BalkanWeb.TV Foto Forum Horoskopi Moti Gatimi Kontakt
Lehtėsia pėr pagimin e taksave, Shqipėria e 131-ta, 15 vende mė lart se vjet  
21/11/2014
 
Publikohet raporti ‘Paying Taxes 2015’ qė e rendit Shqipėrinė nė vendin e 131 pėr lehtėsinė e tė paguarit tė taksave. Raporti merr nė analizė 189 vende, duke i renditur sipas lehtėsisė qė secili prej tyre ka pėr pagimin e taksave. Ky raport ėshtė hartuar nga Banka Botėrore, IFC dhe PwC. Nė analizė janė 189 vende, ndėrsa krahasuar me njė vit mė parė, Shqipėria ka bėrė pėrmirėsime, duke u ngritur me 15 vende. (da.xha/BalkanWeb)
 
Durrės, arrestohet njė 37-vjeēar, u kap me 15 kg tritol nė makinė, do ta tregtonte
Bota nė njė minutė, fotot top tė ditės
10-vjeēari me trombozė nė mėlēi, Babai: Do t’ia dhurojė nėna, presim pėrgjigje pėr transplantin
 
 
 
21/11/2014
Tė gjithė stėrviten, Messi dhe Pique bėjnė muhabet
 
 
21/11/2014
Koalicioni PDK-LDK, Rama: E pėrshėndes, vijojmė projektet e pėrbashkėta
 
 
21/11/2014
Peleshi: Shqipėria, njė vend qė ende reflekton armiqėsi ndaj LGBT
 
 
 
21/11/2014
Rama: Alarmante, padija jonė nė bujqėsi pėr tė pėrfituar nga BE-ja
 
 
21/11/2014
Tentuan emigrimin ilegalisht nė Angli, 2 shqiptarė karbonizohen nė kamion
 
 
21/11/2014
Skandal nė Ballsh, ish-ministri i diktaturės Feēor Shehu shpallet “Qytetar Nderi”
 
 
 
21/11/2014
Gruevski flet shqip, kėnaqet audienca!
 
 
21/11/2014
“I penduari”: Do denoncoja krimet, policėt mė fyen e nxorėn pėrjashta
 
 
21/11/2014
Pamje tė rralla tė Kosovės me ngjyra nė vitin 1944
 
KERKO NE ARKIV
- Kategori  
 
- Titull  
- Data  
 
- Tekst  
No Flash