BalkanWeb.TV Foto Forum Horoskopi Moti Gatimi Kontakt
ARTIKUJ TEK
Kryesore
06 Korrik 2011 - 17:12 | LAJME
TRANSLATE
 
Nënshkodra, Ruli inspekton punimet në argjinatura
Nënshkodra, Ruli inspekton punimet në argjinaturaSHKODËR- Ministria e Bujqësisë nis punën për rehabilitimin fizik dhe përforcimin e veprave ujore mbrojtëse në zonat e përmbytura të Nënshkodrës. Me një financim të buxhetit të shtetit prej më shumë se 1 mld lekë ka nisur ndërtimi në të gjithë argjinaturat ekzistuese, si dhe po punohet për ngritjen e argjinaturave të reja aty ku është e domosdoshme. Ndërhyrja bëhet pas një studimi hidrik të plotë, të të gjithë kësaj zone të kryer me mbështetjen e Bankës Botërore.

“Pothuajse të gjitha veprat mbrojtëse të zonës së Nënshkodrës dhe të Lezhës, kam parasysh bendin e Torovicës, i nënshtrohen një rikonstruksioni total, mos të them që janë dhe shumë argjinatura të reja ose që kanë qënë të shkatërruara gjatë viteve, ose që ngrihen për herë të parë. Janë rreth 20 km argjinatura që ngrihen, si gjatë bregut të Bunës, etj. Investimi është rreth 1 mld lekë dhe mendohet që rreth muajit shtator mund të përfundojnë”, tha Ruli.

Gjatë inspektimit të punimeve ministri i Bujqësisë Genc Ruli, i shoqëruar nga deputeti i zonës Gjok Uldedaj ka deklaruar se asnjë prej investimeve të rëndësishme të dikasterit që drejton nuk preket nga shkurtimet buxhetore

“Këto janë konsideruar në investimet e prioritetit nr.1. Në shkurtimet që u kryen, jo vetëm në investimet e drejtuara në zonën e Shkodrës, por edhe investime që ne kemi në zonën e Vlorës, Gjirokastrës apo të Korcës, jemi munduar të ruajmë investimet kryesore“, shtoi Ruli.

E gjithë zona e Nënshkodrës është pjesë e një projekti të madh të menaxhimit të ujrave që do të financohet me më shumë se 40 mln dollarë nga Banka Botërore.
(m.a/NEWS24/BalkanWeb)
    Kthehu Dėrgo Printo Home
Komento
       Shqiperia
25 Korrik 2014
“Kryevidhi” kreu i komunës kundër deputetit Cara: Pranojmë vendimin e komisionit për Territorialen
Kryevidhi është bërë objekt debatesh dhe diskutimesh mes deputetit Parid Cara dhe kreut të kësaj Komune Fatos Kaja. Pak ditë më parë, Cara reagoi duke kundërshtuar ndarjen e re Territoriale, në të cilin shprehte dhe shqetësimet e vetë banorëve, duke kundërshtuar heqjen e Kryevidhit nga varësia e Kavajës dhe kalimi i tij në varësi të Rrogozhinës
KOMENTO
       Kosova
24 Korrik 2014
Trafiku i organeve, Williamson më 29 korrik publikon raportin në Bruksel
Taskë Forca e Bashkimit Europian e cila po i heton pohimet për trafikim me organe në Kosovë, ka njoftuar se Prokurori Williamson do t’i bëjë publike gjetjet e tij gjatë një konference të martën e ardhshme në Bruksel
KOMENTO (2)
       Rajoni
23 Korrik 2014
Progresi i Maqedonisë, Fyle: Duhet dialog politik
Komisioneri për zgjerim Stefan Fyle është shprehur në rrjetin social Twitter pas takimit të Këshillit të Stabilizim Asociimit mes Maqedonisë dhe Bashkimit Europian
KOMENTO
       Bota
25 Korrik 2014
Protesta të dhunshme në Bregun Perëndimor kundër ofensivës në Gaza
Të paktën dy palestinezë janë vrarë në Bregun Perëndimor ndërsa rreth 200 u plagosën gjatë protestave kundër fushatës ushtarake të Izraelit në Gaza, njoftojnë autoritetet.
KOMENTO
       Sport
25 Korrik 2014
Barcelona çon Suarezin në Arbitrazhin Sportiv
Rriten shpresat për ak tivizimin e Luis Suarezit me Barcelonën përpara se ai të mbarojë dënimin 4-mujor të vendosur nga FIFA.
KOMENTO
       Kulture
24 Korrik 2014
Ndërron jetë Rolanda Dhimitri, Totozani: Një nga filizat e kontribueset e shoqërisë civile
Është ndarë sot nga jeta Rolanda Dhimitri, aktiviste e shquar e shoqërisë civile. Avokati i Popullit shpreh ngushëllimet më të sinqerta për ndarjen nga jeta të aktivistes së njohur të të drejtave të njeriut
KOMENTO (1)
       Metropol
25 Korrik 2014
Vret shokun e tij më të mirë, e ngushëllon në “Facebook”
Ka vrarë shokun e tij më të mirë dhe vetëm pak orë më vonë, duke u përpjekur të mbulojë gjurmët e tij, ka postuar në “Facebook” një mesazh ngushëllimi.
KOMENTO
       Teknologji
25 Korrik 2014
“Facebook” regjistron tė ardhura rekord
Themeluesi i Facebook, Mark Zuckerburg duhet tė ketė njė buzėqeshje tė madhe nė fytyrė.
KOMENTO
      
 
 
  TV | News24 - Live
 
   
 
 
   
   
   
 
 
   
   
  Radio | Rash - Live
 
  toolbar  
   
   
 
SONDAZH
 
 
Nensondazh
 
   
 
 
BALKANWEB.TV
Bojkotuan votimet nė Kuvend, Doshi: Ishim nė ditėlindjen e deputetit Frroku
 
 
BALKANWEB.TV
PD: Rama promovon Ndokėn, pas sulmit ndaj opozitės e vė nė rreshtin e parė
 
 
BALKANWEB.TV
Greqi, Venizelos takon Dulen: Minoritetet tė kenė mundėsi tė vetėqeverisen
 
 
BALKANWEB.TV
Zbardhet vjedhja 6 miliardė lekė nė BSH, punonjėsi i bankės: I humba nė bixhoz
 
 
BALKANWEB.TV
LDK-AAK-NISMA: Vendimi i Gjykatės nuk na ndal
 
 
BALKANWEB.TV
Reforma nė Gjyqėsor, Arvizu takon deputetėt e PD: Qasja mė efektive, gjithėpėrfshirja
 
 
BALKANWEB.TV
Festimet pėr LANĒ, Parllaku: Tė vlerėsohet kontributi i veteranėve
 
 
BALKANWEB.TV
Futbollistėt izraelit dhunohen nga tifozėt pro palestinez
 
 
BALKANWEB.TV
Ish-tė pėrndjekurit protestė para Kuvendit: Pr/ligji nuk pėrfaqėson interesat e kėrkesat tona
 
 
BALKANWEB.TV
Gjyshi qė kėrcen, ja videoja hit nė internet
 
 
BALKANWEB.TV
Tregtarėt e ish-Uzinės Dinamo protestė para Parlamentit: Mos e mbyllni tregun
 
 
BALKANWEB.TV
PD tryezė pėr reformėn e pensioneve, Basha: Qeveria nuk po dėgjon askėnd
 
 
BALKANWEB.TV
Bujqėsia, Rama: Mbėshtetje pėr sipėrmarrjen, jo mė lėmoshė pėr mbijetesė
 
 
BALKANWEB.TV
Pezullimi i gjyqtarėve, Ristani: Kompetencė jo vetėm e ministrit, por dhe e KLD-sė
 
 
BALKANWEB.TV
Basha iftar pėr “Natėn e Kadrit”: Paraja e pushteti, nuk tė sjellin lumturinė
 
 
 
 
FOTOGALERI
Selfie me Mbretėreshėn, Elizabeth II e tepėrta nė foto
 
 
FOTOGALERI
Melissa Satta, super seksi pas lindjes sė djalit
 
 
FOTOGALERI
Cameron Diaz zhgėnjen me pamjen e saj
 
 
FOTOGALERI
Tjetėr transformim i Charlize Theron
 
 
FOTOGALERI
Shpati ēmendet pas gjoksit tė Fjolla Morinės
 
 
FOTOGALERI
“50 hijet e Grey”, ja skenat e para tė filmit
 
 
FOTOGALERI
Itali, ura shembet mbi kamion, asnjė i plagosur
 
 
FOTOGALERI
Fotot spektakolare tė Rrugės sė Qumeshtit, cfarė magjie!
 
 
FOTOGALERI
Tamara Ecclestone, forma tė pabesueshme me bikini pas lindjes se vajzės Sofia
 
 
FOTOGALERI
Irina Shayk nė tapetin e kuq tė Herkules
 
 
FOTOGALERI
Gjermani, muzikė nė qiell, pianisti performon mbi qilimin fluturues
 
 
FOTOGALERI
Sabrina Ferilli, njė bombė seksi nė Ischia
 
 
FOTOGALERI
Mamatė mė seksi nė plazh
 
 
FOTOGALERI
Gianna Nannini, topless 2014
 
 
FOTOGALERI
Giffoni Experience, Lorella Boccia seksi nė premierėn e ‘Step Up All In’
 
 
FOTOGALERI
Bjondia seksi ofron masazh erotik pėr 7 euro
 
 
FOTOGALERI
Transformimi rrėnjėsor i Johnny Deep
 
 
FOTOGALERI
Futbollistėt izraelit dhunohen nga tifozėt pro palestinez