Shqiperi
BalkanWeb.TV Foto Forum Horoskopi Moti Gatimi Kontakt
 
600 punonjës të HEC-it të Banjës bojkotojnë punën, kërkojnë pagesën e orëve shtesë
600 punonjës të HEC-it të Banjës bojkotojnë punën, kërkojnë pagesën e orëve shtesë
600 punonjës të Hidrocentralit të Banjës kanë bojkotuar punën, pasi kërkojnë të paguhen dhe për orët shtesë. Në shenjë proteste ata kanë bojkotuar punën dhe kanë kërcënuar se nuk do të rinisin nëse nuk marrin pagën shtesë.
KOMENTO
Berat, bie nė humnerė fuoristrada me pelegrinė, 3 tė plagosur nė gjendje tė rėndė
Berat, bie nė humnerė fuoristrada me pelegrinė, 3 tė plagosur nė gjendje tė rėndė
Njė ngjarje e rėndė ka ndodhur sot nė fshatin Novaj tė Beratit. Mėsohet se njė automjet ka rėnė nga njė humnerė, teksa ishte duke kaluar nė njė kthesė, e pėr pasojė janė plagosur tre persona.
KOMENTO
E rrallė, njė grua nga Vlora: Mė ėshtė helmuar shtėpia nga boja qė e lyeva
E rrallė, njė grua nga Vlora: Mė ėshtė helmuar shtėpia nga boja qė e lyeva
Dy muaj mė parė Lefteri Zoko ka lyer banesėn e saj dhe prej asaj kohe, banesa ėshtė kthyer nė tė pabanueshme pėr shkak tė njė elementi i cili sipas saj ka qenė nė bojė. Nė intervistė pėr News24 dhe BalkanWeb, Zoko tregon se ka shkuar disa herė nė spital nė gjėndje tė rėndė ndėrkohė qė edhe persona qė i afrohen derės, e ndiejnė menjėherė erėn e rėndė nė banesė
KOMENTO
 
Operacioni “Omega”, pranga tre personave, akuzohen për shfrytëzim prostitucioni
Tre persona kanë rënë në pranga, nën akuzën e shfrytëzimit të prostitucionit. Kështu, në kuadër të operacionit 'Omega' u bë e mundur kapja e shtetasve, Halim Kuçi, 53 vjeç, banues në Kamëz, Elton Domi, 22 vjeç, dhe R.C, 18 vjeç, banuese të dy në Zallherr.
KOMENTO (1)
Aksident nė Kavajė, makina pėrplas motorrin, njė i vdekur
Njė aksident me pasojė vdekjen ka ndodhur sot nė qytetin e Kavajės. Mėsohet se njė automjet ėshtė pėrplasur me njė motorr, duke shkaktuar kėshtu vdekjen e njė personi.
KOMENTO
Vjedhja e thesarit nė BSH, Prokuroria merr nė pyetje ish-drejtorin Ēollaku
Ish-drejtori i Departamentit tė Emisionit nė Bankėn e Shqipėrisė, Dorian Ēollaku, merret nė pyetje nga Prokuroria e Tiranės nė prani tė avokatit mbrojtes. Ai do tė deshmojė para prokurorit tė ēėshtjes nė lidhje me vjedhjen e 7 .13 milionė lekėve
Nipi i Ardian Bitrajt, i dyshuari i tretė pėr vjedhjen nė BSH
Vjedhja e Thesarit, 30 herė nė Greqi, Ēollaku: Isha nė program kualifikimi
KOMENTO (1)
Shpėrthen automati elektrik nė njė banesė nė Tiranė, plagoset njė vajzė
Njė ngjarje e rėndė ka ndodhur sot nė kryeqytet, ku pėr pasojė ka mbetur e plagosur njė vajzė, pėr shkak tė njė shpėrthim nė automatin elektrik tė banesės. Mėsohet se ngjarja ka ndodhur nė njė shtėpi pranė stacionit tė trenit
KOMENTO
Shkodėr, policia aksion kundėr kultivimit tė lėndėve narkotike
Ka rinisur mėngjesin e sotėm aksioni i policisė kundėr kultivimit tė lėndėve narkotike. Mėsohet se forcat policore janė shpėrndarė nė terren, aksion i cili pritet tė zgjatė tre ditė
KOMENTO
Rama nis konferencėn: Mė ēoni pyetje!
Kryeministrit Rama ka nisur konferencėn e tij. Ai ka bėrė tė ditur sot se do i pėrgjigjet tė gjitha pyetjeve tė ēdo qytetari nė njė konferencė pėr shtyp
KOMENTO (10)
Fizkultura nëpër shkolla, nga ky vit 3 orë në javë
Duke filluar nga viti shkollor 2014-2015, nxënësit do të zhvillojnë 3 orë Edukim Fizik në javë. Shtimi i orëve të Fizkulturës ishte paralajmëruar edhe më herët, nga kryeministri i vendit, Edi Rama, si një nevojë për shmangien e mbipeshës dhe obezitetit te fëmijët
KOMENTO (1)
Burgaj dhe Kuliçaj, "llogari" para SHKB-së për '21 janarin'
Ish-drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Hysni Burgaj dhe ish-zëvendësi i tij, Agron Kuliçaj, priten të japin shpjegime para Shërbimit të Kontrollit të Brendshëm për ngjarjet e dhunshme të 21 janarit, ku gjatë demonstratës së opozitës së bashkuar të kohës (mazhoranca aktuale) mbetën të vrarë katër qytetarë.
KOMENTO
Publikohen 1733 vende të lira pune, si të aplikoni
Shërbimi Kombëtar i Punësimit ka pub likuar plot 1733 vende të lira pune, të shpërndara në 65 qytete në vend. Për to mund të kandidojë çdokush që plotëson kriteret e kërkuara nga punëdhënësi përkatës, ndërsa ajo që bie në sy është larmia e profesioneve të ofruara.
KOMENTO (5)
Urdhri i Tahirit, organika e re e policisė. Ndryshime nė strukturat e komisariateve
Zbardhet urdhri i min istrit tė Brendshėm, Saimir Tahiri, pėr strukturėn e re tė policisė. "Gazeta Shqiptare" publikon urdhrin e ministrit, ku pėrcaktohen ndryshimet qė do tė bėhen nė strukturat pėrkatėse nė tė gjitha komisariatet e vendit
KOMENTO (2)
Nipi i Ardian Bitrajt, i dyshuari i tretë për vjedhjen në BSH
Klevis Bejtaj, nipi i Ar dian Bitrajt, është i dyshuari i tretë si i përfshirë në vjedhjen e 713 milionë lekëve nga Thesari i Shtetit në Linzë. Fillimisht Bejtaj u vu në pranga si i dyshuar për moskallëzim krimi, pasi sikurse kishte pohuar dhe vetë para prokurorëve, kishte dijeni se i afërmi i tij kishte vjedhur para nga godina "X"
KOMENTO (1)
Spaho- Singhammer: Reformat kruciale, me asistencë ndërkombëtare
Mazhoranca po tenton të kap në çdo mënyrë institucionet e pavarura me një frymë anti-bashkëpunimi. Kështu deklaroi deputeti Edmon Spaho, gjatë një takimi me delegacionin gjerman, të kryesuar nga Nënkryetari i Bundestagut, Johannes Singhammer
KOMENTO (1)
Singhammer: Shqipėria faktor stabiliteti nė rajon. Rama: Gjermanėt do bien nė "sevda"
Kryeministri Edi Rama theksoi se Shqipėria ėshtė njė vend qė ofron mundėsi shumė tė mira pėr investitorėt gjermanė. Nė konferencėn e pėrbashkėt per shtyp me delegacionin gjerman tė kryesuar nga Nėnkryetari i Bundestag-ut, Johannes Singhammer, ai vlerėsoi rolin e kryeministrit tė Bavarisė Franz Josef Shtrauss nė krijimin e marrėdhėnieve Shqipėri -Gjermani. META: Bashkepunim me Gjermanine per reformen ne drejtesi. HOFFMANN: Shqiperia ende sfida per te ecur para 
Spaho- Singhammer: Reformat kruciale, me asistencė ndėrkombėtare
KOMENTO (15)
Vlorë, dallgë dhe erë e fortë, bllokohet në det skafi me tre persona
Një skaf me tre persona ka mbetur i bllokuar për 15 minuta në det ditën e sotme në Vlorë. Burime nga vendi i ngjarjes bëjnë me dije se skafi ishte nisur nga bregdeti i Vlorës drejt Karaburunit
KOMENTO
Tiranë, dyshohet për tentativë vrasje, arrestohet 23-vjeçari
Një 23-vjeçar është vënë në pranga nga policia e kryeqytetit pasi dyshohet për tetantivë vrasje. Burime nga policia bëjnë me dije se kanë arrestuar Ensi Stratajn lindur në Fier dhe banues në Vaqarr, Tiranë
KOMENTO
Nishani- Ibuki: Klima e favorshme nxit biznesin japonez pėr investime nė Shqipėri
Presidenti i Republikės, Bujar Nishani priti sot nė njė takim Kryetarin e Dhomės sė Pėrfaqėsuesve tė Japonisė Bunmei Ibuki, dhe delegacionin parlamentar qė e shoqėron, tė cilėt po zhvillojnė njė vizitė zyrtare nė Shqipėri
VIDEO: Nishani- Ibuki: Klima e favorshme nxit biznesin japonez pėr investime nė Shqipėri
KOMENTO
Vlerësime për aktorin Toçe, Bozdo: Do propozojmë dhënien e titullit “Mirënjohje e Tiranës”
Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës Enno Bozdo ka zhvilluar sot një vizitë në shtëpinë e aktorit Pandi Toçe i cili ndërroi jetë pak ditë më parë teksa shpëtoi një fëmijë 11-vjeçar nga mbytja në Liqenin Artificial
KOMENTO (1)
 
 
  TV | News24 - Live
 
   
   
   
   
   
 
 
   
   
  Radio | Rash - Live
 
  toolbar  
   
   
 
SONDAZH
 
 
Nensondazh
 
   
 
 
BALKANWEB.TV
Ice Bucket Challenge, Emina Cunmulaj dominon Sali Berishėn
 
 
BALKANWEB.TV
E rrallė, njė grua nga Vlora: Mė ėshtė helmuar shtėpia nga boja qė e leva
 
 
BALKANWEB.TV
Nipi i Ardian Bitrajt, i dyshuari i tretė pėr vjedhjen nė BSH
 
 
BALKANWEB.TV
Skandali seksual nė Sarandė, Veliaj: Ndihmė ekonomike Elvira Gegės
 
 
BALKANWEB.TV
Nishani- Ibuki: Klima e favorshme nxit biznesin japonez pėr investime nė Shqipėri
 
 
BALKANWEB.TV
PD: Energjia, Qeveria direktiva pėr tė faturuar sa mė shumė qytetarėt
 
 
BALKANWEB.TV
Reforma Territoriale, Nishani konsulta me kryekomunarėt: Tė mbėshtetet nė Kushtetutė
 
 
BALKANWEB.TV
'Dinamo', policia bllokon futjen e mallrave nė treg, 'pėrleshje' me tregtarėt
 
 
BALKANWEB.TV
Shteti Islamik: Vramė njė gazetar amerikan, mesazh SHBA-ve
 
 
BALKANWEB.TV
Reforma nė drejtėsi, Halimi: Pjesė nėse ka asistencė ndėrkombėtare
 
 
BALKANWEB.TV
Skandali, Gjykata jep ‘Arrest me burg’, Cane: Jam i pafajshėm. Mė godasin politikisht
 
 
BALKANWEB.TV
INUK prish njė ndėrtim pa leje tek rruga e Elbasanit, Dajti: Aksioni vijon
 
 
BALKANWEB.TV
Vdesin 2 minatorė nė Martanesh, Nishani: Rrisni sigurinė fizike. MEI: Monitorim tė rreptė
 
 
BALKANWEB.TV
PD: LDG, gratė dhe vajzat tė reagojnė fuqishėm pėr punėsimin nė kėmbim tė favorit seksual
 
 
BALKANWEB.TV
Bill Klinton sot 68 vjeē, Hilari i dhuron video-parodi
 
 
 
 
FOTOGALERI
Louboutin krijon kėpucėn vetėm pėr Angelina Jolie
 
 
FOTOGALERI
Madonna nė Ibiza me look anti diell
 
 
FOTOGALERI
Mbi ēati ose tė varura, ja pishinat mė tė ēuditshme nė botė!
 
 
FOTOGALERI
Cara Delevingn nudo pėr parfumin e Tom Ford
 
 
FOTOGALERI
Conchita Wurst pozon me tė brendshme
 
 
FOTOGALERI
“Kryeqyteti” skocez ku anglezėt martohen fshehurazi prej tre shekujsh
 
 
FOTOGALERI
Ble makinėn 200 dollarė, gjen nė bagazh njė gjarpėr
 
 
FOTOGALERI
8 vjeēari me duar gjigante
 
 
FOTOGALERI
Aktorja Sofia Vergara rrėfen: I ngjaj njė lavi***
 
 
FOTOGALERI
Kokėdhima prezanton stafin, komentuesit nė FB: Kush nga kėto ėshtė ‘Monica Lewinsky’
 
 
FOTOGALERI
Samara Ecclestone super seksi me bikini nė Ibiza
 
 
FOTOGALERI
Scarlett Johansson nė muajin e nėntė tė shtatzėnisė
 
 
FOTOGALERI
16-vjeēarja qė duket si Barbie: S’kam bėrė asnjė operacion plastik
 
 
FOTOGALERI
Naike Rivelli shijon pjeprin me formė provokuese
 
 
FOTOGALERI
Krujė asgjėsohen 9820 bimė kanabis, nė operacion 40 forca policore
 
 
FOTOGALERI
Mediat: Stefania Giannini ministrja e parė nė histori qė kapet topless
 
 
FOTOGALERI
Rrėshqet toka nė Japoni, 27 tė vdekur, dhjetėra tė zhdukur
 
 
FOTOGALERI
Burri bllokohet tek karrigia pėr fėmijė, ja foto qesharake
 
 
 
 
   
 
 
Lajme te Kategorive te tjera
 
    600 punonjës të HEC-it të Banjës bojkotojnë punën, kërkojnë pagesën e orëve shtesë  
    Mbi 60 mijë qytetarë heqin dorë nga shtetësia kosovare  
    Greqi, dhunė seksuale ndaj shqiptarit 14 vjec nė institutin e riedukimit  
 
 
    Afganistani dëbon gazetarin e New York Times-it  
    Zyrtare: Dzeko, kontratë të re me Cityn  
    Zbulimi: Kisha e parë në botë u bë në Kosovë  
   
    Ice Bucket Challenge, Emina Cunmulaj dominon Sali Berishėn-VIDEO  
    Myslimanët refuzojnë "retushimin" e Kuranit nga ISIS  
    Bilbil Mema: E vėrteta e shoqėrimit tė Berishės nė polici nė nėntor 2000