka lidhje me atė zgjedhore.
KOMENTO (3)
Kontrolli i SHISH, opozita refuzon ngritjen e komisionit, braktis mbledhjen
Opozita ka refuzuar sot ngritjen e grupit të kontrollit për SHISH dhe ka braktisur Komisionin e Sigurisë, i cili priste të miratonte ngritjen e këtij grupi.
KOMENTO
 
 
  TV | News24 - Live
 
   
 
 
   
   
   
  Radio | Rash - Live
 
   
   
 
SONDAZH
 
 
Nensondazh
 
   
 
 
BALKANWEB.TV
Grabitja nė Paskuqan, rrėfen kryefamiljari: Si na kėrcyen ‘Maskat’ mbi krevat
 
 
BALKANWEB.TV
Pogradec, INUK tenton tė prishė lokalin, 3 gra me 1 fėmije kėrcėnojnė se do hidhen nga godina
 
 
BALKANWEB.TV
Ēuēi: Reforma territoriale s’ka lidhje me zgjedhoren, Rauning: Bashkėpunoni
 
 
BALKANWEB.TV
Basha: Ekonomia nė rėnie, Rama-Meta tė hapin sytė ose tė pėrballen me pasojat
 
 
BALKANWEB.TV
Kur fantazma ndjek ndeshje futbolli nė stadium
 
 
BALKANWEB.TV
Kosovė, parlamenti voton pėr Gjykatėn Speciale
 
 
BALKANWEB.TV
Jo vetėm lajme! Ja gafat gjatė transmetimit live nė televizion
 
 
BALKANWEB.TV
Gjyshi i Bleona Matės: Kam informacione se ėshtė nė Turqi, po e kėrkoj vetė
 
 
BALKANWEB.TV
Moti pėr sot 23 prill
 
 
BALKANWEB.TV
Raporti vjetor i Ministrisė sė Drejtėsisė, Naēo: Do reformojmė Kėshillin e Prokurorisė
 
 
BALKANWEB.TV
Dita e Ndėrkombėtare e Tokės, aktivitete edhe nė SHqipėri
 
 
BALKANWEB.TV
Miratohet projektligji, Lame: Jo legalizim ndėrtimeve pas 2009-ės
 
 
BALKANWEB.TV
Ankandi i obligacioneve 10-vjeēare, nesėr qeveria kėrkesė pėr borxh qytetarėve
 
 
BALKANWEB.TV
Restaurohet filmi “Tomka dhe shokėt e tij”
 
 
BALKANWEB.TV
6-vjeēari nė timonin e njė “Harley-Davidson”
 
 
 
 
FOTOGALERI
“People”: Lupita Nyong’O, femra mė e bukur nė botė
 
 
FOTOGALERI
Fytyra e vėrtetė e njė ēifti, fushatė shokuese kundėr dhunės ndaj gruas
 
 
FOTOGALERI
Tila Tequila shtatzėnė, tregon foto nė facebook
 
 
FOTOGALERI
Jonida Maliqi sėrish brune
 
 
FOTOGALERI
Diktatori fėmijė, zbulohet albumi i fėmijėrisė sė Kim Jong Un
 
 
FOTOGALERI
Ambasadori italian shijon bukuritė e Shqipėrisė, rafting nė Skrapar
 
 
FOTOGALERI
Sri Lankė, arrestohet dhe dėbohet turistja angleze me tatuazhin e Budės
 
 
FOTOGALERI
Tė presėsh veshjen, tendenca e re nė Hollywood
 
 
FOTOGALERI
Kate Middelton bėhet deejay
 
 
FOTOGALERI
Valeria Marini ndahet nga bashkėshorti, njė vit pas martese
 
 
FOTOGALERI
Lea Michelle, pėrkėdhelje dhe poza seksi
 
 
FOTOGALERI
Tiranė, makina del nga rruga dhe pėrfundon nė fast food, nuk ka tė lėnduar
 
 
FOTOGALERI
“Selfie” mė tė bukura tė personazheve tė njohur
 
 
FOTOGALERI
Makina pėrfundon nė kanal nė aksin Levan-Vlorė, dy persona humbin jetėn, njė i plagosur
 
 
FOTOGALERI
Njė burrė shėtit rosat me litar nė rrugėt e Londrės
 
 
FOTOGALERI
Ēfarė fshihet nė kėtė vrimė?
 
 
FOTOGALERI
Tre lesbike martohen bashkė, presin fėmijė e parė
 
 
FOTOGALERI
Florida, kapet peshkaqeni gjigand 365 kg, ja “lufta” e peshkatarit me bishėn
 
 
 
 
   
 
 
Lajme te Kategorive te tjera
 
    Reagon PS, Gjylameti‏: Opozita, zëdhënëse e pasigurisë, ende punë për reflektim  
    Jacobson: Themelimi i Gjykatës, lajm i mirë për Kosovën  
    Koridhalo, plagoset shqiptari i dėnuar, u pėrpoq tė pengonte njė konflikt  
 
 
    Lavrov: Do të reagojmë nëse cënohen të drejtat e rusëve  
    FIFA e UEFA inspektojnė punimet pėr stadiumin “Ruzhdi Bizhuta”  
    Tespiet e Isa Boletinit në Cakran të Fierit  
   
    Aktroni gjatë seksit?! Ja pse nuk është mirë të shtireni  
    Piktorë, trinitet, supermarket  
    Prefekti: Bllokimi i buxhetit, s’është vendimi im por i Këshillit