BalkanWeb.TV Foto Forum Horoskopi Moti Gatimi Kontakt
ARTIKUJ TEK
Kryesore
10 Mars 2013 - 11:44 | LAJME
TRANSLATE
 
Librazhd, 3 vagona të trenit të mallrave dalin nga shinat
NGA: FATMIR POPJA
Librazhd, 3 vagona të trenit të mallrave dalin nga shinatLIBRAZHD-Mbrëmjen e të shtunës tre vagonë të trenit të mallrave të linjës Prrenjas- Elbasan- Durrës kanë dalë nga shinat duke shënuar kështu një tjetër aksident në këtë linëj hekurudhore.

Aksidenti sipas burimeve zyrtare ndodhi në vendin e quajtur "Kthesat Dragostunjës në Rajonin Hekurudhor të Elbasanit jo më larg se 5 km larg stacionit të Librazhdit.

Sipas informacioneve paraprake tre vagonë të ngarkuar me mineral hekur nikeli janë përmbysur pjesërisht duke e paralizuar përkohësisht qarkullimin e trenave të mallrave në këtë linjë .Burime nga Drejtoria e Përgjithëshme e Hekurudhave konfirmuan se nga paraditja e të dielës do të punohet për rikthimin e normalitetit në këtë segment hekurudhor ku aksidenti më i fundit dyshohet se është shkaktuar për shkak të gjendjes tejet të amortizuar të linjës e cila prej kohësh nuk lejohet të përdoret më nga trenat e pasagjerëve.

(d.b/BalkanWeb)
    Kthehu Dėrgo Printo Home
Komento
       Shqiperia
10 Korrik 2014
Ish- tė pėrndjekurit, Veliaj: Brenda kėtij mandati do jenė dėmshpėrblyer ata qė janė gjallė
Njė grup ish tė pėrndjekurish politik kanė marrė sot kėstin e parė tė dėmshpėrblimit pėr vitet e burgut. Ministri Veliaj gjatė ndarjes sė kėstit u shpreh se qeveria ndryshoi ligjin me qėllim pėrshpejtimin e pagesave
KOMENTO
       Kosova
09 Korrik 2014
LDK, AAK e Nisma në një grup, PDK pretendon se është e para
Procedurave të regjistrimit të mërkurën i janë nënshtruar deputetët nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, e cila në koalicion edhe me disa subjekte më të vogla, ka fituar 37 ulëse
KOMENTO (1)
       Rajoni
10 Korrik 2014
Joseph: Tensionimet në Maqedoni, mjaft serioze
Në një intervistë me Zërin e Amerikës, ai tha se anëtarësimi i Maqedonisë në NATO do të ndihmonte për përmirësimin e këtyre marrëdhënieve. Zoti Joseph është ekspert i Qendrës së Marrëdhënieve Ndëratlantike në Uashington
KOMENTO
       Bota
10 Korrik 2014
Teksas, babai vret 4 fëmijët e vet të mitur dhe 2 persona
qenë një telefonatë e një 15-vjecareje që sinjalizoi policinë se babai i saj po bënte masakër me një armë në duar. Ngjarja u shënua në shtetin e Teksasit në SHBA ku policia thotë se një person ka hapur zjarr gjatë një sherri familjar
KOMENTO
       Sport
10 Korrik 2014
'Brazil 2014', finalja e madhe Gjermani-Argjentinė
Pėrfaqėsuesja e Argjentinės ėshtė kualifikuar nė finale tė Kampionatit Botėror, pasi nė gjysmėfinale eliminoi Holandėn pas gjuajtjes sė penalltive. 
FOTO/'Brazil 2014', ndeshja Holandė-Argjentinė

KOMENTO (1)
       Kulture
09 Korrik 2014
Saimir Strati nis punėn pėr rekordin e 8 Guinness
Saimir Strati, artisti fierak fituesi i 7 cmimeve Guinness nė realizimin e disa portreteve dhe mozaikėve me materiale tė ndryshme si, gozhdė, tapa, gurė qelqi nga deti, lėvore tė vezėve, kompakt disqe, kafe, fasule etj, ka nisur sot pranė lulishtes kryesore tė qytetit punimet pėr realizimin e njė tjetėr kryevepre
KOMENTO (1)
       Metropol
10 Korrik 2014
Vajza i dėrgon babait gabimisht selfie nudo nė cellular- FOTO
Njė vajzė me emrin Nyjah Cousar ngatėrroi adresė dhe njė selfie nudo me buzė tė fryra dhe gjoks tė zbuluar ia nis padashur babait tė saj. Ishte njė ėndėrr e keqe tha ajo teksa ndante kėtė problem me miqtė nė Twitter
KOMENTO
       Teknologji
09 Korrik 2014
Ju rëndojnë këpucët? Ja zgjidhja -FOTO
Për ata që duan të ecin “këmbëzbathur” padyshim që “Paleo” janë zgjidhja më e rehatshme për të ecur në mes të ujit ose baltës.“Këpucët” janë shpikur në Gjermani dhe janë të përshtatshme për udhëtime, ngjitje malore po ashtu edhe për zhytje pa të rënduar këmbën
KOMENTO
      
 
 
  TV | News24 - Live
 
   
 
 
   
   
   
 
 
   
   
  Radio | Rash - Live
 
  toolbar  
   
   
 
SONDAZH
 
 
Nensondazh
 
   
 
 
BALKANWEB.TV
Territorialja, shumicė-opozitė replika nė distance, Paloka: Shumica po ben reforme elektorale
 
 
BALKANWEB.TV
Dhuna ndaj shqiptarėve, Kodheli: Tė ulen tensionet, Maqedonia tė ndjekė rrugėn europiane
 
 
BALKANWEB.TV
Korcė, nis rikonstruksioni i sheshit, Filo jep detajet e projektit
 
 
BALKANWEB.TV
Gjin Gjoni’, LSI: KLD 100% e korruptuar, mbėshtesim cdo nismė tė kuvendit
 
 
BALKANWEB.TV
“Gjin Gjoni”, PS: Tė ndėrhyjė Kuvendi
 
 
BALKANWEB.TV
PD: Vėllai i deputetit tė PS nė kėrkim ndėrkombėtar, a ka dijeni Rama?
 
 
BALKANWEB.TV
Veliaj: Rriten me 2% pensionet, ja 606 mijė qytetarėt qė pėrfitojnė
 
 
BALKANWEB.TV
Brazili shokohet pas humbjes me Gjermanisė, plasin aktet vandale nė qytete
 
 
BALKANWEB.TV
Basha nė Pukė: 300 ditė, Rama-Meta korrupsion politik dhe emėrime kriminale
 
 
BALKANWEB.TV
Shtypi botėror i thur lavde Gjermanisė, poshtėron Brazilin
 
 
BALKANWEB.TV
Prokuroria shfaq pamje tė vrasjes sė Komisar Lamaj, tensionohet Frroku
 
 
BALKANWEB.TV
Ja si trasformohet njė makinė nė xhakuzi
 
 
BALKANWEB.TV
‘Gjin Gjoni’, Cefa: Ministri i Drejtėsisė sulm tė paprecedentė ndaj KLD, tė shokuar
 
 
BALKANWEB.TV
Angelina Jolie, e varur nga droga, publikohet videoja e aktores
 
 
BALKANWEB.TV
Mungojnė terminalet nė shumicėn e qyteteteve, Shoqata e Transportit: Pa terminale s’ka reformė
 
 
 
 
FOTOGALERI
Vajza i dėrgon babait gabimisht selfie nudo nė celular
 
 
FOTOGALERI
Brazil 2014, ndeshja Holandė-Argjentinė
 
 
FOTOGALERI
Conchita modele, pjesė e sfilatės sė Jean Paul Gaultier nė Paris
 
 
FOTOGALERI
Pėrgjigje me set fotografish, Basha: Njė kujtesė e vogėl pėr ndonjė “harraq” me dashje
 
 
FOTOGALERI
Rama set fotosh nė “FB”: Kryeministria si ishte dhe si ėshtė
 
 
FOTOGALERI
Vildane Zeneri provokuese dhe kur fryn era
 
 
FOTOGALERI
Rihanna ekspozon gjoksin
 
 
FOTOGALERI
Izrael, raketa sipėr kokės, ēifti braktis dasmėn
 
 
FOTOGALERI
Brazili shokohet pas humbjes me Gjermanisė, plasin aktet vandale nė qytete
 
 
FOTOGALERI
Ashley Roberts shfaqet topless ne Ibiza
 
 
FOTOGALERI
Zyrtarisht ėshtė UFO, Kili publikon fotot
 
 
FOTOGALERI
Prokuroria shfaq nė njė monitor tė vogėl pamje nga vrasja e Komisar Lamaj
 
 
FOTOGALERI
Golat e Gjermanisė, nė internet shpėrthen humori e fantazia
 
 
FOTOGALERI
Katie Holmes topless nė “Glamour”
 
 
FOTOGALERI
Mos u ēudisni! Kėto gjėra nuk lejohen nga disa qeveri
 
 
FOTOGALERI
Rama shtron darkė Iftari: Shqipėria vend evropian me myslimanė e tė krishterė
 
 
FOTOGALERI
Humbja e Brazilit ndaj Gjermanisė, ja ironia nė web
 
 
FOTOGALERI
Kėpucėt e teknologjisė sė lartė