BalkanWeb.TV Foto Forum Horoskopi Moti Gatimi Kontakt
 
 
Tortura deri nė vdekje Ilia Karelit, ish-drejtori i burgut dhe 13 gardianė para gjykatės
Dėrgohen pėr gjykim 13 gardianė tė burgut tė Nigritas nė Serres, tė cilėt akuzohen pėr tortura deri nė vdekje tė tė burgosurit shqiptar Ilia (Ilir) Kareli
KOMENTO (6)
FSHF: Nuk refuzuam vazhdimin e lojės, ja si do mbrohemi nė UEFA
FSHF: Nuk refuzuam vazhdimin e lojės, ja si do mbrohemi nė UEFA
Federata Shqiptare e Futbollit informon median dhe opinionin nė lidhje me hapat qė ka ndėrmarrė pėr paraqitjen e dokumenteve nė Komisionin e Kontrollit tė Etikės dhe tė Disiplinės pranė UEFA-s, i cili do tė mblidhet nesėr nė Zvicėr
Incidenti nė Beograd, ja pikat e forta ku FSHF do tė mbrohet sot nė UEFA
Ēfarė do tė vendosė UEFA pėr ndeshjen Serbi-Shqipėri? BW ēel sondazhin 24 orėsh
KOMENTO (14)
Incidenti nė Beograd, Rama: E shkuara s'duhet tė na pengojė rrugėn drejt Europės
Incidenti nė Beograd, Rama: E shkuara s'duhet tė na pengojė rrugėn drejt Europės
U luftua me grushta, karrige e gurė fluturuan, u dėgjuan sharje raciste kur pėlhura me "Shqipėrinė e Madhe" ra mbi stadiumin e Beogradit. Megjithatė tė dy vendet duan tė shohin nga e ardhmja, thotė kryeministri Edi Rama nė njė intervistė pėr Deutsche Welle
Rama nė “Fox Business”: Shqiptarėt nuk do bien nė kurthin e politikės sė vjetėr tė urrejtjes
Rama nė Beograd, Vuēiē: Shtyrja e vizitės, mbrojtėm interesat kombėtare
KOMENTO (7)


ANALIZA
Shqipëria, promovuese e të drejtave të njeriut
Nga: DITMIR BUSHATI
KOMENTO (2)
Për të mposhtur ISIS-in, largoni Asadin
Nga: JOHN MCCAIN/LINDSEY GRAHAM
KOMENTO
INTERVISTA
Vizita e Ramės, Tadiē: Mė mirė tė shtyhet sesa tė anulohet
KOMENTO (3)
DOSSIER
Sigurimi: Bakiu, Keçi, Karapici, grupi i tiranasve kundër regjimit
Nga: VELI HAKLAJ
KOMENTO
Metropol
Taylor Swift: Nuk kam nevojë për meshkujt për të gjetur frymëzim
Taylor Swift ka deklaruar se po e shijon jetën si beqare pasi po...
Metropol
Nikolla feston sot 49-vjetorin, Rama urim të veçantë!
Kryeministri Edi Rama nëpërmjet postimit të tij në...
Metropol
Ish-sulmuesi i Milanit, Robinho akuzohet për përdhunim në grup
Ish-futbollisti i Milanit, Robinho është në telashe, pa...
Metropol
“Zoti President mos ma prek tė dashurėn!” Obama: Nuk kisha ndėrmend- VIDEO
Teksa presidenti amerikan Barack Obama ndodhej nė Illinois nė fushatėn...
Metropol
Numri 1 në tenis, Novak Djokovic bëhet me djalë
Novak Djokovic, N.1 boteror ne tenis, njoftoi te merkuren lindjen e fe...
Kulturė
Rama: Kryeministria, ekran i gjallė i betejės kundėr kancerit tė gjirit
Kryeministri Edi Rama nėpėrmjet njė postimi nė rrjetin social bėri tė...
Kulturė
‘Bunker Albania’, ekspozita fotografike nga Robert Hackman
Muzeu historik hapi dyert pėr njė ekspozitė fotografike tepėr tė veēan...
Kulturė
Një "Toskë" e tri ndodhi në Opera
Lajmi se në Teatrin Kombëtar të Operës dhe Baletit...
Kulturė
Armando Lulaj përfaqëson Shqipërinë në Bienalen e Venecias me Enverin
Një djall". Artisti, ngjitet në një skenë gjy...
Kulturė
Ndal parkimi tek 'Dėshmorėt e Kombit'! Qeveria: Sheshi “Nėnė Tereza” pedonale nga 19:00-24:00
Sheshi ‘Nėnė Tereza” do tė kthehet nė pedonale ēdo ditė ng...
Teknologji
Ja shtatë 'mitet' që duhet të rrëzoni në të mire të shëndetit!
Më e rëndësishme është të mos brengoseni...
Teknologji
ALBtelecom dhe Eagle Mobile, njė dorė e ngrohtė pranė fėmijėve
ALBtelecom dhe Eagle Mobile inauguron finalizimin e projektit tė lanēu...
Teknologji
Samsung prezanton telefonin inteligjent Galaxy S5 Plus
Samsung prezantoi sot telefonin inteligjent Galaxy S5 Plus, një v...
Teknologji
Facebook shpjegon se si i mbron fjalëkalimet e përdoruesve
Po shtohen shumë rastet e vjedhjes dhe zbulimit në internet...
Teknologji
NASA: Çfarë fsheh "Ylli i Vdekjes"
Mime që ndryshe njihet si ‘ylli i vdekjes’ ka sekrete...

 
Debati pėr miellin, Zusi: Nuk dėmtohen bizneset nga Kosova. Minxhozi: Duhet unifikim rregullash
Ndryshimi i pėrqindjes sė proteinave nė miell nga 12,5% nė 9% me njė vendim tė ministrisė sė Bujqėsisė dhe masat e tjera tė marra nga ky institucion qė kanė pėr qėllim garantimin e njė mielli me cilėsi tė lartė janė bėrė sot temė e diskutimit nė emisionin “Tė bėsh ekonomi”
KOMENTO
Aksident nė Elbasan, makina del nga rruga, 2 tė vdekur, 3 tė plagosur
Dy persona kanė humbur jetėn dhe tre tė tjerė janė plagosur rėndė, pasi makina me tė cilėn udhėtonin ka dalė nga rruga. Ngjarja e rėndė ka ndodhur pasditen e sotme nė Elbasan, kur makina tip Fiat me targė EL20 28C ka dalė nga rruga, nė fshatin Gradishtė tė Belshit
KOMENTO (3)
Shkodėr, qėllohet me armė zjarri drejt njė makine, nuk ka tė lėnduar
Tė shtėna me armė zjarri drejt njė makine nė aksin rrugor Shkodėr-Lezhė. Ngjarja ka ndodhur rreth orės 23:00 tė sė mėrkurės nė vendin e quajtur Plezhė, komuna Bushat.
KOMENTO
Gjyqi ndaj Frrokut, pyetet dėshmitari i mbrojtur. Fatmir Vladi nuk e ndryshon dėshminė
Pas dhjetėra seancash tė shtyra, sot mė nė fund ka dėshmuar me video-konferencė dėshmitari i mbrojtur nė ēėshtjen ndaj Arben Frrokut. Fatmir Vladi, i njohur me emrin Arben Ndoka i qėndroi dėshmisė sė dhėnė mė herėt mbi ngjarjen. (ne foto Arben Frroku)
KOMENTO
"Energjia", Rama: S'ka rritje ēmimi. Debitorėt 5 ditė afat pėr faturat, pėrndryshe vepron ligji
Edhe 5 ditė kohė nga hyrja nė fuqi tė vendimit se tė gjithė ata qė tentojnė tė vjedhin energjinė elektrik do dėnohen me burg. Kėtė fakt e ka bėrė tė ditur vetė kreu i Qeverisė, Edi Rama "Hajdutėt e energjisė elektrike janė armik i pėrbashkėt tė shqiptarėve dhe fėmijėve tanė"
Bozdo: Heqja e fashės mbrojtėse rrit ēmimin e energjisė
KOMENTO (79)
Marrėveshja pėr rikthimin e PD nė Kuvend, Bylykbashi: Rama tė ngrihet nė nivelin e Nanos
Demokratėt janė tė gatshėm tė rikthehen nė parlament nėse shumica firmos njė marrėveshje pozitė-opozitė me garanci tė faktorit ndėrkombėtar. Sipas deputetit demokrat Oerd Bylykbashi, Rama duhet tė ngrihet nė nivelin e Fatos Nanos, i cili 2002 arriti njė marrėveshje me kundėrshtarin e tij politik edhe pse i kishte votat pėr tė realizuar njė reformė zgjedhore pa opozitėn
VIDEO
KOMENTO (6)
Vizita e Metės, mediat azere: TAP-i forcon pozitat e Shqipėrisė nė Ballkan
Mediat azere pėr vizitėn e Ilir Metės: Lidhjet mes Shqipėrisė dhe Azerbajxhanit strategjike e me rėndėsi tė veēantė. TAP-i forcon pozitat e Shqipėrisė nė Ballkan
Ilir Meta pėrshėndet stafin akademik dhe studentėt e Baku State University
KOMENTO
Rama nė Beograd, Vuēiē: Shtyrja e vizitės, mbrojtėm interesat kombėtare
Kryeministri i Serbisė Aleksandar Vuēiē ka komentuar sot pėr mediat vendase se pret qė vizita e Kryeministrit tė Shqipėrisė, Edi Rama mė 10 nėntor tė jetė "e dobishme dhe e frytshme"
KOMENTO (5)
Ēfarė do tė vendosė UEFA pėr ndeshjen Serbi-Shqipėri? BW ēel sondazhin 24 orėsh
Shqipėria dhe Serbia tashmė i kanė dorėzuar UEFA-s dosjet me pretendimet pėr incidentet e ndodhura gjatė ndeshjes sė 14 tetorit nė stadiumin e Beogradit. Komisioni i Disiplinės pritet tė vendosė nesėr pėr rastin nė fjalė, ndėrsa BalkanWeb ka ēelur njė sondazh qė do tė qėndrojė online 24 orė, lidhur me vendimin e shumėpritur tė UEFA-s
KOMENTO (3)
Demokratët mbledhje me dyer të mbyllura, kundër rritjes së gjobave
Ndryshimet që shumica parashikon ti bëjë kodit rrugor, do të jetë projektligji i radhës i shumicës që do të kundërshtohet nga komisionet paralele të demokratëve. Vendimi u mor në mbledhjen me dyer të mbyllura të demokratëve, ndërkohë që lidhur me marrëveshjen për rikthimin e opozitës në Kuvend, deputeti Aldo Bumçi tha se opozita nuk do të presë pafund shumicën
KOMENTO
Himarė, gjykata vendos arrest me burg pėr drejtorin e Zyrės sė Urbanistikės
Gjykata e Vlorės vendosi masėn e sigurisė “arrest me burg” pėr drejtorin e Zyrės sė Urbanistikės nė Bashkinė Himarė
KOMENTO
 
LAJME KOSOVA
Ministri kosovar Enver Hoxhaj niset drejt Serbisë Ministri kosovar Enver Hoxhaj niset drejt Serbisë
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka udhëtuar për në Serbi ku pritet të marrë pjesë nesër (e enjte) në Konferencën e Ministrave të Jashtëm të Ballkanit Perëndimor, në kapacitete të barabarta me shtetet e tjera, ben te ditur KosovaPress
KOMENTO (1)
 
 
Kosova drejt pranimit në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar Kosova drejt pranimit në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar
Kosova pritet të jetë pjesëmarrëse në Lojërat Olimpike të vitit 2016 si shtet në vete. Nga ky vit, sportistët kosovarë pritet të jenë të barabartë me të tjerët në sportet olimpike
KOMENTO
 
 
Dyshohen për trafikim të qenieve njerëz, 6 të arrestuar në Ferizaj Dyshohen për trafikim të qenieve njerëz, 6 të arrestuar në Ferizaj
Në njoftim thuhet se operacioni policor është realizuar në rajonin e Ferizajt nga Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerëzore të Policisë së Kosovës.
KOMENTO | TE TJERA NGA KOSOVA
 
 
LAJME RAJONI
Rama nė Beograd, Vuēiē: Shtyrja e vizitės, mbrojtėm interesat kombėtare Rama nė Beograd, Vuēiē: Shtyrja e vizitės, mbrojtėm interesat kombėtare
Kryeministri i Serbisė Aleksandar Vuēiē ka komentuar sot pėr mediat vendase se pret qė vizita e Kryeministrit tė Shqipėrisė, Edi Rama mė 10 nėntor tė jetė "e dobishme dhe e frytshme"
KOMENTO (5)
 
 
Dervishi: Marrëdhëniet Shqipëri-Serbi do të gjejnë rrugën e tyre Dervishi: Marrëdhëniet Shqipëri-Serbi do të gjejnë rrugën e tyre
Ambasadori i Shqipërisë në Greqi, ka komentuar në median greke, incidentin e ndodhur në ndeshjen Serbi-Shqipëri të martën e kaluar.
KOMENTO (3)
 
 
Tortura deri nė vdekje Ilia Karelit, ish-drejtori i burgut dhe 13 gardianė para gjykatės Tortura deri nė vdekje Ilia Karelit, ish-drejtori i burgut dhe 13 gardianė para gjykatės
Dėrgohen pėr gjykim 13 gardianė tė burgut tė Nigritas nė Serres, tė cilėt akuzohen pėr tortura deri nė vdekje tė tė burgosurit shqiptar Ilia (Ilir) Kareli
KOMENTO (6) | TE TJERA NGA RAJONI
 
 
LAJME BOTA
Erdogan: Vendimi amerikan për t’u dërguar armë kurdëve i padrejtë Erdogan: Vendimi amerikan për t’u dërguar armë kurdëve i padrejtë
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan e gjykoi sot të padrejtë vendimin e SHBA-së për të dërguar armë dhe municione për luftëtarët kurdë që mbrojnë qytetin sirian kurd të Kobanes të pushtuar nga xhihadistët e grupit të Shtetit Islamik
KOMENTO
 
 
Kanada, të shtëna me armë në parlament, policia vret autorin - VIDEO Kanada, të shtëna me armë në parlament, policia vret autorin - VIDEO
Të paktën 20 të shtëna u dëgjuan sot brenda parlamentit kanadez. Një ushtar, i cili shërbente si roje nderi në një memorial përballë parlamentit në Otava u plagos rëndë nga plumbat
KOMENTO (4) | TE TJERA NGA BOTA
 
 
LAJME SPORT
FSHF: Nuk refuzuam vazhdimin e lojės, ja si do mbrohemi nė UEFA FSHF: Nuk refuzuam vazhdimin e lojės, ja si do mbrohemi nė UEFA
Federata Shqiptare e Futbollit informon median dhe opinionin nė lidhje me hapat qė ka ndėrmarrė pėr paraqitjen e dokumenteve nė Komisionin e Kontrollit tė Etikės dhe tė Disiplinės pranė UEFA-s, i cili do tė mblidhet nesėr nė Zvicėr
Incidenti nė Beograd, ja pikat e forta ku FSHF do tė mbrohet sot nė UEFA
Ēfarė do tė vendosė UEFA pėr ndeshjen Serbi-Shqipėri? BW ēel sondazhin 24 orėsh
KOMENTO (14)
 
 
Tenis, në turneun ATP në Valencia fitojnë pretendentët Tenis, në turneun ATP në Valencia fitojnë pretendentët
Ne turneun e tenisit per meshkuj ATP ne Valencia kane fituar pretendentet per trofe. Rezultatet e ndeshjeve te dites se 3-te te luajtura te merkuren, jane:
Meshkuj (turi i 2-te): Pablo Carreño-Busta (SPA) mund Feliciano Lopez (SPA/N.4) 6-4, 6-4

KOMENTO | TE TJERA NGA SPORTI
 
  TV | News24 - Live
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  Radio | Rash - Live
 
  toolbar  
   
   
 
SONDAZH
 
 
Nensondazh
 
   
 
 
BALKANWEB.TV
“Zoti President mos ma prek tė dashurėn!” Obama: Nuk kisha ndėrmend
 
 
BALKANWEB.TV
Demokratėt mbledhje me dyer tė mbyllura, kundėr rritjes sė gjobave
 
 
BALKANWEB.TV
Kanada, tė shtėna me armė nė parlament, policia vret autorin
 
 
BALKANWEB.TV
Gjyqi ndaj Frrokut, pyetet dėshmitari i mbrojtur. Fatmir Vladi nuk e ndryshon dėshminė
 
 
BALKANWEB.TV
Marrėveshja pėr rikthimin e PD nė Kuvend, Bylykbashi: Rama tė ngrihet nė nivelin e Nanos
 
 
BALKANWEB.TV
Moody’s: Ekonomia shqiptare e qėndrueshme nė nivelin B1
 
 
BALKANWEB.TV
"Energjia", Rama: S'ka rritje ēmimi. Debitorėt 5 ditė afat pėr faturat, pėrndryshe vepron ligji
 
 
BALKANWEB.TV
Klandestinėt e kapur nė Gjirokastėr: Pėrpiqemi tė shpėtojmė, Siria ėshtė e frikshme
 
 
BALKANWEB.TV
Totozani debat me Xhafaj: Po e ktheni institucionin nė sekretariat teknik
 
 
BALKANWEB.TV
Paketa e re fiskale, nė Janar cmimi i karburantit shtrenjtohet me 12 lekė pėr litėr
 
 
BALKANWEB.TV
PD: Krimi ka kapur shtetin, tė paprekshmit janė nė parlament
 
 
BALKANWEB.TV
Panariti: Jo monopole nė industrinė e miellit, do hartojmė paketėn integrale tė brumrave
 
 
BALKANWEB.TV
Ndahet kėsti i radhės, Veliaj: Do zerojmė tarifat pėr fėmijėt e tė pėrndjekurve
 
 
BALKANWEB.TV
Romė, turistėt vandalė kėncejnė nudo nė shatėrvanin antik
 
 
BALKANWEB.TV
Ngjarjet nė Beograd, Dade: Ministria e Jashtme tė informojė Kuvendin
 
 
 
 
FOTOGALERI
Njė zanė seksi bombė si Katie Price
 
 
FOTOGALERI
Ish-sulmuesi i Milanit, Robinho akuzohet pėr pėrdhunim nė grup
 
 
FOTOGALERI
Taylor Swift: S’kam nevojė pėr meshkujt pėr tė gjetur frymėzimin
 
 
FOTOGALERI
Aktroja Gomez vesh ēorape me sandale
 
 
FOTOGALERI
Kanada, tė shtėna me armė nė parlament, policia vret autorin
 
 
FOTOGALERI
Indi, dentistėt operojnė pacientėt nė rrugė pėr pak qindarka
 
 
FOTOGALERI
Casye Batchelor tregon gjoksin e saj tė ri
 
 
FOTOGALERI
Donte tė takonte ish-tė dashurin me ēdo kusht, futet nga oxhaku por ngec keq
 
 
FOTOGALERI
Ja ēfarė ndodh nė njė universitet tė Gjermanisė
 
 
FOTOGALERI
Flutura i futet nė vesh, ja fotot e nxjerrjes sė saj
 
 
FOTOGALERI
Kimberley Garner, harron tė veshė diēka
 
 
FOTOGALERI
Mediat azerbajxhanase ne fokus viziten e Ilir Metes
 
 
FOTOGALERI
Miley Cyrus, gjithmonė me kėmbėt pėrpjetė
 
 
FOTOGALERI
Larg Victoria Secret, modelja nė njė film me metrazh tė shkurtėr
 
 
FOTOGALERI
Monica Apor, seks bomba nga Brazili
 
 
FOTOGALERI
Nje mjet i veēante, i ndėrtuar nė shtėpi, per te levizur ne qytet
 
 
FOTOGALERI
Kate, mahnitėse nė daljen e pare publike pas njoftimit pėr shtatzėninė
 
 
FOTOGALERI
Maitland Ward, look nudo nė pasarelė