BalkanWeb.TV Foto Forum Horoskopi Moti Gatimi Kontakt
ARTIKUJ TEK
Shqiperi
07 Maj 2013 - 20:08 | LAJME
TRANSLATE
 
Surpriza me listat, Berisha pėrfshin aleatėt, Rama vetėm PS. KQZ: Po i verifikojmė
Surpriza me listat, Berisha pėrfshin aleatėt, Rama vetėm PS. KQZ: Po i verifikojmėTIRANE- Deri nė limitet e afatit kanė punuar selitė e partive pėr listat e kandidatėve pėr deputetė nė kuadėr tė zgjedhjeve parlamentare tė vitit 2013.  Partitė zyrtarizuan nė mbrėmjen e sė hėnės vonė emrat e kandidatėve pėr deputetė. 

Dy krerėt e partive mė tė mėdha, Berisha dhe Rama nė daljet e tyre pėr mediat, i vleresuan listat, si lista tė fitores mė 23 Qershor. Ajo qė ra nė sy ėshtė fakti se Berisha nė lista ka pėrfshirė dhe emrat e aleatėve, ndėrsa Rama jo.

SURPRIZAT
E para qė zyrtarizoi listėn me emrat e kandidatėve ishte LSI. Plot 140 emra, por nė tė mungonte emri i tė shumėpėrfolurit, Shezai Rrokaj. 

Pas orės 21:00, PS ka qenė ende duke pėrpiluar listat nga ku u mėsuan dhe tė papritura. Arben Malaj dhe Arben Isaraj, vendosin tė kandidojnė tė pavarur. Malaj i zhvendosur nga Vlora drejt Tiranės, pėrjashton veten nga listat e PS. Malaj vendos tė kandidojė i vetėm nė Qarkun e Vlorės. Burime nga PS konfirmojne se botuesi i Shekullit, Koēo Kokedhima ėshtė i dyti nė listėn e kandidatėve pėr deputetė tė PS, nė Vlorė. Kurse nė listat e AK, nuk figuron emri i Myslym Pashaj.

Gjatė hartimit tė listave tė PS, ka pasur nervozime. Burime nga PS bėnė tė ditur se para pėrfundimit tė pėrpilimit tė listave, Shkėlqim Cani ka bėrė sherr me Ardit Kajėn, kurse Namik Dokle ka braktisur i nervozuar mbledhjen e kryesisė.

Me hartimin e listave tė PS mėsohet se jashtė mbesin Arben Malaj, Arben Isaraj, Albert Caci, Marko Bello, kryetarja e FRESSH, Elisa Spiropali, Petro Koēi, si dhe Qemal Minxhozi.

Pavarėsisht lajmeve tė pėrhapura nė media pėr mundėsinė qė deputeti socialist Erion Braēe tė mos pranonte kandidimin nė njė qark tjetėr dhe jo nė Berat, ai ka pranuar tė kandidojė nė qarkun e Fierit.

Burime nga selia e PD, bėnė tė ditur pėr "News 24", se jashtė listave kanė mbetur emra tė deputetėve si, Rajmonda Bulku, Enkelejd Alibeaj, Lajla Pernaska, Fatos Hoxha, Mark Marku i parafundit fundit nė listėn e Tiranės, i 17-ti, ku rrezikon dhe fitoren, ėshtė Ilir Rusmajli, ndėrsa i fundit ėshtė Jemin Gjana.

KQZ: PO VERIFIKOJMĖ LISTAT, AFATI PĖR PUBLIKIM 14 MAJ 
Ora 16:45
Komisioni Qendror Zgjedhor brenda datės 14 maj, ka afat ligjor pėr tė pranuar ose refuzuar listat shumėemėrore tė koalicioneve tė zgjedhjeve tė 23 qershorit. Gjatė njė konference pėr shtyp, zėdhėnėsja e kėtij institucioni bėri me dije se KQZ do tė shqyrtojė nesėr nė orėn 12:00 kėrkesėn e Arben Malaj pėr tė kandiduar si deputet i pavarur nė qarkun e Vlorės. 

"Nisur nga interesimi shumė i madh i mediave gjate dites se sotme, po ju percjellim nje informacion lidhur me listat shume emerore. Ne Komisionin Qendror tė Zgjedhjeve, Brenda afatit tė pėrcaktuar nė nenin 67, pika 1 dhe 2 kane depozituar lista shumemėrore gjithėsej 66 parti politike. Nga kėto 66 parti politike, 61 parti politike janė parti tė cilat janė pjesėtare tė Koalicioneve Zgjedhore ndersa 4 parti janė parti tė cilat do tė kandidojnė mė vete. KQZ nė mbėshtetje tė nenit 73 tė Kodit Zgjedhor, eshte duke pėrpunuar dhe verifikuar dokumentacionin e kandididimit pėr tė gjitha partitė qe kanė depozituar lista shumemėrore. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve brenda dates 14 maj 2013 duhet tė miratojė ose refuzojė listat shumemėrore tė partive tė sipėrcituara. Ne mbeshtetje tė nenit 73, pika 3 dhe 6, KQZ ka nxjerrė aktin normativ qė pėrcakton afatet e publikimit tė listave shumemėrore.  Pėr sa mė sipėr nė mbėshtetje tė nenit 12 tė Udhėzimit nr. 2, datė 29.01.2013, “Pėr caktimin e rregullave pėr depozitimin dhe verifikimin e dokumentacionit tė kandidimit dhe afatet pėr publikimin e listave tė kandidatėve”, KQZ do tė publikojė listat shumemėrore pas pėrfundimit tė afateve tė ankimeve kunder vendimeve tė KQZ pėr miratimin ose refuzimin e listave shumemėrore", theksoi Drilona Hoxhaj, zėdhėnėsja e Komisionit Qendror tė Zgjedhjeve.

“Ndėrsa lidhur me kandidatėt e pavarur mund te themi se jane 3 kandidat tė mbėshtetur nga Zgjedhėsit pėr zgjedhjet pėr kuvendin e Shqipėrisė, tė datės 23 qershor. konkretisht: Dritan Prifti Qarku Fier (eshte miratuar ne mbledhjen e se shtunes). Arben Malaj Qarku Vlore (shqyrtohet neser ne mbledhjen e KQZ-se) Laureta Gjoni Qarku Vlore (eshte miratuar ne mbledhjet e muajit prill)”, sqaroi zėdhėnėsja. 

LISTA ZYRTARE E PS-sė, JA EMRAT E RINJ DHE TĖ PĖRJASHTUARIT
Ora 16: 04-
Partia Socialiste miratoi dje listėn e propozuar nga kryetari Rama pas njė mbledhjeje qė zgjati rreth 2 orė. Ajo qė pėrflitej u vėrtetua mbrėmė, kur kryetari i PS, Edi Rama, nuk pėrfshiu nė listėn e qarkut tė Vlorės dhe nė asnjė qark tjetėr Arben Malajn, ish-ministrin e suksesshėm tė Financave gjatė qeverisjes 8-vjeēare tė socialistėve. Malaj ėshtė zėvendėsuar nė kėtė qark nga miku i vjetėr i Ramės, botuesi Koēo Kokėdhima, i cili do tė jetė i treti nė qarkun e Vlorės, pas Ramės i cili kandidon nė kėtė qark dhe Leskajt. Nė listėn kombėtare tė PS-sė nuk figuron emri i kryetares sė FRESSH-it, Elisa Spiropalit, moskandidimi i sė cilės ishte paralajmėruar me protesta nga njė grup i madh tė rinjsh tė kėtij forumi. Nė qarqet e tjera nuk ka pasur surpriza. Pandeli Majko kryeson qarkun e Tiranės, i ndjekur nga Sajmir Tahiri dhe Vasilika Hysi, Fidel Ylli kryeson qarkun e Beratit, Ben Blushi qarkun e Elbasanit, Mimoza Hafizi qarkun e Shkodrės, Blendi Klosi qarkun e Durrėsit, ndėrsa Namik Dokle ėshtė i katėrti nė kėtė qark. Listat kanė lėnė jashtė radhėve deputetėt si Et’hem Ruka, Marko Bello, Gazmir Bizhga, Albert Caci etj.

EMRAT E RINJ NĖ LISTAT E PARTISĖ SOCIALISTE:
1- LINDITA NIKOLLA
2- PARID CARA
3- SPARTAK BRAHO
4- PJERIN NDREU
5- RAKIP SULI
6- MILENA HARITO
7- KOĒO KOKĖDHIMA
8- ANDREA MARTO
9- EDMOND LEKA
10- GENTIAN BEJKO
11- ARTUR BUSHI
12- ALFRED PEZA
13- MUSA ULQINI
14- ARBEN KAMAMI
15- ILIRJAN CELIBASHI
16- MAJLINDA BUFI
17- ILIRIAN PENDAVINJI
18- ILIR XHAKOLLI
19- YLLI ZIĒISHTI
20- ARDIT KONOMI
21- NAMIK KOPLIKU
22- EDUART BEJKO
23- SHKĖLQIM CANI
24- ULSI MANJA
25- ARBEN NDOKA
26- VEXHI MUĒMATAJ
27- ERION VELIAJ
28- ANASTAS ANGJELI

EMRAT QĖ NUK JANĖ NĖ LISTA:
1- MARKO BELLO
2- QEMAL MINXHOZI
3- GAZMIR BIZHGA
4- HAZIR GASHI
5- EDISON KONOMI
6- SHEGUSH LIGORI
7- SKĖNDER HASA
8- ALBERT CACI
9- ARJON MUCAJ
10- ETHEM RUKA
11- ALFRED DALIPI
12- ASTRIT BECI
13- PAULINA HOXHA
14- NDUE KOLA
15 AURON TARE
16- ARBEN ISARAJ
17- ARBEN MALAJ

LISTA E KANDIDATEVE TE PARTISE REPUBLIKANE NE 12 QARQE
Ora 14:00- Edhe Partia Republikane, pjesė e Aleancės pėr Punėsim, Mirėqėnie dhe Integrim, ka publikuar sot listėn e kandidatėve zyrtarė pėr zgjedhjet e 23 qershorit.
QARKU TIRANE
1. YLLI SHEHU
2. ALFRED DESHATI
3. ROZETA SHIRA
4. AFRIM TOLA
5. DENILDA TURHANI
6. BASHKIM KUKA
7. SHKELQIM GJUZI
8. AGUSTIN KOLA
9. SALIH TAGANI
10. MARIKA KOCANI
11. ROMEO HANXHARI
12. GANI BELIU
13. ARMAND KAJA
14. PETRIT MANSAKU
15. FERDINAND SARAĒI
16. GERTA ĒIĒI
17. ERJON TUFINA
18. ELKIDA SINANI
QARKU BERAT
1. LULEZIM EQEREM SALLAKU
2. NERTILA SERVET SADEDINI
QARKU DURRĖS
1. AGRON DUKA
2. KASTRIOT RADA
QARKU VLORĖ
1. ROBERT MECORAPAJ
2. ARDIAN DINE
QARKU LEZHĖ
1. BESNIK ZEF LLESHI
2. ARBEN PRENG GJONAJ
QARKU ELBASAN
1. LUAN DUZHA
2. ADI MADHI
QARKU KORCĖ
1. ERION HARUNI
2. AVDULLA CANO
3. KLEVIS BREGU
QARKU GJIROKASTĖR
1. ROLAND BEJKO
2. DITAR HODAJ
QARKU KUKĖS
LULZIM RESHAT ALIAJ
PRANVERA BAJRAM VATOCI
QARKU DIBĖR
1. SHUKRI SHEHU
2. ELEZ NEZIRI
QARKU SHKODĖR
1. GASPER KOKAJ
2. NAMIK KAMERI 

PDIU: LISTA ZYRTARE E KANDIDATEVE 
QARKU TIRANE

1. TAHIR MUHEDINI
2. ENGJELL CARA
3. VJOLLCA BRAHO
4. HASAN TAHIRI
5. SERVET MEHMETI
6. NESHAT MERXHYSHI
7. TASIM DEMI
8. KADRI NURIU
9. AHMET TAIPI
10. RUKO SAKO
11. ELMA FECI
12. HEKURAN HALILI
13. KRENAR ALIMEHMETI
14. ELVIS KOSOVA
15. RIVELINO CUNO
16. ILJAZ MEHMETI
17. MEREME CUNGE
18. KOZETA MESITI
19. ARDIT BIDO
20. ERJON LUZI
21. AGIM SEITI
22. GENC SEJKO
23. EDUARD PINARI
24. ILMA MYFTARI
25. LULJETA DROGU
26. ERJON MATRAKU
27. MALIQ DEDA
28. ALBANA DULE
29. ARBEN AJDINI
30. EGLANT FERAIZI
31. BLERINA DOJAKA
32. MERITA GJYZELI 

QARKU BERAT
1. HAJRIE MBRATI
2. EDMOND ZEQUA
3. AGURIM LYLA
4. FATJON ZEJNELI
5. MANJOLA DEMIRI
6. MUHAMET BANUSHI
7. ALMIRA ĒUKU
8. ERION DACI

QARKU DIBER
1. MAHMUT XHEMBULLA
2. VERI KURTI
3. DHURATA ALLIU
4. ERMAL NUZI
5. ROLAND ISLAMI
6. LINDITA SHEHU

QARKU DURRES
1. FATMIR VOLOTI
2. SALI BAJO
3. JONADA MANO
4. TASIM BESHO
5. ABAZ HADO
6. ANIKA TANE
7. SKENDER GJONI
8. ARBEN XHEMALI
9. HYSEN BAJRAMI
10. EDLIRA BOJARI
11. RIZA ALUSHI
12. KEIDI SEJDIU
13. EQREM HOXHA

QARKU ELBASAN
1. AQIF RAKIPI
2. ILIRIAN SADIKU
3. LINDITA SENIJA
4. ARBEN LLALLA
5. XHEVDET DYRMYSHI
6. SULEJMAN BRAZHDA
7. MATILDA OMERI
8. ARDIAN TANA
9. ALBERT HAJRULLA
10. MIMOZA HAMITI
11. AHMET MEHMETI
12. DAMAN SINANI
13. ALBANA EJUP
14. ANJEZA ISLAMI

QARKU FIER
1. OMER MAMO
2. NUSTRET AVDULLA
3. BRUNILDA CAMI
4. HASAN HASANI
5. DILAVER KAMBERAJ
6. NEXHMI HYSENI
7. GEZIM VELIU
8. BRIZIDA MECO
9. ERVIN HASANI
10. TAULANT GRABOVA
11. LUMTURI SULA
12. MIRELA BORICI
13. ARTAN CANAJ
14. EDUARD MUHO
15. IMERAN MEHMETI
16. FATIME ZISO

QARKU GJIROKASTER
1. BLEDAR SINA
2. BENARD MIZIRI
3. LUEDA SINA
4. GJERGJI FILO
5. ELONA FILO

QARKU KORĒE
1. SPARTAK MERAKU
2. ARBER KULLA
3. ANIDA ZHURKA
4. JETNOR HYSOLLI
5. OLTA MEJDOLLI
6. PETRIT BAKO
7. ERGYS PASHO
8. MIRELA MATRAKU
9. EDA KURTI
10. ALKETA MULLA
11. ROMARJO ELEZI
12. GRAMOZ MYRTEZA

QARKU KUKES
1. YLBER GJETA
2. ANJEZA ĒALLPANI
3. ALBERINA MORINA
4. ARJAN BREĒANI

QARKU LEZHE
1. AIDA SHTINO
2. PAL TRASHAJ
3. BAFTJAR MUSTA
4. DOLORESA BUSHI
5. ALFRED IMERAJ
6. SONILA LLESHI
7. SONILA ĒERA

QARKU SHKODER
1. LILJAN IDRIZAJ
2. XHULJANO MYFTARAJ
3. EH-SEN JASINI
4. FAZILET FURRIKU
5. RREZEARTA JASINI
6. NAIM DENIKU
7. HEDIJE HYSENI
8. DRITAN BRAHIMI
9. BLERTA MUHJA
10. ENGJELLUSHE SPADA
11. LILJANA IDRIZAJ

QARKU VLORE
1. DASHAMIR TAHIRI
2. EDMOND ZEJNO
3. PRANVERA CECO
4. SHPETIM AVDULI
5. FATMIR SHERO
6. RAJMONDA ZOTO
7. EDMOND RUMANI
8. FADIL SERJANI
9. JONIDA ABAZAJ ( ISAJ )
10. GENTJAN ZENELI

DEBATI NĖ KRYESINĖ E PS
Ora 11:47- Edi Rama: Propozoj qė tė lexojmė tė gjithė listėn kombėtare dhe nėse ka ndonjė sugjerim apo propozim, ta bėjmė nė fund.
Valentina Leskaj: Dua tė di se me kė jeni konsultuar pėr listėn e qarkut tė Vlorės, sepse pėr disa emra unė nuk jam konsultuar.
Edi Rama: Tė mos flasim pėr emra tė pėrveēėm, sepse kėto do pėrbėjnė histori pėr gazetarėt. Unė i kam konsultuar edhe me ju, edhe me kryetarin e Bashkisė.
Arben Malaj: Mund ta di se pėr ēfarė arsyesh unė nuk jam pjesė e listės kombėtare tė PS?
Edi Rama: Unė jam koherent nė qėndrimet e mia dhe kam thėnė se ata qė do tė punojnė kundėr strategjisė sonė, nuk do tė jenė pjesė e ekipit tonė. Njerėzit qė janė shprehur kundėr programit, kur ai ėshtė miratuar, jo vetėm kur ka qenė nė diskutim, nuk mund tė jenė pjesė e ekipit tonė.
Arben Malaj: Unė e kuptoj se ky ėshtė vendim personal i yti. E kam ndjerė sa herė unė jam pėrpjekur qė tė punoj pėr tė rritur demokracinė e brendshme nė PS qė kam gjetur kundėrshti nga ty dhe njerėzit e tu, sepse ke kėrkuar qė Partinė Socialiste dhe vlerat e saj t’i shndėrrosh nė njė simotėr tė Partisė Demokratike. Por, dua tė di se kush ka qenė kundėr kandidimit tim, kryetari i Bashkisė sė Vlorės, i Bashkisė sė Himarės, i Bashkisė sė Sarandės, kryetari i partisė nė kėto rrethe?

FRD, BIBERAJ LIHET JASHTĖ, TOPI KANDIDON NĖ TIRANĖ
Ora 09:50-
Fryma e Re Demokratike ka pėrmbyllur listat e kandidatėve pėr deputetė nė 12 qarqet e vendit. Pak para skadimit tė afatit ligjor, FRD-ja zbardhi emrat e kandidatėve tė saj, ku nė listė mungon emri i nėnkryetarit tė kėsaj partie, Aleksandėr Biberaj. Nė kryeqytet kandidon ish-presidenti Bamir Topi, aktualisht kryetar i FRD-sė. E dyta do jetė Belma Muka dhe i treti Saimir Shehri. Pėrgjatė ditės ėshtė mbledhur disa herė kryesia e “vogėl” e partisė pėr tė marrė nė shqyrtim emrat kandidatė. Nė orėn 20:00, FRD-ja zyrtarizoi listėn e plotė. Sipas FRD-sė, nė Durrės do tė kryesojė listėn Gazmend Oketa dhe i dyti ėshtė biznesmeni Sami Gjergji. FRD-ja vendosi tė dalė e vetme nė zgjedhjet e 23 qershorit, duke hequr dorė nga aleancat parazgjedhore. Kreu i saj, Bamir Topi deklaroi kohė mė parė se FRD-ja nuk bėn koalicion me dy partitė e vjetra, PDnė dhe PS-nė, duke vendosur qė tė garojė e vetme nė zgjedhjet parlamentare tė 23 qershorit. Por ajo qė bie nė sy nė listėn e kandidatėve tė FRD-sė ėshtė pikėrisht mungesa e Aleksandėr Biberajt nė garėn e 23 qershorit, pavarėsisht se ėshtė njė ndėr themeluesit e kėsaj partie. 

DEPUTETĖ TĖ FRD QĖ KRYESOJNĖ LISTAT NĖ 12 QARQET E VENDIT
QARKU TIRANĖ
1. BAMIR TOPI
2. BELMA MUKA
3. SAIMIR SHEHRI
QARKU DURRĖS
1. GAZMEND OKETA
2. SAMI GJERGJI
QARKU SHKODĖR
1. FATLUM NURJA
QARKU LEZHĖ
1. GJERGJI IVANAJ
QARKU DIBĖR
1. SALI SHEHU
QARKU BERAT
1. ALEKSANDER SALLABANDA
QARKU KUKĖS
1. ARDIAN ELEZI
QARKU ELBASAN
1. ARTIN KOVAĒI
QARKU KORĒĖ
1. ALFRED CAKO
QARKU FIER
1. SHEZAI ĒOBO
QARKU VLORĖ
1. DAUT GUMENI
QARKU GJIROKASTĖR
1. ĒEZAR KOTONI

“TE MUNGUARIT” E 23 QERSHORIT 
Ora 07:20-
Ja emrat e deputėtėve qė nuk u rikandiduan pėr zgjedhjet e 23 qershorit nga dy partitė e mėdha PD dhe PS.
ARBEN MALAJ, PS
ELISA SPIROPALI, PS
QEMAL MINXHOZI, PS
ARBEN ISARAJ, PS
ET’HEM RUKA, PS
MARK MARKU, PD
SELAMI XHEPA, PD 
JEMIN  GJANA, PD
ENKELEJD ALIBEAJ, PD
FATOS BEJA, PD

ZHVILLIMET E DATES 06/05/2013
BERISHA: LISTA JONĖ, E SHKĖLQYER PĖR FITORE. DHE KASTRIOT ISLAMI ATY, SEPSE E MERITON
Ora 23:30-Kryeministri Sali Berisha nė orėt e vona tė mbrėmjes deklaroi se listat e kandidatėve tė deputetėve janė tė plota dhe gati pėr KQZ.

“Listė fitoreje, listė e shkėlqyer fitoreje. Ju keni qarkulluar gjatė gjithė kėtyre ditėve emra dhe kjo ėshtė e drejta juaj. E vėrteta ėshtė se lista shumė shpejt dorėzohet dhe keni gabuar nė shumė raste nė parashikimet tuaja, por kjo ėshtė ēėshtja juaj.

I pyetur rreth listave tė PS, Berisha tha: “Nuk kam asnjė koment tė vetėm, se kam qenė i zhytyr nė njė punė intensive tė selisė, mos harroni se ne kemi aleatėt tanė tė vendosur sipas pozicioneve dhe sa i pėrket palės tjetėr, komenti mė i mirė ėshtė ‘no coment’.

Madje kreu i qeverisė nuk mohoi as pėrfshirjen e Kastriot Islamit, pėrkundrazi vlerėsoi maksimalisht figurėn e ish-deputetit socialist.
“Absolutisht e konsideroj njė meritim tė tij, sepse ai u bė njė nga zėrat mė kredibėl, mė tė besueshėm nė mbrojtje tė interesit publik pėr tė cilin e pėrjashtoi dhe kreu i tij. Shumė normale ėshtė pėrfshirja e tij nė listat tona”.

DEBATE NE KRYESINE E PS, ZYRTARIZOHET LISTA E KANDIDATEVE
ORA 22:50 –
Ndėrsa mbledhja e Kryesisė sė Partisė Demokratike ėshtė zhvilluar nė qetėsi, nė selinė e PS-sė situata ka qenė mė e tensionuar. Arben Malaj, Arben Isaraj dhe Namik Dokle e kanė lėnė para kohe mbledhjen e Kryesisė. Ndėrsa pati tension e debate tė ashpra edhe ndėrmjet kandidatit pėr deputet Shkėlqim Cani dhe Ardit Kajės.

LISTA ZYRTARE E KANDIDATĖVE TĖ PS
QARKU TIRANĖ

1. PANDELI MAJKO
2. SAIMIR TAHIRI
3. VASILIKA HYSI
4. DITMIR BUSHATI
5. FATMIR XHAFAJ
6. LINDITA NIKOLLA
7. BESNIK BARAJ
8. XHEMAL QEFALIA
9. SADRI ABAZI
10. PARID CARA
11. SPARTAK BRAHO
12. ARTAN GAĒI
13. PJERIN NDREU
14. RAKIP SULI
15. MILENA HARITO
16. DASHAMIR PEZA
17. ENKELEJDA SHKRELI
18. ERVIN BUSHATI
19. BLEDAR DORACAJ
20. ALFRED DALIPI
21. SADI VORPSI
22. BLERINA GJYLAMETI
23. PETRIT VARGU
24. ARBEN SEFERAJ
25. SHAQIR SHEHU
26. BLENDI NALLBANI
27. ERJETA ALHYSA
28. RODOLF XHILLARI
29. IBRAHIM KALEMI
30. AFRIM QENDRO
31. AZBI ARAPI
32. LAVDRIM SAHITAJ
33. PETRIT DESKAJ
34. BESIM RUCI

QARKU DIBĖR 
1. SHKELQIM CANI
2. ULSI MANJA
3. HASAN CENI
4. ARBEN KESHI
5. ASHIM DOMA
6. EZMERINA HOXHA 

QARKU LEZHĖ
1. MIMI KODHELI
2. ARMANDO PRENGA
3. ARBEN NDOKA
4. NDREC DEDAJ
5. MEJREME DELISHI
6. EDUART NDOCAJ
7. KASTRIOT PIROLI
8. MIRELA NELI (SYKU)

QARKU SHKODĖR
1. MIMOZA HAFIZI
2. TOM DOSHI
3. PAULIN STERKAJ
4. NAMIK KOPLIKU
5. SAIT FISHTA
6. GENTIAN PALAJ
7. NIKOLL DEDA
8. ROZAFA ZMIJANEJ
9. MEGI AJTYRESA
10. DJANA BEJKO
11. ZEF ĒUNI
12. PAL LERA
13. JANKO SHELĒAJ

QARKU KUKĖS
1. VEXHI MUĒMATAJ
2. LAVDIM ELEZI
3. RAM HOXHAJ
4. ADEM LALA

QARKU BERAT
1.FIDEL YLLI
2.ERMONELA VALIKAJ (FELAJ)
3.EDUARD SHALSI
4.EDUART BEJKO
5.ARTAN LAME
6.STAVRI CECA
7.ERJON KĖRI
8.ANILA AGALLIU
9.ALMA KULE

QARKU FIER
1. GRAMOZ RUĒI 
2. ERION BRACE
3. EGLANTINA GJERMENI 
4. ILIRIAN CELIBASHI
5. ARMANDO SUBASHI
6. ARBEN ĒUKO
7. PIRO LUTAJ
8. MAJLINDA BUFI
9. ERVIN KOĒI
10.ANDUEL XHINDI
11.BUJAR ĒELA
12. XHEVIT BUSHAJ
13. ARTUR ĒOBANI
14. ADELINA RISTA
15.ANTONETA DHIMA
16.LINDITA BUXHELI

QARKU DURRĖS
1. BLENDI KLOSI
2. KLODIANA SPAHIU
3. ILIR BEQAJ
4. NAMIK DOKLE
5. GENTIAN BEJKO
6. ARTUR BUSHI
7. SHKELQIM TROPLINI
8. JURGIS ĒYRBJA
9. SOKOL SULA
10. ARDIAN KOKOMANI
11. GĖZIM AGASI
12. TAULAND XHERAJ
13. ERALD HASANAJ
14. ESMERALDA SHKJAU

QARKU KORĒĖ
1. BASHKIM FINO
2. ARTA DADE
3. OLTA XHAĒKA
4. ILIRIAN PENDAVINJI
5. ILIR XHAKOLLI
6. YLLI ZIĒISHTI
7. ARDIT KONOMI
8. ARTUR PORPOLLOGU
9. ANA VERUSHI
10. ADRIATIK BRAĒE
11. ZAMIRA BEQIRAJ
12. ILIR TORRA
13. NADA NASTO 

QARKU ELBASAN
1. BEN BLUSHI
2. DAMIAN GJIKNURI
3. EVIS KUSHI
4. ALFRED PEZA
5. TAULANT BALLA
6. MUSA ULQINI
7. ARBEN KAMAMI
8. ILIR BEJTJA
9. LULJETA ARAPI
10. AGIM LEKA
11. KASTRIOT GURRA
12. MEHDI PEPA
13. ALTIN AGO
14. YMER TOLA
15. ROVENA BEQIRAJ
16. SOKOL SKURA

QARKU VLORĖ
1. EDI RAMA
2. VALENTINA LESKAJ
3. KOĒO KOKĖDHIMA
4. LUIZA XHUVANI
5. FATMIR TOĒI
6. ANDREA MARTO
7. EDMOND LEKA
8. SHUAIP BEQIRI
9. MIRA SHEHU
10. SHEME LULO
11. SOKOL BANA
12. GENCI KOJDHELI
13. NEIME GJIKA
14. NORETA KALCUNI
15. INES STASA

QARKU GJIROKASTĖR
1. ARBEN AHMETAJ
2. ERION VELIAJ
3. ANASTAS ANGJELI
4. VLADIMIR KOSTA
5. DASHAMIR KAMBERI

PERFUNDON MBLEDHJA E KRYESISE SE PD-se, ZYRTARIZOHET LISTA
Ora 22:45 - Ka zgjatur rreth 2 orė mbledhja e Kryesisė sė Partisė Demokratike, ku u zyrtarizuan emrat e 140 kandidatėve pėr deputetė, qė do tė depozitohen nė Komisionin Qendror tė Zgjedhjeve brenda orės 00:00.

LISTA PARAPRAKE E KANDIDATEVE TE PD
QARKU TIRANE

1. SALI BERISHA
2. MYQEREM TAFAJ
3.MAJLINDA BREGU
4. HALIM KOSOVA
5. FLORJON MIMA
6. GERTI BOGDANI
7. DASHAMIR SHEHI
8. JORIDA TABAKU
9. EDI PALOKA
10. KELTIS KRUJA
11. KASTRIOT ISLAMI
12. ASLLAN DOGJANI
13. VISAR ZHITI
14. ARBEN QIRJAKO
15. GENT DELIALLISI
16. TRITAN SHEHU
17. ILIR RUSMALI
18. JEMIN GJANA
19. LAJLA PĖRNASKA
20. GAZMEND DIBRA
21. KRESHNIK ĒOLLAKU
22. RAJMONDA BULKU
23. KREUZA LEKA
24. SHKELQIM HOXHA
25. FETAH HASANI
26. ERVIN MINAROLLI
27. ELVANA HANA
28. GRIDA DUMA
29. IVI KASO
30. ANDIA PUSTINA
31. SAHIT DOLLAPI 
32. KRENAR ALIAHMETI

QARKU SHKODER 
1.JOZEFINA TOPALLI
2. HELIDON BUSHATI
3.VOLTANA ADEMI
4.NARD NDOKA
5.GJOVALIN BZHETA
6.NDUE PALUCA
7.BARDH SPAHIA
8.GJOK ULDEDAJ

QARKU KUKES
1. FLAMUR NOKA
2. BESNIK DUSHA
3. ALBAN ZENELI
4. ISMET JAKU

QARKU BERAT

1.GENC POLLO
2. ASTRIT VELIAJ
3. LEFTER MALIQI
4. MEHMET XHEKA
5.ĒAUSH QATO
6.FATBARDHA BULLARI
7.HAFIZE SKENDO
8.NEVILA HAZNEDARI

QARKU DURRES
1.EDUARD HALIMI
2. GENT STRAZIMIRI
3. ALBANA VOKSHI
4. IGLI CARA
5. OERT BYLYKBASHI
6. OSMAN METALLA
7. VULLNET TOPALLI
8. LUFTER XHUVELI
9. KSEANELA MUDERIZI
10.ZAMIR RAMADANI
11.MERITA BAKIU
12.ARJAN DEDEJ
13.MIRLINDA ĒEKA

QARKU ELBASAN 
1. ARBEN IMAMI
2. EDUARD SELAMI
3. ARDIAN TURKU
4.LUĒIANO BOĒI
5. DASHNOR SULA
6. ARBIOLA HALIMI
7. AUREL BYLYKBASHI
8. IRENA PROGNI
9.RRAHIM ĒOTA
10.MATI ĒELA
11.ZAMIR MUZHAQI
12.MEDI SHEHU
13.HYSEN MOLI
14.MUHARREM KAJOLLI
15.BUJAR CAKANI

QARKU FIER
1. SOKOL OLLDASHI
2. MESILA DODA
3. SHPĖTIM IDRIZI
4. KOZMA DASHI
5. BEDRI MIHAJ
6. MYSLIM MURRIZI
7. FLORIAN DANI
8. FERDINAND MURATI

QARKU LEZHE 
1. ALDO BUMĒI
2. GJOVALIN KADELI
3. ALBINA DEDA
4. VASIL BICAJ
5. MHILL FUFI
6. ARTAN BUSHI
7. ZEF MACI

QARKU DIBER
1.SHEREFEDIN SHEHU
2. ROLAND KETA
3. EKREM SPAHIA
4. BEDRI HOXHA

QARKU KORCE 
1. RIDVAN BODE
2.ELENA QIRICI
3. EDMOND SPAHO
4. FATMIR MEDIU
5. GJERGJI PAPA
6.FATBARDH KADILLI
7. LEONARD OLLI
8. VIKTOR DURO
9. LEDINA ALIOLLI
10.SORINA KOTI
11.ADRIANA HYSENBEGASI
12.ARTAN ZAIMI

QARKU GJIROKASTER
1. GENC RULI
2. SPIRO KSERA
3. ALIJE KOKALARI
4. VELEDIN ZAĒE
5. ARJAN KASAJ

QARKU VLORE 
1. ASTRIT PATOZI
2. ARBEN RISTANI
3. LILJANA ELMAZI
4. ARDIAN KOLLOZI
5. LEONARD SINANI
6. YLLI PIRRO
7. VASIL KOĒIAJ
8. H. SHARRA

RAMA: KRENAR PĖR LISTĖN E KANDIDATĖVE. NANO? E FUNDIT HERĖ QĖ LUHET ME TERMIN, SOCIALIST
Ora 22:30-Kryetari i PS, Rama bėri me dije se PS i hartoi dhe dėrgoi nė KQZ listat me emrat pėr kandidatėt pėr deputetė.
Rama theksoi se skuadra e pėrzgjedhur ėshtė gati tė fitojė nė ēdo qark.
“Jemi skuadėr e PS, qė do luftojmė nė ēdo qark pėr tė fituar. Ju do keni nė dispozicion emrat, nuk do lexoj listėn e gjatė tė emrave, por do nėnvizoj pak gjėra.
Sė pari dua tė nėnvizoj se jam shumė krenar qė kam pasur privilegjin tė punoj tė bashkėpunoj tė bashkėjetoj me burra e gra tė njė grupi parlamentar qė ėshtė nė pėrfundim tė mandatit tė vet, tė cilėt edhe pse nuk u pėrfshinė nė listėn e skuadrės sė 23 qershorit, nė pėrgjithėsi kanė treguar jo vetėm mirėkuptim, pėr zgjedhjen e bėrė, por dhe ndjenjė tė fortė pėrkatėsie ndaj PS.

Tėrthorazi, por pa e zėnė nė gojė emrin e Arben Malaj, Rama shtoi se shumė prej kandidatėve edhe pse nuk u pėrfshinė nė lista, sot dėshmuan se tjetėr bėjnė e tjetėr thonė.
“Duke pranuar madje nė disa raste tė pėrfshihen nė pjesė jo drejtpėrdrejt fituese dhe duke treguar se janė pėr atė qė thonė dhe jo bėjnė, dhe siē ėshtė fatkeqėsisht siē bėjnė nė raste tė tjera, qė bėjnė e thonė tjetėr gjė, pėr tė qenė gjithēka, por jo tė vėrtetė. Dėshiroj tė falenderoj dhe shpreh konsideratat mė tė larta tė gjithė atyre qė nuk ishin nė grupin parlamentar dhe nuk u pėrfshinė nė kėtė skuadėr.

‘Renditja nėpėr lista ėshtė renditje krejt normale dhe nuk do tė thotė pėr asnjė arsye se kush ėshtė i pari vlen mė shumė se i dyti e i treti e me radhė”.

I pyetur rreth deklaratės sė Nanos, Rama theksoi se kjo ėshtė hera e fundit qė luhet me emrin e socialistėve.

“Gjėrat kanė qenė gati dhe tregon qė kėshtu duhet tė ndodhte, sigurisht nuk ėshtė hera e parė, besoj se ėshtė e fundit qė me PS, dhe me emrin e socialistėve tė vėrtetė siē kanė qejf tė thonė, luhet. Unė besoj se ėshtė e fundit, ne jemi pėr Rilindje, gjithkush ka tė drejtė t’i japė vetes shansin tė rilindė dhe rilindja ka nevojė pėr njė premisė themelore dhe nuk ka rilindje prej errėsirės dhe pėr errėsirėn”.


“LARGIMI I MALAJ’, NANO: THYEJ ARMĖPUSHIMIN ME PS, NDIHMOJ ARBENIN PĖR FITORE NĖ VLORĖ
Ora 22:00
-Ish-kryetari i Partisė Socialiste Fatos Nano u shpreh i indinjuar mbi ‘largimin’ siē e cilėsoi ai tė z. Arben Malaj nga listat e kandidatėve tė PS pėr deputetė.

Tek "News 24", nė emisionin ‘360 Gradė” tė moderuar nga Artur Zheji, nė njė lidhje telefonike, Nano vlerėsoi se PS po largon vlerat dhe profesionistėt, si me rastin Malaj e Islami. Kjo, -tha ai,- ėshtė dhe arsyeja qė ai do tė prishė armėpushimin me PS.

“Tė shpjegohemi, kam pritur me shumė maturi qė PS tė bėjė detyrėn opozitare me tė gjithė seriozitetin e duhur. Dhe nuk kam ndėrhyrė nė fushatė, jo thjesht pėr tė mos dhėnė ndonjė shembull tė karakterit Islami, por jam i bindur qė vendi ka nevojė pėr rotacion, por kaq nuk mjafton, duhet ndryshim i madh nė axhendėn politike dhe tek pėrfaqėsuesit. Ka njė filament qė nuk duhet tė digjet. Largimi i profesionistėve dhe politikanėve nga listat e zgjedhjeve, ėshtė njė filament i djegur dhe unė kėtu thyej ēdo armėpushim me PS dhe familjes socialiste qė i pėrkas.
Malaj ėshtė mė socialist se unė, mė socialist se Edvin Rama dhe Koēo Kokėdhima dhe i pavarur ose jo unė do jem nė krye tė fushatės sė z.Malaj pėr tė mbrojtur me gjithė zjarrminė vlerat dhe filamentet qė do ēojnė Shqipėrinė nė Europė. Neser nė orėn 12:00, me Malajn nė konferencė shtypi”.

Nano u shpreh se kuzhina e Ramės duhet t’i kishte bėrė mirė llogaritė.
“Unė besoj se ajo qė do tė ndodhė ėshtė krijimi i njė lėvizje tė fuqishme qė do balancojė konfliktim absurd qė po bėjnė palėt me njėra-tjetrėn me socialistėt. Do vijoj angazhimet e mia nė dobi tė njė komuniteti politik. PS mbart vlera prej 22 vjetėsh nė Shqipėri dhe filamenti qė pėrfaqėson z.Malaj nuk mund tė lejohet tė digjet. Jam i detyruar tė pushoj armėpushimin dhe rreshtohem me z.Malaj nė mbrojtje tė filamentit tė majtė.

ARBEN MALAJ JASHTĖ LISTĖS SĖ PS-SĖ, KANDIDAT I PAVARUR NĖ VLORĖ
Ora 22:20 -
Njė prej figurave mė tė rėndėsishme tė Partisė Socialiste, Arben Malaj ėshtė lėnė jashtė listės sė kandidatėve tė PS-sė pėr deputetė pėr zgjedhjet e 23 qershorit. Teksa doli nga mbledhja e kryesisė sė PS-sė, ku iu komunikua vendimi pėr tė mos e pėrfshirė nė lista, Malaj bėri tė ditur se do tė kandidojė i pavarur nė qarkun e Vlorės.

Malaj theksoi se vendimi qė e la jashtė listės sė PS-sė ishte tėrėsisht individual i kryetarit Edi Rama. “Ky nuk ėshtė fundi i karrierės sime. Falėnderoj tė gjithė pėrfaqėsuesit politikė tė qarkut tė Vlorės. Nuk kam asnjė problem individual me Ramėn. E kam ditur qė nė momentet e para qė lufta qė kam bėrė pėr tė mos ndryshuar Kushtetutėn nė mėnyrė arrogante, e kam ditur qė kur i kam kėrkuar PS-sė tė mos bllokonte funksionimin e Kuvendit. Kur kam nisur njė proces pėr modernizimin e PS, e kam ditur qė do kem njė ēmim pėr kėtė. Nuk mė zhduk dot asnjeri nga politika. Vendimi ėshtė individual i Ramės. Unė nuk mund tė tėrhiqem nga detyrimi pėr t’i shėrbyer vendit tim. Njėra nga kėto ėshtė t’i shėrbej si kandidat i pavarur”,- tha Malaj.

“Shumė nga ata qė Rama i promovon me parafabrikat, nuk kanė asnjė angazhim dhe kontribut, por thjeshtė qė janė tė nėnshkruar, kishin kohė qė dilnin garant se do ta zhduknin Malajn nga politika”- vijoi ai.
Deputeti nuk pranoi tu pėrgjigjej pyetjeve tė gazetarėve, ndėrsa paralajmėroi njė konferencė pėr shtyp ditėn e martė nė orėn 12:00.
Po ashtu jashtė listės sė PS-sė ėshtė lėnė edhe njė tjetėr figurė e njohur e PS-sė, Arben Isaraj.

LSI PUBLIKON LISTEN ZYRTARE TĖ KANDIDATĖVE PĖR DEPUTETĖ
Ora 20:30-Pėrfaqėsuesi ligjor i LSI-sė, Ylli Manjani dorėzoi nė KQZ rreth orės 20:30 listėn e 140 kandidatėve pėr deputetė tė Lėvizjes Socialiste pėr Integrim. Manjani theksoi se lista e LSI-sė ėshtė njė listė pėrfaqėsuese, me personalitete tė njohur dhe tė rinj. Nė listat e LSI mungon emri i perfolur i Shezai Rrokaj.

“Dorėzova listėn e kandidatėve pėr deputetė nė zgjedhjet e 23 qershorit nė emėr tė LSI. Ėshtė njė listė prej 140 personash e konsultuar prej ditėsh nė forumet drejtuese tė partisė. Eshtė njė listė shumė pėrfaqėsuese, shumė simpatike, me tė cilėn LSI futet nė koalicionin e Aleancės pėr Shqipėrinė Europiane me gjithė vullnetin pėr tė ecur mė shpejt drejt Europės. Kemi ndėrtuar njė listė pėrfaqėsuese, kemi shumė tė rinj, kemi personalitete gra nė listė, ashtu siē ka shumė personalitete tė tjera nė fusha tė ndryshme qė pėrfaqėsojnė ekipin e LSI. Sot unė i dorėzova kėto emra, mezi pres datėn 24 qė tė vij tė marr emrat fitues”,- theksoi Manjani. 

LISTA ZYRTARE E LEVIZJES SOCIALISTE PER INTEGRIM 
QARKU TIRANE

1. ILIR META
2. KLAJDA GJOSHA
3. LUAN RAMA
4. YLLI MANJANI
5. ARDIT ĒELA
6. ENDRIT BRAIMLLARI
7. KEJDI MEHMETAJ
8. VIRON BEZHANI
9. SOKOL DERVISHAJ
10. BRUNILDA PASKALI
11. DRITAN HYLLI
12. FATIME GOGA
13. LUAN SALLAKU
14. MIRELA MEKO
15. REXHEP BALLMI
16. RUSTEM MURATI
17. ALMA DYRMISHI
18. EDMOND STOJKU
19. ILIR DASHI
20. EDMOND RRUSHI
21. HASAN HOXHA
22. XHAVIT HALILI
23. MALVINA PALUSHI
24. BESNIK HYSENBELLI
25. PARIT XHIHANI
26. ERIOLA HYSENI
27. EDUART TAFAJ
28. REDI BERBERI
29. MATILDA TYLI
30. MAKSIM LULO
31. RIGERT XHARRI
32. ERIONA BIXHA

QARKU ELBASAN
1. EDMOND HAXHINASTO
2. BUJAR KLLOGJRI
3. MIRANDA RIRA
4. SHKELQIM ELEZI
5. KASTRIOT BELSHI
6. DASHAMIR XHIKA
7. EDLIRA ĒEKREZI
8. ALTIN IDRIZI
9. REXHEP BIĒA
10. FLORIKA TUKA
11. ZENUN BULLARI
12. RUDINA MITA
13. KLAUDIA KRASNIKA
14. VEIZ BOJA
15. BEHAR ALMETA
16. AGRON ROKA

QARKU BERAT
1. NASIP NAĒO
2. GLEDJON REHOVICA
3. SELFO KAPLLANI
4. SILVA CAKA
5. LEFTER KUQO
6. VALBONA PAPA
7. MIMOZA VELIKO
8. EMILJANO KAMSI

QARKU VLORE
1. SHKĖLQIM SELAMI
2. FLAMUR ĒELAJ
3. KATINA GOGO
4. KASĖM CENAJ
5. THODHORI SHIA
6. LUĒIANA KOPRENCKA
7. KLAJDI MATI
8. DIANA MURATI
9. JUNA HOXHAJ
10. KAMBER ZAIMAJ
11. APOSTOL QIRKO
12. BEQIR KASHURI

QARKU SHKODER
1. AGRON ĒELA
2. NORA MALAJ
3. ARTAN BUSHATI
4. SAJMIRA LAĒI
5. RIDVAN HEBAJ
6. EDI SMAJLAJ
7. SENAD HALLUNAJ
8. LUMTURI HOXHA
9. ARJANA VISHNJA
10. MERITA SMAJAJ
11. ALEKSANDER SHYTANI

QARKU LEZHE
1.MONIKA KRYEMADHI
2.PETRIT GJONI
3.GJOK BUNA
4.BIB GJOMARKAJ
5.EDMOND PIROLI
6.ERISI ZAIMI
7.PRENDA SEJDIA

QARKU KUKES
1. APOSTOL GOĒI
2. QEMAL ELEZI
3. PELLUMB BARDHOSHI
4. UKĖ CAMAJ

QARKU KORCE
1. PIRO KAPURANI
2. MIMOZA GUSHO
3. ARBEN MALO
4. PETRIKA LAME
5. JORIDA ROMAĒKA
6. SOKOL VAKO
7. FLOALDA STRATI
8. PALI KRISTO
9. ARSIDESA HYSI
10. ZAMIR DEMIRAJ
11. AFERDITA SULEJMANI
12. GURI MEKO

QARKU DIBER
1. PĖRPARIM SPAHIU
2. AGIM HYSA
3. LUTFIJE META
4. MELAIM DAMZI
5. OLSA SHATKU
6. AGRON DACI

QARKU DURRES
1. LEFTER KOKA
2. EDMOND PANARITI
3. BUJAR DERVENI
4. KRISTO HUTA
5. EDMOND LALA
6. HYSEN LLACA
7. ERMION ARAPI
8. SILVANA MAKSUTI
9. HAJRI NUHU
10. ILIR MEMKO
11. MERITA KUĒI
12. KLODJANA PASHKAJ
13. ERMIRA KOĒI

QARKU FIER
1. PETRIT VASILI
2. ROBERT BITRI
3. ORNELA ZONJA
4. ARDIAN ALUSHI
5. ALBERT SANXHAKU
6. FREDERIK ĒUKO
7. ELINOR SHANI
8. ARBEN ĒUKO
9. AGIM RRASA
10. BARDHI MELI
11. FERDINAND DOKSANI
12. DONIKA CANAJ
13. MAJLINDA KOĒIU
14. SEMELA HOXHA
15. BESMIR GROPA
16. ANILDA ALIAJ

QARKU GJIROKASTER
1. VANGJEL TAVO
2. RESHAT ZIKA
3. SHPETIM SPAHIU
4. ZAMIRA RAMI
5. EDIOLA BRAHA

ALEANCA KUQ E ZI DOREZON NE KQZ LISTEN E KANDIDATEVE
Ora 20:20-
Aleanca Kuq e Zi dorėzoi rreth orės 20:45 nė Komisionin Qendror tė Zgjedhjeve listėn e kandidatėve pėr deputetė. Kryetari Kreshnik Spahiu kryeson listėn nė Tiranė. Aleanca Kuq e Zi vendosi tė garojė e vetme nė zgjedhjet e 23 qershorit.
Pėrfaqėsuesi ligjor i Aleancės Kuq e Zi konfirmoi se zoti Myslym Pashaj nuk ėshtė nė listėn e AK-sė, por siē tha ai vijon tė jetė pjesė e Aleancės Kuq e Zi.

LISTA ZYRTARE E ALEANCES KUQ E ZI 
QARKU TIRANE
1. KRESHNIK SPAHIU
2. FATMIR GJUZI
3. LUMTURI RATKOCERI
4. ARBEN DERVISHI
5. REDI RAMAJ
6. EDMIR DYMLEKU
7. ALBAN DACI
8. ERION GJERGJI
9. ASIJE KOPRENCKA
10. AUGENT XHAFERAJ
11. ILIR LAKU
12. SHKELZEN NEZAJ
13. BESNIK KOCI
14. MATILDA LACI
15. NURISH KOLA
16. SENA TARELLI
17. INDRIT DEDEJ
18. KLEVIS MURATI
19. HARBI ALIAJ
20. JONID SULA
21. ATHINA NACI
22. HYSEN HUSHA
23. OLIANA AJAZI
24. ONELDA MELE
25. DALLENDYSHE MEĒA
26. BUJAR DORZI
27. JULJAN TEREZIU
28. ADRIANO KADRI
29. MARINELA FECI
30. SULLTANE LERA
31. ROZA HASA
32. ALTIN JANO

QARKU ELBASAN
1. ASLLAN MUSTA
2. AIDA SOKOLI
3. MYSLIM KARRIQI
4. BEKIM ADILI
5. KOCI ZHUPANI
6. ERVIST RAMA
7. MONDI KURTI
8. ILDA HYSENBELLI
9. ENVER HIDRI
10. ETLEVA BRAGJECI
11. GERTIAN HARECARI
12. IVLINA MIZA
13. GENTIAN QOSJA
14. ORJELA SULEJMANI

QARKU GJIROKASTER
1. MUHAREM GUĒE
2. ZAĒE ISLAMI
3. MIMOZA HODAJ
4. VIOMENT KARAGJOZI
5. ILIA PETRO

QARKU DIBER
1. NAIM MUĒA
2. GERDIAN BRAHILIKA
3. MALIQEISKURTI
4. LAIM MANARKOLLI
5. NEZIR KETA
6. DRITA DISHA

QARKU DURRES
1. LISEN BASHKURTI
2. REZARTA ELEZI
3. ARDIAN NDREU
4. ELONA MINA
5. STEFAN ĒERRI
6. GEZIM HASA
7. ILIR VASILI
8. SOKRAT ALLAMANI
9. IRENA MNALLA
10. QEMAL HAXHI
11. JETMIR HAXHILLARI
12. JORILDA MERSIN
13. KLAUDIO TENGU

QARKU FIER
1. ALTIN DAUTI
2. LULE CILI
3. ADRIATIK LEKA
4. ERJON KOTORI
5. ERMAL SALIAJ
6. ENEIDA HOXHA
7. EVIS HASANBELLI
8. ILIRAN KALEMI
9. RAJMONDA CELA
10. NEXHMIJE ZYKA
11. AGIM GREMI
12. ENVER MYFTARI
13. HAMZA SHERJA
14. ALDO PEQINI
15. DHURATA KORRESHI
16. ERGYS IBERSHIMI

QARKU LEZHE
1. JULIAN KOLA
2. RIVELINO ISMALAJ
3. MARINELA PRENDI
4. JETNOR SHERRI
5. PAL BIBA
6. DEDE BUKAQEJA
7. MARIE SEFGJINI

QARKU KORCE
1. KRISTI ANDONI
2. REDI ORGOCKA
3. NERTILA SULENJI
4. JONADER AGOLLI
5. EDISON SULENJI
6. SENTILJANA SINO
7. OLGER MANCE
8. ABIDIN MASLLAVICA
9. EJONA PAHO
10. EART KETI
11. GJERGJ JORGAQI
12. EDMIR XHABEU

QARKU KUKES
1. MISIN BRAHA
2. HALIL KAMBERI
3. JOLANDA SULA
4. ALFRED ISEBERI

QARKU SHKODER
1. BLEDAR METI
2. ORMIR BERDICA
3. VALBONA SAKEJ
4. FRAN PAJA
5. GJERGJ DUSHKJA
6. KLODJANA BERDICA
7. SHAQIR HYSA
8. SOKOL NIKOLLA
9. FLUTURA BYTYCI
10. ALEKSANDER LULA
11. FATBARDH IDRIZI

QARKU VLORE
1. ADRIATIK LAPAJ
2. ANILA AHMATAJ
3. ARJAN ZYKA
4. ANILA HITAJ
5. FLORIANT MUHO
6. NAJADA GJIKSANA
7. YLLI HASKA
8. ULJANOVA GJONAJ
9. PANAJOT LLOJI
10. PJERINA MINGA LAME
11. KADRI SERJANI
12. ALPIN SKENDAJ

QARKU BERAT
1. MARGARITA KOLA
2. RUHIJE BOBO
3. ERION MELENGU
4. ASQERI CELA
5. DRITAN SHALLARI
6. ALTIN MALAJ
7. STILIANO BODE
8. DHIMITRAQ SINJARI 

PDK: LISTAT PERFUNDIMTARE PER 12 QARQET E VENDIT
QARKU TIRANE

FRROK GJINI
TONIN ALIA
RAJMONDA DEDOSHI
DEDĖ SHKURTI
AGIM PISLI
GJYZEPINA MIRASHI
BLEDAN META
ARTAN DAFKU
EDMOND RROKAJ
AGRON LAĒI
ERMAL MERDANI
KLESTA XHAFERRI
ELONA SELIMAJ
BLEDAR MERJA
FLORIDA GEGA
ILIR BALA
BERNARD NDRECA
MARSELA HASI
GĖZIM KOLA
YLLI META
JONIDA ZEKA
VALTER MARASHI
ELTJON KALA
NASILDA SHYTI
SALI KOLA
ANTON NDRECA
ORNELA GJURRA
MARKO SHPANI
SKĖNDER KURTI
DITMARA VATNIKAJ
ILIR TAFILICA
ENVER LEKA

QARKU SHKODER
PJETĖR BOSHI
FERDINAND JAKU
MIRANDA MIHAJLI
NIKOLIN BARDHOKU
ZEF KEQAJ
JULI LLESHI
GJERGJ SOKOLI
NDOC DEDA
ERVINA TULA
BLEDAR SULA
NDUE MARKU

QARKU LEZHE
ALFRED DAĒI
VASIL BICI
ALBANA VATA
ZEF DODA
FLORA GJINAJ
SIMON KALAJ
DILE MATAJ

QARKU KUKES
LEONARD MATAJ
PAL ROSAJ
MAJLINDA RAMALLARI
QAZIM NOKA

QARKU DURRES
ZEF ĒUPI
MANJOLA MEMINI
KELMEND DEMA
ILMI HOXHA
JORIDA IVANAJ
GRAMOZ MEMINAJ
JERINA MALOKU
AGRON SADIKLLARI
HAKI MAVRIQI
INDRIT NUREDINI
DESIDA LAKO
ALEKSANDĖR GOGA
KUJTIM SHAHINI

QARKU DIBER
AVNI BUCI
LINDITA PALI
SAMI BRUĒI
KUJTIM MARTANI
ABEDIN PACI
MULVINA PISLI

QARKU ELBASAN
REZART KOVAĒI
AURELA SKILJA
RUDI BARDHOSHI
VALBONA DEDJA
LYSIEN FEĒANJI
RIGERS DEDJA
ETLEVA TOĒI
BULIANA ĒERRI
VIKTOR DRIZARI
BLERTA HOXHA
SHKĖLZEN LILA
HENRIK LATIFI
BESMIR DRIZARI
PETRIT VASHAKU

QARKU KORCE
ODISE JATAGANI
EDMOND SKĖNDERAS
TEUTA HOXHA
GJERGJI MALUSH
DAJLAN CUKA
IRIDA DRAGOJ
GENTI TIKO
GJERGJI RRAPO
KRISJOLA ĒOLLAKU
ANDI MARJANI
BLERINA SERTI
KOZETA TIKO

QARKU BERAT
ROLENC MATO
ERJON TAHO
LORELA PAPA
ARBEN LIKAJ
ADRIJAN ERMEZI
MIMOZA RAMA
BARJAM LLANGOZI
ALBANO ZIU

QARKU GJIROKSTER
PERLAT KALEMI
LULZIM SULAJ
HATIXHE HODAJ
GĖZIM PROKO

QARKU VLORE
AGRON SHARRA
BAKI JAZAJ
JONIDA KAPAJ
ARLIND DEROMEMAJ
NAKO MJALTAJ
MARJOLA RAMA
ESAT ASLLANAJ
FRESKIDA SULKAJ
MEĒAN MEĒANAJ
ARANIT FERRAJ
ERVIS NURAJ
KLODJANA KONGJINAJ

QARKU FIER
BUJAR HASAJ
GAZMEND ĒELA
LEONARD BEHAJ
MARSIDA LASKA
ANTON PĖRLALA
SHKĖLZEN AVDULAJ
DENISA DALIPAJ
ROBERT SALIAJ
KLEODIAN TROKAJ
ELMIRA MALENAJ
ENDRIT DOKO
FERDINAND ZDRAVA
EGLANTINA FEIMI
SHPĖTIM FEJZULLA
ADELA KULLAU
EDMOND HYKOLLARI

(m.a/er.nu/d.b/e.m/BalkanWeb)
Lidhje te tjera
    Kthehu Dėrgo Printo Home
Komento

Dėrguar nga pjestari, tirane mė 07-05-2013 nė 22:15
Po ca listash kjo PD nqs e krahason me nje ndeshje futbolli eshte si te luaj kamza me bajernin e sotem sic eshte rregulluar tani me kete ekip, qe dhe nqs ka shance ta rrah njeri sot per sot eshte dortmundi ( vete obama)

Dėrguar nga KQZ eshte zaptuar dhe politizuar mė 07-05-2013 nė 22:14
Cfare do verifikoje KQZ, ajo eshte shnderruar ne nje institucion teresisht ilegjitim, vegel ne duart e saliut, i perbere nga njerez qe jane thjesht marioneta por jo profesioniste.

Dėrguar nga pjerini, shkoder mė 07-05-2013 nė 22:06
Lto kane p[er te qeshur e per te qar e per ti rene kokes me mur e jo murit me kok, ca ben ky saliu kshu mor njerez se na habiti fare, a ka me demokrat aty ne ate list???? po kur ka fut gjith keto te tjeret po ate lesin pse e la jasht more idioti, boo na shkaterroi fare.

Dėrguar nga Ilir, Tropoj mė 07-05-2013 nė 22:01
Kush esht ky trap qe thot maloket te vijne me viz ne jug???
Ik o kok palare e futi i dush se mos te vijne trute ne vend se ti sdi se qa flet..
Koke trashe i qelbur ne keneta .....

Dėrguar nga enduel, tirane mė 07-05-2013 nė 21:54
Papapapa nga tja nisesh ketu nga listat skandaloze te PD apo nga mrekullia e listave te PS, te numerosh 1-kriminelet, 2-te korruptuarit, 3-hajdutet, 4-socialistet ordiner komunist lekist te PD jane fiks 140,dikush me shume dhe dikush me pak, pastaj te numerosh intelektuarlet ne listat e PS baraz me 150, sdi pse dalin 10 teper po disa jane sa per 2.

Dėrguar nga Kur vjedh zgjedhjet behesh deputet-Ristani mė 07-05-2013 nė 21:49
Lista e deputeteve te PD: hajduti i zgjedhjeve, ai qe beri maskaraden zgjedhore ne Tirane Ristani, qe ndryshoi rezultatin e zgjedhjeve ne tavoline ne syte e gjithe botes vihet ne listen zgjedhore per deputet.

Dėrguar nga herta, tirane mė 07-05-2013 nė 21:48
Bravooo rama, bravoo, je me te vertet i madh dhe kush nuk do ta kuptoj eshte tjeter gje, po tregon qe je i njejti njeri i vendosur per te rilindur kete vend dhje spo lejon qe biznesi e leket te pengojn, bravo dhe mos ki merak se keto plera qe komentojn ketu jane vetem rrogetaret e saliut.populli eshte i zgjuar dhe i kupton.

Dėrguar nga Gazi mė 07-05-2013 nė 21:28
Ehuu huuu, beni gam gam te gjithe ju, lista, emra, data lindjesh e me the e te thashe! Duhet heq Sala SE SBEN a e kuptoni apo jo? e ka cu rinine shqiptare ne rrenim total si gjithe gjerat e tjera qe ka marre ne dore! 57% analfabetizem ,me shume se gjysma, a e kuptoni apo jo??
Po keto gjera pse nuk i permendni ju te grupit Fleks Sal Ram Berisha???

Dėrguar nga Alma mė 07-05-2013 nė 21:25
Po ju grupi Fleks, sa veta ju ka vene Saliu te komentoni me te njejtin emer?
Jeni shume interesant, seriozisht!
Po ske faj se nuk keni si te lodheni duke mashtruar e duke i hedhur hi syve tuaj e te tjereve!
Ka bere mrekullira Sala per Shqiperine, sigurisht, e la ekonomine ne krize, rruget i beri si surrati vet, varferia ka mbire kudo, analfabetizmi na ka mbeshtjelle fort e spo i leshon femijet tane, aq sa edhe BB mori nismen te beje nje studim me te cilin nxorri 57% analfabete ne gjithe vendin!

Dėrguar nga poli, tirane mė 07-05-2013 nė 21:14
Po hik o me gjith keto listat e felliqura te PD qe e kane mbushur me ordinera rrugesh aty, me mir te kishin marr nga 30 perfaqesues nga OTR, TBA, Duble G e ca jane kto po mos te kishin marre me shume se keto hajdut e kriminela qe ka vene salua
 Vazhdimi komenteve:   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10    
       Shqiperia
20 Tetor 2014
Kanceri i gjirit, Vokshi: Lėmė mėnjanė ndasitė politike. Bregu: Bėni analizat gjenetike
Emisioni i gazetares Ola Bruko “ Njerėz nė fokus” i ėshtė bashkuar fushatės sė ndėrgjegjėsimit pėr kancerin e gjirit, duke u bėrė pjesė e sensiblimizmit pėr parandalimin dhe zbulimin e hershėm tė kėsaj sėmundjeje. Bregu: Bėni analiza gjenetike pėr ta parandaluar
KOMENTO
       Kosova
20 Tetor 2014
Reagon vajza e Fahri Musliut: Mos u merrni me babanë tim!
Pas lajmeve të publikuara në mediat për një aludim se babai i kryeministrit të Serbisë, Aleksandër Vuçiçit, mund të ishte gazetari i njohur Fahri Musliut, ka reaguar vajza e këtij të fundit. Valbona, i ka cilësuar shkrimet e fundit ndaj të atit të saj fyese për familjen e saj.
KOMENTO (5)
       Rajoni
21 Tetor 2014
Sulmet mbi bizneset shqiptare, nënkryetari i LSV në Serbi: Përgjegjësit të dënohen
Politikanë serb kanë reaguar rreth ngjarjeve që kanë ndodhur ditët e fundit në Suboticë dhe Novi Sad, ku është tentuar të digjet një xhami, si dhe janë sulmuar disa biznese në pronësi të shqiptarëve
KOMENTO
       Bota
21 Tetor 2014
Sulm me bombë në Jemen, humbin jetën 15 veta. Mes viktimave edhe shumë fëmijë
Të paktën 15 persona, duke përfshirë shumë fëmijë, u vranë gjatë një sulmi me bombë. Sulmi kishte në shënjestër rebelët shiitë në jug të zonës Sanaa
KOMENTO
       Sport
21 Tetor 2014
Robben: Roma luan futbollin më të mirë në Itali
Arjen Robben, anësori i Bayern Munichut thotë se skuadra e tij do ta ketë shumë të vështirë përballë skuadrës që bën futbollin më të mirë në Itali – Romës. Giallorossët kanë qëndruar prapa Juventusit në sezonet e fundit dhe aktualisht janë një pikë prapa kampionit në fuqi
KOMENTO
       Kulture
20 Tetor 2014
Çelet konkursi për dizenjimin e makinave të Policisë së Shtetit
Është çelur sot konkursi për dizenjimin e makinave të ardhshme të Policisë së Shtetit
KOMENTO (7)
       Metropol
21 Tetor 2014
Gazetari Idro Seferi me bukë e dron në televizionin serb B92
I ftuar në emisionin më të ndjekur të satirës në një prej mediave serbe, gazetari i Top Channel në Serbi, Idro Seferi, i ka dhuruar prezantuesit të emisionit një bukë, në shenjë solidarizimi me bukëpjekësit shqiptar që u sulmuan në Vojvodinë
KOMENTO (1)
       Teknologji
21 Tetor 2014
iPad-ët kushtojnë më shumë në Evropë sesa në SHBA
Kur doli iPad-i i parë në treg, në vitin 2010, ai kushtonte 499 dollarë për modelin bazë me 16GB hapësirë të brendshme. Për 100 dollarë më shumë, klientët mund të merrnin modelin tjetër me më shumë hapësirë
KOMENTO
      
 
 
  TV | News24 - Live
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  Radio | Rash - Live
 
  toolbar  
   
   
 
SONDAZH
 
 
Nensondazh
 
   
 
 
BALKANWEB.TV
Murphy: Simbolika e takimit Rama-Vuēiē, mė e rėndėsishme se kurrė
 
 
BALKANWEB.TV
Rama: Ballkani pa Europėn plas si fuēi baruti, e trazoi njė balonė elektronike
 
 
BALKANWEB.TV
Ballisti nderon ballistin!
 
 
BALKANWEB.TV
Familja Zaimi me 2 fėmijė tė sėmurė: Apel shtetit, protezė pėr vajzėn, kemp pėr djalin
 
 
BALKANWEB.TV
Samiti nė Milano, mediat italiane: Delegacioni shqiptar ia mbathi nė kazino
 
 
BALKANWEB.TV
Deputetėt e PS kundėr rritjes sė gjobave. Majko: Ka policė qė janė vetėm kafka folės
 
 
BALKANWEB.TV
Viti i ri akademik me probleme, studentėt protesta pėr rritjen e tarifės
 
 
BALKANWEB.TV
Dy femra rrihen me grushta nė mes tė Tiranės
 
 
BALKANWEB.TV
Akciza e duhanit, debat mes ministrit Cani dhe Braēes pėr rritjen e ēmimit
 
 
BALKANWEB.TV
Kallėzimi ndaj Bodes, Cani: Pėr ēdo shkelje do t’i drejtohemi Prokurorisė
 
 
BALKANWEB.TV
Samiti nė Milano, Kodheli: Padi pėr shpifje Corriere-s
 
 
BALKANWEB.TV
Autori i idesė sė dronit, ja pėrse nuk duhet publikuar identiteti dhe foto e tij
 
 
BALKANWEB.TV
Vlorė, njė dron me flamur kombėtar nė ndeshjen Flamurtari-Skėnderbeu
 
 
BALKANWEB.TV
Incidenti nė Beograd, Murphy: Mesazh Vuēiēit qė t’i rikonfirmojė vizitėn Ramės
 
 
BALKANWEB.TV
Moti per sot 20 tetor
 
 
 
 
FOTOGALERI
Ja bukuroshja misterioze qė po ēmend Instagramin
 
 
FOTOGALERI
Vajzės sė dehur i ngec koka nė bankėn e pijeve
 
 
FOTOGALERI
Turbulencė nė fluturim, 22 tė plagosur nė Singapore Airlines
 
 
FOTOGALERI
SHBA, i paralizuari shkon drejt altarit me kėmbė falė njė roboti
 
 
FOTOGALERI
Fytyra e faraoni Tutankhamun, lindi nga inēesti, vdiq nga deformimet fizike
 
 
FOTOGALERI
Meksikė, fruti i veēantė me shije pudingu me ēokollatė
 
 
FOTOGALERI
Kafshė apo arkitektė? Kur foleja shndėrrohet nė vepėr arti
 
 
FOTOGALERI
Sara Hoxha nuk e fsheh mė dashurinė pėr Ledionin
 
 
FOTOGALERI
Emigrantėt gjenden tė fshehur brenda lavatriceve
 
 
FOTOGALERI
Nis viti i ri akademik studentėt protestė, “Mirėsevini tė dashur klientė’
 
 
FOTOGALERI
Lind krijesa e ēuditshme, derri-elefant i habit te gjithė
 
 
FOTOGALERI
Tė veshėsh binjaket pėr Halloween, ja veshjet qė ju zgjidhin problemin
 
 
FOTOGALERI
Nikki Shelley, gruaja qė pėrdor fytyrėn e saj pėr tė krijuar zombie
 
 
FOTOGALERI
Belen, natė seksi dhe pėrkėdhelje
 
 
FOTOGALERI
Mercedesi mbulohet me njė milion Swarovski
 
 
FOTOGALERI
Ja kufjet e reja me veshė maceje
 
 
FOTOGALERI
Samiti nė Milano, mediat italiane: Delegacioni shqiptar ia mbathi nė kazino
 
 
FOTOGALERI
Angela Martini, ėndrrimtare nė New York