BalkanWeb.TV Foto Forum Horoskopi Moti Gatimi Kontakt
Njëra nga xhihadistet bukuroshe është vrarë
Ora 13:08 | 16 Shtator 2014
Njëra nga xhihadistet bukuroshe është vrarë
Njëra nga dy adoleshentet austriake, që braktisën shtëpitë në Vjenë për t’u bashkuar me rebelët islamikë në Siri, është vrarë.
KOMENTO
Dëshmitari: Aktorja po bënte seks në makinë kur e ndaloi policia
Ora 12:59 | 16 Shtator 2014
Dëshmitari: Aktorja po bënte seks në makinë kur e ndaloi policia
Aktorja me ngjyrë u bë e famshme sidomos për rolin e skllaves CoCo në filmin “Django Unchained”, akuzoi policinë
e Los Angeles për ngacmim dhe dhunë.

KOMENTO
“Unë lahem, shkoj të luftoj, bëj detyrën time përpara Allahut”
Ora 12:53 | 16 Shtator 2014
“Unë lahem, shkoj të luftoj, bëj detyrën time përpara Allahut”
I akuzuar është Kreshnik B., 20 vjeç, që do përgjigjet përpara ligjit si i pari gjerman që ka qenë pjesë e organizatës terroriste Shteti Islamik
KOMENTO
“Ata kanë kallashë, ne kemi Samsung”-  VIDEO
Ora 12:50 | 16 Shtator 2014
“Ata kanë kallashë, ne kemi Samsung”- VIDEO
Kufiri mes Koresë së Veriut dhe Koresë së Jugut mbetet një nga zonat më të rrezikshme në botë. Por ndërsa në veri ndodhet një shtet i izoluar dhe i varfër, në jug është një nga shtetet më të zhvilluara në planet. Për të treguar fuqinë e tyre në këtë drejtim, koreano- jugorët kanë vendosur në kufi një ushtri me robotë
KOMENTO
Erleta-Kastros: Nuk bėhesh VIP kur i kėndon vajzės, kujdesu pėr tė!
Ora 12:49 | 16 Shtator 2014
Erleta-Kastros: Nuk bėhesh VIP kur i kėndon vajzės, kujdesu pėr tė!
Erleta Hoti ka njė mesazh pėr ish-bashkėshortin e saj, Kastro Zizon, me tė cilin ka edhe njė vajzė, Nian. Kastro i ka kushtuar njė kėngė vajzės sė tij, ndėrkohė qė, sipas Erletės, ai nuk pėrkujdeset fare pėr vajzėn.
KOMENTO
Ambasadori britanik: Sistemi i Drejtësisë shqiptare është i organizuar keq
Ora 12:33 | 16 Shtator 2014
Ambasadori britanik: Sistemi i Drejtësisë shqiptare është i organizuar keq

KOMENTO
Basha: Mision i PD, mbrojtja e demokracisė dhe shtetit ligjor
Ora 12:30 | 16 Shtator 2014
Basha: Mision i PD, mbrojtja e demokracisė dhe shtetit ligjor
Basha takohet me Drejtorin pėr Ballkanin Perėndimor dhe Zgjerimin nė Ministrinė e Jashtme tė Britanisė sė Madhe, z.Oėen Jenkins.

KOMENTO (2)
Plani rregullues, Lame: 14 mijė objekte rrezikojnė tė pėrjashtohen nga legalizimi
Ora 12:25 | 16 Shtator 2014
Plani rregullues, Lame: 14 mijė objekte rrezikojnė tė pėrjashtohen nga legalizimi
14 mijė objekte penalizohen nga legalizimi pėr shkak tė planit rregullues. Tė dhėnat u bėnė tė ditura nga kreu i Aluiznit Artan Lame. Nė njė deklaratė pėr mediat Lame thekoi se planet rregullues te disa komunave dhe bashkive nuk kane marrė parasysh gjendjen ekzistuese
KOMENTO (2)
Panariti: ‘Gjuha blu’ po ngjitet drejt veriut, masa tė rrepta. Njeriu s'rrezikohet
Ora 12:13 | 16 Shtator 2014
Panariti: ‘Gjuha blu’ po ngjitet drejt veriut, masa tė rrepta. Njeriu s'rrezikohet
Sipas ministrit ky infeksion u vėrejt kryesisht nė zonat juglindore tė vendit, por raste janė evidentuar edhe nė Elbasan, pra shihet njė tendencė e saj pėr tu pėrhapur edhe drejt veriut. Panariti siguroi mė tej se njerėzit nuk rrezikohen nga kjo sėmundje qė prek bagėtitė si pasojė e pickimit nga vektorėt
KOMENTO
Ish-drejtori i Punësimit në Shkodër gjykohet për refuzim për deklarim të interesave private
Ora 11:48 | 16 Shtator 2014
Ish-drejtori i Punësimit në Shkodër gjykohet për refuzim për deklarim të interesave private
Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Shkodër dërgon për gjykim kërkesën ndaj shtetasit Lorenc Dema, ish-Drejtor i Shërbimit Kombëtar të Punësimit në këtë qytet, i akuzuar për “refuzim për deklarim të interesave private”
KOMENTO
‘Ekonomia’ e ‘Ligjet’ miratojnë ligjin për azilkërkuesit
Ora 11:42 | 16 Shtator 2014
‘Ekonomia’ e ‘Ligjet’ miratojnë ligjin për azilkërkuesit
Zv.ministri i Brendshëm, Ilir Mustafaraj ka deklaruar para komisionit të Ekonomisë se parashikohet rritje e fluksit të azilkërkuesve, si pasojë e situatës në Lindjen e Mesme prandaj duhet rregulluar me praktika të reja ky ligj
KOMENTO
Obama dërgon ushtarë në afrikë për të luftuar Ebolan
Ora 11:40 | 16 Shtator 2014
Obama dërgon ushtarë në afrikë për të luftuar Ebolan
Presidenti amerikan Barack Obama përpiqet të bllokojë epideminë Ebola duke shpallur dërgimin e rreth tre mijë ushtarëve amerikanë në Afrikën Perëndimore për të marrë pjesë në luftën kundër virusit që ka bërë deri tani 2 400 të vdekur
KOMENTO
Përurohet konsullata Shqipëri-Kosovë në Milano, Bushati- Hoxhaj: Një hap i rëndësishëm
Ora 11:31 | 16 Shtator 2014
Përurohet konsullata Shqipëri-Kosovë në Milano, Bushati- Hoxhaj: Një hap i rëndësishëm
U zhvillua sot në Milano ceremonia e Inaugurimit të Konsullatës së re të Republikës së Shqipërisë, brenda së cilës do të kryhet gjithashtu dhe përfaqësimi konsullor i Republikës së Kosovës
KOMENTO (2)
Policia: Hoteli qė denoncoi PD ėshtė i vėllait tė Koēos dhe ėshtė i ligjshėm
Ora 11:23 | 16 Shtator 2014
Policia: Hoteli qė denoncoi PD ėshtė i vėllait tė Koēos dhe ėshtė i ligjshėm
Policia e Vlorės ka sqaruar sot pretendimet e ngritura dy ditė mė parė nga Partia Demokratike se Koēo Kokėdhima ka ndėrtuar nė Qeparo njė hotel 3-katėsh me leje dhe tė kundraligjshėm
KOMENTO (10)
Luan Rama i LSI: Mesazhet e Konferencës së Pezës, aktuale dhe frymëzuese
Ora 11:05 | 16 Shtator 2014
Luan Rama i LSI: Mesazhet e Konferencës së Pezës, aktuale dhe frymëzuese
Në një prononcim për mediat, Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Luan Rama u shpreh se Konferenca e Pezës përcaktoi karakterin patriotik dhe antifashist të luftës partizane
KOMENTO
Vizita e Papës ndryshon Superioren
Ora 10:39 | 16 Shtator 2014
Vizita e Papës ndryshon Superioren
Vizita e Papës në Shqipëri ka bërë që institucioni i futbollit shqiptar të anulojë çdo aktivitet më 21 shtator. Dje sektori i garave në FSHF ndryshoi kalendarin, në një kohë që më parë kishte programuar tri ndeshje ditën e diel
KOMENTO
Rama: Arsimi i lartė shpėtoi nga njė kancer agresiv, jo mė diploma qė s’sjellin punėsim
Ora 10:37 | 16 Shtator 2014
Rama: Arsimi i lartė shpėtoi nga njė kancer agresiv, jo mė diploma qė s’sjellin punėsim
Kryeministri Edi Rama u shpreh se pėr njė vit, Arsimi nė vend kas arritur tė gjejė busullėn e orintimit. Sipas tij, deri mė sot pėrballeshim me njė sistem jo koherent dhe pa standarde, ndėrsa tashmė ka nisur puna pėr krijimin e njė sistemi logjik nė arsim
{4:26006}

KOMENTO (6)
Sherr pėr paratė, pronari italian vret dy punėtorėt shqiptarė
Ora 10:35 | 16 Shtator 2014
Sherr pėr paratė, pronari italian vret dy punėtorėt shqiptarė
Njė shtetas italian, Xhanluka Siferi, ka qėlluar pėr vdekje dy shqiptarė nga Kosova nė Fermano tė Italisė. Mediat italianė bėjnė tė ditur se viktimat janė Valdet Avdyli, 26 vjeē dhe Nexhmedim Mustafa, 38 vjeē
KOMENTO (2)
Vizita e Papės nė Tiranė, Ipeshkvijtė publikojnė axhendėn
Ora 10:30 | 16 Shtator 2014
Vizita e Papės nė Tiranė, Ipeshkvijtė publikojnė axhendėn
Publikohet axhenda e vizitės sė Papa Franēeskut nė Tiranė. Sipas kėsaj axhende tė publikuar nga Konferenca Ipeshkvnore e Shqipėrisė Papa pritet tė mbėrrin nė aeroportin e Rinasit rreth orės 09:00 ku do tė pritet nga kryeministri Edi Rama
{4:26008}

KOMENTO
Korçë, shpërthim granate në banesën e një personi me precedent penal
Ora 10:08 | 16 Shtator 2014
Korçë, shpërthim granate në banesën e një personi me precedent penal
Persona ende të pa identifikuar kanë hedhur një granatë në banesën e një personi me precedent të mëparshëm penal në qytetin e Maliqit. Burime nga vendi i ngjarjes bëjnë me dije se granata është hedhur në banesën e Grigor Koçiut
KOMENTO
Vjedhja në BSH, 3 prej të arrestuarve rekurs në Gjykatën e Lartë
Ora 10:00 | 16 Shtator 2014
Vjedhja në BSH, 3 prej të arrestuarve rekurs në Gjykatën e Lartë
Tre nga të arrestuarit për vjedhjen e 713 milionë lekëve në Bankën e Shqipërisë kanë bërë rekurs në Gjykatën e Lartë. Kërkesë për rekurs në këtë gjykatë kanë bërë Petrit Ramohitaj, Klevis Bejtaj dhe Myzejen Belba
KOMENTO
Haxhinasto vizitë dy ditore në Itali: Takimi për përfshirje në rrjetin kombëtar rrugor
Ora 09:45 | 16 Shtator 2014
Haxhinasto vizitë dy ditore në Itali: Takimi për përfshirje në rrjetin kombëtar rrugor
Ministri i Transporteve Edmond Haxhinasto do të zhvillojë një vizitë dy ditore në Itali ku do të marrë pjesë në takimin e Këshillit të Ministrave të Transportit të BE-së në Milano. Synimi i këtij takimi sipas ministrit Haxhinato është intensifikimi i bashkëpunimit rajonal
KOMENTO
Itali, shkatërrohet banda e trafikimit të drogës, në pranga 28 persona
Ora 09:22 | 16 Shtator 2014
Itali, shkatërrohet banda e trafikimit të drogës, në pranga 28 persona
Shkatërrohet një bandë në Itali e cila merrej me trafikim droge, armësh edhe parash mes Shqipërisë, Sardenjës dhe veriut të Italisë. Në total janë arrestuar 28 persona me kombësi shqiptare, italiane dhe rumune duke përfshirë edhe dy gra
KOMENTO
Fier, pusi i naftės ēliron gaz, largohen 15 familje, ndėrpritet mėsimi nė shkollė
Ora 09:20 | 16 Shtator 2014
Fier, pusi i naftės ēliron gaz, largohen 15 familje, ndėrpritet mėsimi nė shkollė
Aktivizimi i njė pusi nafte nė fshatin Verri tė Fierit ka sjellė mjaft probleme pėr banorėt e zonės, pasi ēliron gaz. Mėsohet se rreth 15 familje tqė zonės janė larguar, pasi rrezikojnė helmimin
{4:26009}

KOMENTO
Testi, 22 “drejtues” të rinj në polici, javën tjetër bëhet intervista me gojë
Ora 08:40 | 16 Shtator 2014
Testi, 22 “drejtues” të rinj në polici, javën tjetër bëhet intervista me gojë
Të shtunën që vjen do të jetë faza e dytë për të gjithë aplikantët për të marrë gradën “drejtues” në radhët e policisë. Lajmi konfirmohet nga burime pranë Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit, sipas të cilave, fundjavën që lamë pas është zhvilluar faza e parë e këtij konkursi
KOMENTO
Gjakmarrja u "vjedh" librat 3 fëmijëve të familjes Mhilli
Ora 08:15 | 16 Shtator 2014
Gjakmarrja u "vjedh" librat 3 fëmijëve të familjes Mhilli
Gjovana Mhilli, dje nuk ka mundur të ulet në bankat e shkollës si gjithë moshatarët e saj. Ëndrra e 6-vjeçares mbahet peng nga gjakësit e babait të saj. Edhe dy vëllezërit, Jozefi 11 vjeç dhe Klevisi 13 vjeç, nuk kanë shkelur kurrë në dyert e shkollës
KOMENTO
Nishani: Guvernator të huaj? Shqipëria, 102 vjet e pavarur
Ora 08:02 | 16 Shtator 2014
Nishani: Guvernator të huaj? Shqipëria, 102 vjet e pavarur
Presidenti, Bujar Nishani i ftuar mbrëmë në emisionin “Opinion” të gazetarit, Blendi Fevziu në TV Klan, la të kuptohej se është kundër zgjedhjes së një Guvernatori të huaj në Bankën e Shqipërisë, me besimin se vendi ynë ka njerëz të kualifikuar për këtë pozicion
KOMENTO (6)
Shatërvani, ministria rrëzon bashkinë e Durrësit
Ora 07:31 | 16 Shtator 2014
Shatërvani, ministria rrëzon bashkinë e Durrësit
Ministria e Kulturës ka 'rrë zuar' dje vendimin e Bashkisë së Durrësit për heqjen nga qendra e qytetit të shatërvanit 84-vjeçar. Një projekt i miratuar për rehabilitimin e sheshit "Liria" parashikonte heqjen prej aty të objektit të 1930-ës, monument kulture. Por, meqenëse objekti si monument mbrohet nga shteti, miratimi për lëvizjen e tij duhet të jepet nga Ministria e Kulturës
KOMENTO (2)
Mjekė, stomatologė e farmacistė, si tė fitoni 135 kredite nė njė muaj
Ora 07:27 | 16 Shtator 2014
Mjekė, stomatologė e farmacistė, si tė fitoni 135 kredite nė njė muaj
Mjekėt, farmacistėt apo stomatologėt, qė nuk kanė arritur tė grumbullojnė numrin e kėrkuar tė krediteve, sipas programit tė ricertifikimit kanė njė mundėsi shumė tė mirė pėr tė rikuperuar situatėn nė tė cilėn ndodhen
KOMENTO
Misteri, Bitraj: Pse vodha te Arka Stok? Kisha arsye tė fortė, s’flas dot mė gjatė
Ora 07:20 | 16 Shtator 2014
Misteri, Bitraj: Pse vodha te Arka Stok? Kisha arsye tė fortė, s’flas dot mė gjatė
Ardian Bitraj, nga qelia e burgut 313 rrėfen se paratė i shpenzoi nė loto sporti dhe se askush nuk ka pėrfituar asnjė qindarkė. Ish-pėrgjegjėsi i Arkės Stok nė pjesėn e dytė tė intervistės pėr “GSH”, shprehet se ndjen keqardhje pėr arrestimin e ish-guvernatorit Ardian Fullani, por sa i pėrket nėse ai ka ose jo pėrgjegjėsi penale, thekson se ėshtė pjesė e hetimit
{4:26005}

KOMENTO (11)
Deputeti i VV: Nuk mund të vendosë Serbia për fatin e Kosovës
Ora 06:22 | 16 Shtator 2014
Deputeti i VV: Nuk mund të vendosë Serbia për fatin e Kosovës
Serbia duhet ta ndryshojë qëndrimin ndaj Kosovës, nuk duhet të vazhdojë të jetë pengesë e Republikës së Kosovës, pengesë e barazisë dhe bashkëjetesës përbrenda Kosovës, dhe nuk duhet të jetë pengesë që Kosova të jetë e barabartë me vendet tjera.
KOMENTO
SHBA: Dhuna po rrezikon armëpushimin në Ukrainën lindore
Ora 05:34 | 16 Shtator 2014
SHBA: Dhuna po rrezikon armëpushimin në Ukrainën lindore
Zyrtarët në qytetin ukrainas të Donetskut thonë se bombardimet kanë vrarë gjashtë njerëz dhe kanë plagosur 15 të tjerë, ndërkohë që Shtetet e Bashkuara thonë se armëpushimi mes qeverisë së Kievit dhe rebelëve të mbështetur nga Rusia po "rrezikohet gjithnjë e më shumë".
KOMENTO
Peza, spiranca historike e bashkimit
Ora 02:25 | 16 Shtator 2014
Peza, spiranca historike e bashkimit
Nga: ZAHO GOLEMI/NEXHIP ONJEA
KOMENTO (1)
“Kafshata” e ardhshme e Rusisë
Ora 02:17 | 16 Shtator 2014
“Kafshata” e ardhshme e Rusisë
Ukraina nuk është i vetmi vend ku Rusia po nxit probleme. Sipas saj, që nga shpërbërja e Bashkimit Sovjetik më 1991, Moska ka mbështetur në mënyrë të vazhdueshme secesionistët në shtetet kufitare, për t’i detyruar ato shtete që të pranojnë urdhrat e saj.
KOMENTO
Presidenti Francez: ISIS kërcënim global, kërkohet përgjigje globale
Ora 01:32 | 16 Shtator 2014
Presidenti Francez: ISIS kërcënim global, kërkohet përgjigje globale
Rreth 30 vende kanë premtuar për të mbështetur Irakun në luftën kundër militantëve të Shtetit Islamik me "të gjitha mjetet e nevojshme", duke përfshirë edhe ndihmën ushtarake.

KOMENTO
Harf: Uashingtoni nuk do të njohë zgjedhjet legjislative në Krime
Ora 00:49 | 16 Shtator 2014
Harf: Uashingtoni nuk do të njohë zgjedhjet legjislative në Krime
SHBA-ja deklaroi sot se nuk do të njohë zgjedhjet legjislative në Krime që do të zhvillohen të dielën, zgjedhjet e para të organizuara që prej aneksimit në muajin mars të gadishullit ukrainas nga Rusia.
KOMENTO
Kerry refuzon të deklaroj mbi Iranin
Ora 23:00 | 15 Shtator 2014
Kerry refuzon të deklaroj mbi Iranin
Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry ka refuzuar që të shtyhet me deklaratat e Iranit, nëse SHBA i ka bërë ftesë apo jo për t’iu bashkuar koalicionit ndërkombëtar në luftë ndaj militantëve të Shtetit Islamik (IS).
KOMENTO (1)
Ancelotti: Casillas ėshtė kryesori, pėrfundon diskutimi!
Ora 22:42 | 15 Shtator 2014
Ancelotti: Casillas ėshtė kryesori, pėrfundon diskutimi!
Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, e ka bėrė tė qartė se Iker Casillas ėshtė portieri kryesor i tij kėtė edicion. Nė sezonin e kaluar, kapiteni ėshtė angazhuar nė Ligėn e Kampionėve dhe nė Kupėn e Mbretit, ndėrsa nė La Liga luante Diego Lopez

KOMENTO
U vonoi pagat, italiani vret dy ish-punonjësit e vetë nga Kosova
Ora 22:21 | 15 Shtator 2014
U vonoi pagat, italiani vret dy ish-punonjësit e vetë nga Kosova
Dy shtetas kosovarë, janë qëlluar për vdekje nga pronari i tyre në Itali. Viktimat janë përkatësisht Valdet Avdyli 26 vjeç dhe Neomedim Mustafa 38 vjeç. Mësohet se ngjarja e rëndë ka ndodhur në Fermano të Italisë, ku mësohet se është vënë në pranga Xhanluka Çiferri.
KOMENTO (4)
"Pesha e kohës sonë po e drobit shqiptarin!"
Ora 22:02 | 15 Shtator 2014
"Pesha e kohës sonë po e drobit shqiptarin!"
NGA BEN ANDONI
KOMENTO
Frutat dhe perimet e vjeshtës
Ora 21:58 | 15 Shtator 2014
Frutat dhe perimet e vjeshtës
Frutat e perimet e vjeshtës janë burim i shkëlqyer i vitaminave dhe ndihmojnë për një trup e mendje të shëndoshë. Njihuni me vetitë e tyre
KOMENTO (1)
Njihuni me viçin që ka tre sy, mund t’ju sjellë fat
Ora 21:57 | 15 Shtator 2014
Njihuni me viçin që ka tre sy, mund t’ju sjellë fat
Kafshët kudo mbartin një simbol, por padyshim që viçi me tre sy mbart një kuptim tepër të veçantë. Në fshatin Kolathur në Tamil Nadu, në Indinë jugore vizitorët nuk kanë të ndalur për të parë nga afër viçin, i cili është kthyer në hyjni
KOMENTO (1)
Pse i urrente kritikët babai i "Lolitës"?!
Ora 21:46 | 15 Shtator 2014
Pse i urrente kritikët babai i "Lolitës"?!
Nga Herbert Gold
KOMENTO
Vizat Shengen, BE: Shenjat e gishtit për aplikuesit me qëndrim të shkurtër
Ora 21:41 | 15 Shtator 2014
Vizat Shengen, BE: Shenjat e gishtit për aplikuesit me qëndrim të shkurtër
BE-ja ka bërë të ditur se që nga 25 shtatori 2014, konsullatat e gjithë shteteve Shengen "në Shqipëri do të përdorin Sistemin informativ për Viza (VIS), që do të thotë se për aplikuesit për vizë qëndrimi të shkurtër do të jetë e nevojshme për të dhënë shenjat e gishtave të tyre.
KOMENTO (1)
Ahmeti: Marrëveshja VV-LDK s’do më ndalë të shkoj në prokurori
Ora 21:32 | 15 Shtator 2014
Ahmeti: Marrëveshja VV-LDK s’do më ndalë të shkoj në prokurori
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, në emisionin “Puls” në KTV, ka folur gjerë e gjatë për parregullsitë që i ka gjetur në komunë, por edhe për krimin që, siç thotë ai, e ka kapur shtetin e Kosovës nga niveli qendror e deri tek ai lokal. I pari i kryeqytetit tha se mbi 50 lëndë janë dërguar deri më tani në prokurori për krim.
KOMENTO
Veliaj nė “Njerėz nė Fokus”: Dorėhiqem nėse PD vėrteton akuzat se, dasma ime preku buxhetin
Ora 21:26 | 15 Shtator 2014
Veliaj nė “Njerėz nė Fokus”: Dorėhiqem nėse PD vėrteton akuzat se, dasma ime preku buxhetin
Pėr herė tė parė, ministri i Mirėqėnies Sociale dhe Rinisė, Erion Veliaj iu ėshtė pėrgjigjur akuzave tė Partisė Demokratike rreth abuzimeve me fondet publike pėr organizimin e ceremonisė sė dasmės sė tij me bashkėshorten, Ajola Xoxa.  Veliaj: Asnjė nga dasmat s’kushtoi mė shumė se 9 mln lekė
KOMENTO (22)
Uashingtoni: Duam një Britani të Madhe të fortë dhe të bashkuar
Ora 21:17 | 15 Shtator 2014
Uashingtoni: Duam një Britani të Madhe të fortë dhe të bashkuar
SHBA kërkon që Britania e Madhe të jetë e fortë dhe e bashkuar, konfirmoi sot zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, tre ditë nga referendumi për pavarësinë e Skocisë
KOMENTO
Google prezanton telefonat me programin Android One
Ora 21:15 | 15 Shtator 2014
Google prezanton telefonat me programin Android One
Google prezantoi sot programin Andrid One bashkë me tre telefona inteligjentë me çmim të arsyeshëm. Programi Android One është në dispozicion fillimisht në Indi, dhe vjen tek tre telefona inteligjentë, si: Micromax Canvas A1, Spice Dream UNO dhe Karbonn Sparkle V.
KOMENTO
Vidal e Pirlo mungojnë ndaj Malmos
Ora 21:06 | 15 Shtator 2014
Vidal e Pirlo mungojnë ndaj Malmos
Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, ka konfirmuar se Arturo Vidal dhe Andrea Pirlo nuk do të paraqiten në ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Malmos. Dy futbollistët kryesorë të mesfushës janë të lënduar, ashtu që nuk do të jenë në dispozicion të trajnerit.

KOMENTO
NATO: Përgjigje ushtarake kundër Shtetit Islamik
Ora 20:57 | 15 Shtator 2014
NATO: Përgjigje ushtarake kundër Shtetit Islamik
Terroristët e Shtetit Islamik janë antiperëndimorë brutalë, nënvizoi sot sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Anders Fogh Rasmussen duke shtuar se duhet një përgjigje ushtarake për të mundur këtë organizatë.
KOMENTO
Dëshmia bombë: Unë e di cfarë ndodhi me Boeingun malajzian të zhdukur
Ora 19:52 | 15 Shtator 2014
Dëshmia bombë: Unë e di cfarë ndodhi me Boeingun malajzian të zhdukur
Shefi i Policisë së Indonezisë, gjenerali Sutarman, ka zbuluar fakte të pabesueshme gjatë një takimi me zyrtarë të lartë të policisë dhe me përfaqësues të kompanisë ajrore “Malaysia Airlines”. Ai pohoi se e di se çfarë ka ndodhur me aeroplanin e zhdukur të fluturimit “MH370”
KOMENTO
Ish-Zonja e Parë: Ja si tallej Holande me të varfrit
Ora 19:33 | 15 Shtator 2014
Ish-Zonja e Parë: Ja si tallej Holande me të varfrit
Valeri Trierveiler, ish-e dashura gazetare e Presidentit Fransua Holande, e cila gëzonte të gjitha privilegjet e një Zonje të Parë duke jetuar edhe në pallatin ‘Elize’, pas ndarjes nga Presidenti socialist i cili premtoi politika mbështetëse për të varfrit
KOMENTO
Gjirokastėr, ndryshime nė strukturėn drejtuese tė policisė
Ora 19:21 | 15 Shtator 2014
Gjirokastėr, ndryshime nė strukturėn drejtuese tė policisė
Sėrish lėvizje nė Drejtorinė e Policisė sė Gjirokastrės. Mėsohet se nė krye tė komisariatin tė Policisė sė Gjirokastrės ėshtė emėruar Julian Malaj, i cili mė parė mbante postin e specialist i antiterrorit nė Policinė e Shtetit.
KOMENTO (1)
Cameron apel skocezëve: Hiqni dorë nga referendumi
Ora 19:09 | 15 Shtator 2014
Cameron apel skocezëve: Hiqni dorë nga referendumi
Kryeministri britanik, David Cameron, i ka bërë apel skocezëve që të heqin dorë nga referendumi përmes së cilës kërkohet pavarësia e Skocisë nga Britania e Madhe.
KOMENTO
Mourinho ‘i tradhtuar’ nga Ronaldo
Ora 18:59 | 15 Shtator 2014
Mourinho ‘i tradhtuar’ nga Ronaldo
Menaxheri i Chelseat, Jose Mourinho pas një periudhe të gjatë është kthyer të flas për aventurën në Real Madrid. Tekniku portugez me “Los Blancos” kishte dështuar ta fitojë trofeun e Ligës së Kampionëve.

KOMENTO (1)
Zhbogar: Zgjedhjet nuk janë opsioni i parë
Ora 18:51 | 15 Shtator 2014
Zhbogar: Zgjedhjet nuk janë opsioni i parë
Politikanët duhet të bëjnë gjithçka që të gjejnë një zgjidhje për tejkalimit e ngërçit politik. Kështu ka pohuar Shefi i Zyrës së BE-së, Samuel Zhbogar, duke shtuar se nuk beson se zgjedhjet janë opsioni i parë.
KOMENTO
KSHK: Shqipėria, model i bashkėjetesės fetare, gjuha provokuese cėnon harmoninė
Ora 18:40 | 15 Shtator 2014
KSHK: Shqipėria, model i bashkėjetesės fetare, gjuha provokuese cėnon harmoninė
Komuniteti Shtetėror pėr Kultet nė njė deklaratė pėr shtyp ka ngritur shqetėsimin e saj nė lidhje me harmoninė fetare nė vend, e cila kohėt e fundit po ‘cėnohet’ nga gjuha e ashpėr e pėrdorur kohėt e fundit. Sipas KSHK, Shqipėria ėshtė vendi ku harmonia fetare ėshtė pasaporta mė e mirė e prezantimit tė vendit tonė nė arenėn ndėrkombėtare.
KOMENTO (1)
Lihet i lirė ish-guvernatori. Fullani: Vjedhja na erdhi si njė rrufe nė qiell tė hapur-  VIDEO
Ora 18:20 | 15 Shtator 2014
Lihet i lirė ish-guvernatori. Fullani: Vjedhja na erdhi si njė rrufe nė qiell tė hapur- VIDEO
Ardian Fullanit i komunikohet nga Apeli masa ‘arrest shtėpie’. Prokuroria kėrkon burg pėr Fullanin. Inspektorja Golemi mbetet nė burg: Provat ndaj meje tė pamjaftueshe. Apeli e lė nė burg (Nė pėrditėsim)
Lirimi i Fullanit, Braēe: Turp e faqja e zezė, kjo ėshtė drejtėsia shqiptare
‘Fullani’, Disha: Drejtėsia tė fshijė turpin me kartėmonedha 500 Euroshe!
Doda: Drejtėsi e barabartė kur Fullani ėshtė jashtė dhe Golemi nė burg?
Sondazhi nė BalkanWeb: Mbi 80% nuk besojnė se do ketė drejtėsi pėr skandalin nė BSH

KOMENTO (83)
Dekorata pėr misionet
Ora 18:18 | 15 Shtator 2014
Dekorata pėr misionet "Eagle", Arvizu: Forcim i bashkėpunimit tė Shqipėrisė me NATO
Gjatė ceremonisė sė dekorimit tė ushtarakėve tė cilėt kanė marrė pjesė nė luftėn krah Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės, nė Kandahar tė Afganistan, Avrizu theksoi se nė emėr tė NATO-s, vlerėson kontributin e gjithsecilit
KOMENTO
Doda: Ç'kuptim ka drejtësi e barabartë kur Fullani është jashtë dhe Golemi në burg
Ora 18:06 | 15 Shtator 2014
Doda: Ç'kuptim ka drejtësi e barabartë kur Fullani është jashtë dhe Golemi në burg
Ligjvënësja demokrate shtron pyetjen se cfarë kuptimi ka drejtësi e barabartë për të gjithë kur Golemi është në burg dhe Fullani është jashtë
KOMENTO (6)
Bushati e Hoxhaj nesėr nė Milano: Hapet konsullata, dhe pėr shqiptarėt nga Kosova
Ora 18:03 | 15 Shtator 2014
Bushati e Hoxhaj nesėr nė Milano: Hapet konsullata, dhe pėr shqiptarėt nga Kosova
Ditėn e nesėrme nė Milano tė Italisė hapet konsullata shqiptare, e cila do jetė nė shėrbim dhe tė shtetasve kosovar. Kėtė lajm e bėri tė ditur Ministri i Punėve tė Jashtme, Ditmir Bushati, gjatė njė konference pėr shtyp me homologun e tij kosovar, Enver Hoxhaj.
KOMENTO
Sondazhi nė BalkanWeb: Mbi 60% nuk besojnė se do ketė drejtėsi pėr skandalin nė BSH
Ora 17:31 | 15 Shtator 2014
Sondazhi nė BalkanWeb: Mbi 60% nuk besojnė se do ketė drejtėsi pėr skandalin nė BSH
Lexuesit e BalkanWeb besojnė se pavarėsisht arrestimit qė iu bė guvernatorit tė Bankės sė Shqipėrisė, nuk do tė ketė drejtėsi pėr skandalin e vjedhjes 713 milion lekėve
KOMENTO (7)
Indi, YouTube do funksionojë dhe pa lidhje interneti
Ora 17:12 | 15 Shtator 2014
Indi, YouTube do funksionojë dhe pa lidhje interneti
Një lajm i mirë për përdoruesit e YouTube në Indi: YouTube do të funksionojë edhe nëse nuk keni internet. Kjo do të thotë se përdoruesit do të kenë mundësi të shkarkojnë dhe ruajnë video dhe t’i ri-shohin ata pa përdorur lidhje interneti.

KOMENTO
Sondazhi: Sistemi arsimor mė cilėsor ka qenė nė diktaturė
Ora 17:11 | 15 Shtator 2014
Sondazhi: Sistemi arsimor mė cilėsor ka qenė nė diktaturė
Sot nisi viti i ri shkollor ku nxėnėsit ulen nė banka tė shtojnė dijet dhe tė pėrparojnė nė emėr tė sė ardhmes sė tyre dhe tė vendit. Por pavarėsisht kurrikulave tė reja, shumė mendojnė se sistemi arsimor mė cilėsor ka qenė nė kohėn e para viteve ’90
KOMENTO (10)
Zgjedhjet ruse në Krime të manipuluara
Ora 17:08 | 15 Shtator 2014
Zgjedhjet ruse në Krime të manipuluara
Ligjvënësi rus ultranacionalist, Vladimir Zhirinovski thotë se zgjedhjet rajonale në pesë zonat ruse, duke përfshirë Moskën, kanë qenë të manipuluara. Deklarata e tij vjen sot, kur raportet e nxjerra nga partia në pushtet ‘Rusia e Bashkuar’ thonë se kjo parti është fituese e më tepër se 70 përqind të votave në zgjedhjet parlamentare në Krime.

KOMENTO
E drejta për informim, gjoba zyrtarëve nëse nuk raportojnë në kohë
Ora 16:56 | 15 Shtator 2014
E drejta për informim, gjoba zyrtarëve nëse nuk raportojnë në kohë
1 deri në 6 paga, do të jetë masa ndëshkuese për zyrtarin, i cili nuk jep informacion e kërkuar nga qytetarët në bazë të ligjit. Kompetencën për caktimin e masës së gjobës do e ketë komisioneri për të dhënat personale, ndërkohë ekzekutimi i vendimit do të bëhet brenda 30 ditësh
KOMENTO
Nishani takon Jenkins: Sfidė pėr Shqipėrinė, reforma nė drejtėsi
Ora 16:51 | 15 Shtator 2014
Nishani takon Jenkins: Sfidė pėr Shqipėrinė, reforma nė drejtėsi
Kėtė deklaratė, kreu i Shtetit e bėri gjatė njė takimi qė zhvilloi me Owen Jenkins, Drejtorin e Departamentit tė Ballkanit Perėndimor dhe Zgjerimit tė Bashkimit Evropian nė Ministrinė e Jashtme tė Britanisė sė Madhe
Meta-Jenkis: Mbretėria e Bashkuar, asistencė Shqipėrisė pėr reformat kyēe

KOMENTO (1)
Blloku: Të enjten përfundon pushteti i Thaçit e PDK-së
Ora 16:42 | 15 Shtator 2014
Blloku: Të enjten përfundon pushteti i Thaçit e PDK-së
Ka përfunduar takimi i Bllokut dhe Vetëvendosjes, ku kanë diskutuar rreth seancës konstituive dhe mënyrës se si do të veprojnë për t’i zgjedhur institucionet. Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, tha se ende nuk janë takuar me Listën Serbe për ta sqaruar ato që i kanë kërkuar rreth marrëveshjes me VV-në.
KOMENTO (1)
Bardi që krijoi mitin modern të çiftelisë
Ora 16:42 | 15 Shtator 2014
Bardi që krijoi mitin modern të çiftelisë
Ndue Shyti, “Artist i Popullit”, “Nderi i Kombit”, që këto ditë kremtoi 80-vjetorin e lindjes, është ndër të rrallët artistë popullorë që nuk ka nevojë t’i gjendet një titull i mëvetësishëm përpos se instrumentist klasi
KOMENTO
Meta-Jenkis: Mbretėria e Bashkuar, asistencė Shqipėrisė pėr reformat kyēe
Ora 16:36 | 15 Shtator 2014
Meta-Jenkis: Mbretėria e Bashkuar, asistencė Shqipėrisė pėr reformat kyēe
Mbretėria e Bashkuar do tė ofrojė asistencė dhe mbėshtetje nė reformat kyēe qė do tė ndėrmarrė Shqipėria. Ky fakt ėshtė bėrė i ditur nga Owen Jenkins, drejtor pėr Ballkanin Perėndimor nė Ministrinė e Punėve tė Jashtme angleze, gjatė njė vizite me kreun e Kuvendit, Ilir Metėn.
KOMENTO
‘Fullani’, Disha: Drejtėsia tė fshijė turpin me kartėmonedha 500 Euroshe!
Ora 16:23 | 15 Shtator 2014
‘Fullani’, Disha: Drejtėsia tė fshijė turpin me kartėmonedha 500 Euroshe!
Ka reaguar shoqėria civile nė lidhje me lirimin e ish-Guvernatorit Ardian Fullani, duke e cilėsuar veprimin turp nga ana e drejtėsisė. Njė prej aktivistėve, i cili u impenjua shumė me nisėm qė u ndėrmor pėr firmosjen e njė peticioni pėr shkarkimin e Ardian Fullanit, Zirkon Disha
KOMENTO (6)
Lirimi i Fullanit, Braēe: Turp e faqja e zezė, kjo ėshtė drejtėsia shqiptare
Ora 16:03 | 15 Shtator 2014
Lirimi i Fullanit, Braēe: Turp e faqja e zezė, kjo ėshtė drejtėsia shqiptare
I pari qė ka reaguar nė lidhje me lirimin e ish-Guvernatorit Ardian Fullani ka qenė kryetari i Komisionit tė Ekonomisė, Erjon Braēe. Braēe, me anė tė njė mesazhi nė rrjetin social “Facebook”, e ka cilėsuar si njė vendim pėr ‘faqe tė zezė’, vendimin e sotem te Apelit
KOMENTO (19)
Guvernatori i ri, Rama: Tė aplikojnė shqiptarėt qė punojnė nė financa. Afati deri mė 30 shtator
Ora 15:28 | 15 Shtator 2014
Guvernatori i ri, Rama: Tė aplikojnė shqiptarėt qė punojnė nė financa. Afati deri mė 30 shtator
Qeveria i ka bėrė thirrje sot gjithė shqiptarėve qė punojnė nė sistemin financiar ndėrkombėtar qė janė tė interesuar tė kandidojnė pėr postin e Guvernatorit tė ri tė Bankės sė Shqipėrisė. ky fakt ėshtė bėrė i ditur nga vetė kryeministri Edi Rama, me anė tė njė mesazhi nė rrjetin social “Facebook”.
KOMENTO (17)
Refiqja vajza bukuroshe e kryeimamit tė Kosovės!-  FOTO
Ora 14:46 | 15 Shtator 2014
Refiqja vajza bukuroshe e kryeimamit tė Kosovės!- FOTO
Deri tani kemi arritur tė njohim fėmijėt e politikanėve, kėngėtarėve e figurave tė tjera tė njohura nė Kosovė. Por a e njihni vajzėn e kryeimamit tė Kosovės, Naim Tėrnavės?
KOMENTO (28)
Prerja e bredhave në Bozdovec, gjobiten me 800 mijë lekë tre persona
Ora 14:34 | 15 Shtator 2014
Prerja e bredhave në Bozdovec, gjobiten me 800 mijë lekë tre persona
Inspektoriati i Mjedisit ka proceduar penalisht me gjobë tre persona të cilët akuzohen për prerjen e bredhave në Parkun e Bozdovecit. Reagimi i këtij inspektoriati vjen pas denoncimit të rastit në News24
KOMENTO
Sazan, ndalohen 2 peshkarexha italiane, peshkonin pa leje
Ora 14:33 | 15 Shtator 2014
Sazan, ndalohen 2 peshkarexha italiane, peshkonin pa leje
Sekuestrimi i mjeteve është bërë për peshkim të paligjshëm në ujrat tona, ndërsa rrezikojnë të gjobiten me shuma të konsiderueshme
KOMENTO (1)
Bogdani zgjidhet President i IYDU: Arritje e PD, të rinjtë janë forca e vërtetë e çdo demokracie
Ora 14:16 | 15 Shtator 2014
Bogdani zgjidhet President i IYDU: Arritje e PD, të rinjtë janë forca e vërtetë e çdo demokracie
Kryetar i Forumit Rinor të Partisë Demokratike dhe Deputet i Partisë Demokratike në Parlamentin Shqiptar, Gerti Bogdani, është zgjedhur President i IYDU, Organizata Botërore e Forumeve Rinore të Qendrës së Djathtë
KOMENTO (4)
Jahjaga takon Thaçin dhe drejtues të institucioneve të sigurisë e gjyqësisë
Ora 13:53 | 15 Shtator 2014
Jahjaga takon Thaçin dhe drejtues të institucioneve të sigurisë e gjyqësisë
Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, takoi Kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçin, dhe drejtues të institucioneve të sigurisë e gjyqësisë për të vlerësuar zhvillimet aktuale në vend pas seancës së fundit të Këshillit të Sigurimit për Kosovën dhe në prag të mbledhjes së Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së
KOMENTO
Alarm pėr bombė nė njė servis automjetesh nė
Ora 13:37 | 15 Shtator 2014
Alarm pėr bombė nė njė servis automjetesh nė "Don Bosko", policia: Dyshohet tė jetė fals
Njė ēantė e dyshimtė ėshtė gjetur nė njė servis automjetesh nė “Don Bosko”. Paraprakisht dyshohet qė ēanta tė ketė lėndė eksplozive. Ēanta ėshtė gjetur e braktisur nė servisin e automjeteve. Ndėrkohė qė njėsia xheniere ndodhet nė vendngjarje pėr tė bėrė kontrollin e nevojshėm ( ne perditesim)
KOMENTO
Meta- Hamad Amar: Marrëdhëniet Shqipëri-Izrael, dinamikë të re bashkëpunimi
Ora 13:19 | 15 Shtator 2014
Meta- Hamad Amar: Marrëdhëniet Shqipëri-Izrael, dinamikë të re bashkëpunimi

KOMENTO (1)
Vjedhja nė BSH, Arvizu takon Metėn: Ēėshtja po politizohet, pengon hetimin
Ora 13:15 | 15 Shtator 2014
Vjedhja nė BSH, Arvizu takon Metėn: Ēėshtja po politizohet, pengon hetimin
Vjedhja ne BSH, Arvizu takon Meten: Cėshtja po politizohet, nuk ndihmon proēesin. gjyqėsor. Tė mos preket integriteti i gjyqėsorit, tė ruhet stabiliteti financiar
{4:25996}

KOMENTO (13)
Mustafa: LDK dhe partnerët respektojnë mandatin e Presidentes
Ora 12:59 | 15 Shtator 2014
Mustafa: LDK dhe partnerët respektojnë mandatin e Presidentes
“Lidhja Demokratike e Kosovës dhe partnerët e koalicionit respektojnë mandatin e Presidentes”, shprehet sot lideri i partisë, Isa Mustafa. “Këtë e dëshmon edhe marrëveshja LDK, AAK dhe Nisma, si dhe konfirmimi i bashkëpunimit në bazë të kësaj marrëveshje edhe me Lëvizjen Vetëvendosje”, shton ai
KOMENTO
Mimoza Bruzia: Çdo fjalë e imja shqetëson familjen
Ora 12:54 | 15 Shtator 2014
Mimoza Bruzia: Çdo fjalë e imja shqetëson familjen
Ngjarja ka bërë shumë bujë. Nuk dua të flas për çështje që i përkasin hetimit. Çdo fjalë e imja, veç të tjerash shqetëson edhe familjen time”. Mimoza Bruzia, kolegia e Ardian Bitrajt, e cila dyshohet nga prokuroria si bashkëpunëtore për skandalin e vjedhjes në Thesarin e Shtetit, duket se nuk i ka “rezistuar” dot mbylljes në qeli, ndaj ka dalë me dhjetëra të paraburgosura të tjera për të parë ndeshjen e volejbollit
KOMENTO
Ha 33 hudhra për 1 minute, shpallet kampion
Ora 12:32 | 15 Shtator 2014
Ha 33 hudhra për 1 minute, shpallet kampion
Fituesi i Garës Botërore të Ngrënies së Hudhrave po feston pasi ka ngrënë 33 thelba të papërpunuar të hudhrës iberike në 60 sekonda. David Greenman, 34-vjeç, mposhti të dytin në garë për dy thelba – por nuk ia doli të barazohej me rekordin botëror për vetëm një copë
KOMENTO
Një në 8 persona ndërrojnë çarçafët 1 herë në muaj
Ora 12:24 | 15 Shtator 2014
Një në 8 persona ndërrojnë çarçafët 1 herë në muaj
Të shtrihesh në një shtrat të freskët është një nga kënaqësitë e vogla të jetës. Por duket që vetëm disa e gëzojnë këtë si një rutinë javore. Në një sondazh në lidhje me zakonet e shtëpisë, vetëm 35 për qind e të rriturve kanë thënë se pastrojnë dhe freskojnë shtratin e tyre një herë në dy javë
KOMENTO (1)
Viti i ri shkollor, ja problemet. Rama: Asnjė mėsues jashtė profilit
Ora 12:13 | 15 Shtator 2014
Viti i ri shkollor, ja problemet. Rama: Asnjė mėsues jashtė profilit
Rreth 540 mijė nxėnės tė arsimit 9-vjeēar dhe atij tė mesėm u ulėn sot nė bankat e shkollės pėr nisjen e vitit tė ri shkollor 2014-2015. Me lule nė duar, nėn shoqėrinė e gjyshėrve apo prindėrve 32 mijė tė vegjlit e klasave tė para do mbushin oborret e shkollės. Kryeministri Rama uron ne "facebook". Kryebashkiaku Basha: Njė vit i mbarė pėr tė gjithė
Viti i ri shkollor, ministrja Nikolla uron nxėnėsit: Mbėshtetje pėr 35 mijė mėsues
Viti i ri shkollor,Totozani- nxėnėsve: Shfrytėzoni bankat e shkollės, pėr tu bėrė tė denjė
Dita e parė e shkollės, policia apel qytetarėve: Kufizoni lėvizjet, mos krijoni trafik

KOMENTO (5)
Dhuna në familje, Veliaj: 690 raste të reja, s'na nevojiten studime por projekte konkrete
Ora 12:04 | 15 Shtator 2014
Dhuna në familje, Veliaj: 690 raste të reja, s'na nevojiten studime por projekte konkrete
Dhuna në familje ka marrë përmasa të gjera në vendin tonë. 690 raste të reja të dhunës në familje janë denoncuar kohët e fundit. Të dhënat u bënë publike nga ministri Erion Veliaj gjatë fjalës së tij në një aktivitet të organizuar me rastin e mbylljes së trainimit të psikologëve
KOMENTO (1)
Lëvizje në radhët e policisë në rrethe, Cenaj në Shkodër, Markaj në Lezhë
Ora 11:55 | 15 Shtator 2014
Lëvizje në radhët e policisë në rrethe, Cenaj në Shkodër, Markaj në Lezhë
Kështu Alfred Cenaj, që mbante prej një viti postin e shefit të Komisariartit të Fierit është është emëruar kreu i ri i Komisariatit të Policisë së Shkodrës
KOMENTO (5)
Tomasova në Elbasan: Koha që të forcohet bashkëpunimi Çeki-Shqipëri
Ora 11:22 | 15 Shtator 2014
Tomasova në Elbasan: Koha që të forcohet bashkëpunimi Çeki-Shqipëri
Ambasadorja çeke në Tiranë, Branislava Tomasova, gjatë një takimi sot me kryetarin e bashkisë së Elbasanit Qazim Sejdini, kërkoi një bashkëpunim në të ardhmen në fushën e biznesit në veçanti të rafinerisë ku shumë kompani çeke kanë përvojë
KOMENTO
Pitt-Jolie, ja çfarë përfshin kontrata paramartesore
Ora 11:15 | 15 Shtator 2014
Pitt-Jolie, ja çfarë përfshin kontrata paramartesore
Ashtu si shumë çifte të famshëm të showbiz-it, çifti Brad Pitt dhe Angelina Jolie kanë nënshkruar një kontratë paramartesore. Çdo njëri do të mbajë asetet e tyre para martesës, prandaj në rast divorci çifti nuk do të ketë ‘dhimbje koke’ për ndarje e pasurisë
KOMENTO
Përplasja në “Loro Boriçi”, Gjykata jep masat për tifozët e arrestuar
Ora 10:53 | 15 Shtator 2014
Përplasja në “Loro Boriçi”, Gjykata jep masat për tifozët e arrestuar
“Detyrim paraqitje" është masa që Gjykata e Shkodrës ka vendosur për 12 tifozët e arrestuar pas përplasjes në stadiumin “Loro Boriçi”. Gjykata dha masën detyrim paraqitje për 8 tifozë të Vllaznisë dhe 4 të Tiranës
KOMENTO
Rama batuta me gjimnazistėt: Modelet e flokėve, kohė e kaluar pėr mua!
Ora 10:51 | 15 Shtator 2014
Rama batuta me gjimnazistėt: Modelet e flokėve, kohė e kaluar pėr mua!
I ndodhur pėrballė gjimnazistėve, Rama nuk i ka kursyer edhe batuat. Asi ka ftuar njė djalė dhe njė vajzė nga klasa dhe ka komentuar modelet e tyre tė flokėve
KOMENTO (5)
Shkodër, emërohet drejtuese e re DAR, Afërdita Çoku
Ora 10:47 | 15 Shtator 2014
Shkodër, emërohet drejtuese e re DAR, Afërdita Çoku
Në krye të Drejtorisë Arsimore të rrethit të Shkodrës është emëruar sot Afërdita Çoku. Emërimi i saj vjen pas dorëheqjes së Eri Laçej
KOMENTO (1)
Suedi, e majta fiton zgjedhjet legjislative, rritet ekstremi i djathtë
Ora 10:37 | 15 Shtator 2014
Suedi, e majta fiton zgjedhjet legjislative, rritet ekstremi i djathtë
Opozita e majtë suedeze fitoi zgjedhjet legjislative që u zhvilluan dje dhe që u shoqëruan nga një rritje historike e ekstremit të djathtë, që kryeministri i ri kërkon t’i mbajë jasht marveshjeve për të qeverisur
KOMENTO
26-vjeçarja përdhunon në gjumë 31-vjeçarin  -FOTO
Ora 10:32 | 15 Shtator 2014
26-vjeçarja përdhunon në gjumë 31-vjeçarin -FOTO
Një 26-vjeçare amerikane, që peshon 110 kg, është akuzuar për përdhunim pasi një burrë e ka denoncuar në polici duke thënë se në kohën që po flinte, është zgjuar befas dhe ka parë vajzën me emrin Chantae Gilman sipër tij
KOMENTO
Grushte e shishe nė kokė nė mes tė Tiranės!-  VIDEO
Ora 10:20 | 15 Shtator 2014
Grushte e shishe nė kokė nė mes tė Tiranės!- VIDEO
Nė videon amatore tė siguruar nga BalkanWeb, duket qartė qė njeri prej personave ėshtė ulur nė lokal dhe tjetri e gjuan nė befasi.
Mė pas plas sherri me grushte thyhen shishe e nė fund pėrfundojnė duke u pėrleshur nė bar

KOMENTO (3)
Vizita në Shqipëri, Nikolla: Data 21 domethënëse për Papën, dita kur iu dorëzua Zotit
Ora 09:55 | 15 Shtator 2014
Vizita në Shqipëri, Nikolla: Data 21 domethënëse për Papën, dita kur iu dorëzua Zotit
21 shtatori, dita kur Papa Françesku ka vendosur të vizitojë Shqipërinë, nuk është e rëndësishme vetëm për shqiptarët por gjithashtu është një ditë e shënuar dhe domethënëse edhe për vetë Papën
KOMENTO
Aksioni, INUK rrafshon dy karburante nė aksin Tiranė-Rinas-  VIDEO
Ora 09:53 | 15 Shtator 2014
Aksioni, INUK rrafshon dy karburante nė aksin Tiranė-Rinas- VIDEO
Inspektoriati Ndėrtimor Urbanistik Kombėtar ka vijuar edhe sot aksionin pėr lirimin e hapėsirave publike, duke prishur ndėrtime tė paligjshme. Forcat e INUK janė angazhuar sot nė prishjen e dy karburanteve tė paligjshme nė aksin Rinas-Tiranė
KOMENTO (1)
Rama: Jo më mësues jashtë profilit, Nikolla: Mundësojmë sukses
Ora 09:41 | 15 Shtator 2014
Rama: Jo më mësues jashtë profilit, Nikolla: Mundësojmë sukses
Kryeministri Rama dhe Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Lindita Nikolla kishin zgjedhur gjimnazin “Ismail Qemali” për të uruar nga aty një vit të ri e të suksesshëm shkollor për çdo nxënës shqiptar

KOMENTO
Hap perdet Festivali i Komedisë, Kita: Në garë, 12 trupa teatrore
Ora 09:26 | 15 Shtator 2014
Hap perdet Festivali i Komedisë, Kita: Në garë, 12 trupa teatrore
Ka hapur siparin, Festivali Mbarëkombëtar i Komedisë, "Koko Fest" në qytetin e Korçës, i cili pritet të zgjasë 8 ditë. Ky event zhvillohet në nder të aktorit të njohur korçar Aleko Prodani, emrin e të cilit do të mbajnë edhe të gjitha çmimet që do të ndahen në fund, për shfaqjet më të mira, për aktorët dhe regjitë më të mira të shfaqjeve
KOMENTO
 
 
  TV | News24 - Live
 
   
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
  Radio | Rash - Live
 
  toolbar  
   
   
 
SONDAZH
 
 
Nensondazh
 
   
 
 
BALKANWEB.TV
“Ata kanė kallashė, ne kemi Samsung”
 
 
BALKANWEB.TV
Fier, pusi i naftės ēliron gaz, largohen 15 familje, ndėrpritet mėsimi nė shkollė
 
 
BALKANWEB.TV
Vizita e Papės nė Tiranė, Ipeshkvijtė publikojnė axhendėn
 
 
BALKANWEB.TV
Ja pse qytetarėt e Lisbonės presin nė semafor kur ndizet e kuqja!
 
 
BALKANWEB.TV
Rama: Arsimi i lartė shpėtoi nga njė kancer agresiv, jo mė diploma qė s’sjellin punėsim
 
 
BALKANWEB.TV
Misteri, Bitraj: Pse vodha te Arka Stok? Kisha arsye tė fortė, s’flas dot mė gjatė
 
 
BALKANWEB.TV
Njihuni me majmunin qė kujdeset pėr dhėmbėt!
 
 
BALKANWEB.TV
Veliaj nė “Njerėz nė Fokus”: Dorėhiqem nėse PD vėrteton akuzat se, dasma ime preku buxhetin
 
 
BALKANWEB.TV
Bushati e Hoxhaj nesėr nė Milano: Hapet konsullata, dhe pėr shqiptarėt nga Kosova
 
 
BALKANWEB.TV
Kamerat e sigurisė filmojnė njė fantazėm nė hyrje tė Dover Castle
 
 
BALKANWEB.TV
Fullani, lė qelinė e burgut, momenti kur hyn nė shtėpi
 
 
BALKANWEB.TV
Vogėlushja zhgėnjehet kur takon Obamėn: Prisja Beyoncé!
 
 
BALKANWEB.TV
Bota nė njė minute, fotot top te ditės
 
 
BALKANWEB.TV
Lindita Nikolla: Data 21 domethėnėse pėr Papėn, dita kur iu dorėzua Zotit
 
 
BALKANWEB.TV
Skandali i BSH, Arvizu takon Metėn: Ēėshtja po politizohet, pengon hetimin
 
 
 
 
FOTOGALERI
Vritet njėra nga xhihadistet bukuroshe
 
 
FOTOGALERI
Dėshmitarėt: Aktoja po bėnte seks nė makinė kur e ndaloi policia
 
 
FOTOGALERI
S’ka muaj mjalti pėr Angelina Jolie dhe Brad Pitt, por vetėm punė
 
 
FOTOGALERI
“Oasis of the Seas”, anija e kroēerės mė madhe nė botė
 
 
FOTOGALERI
Alena Seredova, ja rikthimi i saj si “Miss”
 
 
FOTOGALERI
Swanepoel seksi dhe joshėse
 
 
FOTOGALERI
Kira Kazantsev shpallet Miss Amerika
 
 
FOTOGALERI
Terapistja, qė zhvishet pėr tė “shėruar” pacientėt
 
 
FOTOGALERI
Yjet me fundshpinėn mė tė bukur nė botė!
 
 
FOTOGALERI
I fejuari vdes njė muaj para dasmės, foto nėn ujė nė nder tė tij
 
 
FOTOGALERI
Sarah Marie Summer, vajza e “varur” nga zmadhimi i gjoksit
 
 
FOTOGALERI
Meksikė, mbėrrin uragani Odile, resortet mbushen me tė evakuuar
 
 
FOTOGALERI
Nė Brescia kunguj rekord, fiton ai me 700 kg
 
 
FOTOGALERI
Rihanna, cfarė teze simpatike
 
 
FOTOGALERI
Moana Pozzi, 20 vjet pa pornostarin mė te dashur tė Italisė
 
 
FOTOGALERI
Miley Cyrus, vė nė lojė Nicki Minaj
 
 
FOTOGALERI
Miss Italia 2014 ėshtė siciliania Clarissa Marchese
 
 
FOTOGALERI
Lady Gaga, me pizhame zbret nė Stamboll