Teknologji
BalkanWeb.TV Foto Forum Horoskopi Moti Gatimi Kontakt
 
Tani me WhatsApp mund të kryhen edhe telefonata
Tani me WhatsApp mund të kryhen edhe telefonata
Shërbimi i ri që do të ofrojë aplikacioni Whats App do të jetë ai i telefonatave zanore, i cili erdhi në mënyrë të papritur për të gjithë nga krijuesit e çatit në Mobile World Congress në Barcelonë.
KOMENTO
Akuza ‘Apple’, 13 punëtorë preken nga leucemia për shkak të kimikateve
Akuza ‘Apple’, 13 punëtorë preken nga leucemia për shkak të kimikateve
Kompania Apple po heton për 13 punëtorë të fabrikës Shenzen në Kinë të cilët dyshohet se janë prekur nga sëmundja e leucemisë, ndërsa 5 persona kanë vdekur për shkak të kësaj sëmundje.
KOMENTO
Frutat dhe perimet e vjeshtës
Frutat dhe perimet e vjeshtës
Frutat e perimet e vjeshtës janë burim i shkëlqyer i vitaminave dhe ndihmojnë për një trup e mendje të shëndoshë. Njihuni me vetitë e tyre
KOMENTO (1)
 
Google prezanton telefonat me programin Android One
Google prezantoi sot programin Andrid One bashkë me tre telefona inteligjentë me çmim të arsyeshëm. Programi Android One është në dispozicion fillimisht në Indi, dhe vjen tek tre telefona inteligjentë, si: Micromax Canvas A1, Spice Dream UNO dhe Karbonn Sparkle V.
KOMENTO
Indi, YouTube do funksionojë dhe pa lidhje interneti
Një lajm i mirë për përdoruesit e YouTube në Indi: YouTube do të funksionojë edhe nëse nuk keni internet. Kjo do të thotë se përdoruesit do të kenë mundësi të shkarkojnë dhe ruajnë video dhe t’i ri-shohin ata pa përdorur lidhje interneti.
KOMENTO
Një në 8 persona ndërrojnë çarçafët 1 herë në muaj
Të shtrihesh në një shtrat të freskët është një nga kënaqësitë e vogla të jetës. Por duket që vetëm disa e gëzojnë këtë si një rutinë javore. Në një sondazh në lidhje me zakonet e shtëpisë, vetëm 35 për qind e të rriturve kanë thënë se pastrojnë dhe freskojnë shtratin e tyre një herë në dy javë
KOMENTO (1)
Kinë, korsi rruge për ata që përdorin telefonat
Një korsi për ata person që përdorin telefonat celularë. Disa vende kanë korsi për biçikleta, të tjerët për motoçikleta, por ndodhet vetëm një vend të Kinë që përmban një lloj korsie të ndryshme nga të tjerët: një korsi vetëm për personat që janë të dhënë pas pajisjeve të tyre telefonike
KOMENTO
Acer krijon “kapelën selfie”, për të pasionuarit pas selfie-ve
Grupit të pajisjeve të çuditshme, që janë shfaqur këto ditët e fundit, i bashkohet edhe Kapela Selfie e kompanisë Acer. Është ekzakt ashtu siç është emërtuar, vetëm se në një nga mënyrat më të çuditshme: një kapele e madhe ngjyrë rozë stolisur me gur të shndritshëm
KOMENTO
250 mijë dollarë gjobë në ditë Yahoo-së
Yahoo-ja kërcënohet nga qeveria amerikane me një gjobë prej 250,000 dollarësh në ditë, nëse gjiganti i kërkimit në internet nuk dorëzon të dhënat e kërkuara.
Mësohet se agjencia amerikane e Sigurisë kombëtare pretendon nga Yahoo-ja t’i bindet rregullave të reja të mbikëqyrjes
KOMENTO
Pse zemra e femrës nuk funksionon mirë në trupin e mashkullit
Meshkujt të cilëve u është transplantuar zemra e femrave kanë një rrezik më të lartë të vdekjes brenda një viti, zbulon një studim i shkencëtarëve amerikanë.
Në studimin e parë të këtij lloji, hulumtuesit nga Universiteti i Marylandit analizuan rezultatet e 31.634 transplantimeve të zemrës
KOMENTO
Ja çfarë tregon gishti tregues për femrat dhe meshkujt
Një studim ka zbuluar se madhësia e gishtit tregues dhe atij të unazës është një tregues se sa tërheqës/e ata janë ndaj seksit të kundërt. Studimet sot thonë se një grua me gishtin tregues më të gjatë se gishti i saj i unazës ka të ngjarë që të ketë një fytyrë simetrike dhe më tërheqëse
KOMENTO (2)
Interneti: A po na dëmton mendërisht?
Tweet-e, poste, chat, email. Mes smartphone-ve dhe rrjeteve socialë, kalojmë në internet një pjesë të madhe të jetës sonë. E megjithatë studimet e fundit tregojnë që interneti na bën të ndihemi të vetmuar e të depresuar. Dhe mund të jetë në origjinë të disa shqetësimeve psikologjikë
KOMENTO (1)
Nikon prezantoi ‘kamerėn selfie’, Coolpix S6900
Fenomeni “selfie” por pėrhapet nė tė gjithė botėn, qė nga “selfie i famshėm nė Oscar”, i cili theu rekordet nėpėr rrjetet sociale. Edhe kompania Nikon ka krijuar njė aparat tė ri fotografik posaēėrisht pėr tė pasionuarit pas selfie-ve. Kjo kamera quhet Nikon CoolpixS6900.
KOMENTO
Kinë, gjiganti “Huawei” rekruton shkencëtarë evropianë
Kompania kineze e telekomunikacionit, “Huawei”, do të rekrutojë qindra shkencëtarë në Evropë për aktivitetin e saj ”Kërkim dhe Zhvillim”, kryesisht për teknologjinë e smartfonëve, njoftoi François Quentin, presidenti i “Huawei France”
KOMENTO
Shtyp butonin dhe shtëpia ndryshon pamje-FOTO
E veçanta e këtij modeli shtëpie qendron në faktin se ka një vëllim rrotullues të aftë për të ndryshuar planin e shtëpisë, shkruan BalkanWeb. Një pjesë e shtëpisë lëviz duke shtypur një buton
KOMENTO
Kompania Apple fshin shtėpinė nė foton e fotografit
Kompania Apple, nė fillim tė kėtij viti ka kontaktuar me fotografin norvegjez pėr shfrytėzimin e njė prej fotografive tė tij. Arritėn njė marrėveshje, por ai nuk e kishte idenė se pėr cfarė do tė shfrytėzohej fotoja
KOMENTO
Sot stuhi diellore, pritet të godasë Tokën!
Dy shpërthime të mëdha në sipërfaqen e Diellit, kanë ndodhur sot, duke lëshuar stuhi diellore magnetike, të cilat pritet të godasin edhe Tokën. Por specialistët bëjnë të ditur se goditjet nuk pritet të shkaktojnë probleme të mëdha, vetëm ndërprerje të sinjaleve të GPS-it, radio komunikimit dhe transmetimeve të tjera
KOMENTO
Viber vjen me veçorinë e video-thirrjeve
Viber ka përditësuar aplikacionet e saj në pajisjet iOS dhe Android me një veçori që shumë përdorues kanë kohë që po e kërkojnë -video thirrjet në pajisjet mobile. Që nga ky moment ju mund të komunikoni edhe me video me miqtë tuaj në Viber.
KOMENTO
Apple ul çmimin e iPhone 5 dhe iPhone 5S
Kompania Apple ka ulur çmimin e iPhone 5S dhe 5C, pas prezantimit të gjeneratës së gjashtë të këtij telefoni.
KOMENTO
Shėnohet rekord gazi serrė, Toka drejt mbytjes!
Shenjė kjo qė kufiri i riorganizimit tė Planetit, ka mbėrritur vėrtet nė njė pikė tė vėshtirė. Sipas vlerave tė dosjes sė fundit, pėrqendrimi i CO2 nė atmosferė ka mbėrritur 396 pjesė pėr milionė, qė pėrkon me 142% nė krahasim me nivelin paraindustrial
KOMENTO
 
 
  TV | News24 - Live
 
   
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
  Radio | Rash - Live
 
  toolbar  
   
   
 
SONDAZH
 
 
Nensondazh
 
   
 
 
BALKANWEB.TV
Ja pse qytetarėt e Lisbonės presin nė semafor kur ndizet e kuqja!
 
 
BALKANWEB.TV
Rama: Arsimi i lartė shpėtoi nga njė kancer agresiv, jo mė diploma qė s’sjellin punėsim
 
 
BALKANWEB.TV
Misteri, Bitraj: Pse vodha te Arka Stok? Kisha arsye tė fortė, s’flas dot mė gjatė
 
 
BALKANWEB.TV
Njihuni me majmunin qė kujdeset pėr dhėmbėt!
 
 
BALKANWEB.TV
Veliaj nė “Njerėz nė Fokus”: Dorėhiqem nėse PD vėrteton akuzat se, dasma ime preku buxhetin
 
 
BALKANWEB.TV
Bushati e Hoxhaj nesėr nė Milano: Hapet konsullata, dhe pėr shqiptarėt nga Kosova
 
 
BALKANWEB.TV
Kamerat e sigurisė filmojnė njė fantazėm nė hyrje tė Dover Castle
 
 
BALKANWEB.TV
Fullani, lė qelinė e burgut, momenti kur hyn nė shtėpi
 
 
BALKANWEB.TV
Vogėlushja zhgėnjehet kur takon Obamėn: Prisja Beyoncé!
 
 
BALKANWEB.TV
Bota nė njė minute, fotot top te ditės
 
 
BALKANWEB.TV
Lindita Nikolla: Data 21 domethėnėse pėr Papėn, dita kur iu dorėzua Zotit
 
 
BALKANWEB.TV
Skandali i BSH, Arvizu takon Metėn: Ēėshtja po politizohet, pengon hetimin
 
 
BALKANWEB.TV
Fushė-Krujė, tritol automjetit tė kryetarit tė Bashkisė, Bardhi: S'kam hasmėri
 
 
BALKANWEB.TV
Irak, ja sulmi nga ajri i SHBA-vė ndaj terroristėve tė ISIS
 
 
BALKANWEB.TV
Vajza s’njeh babanė, traumatizohet kur e sheh me look tė ri
 
 
 
 
FOTOGALERI
Swanepoel seksi dhe joshėse
 
 
FOTOGALERI
Kira Kazantsev shpallet Miss Amerika
 
 
FOTOGALERI
Terapistja, qė zhvishet pėr tė “shėruar” pacientėt
 
 
FOTOGALERI
Yjet me fundshpinėn mė tė bukur nė botė!
 
 
FOTOGALERI
I fejuari vdes njė muaj para dasmės, foto nėn ujė nė nder tė tij
 
 
FOTOGALERI
Sarah Marie Summer, vajza e “varur” nga zmadhimi i gjoksit
 
 
FOTOGALERI
Meksikė, mbėrrin uragani Odile, resortet mbushen me tė evakuuar
 
 
FOTOGALERI
Nė Brescia kunguj rekord, fiton ai me 700 kg
 
 
FOTOGALERI
Rihanna, cfarė teze simpatike
 
 
FOTOGALERI
Moana Pozzi, 20 vjet pa pornostarin mė te dashur tė Italisė
 
 
FOTOGALERI
Miley Cyrus, vė nė lojė Nicki Minaj
 
 
FOTOGALERI
Miss Italia 2014 ėshtė siciliania Clarissa Marchese
 
 
FOTOGALERI
Lady Gaga, me pizhame zbret nė Stamboll
 
 
FOTOGALERI
Austri, sipėrmarrėsi 81 vjeēar martohet me infermieren 24 vjec
 
 
FOTOGALERI
Ajay peshonte 152 kg, sot ėshtė njė pin-up e suksesshme
 
 
FOTOGALERI
Fotomontazhi, humor apo shpullė pėr drejtėsinė?!
 
 
FOTOGALERI
Ciklistet me zog jashtė
 
 
FOTOGALERI
Dasma e Canalis, Belen i vjedh skenėn nuses, kritika ne web
 
 
 
 
   
 
 
Lajme te Kategorive te tjera
 
    Përkujtohet 72-vjetori i Konferencës së Pezës, Peleshi: Para sfidave të mëdha, të punojmë sëbashku  
    Deputeti i VV: Nuk mund të vendosë Serbia për fatin e Kosovës  
    Greqi, Sondazh: SYRIZA kalon ”Demokracinë e re” për zgjedhjet parlamentare  
 
 
    SHBA: Dhuna po rrezikon armëpushimin në Ukrainën lindore  
    Vizita e Papës ndryshon Superioren  
    Përkujtohet 72-vjetori i Konferencës së Pezës, Peleshi: Para sfidave të mëdha, të punojmë sëbashku  
   
    “Selfie” i parë në botë shitet për 70 mijë paund-FOTO  
    Peza, spiranca historike e bashkimit  
    'Fullani', Ambasadori holandes: Test pėr drejtėsinė shqiptare