Modele Thonjsh!
Faqe: [1]
  Printo  
Autor Tema: Modele Thonjsh!  (Lexuar 15214 here)
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« : 15/06/07, 08:08 »
0

Deshironi duart te bukura, elegante, plot hijeshi, embelsi dhe paraqitje,
zgjidhni modelin tuaj ne kete katalog te seleksionuar me kujdes vetem per ju ...


Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #1 : 19/06/07, 08:08 »
0

French manicure me tri levizje

Pėr t'u dhėnė duarve njė pamje sensuale dhe fine. Manikyri mė i pėrhapur sė fundmi dhe njė guidė e thjeshtė me tre hapa, pėr ta praktikuar sa mė lehtė.

French manicure ėshtė njė teknikė e krijuar nė Francė, por tepėr e pėrhapur gati nė tė gjithė botėn. E thėnė mė thjesht, french manicure do tė thotė tė "pikturosh" tho-njtė nė mėnyrė natyrale. Pėr njė rezultat sa mė tė efektshėm dhe femėror, thonjtė duhet tė jenė tė hollė, veēse gjatėsia duhet tė jetė paksa e kursyer.

Vendosni nė fillim mbi sipėrfaqen e thoit njė bazė transparente. Mė mirė do tė ishte nėse do tė kishte pėrmbajtje mbrojtėse dhe ushqyese.

Vendosni maskat ngjitėse mbi thonj, tė cilat duhet tė limitojnė zonėn qė duhet ngjyrosur (pjesa e dalė e thoit) dhe mbuloni me maskė gjithė pjesėn qė mbetet pasi tė keni limituar me kujdes konturin midis dy ngjyrave. Estetistet se dhe ato qė kanė njė dorė tė stėrvitur mund tė bėjnė edhe pa maskat ngjitėse tė thonjve, duke pėrfituar njė rezultat edhe mė natyral.

Pėrhapni manikyrin e bardhė mbi pjesėn e thonjve tė rritur dhe tė limituar dhe lėreni tė thahet plotėsisht.
Hiqni maskėn ngjitėse me kujdes. Mė pas vendosni manikyrin e tejdukshėm nė tė gjithė gjatėsinė e thoit dhe lėreni tė thahet.

Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #2 : 19/06/07, 08:08 »
0

Thonjte-Mirmbajtje dhe Modele.


Thonjte kane nje rol thelbesor ne aftesine shprehese te nje personi dhe shpesh thone
me shume se fjalet. Pavaresisht nga kjo duart mbeten nje nga pjeset e trupit qe trajtohen
me pak, duke pare se, sipas statistikave nente ne dhjete gra kane probleme me thonjte,
te shkaterruara nga vesi per tā€™i kafshuar dhe te rrethuara me lekureza jo estetike.

Megjithate, ka kohe qe moda i do thonjte te ngjyrosur, te shndritshem, fluoreshent, por
mbi te gjtha shume te trajtuar. Bukuria, nis nga thonjte e duarve dhe te kembeve te cilat
me produktet e duhura mund te perforcohen dhe te zbukurohen ne menyre te bute dhe
duke respektuar integritetin e tyre. Dhe aty ku nuk arrin natyra nderhyjne manikyret
dhe pedikyret, qe i lejojne te gjitha femrave te ndjehen krenare.

Per te kryer nje manikyr te perkryer "ne shtepi" egzistojne disa rregulla
thelbesore te cilat duhet ndjekur hap pas hapi si me poshte:


1.Futini duart ne uje te vaket dhe limon per te zbutur dhe riforcuar thonjte. Me pas me
butesi shtyjeni lekuren nga pas me nje spatul te vogel. Vazhdoni duke masazhuar konturin
e thonjve me krem ushqyes. Kur vjen casti per tā€™i limuar, eshte mire te vendosni formen
 qe do i jepni thonjve: forma katrore eshte e pershatshme per gishta te gjate, ndersa
forma e zgjatur dhe e rrumbullakosur preferohet nese gishtat jane te shkurtra dhe te shendosha.

2.Manikyri qe perdoret mbi nje baze transparente qe mbron thonjte, duhet te vihet ne fillim
ne qender dhe pastaj tek anet. Pasi te jete thare shtresa e pare, plotesohet me nje shtrese
 te dyte manikyri. Manikyret me ne mode jane te tonaliteteve te hapura dhe roze, dhe me
pas vjen nje game ngjyrash te forta dhe te vendosura, qe kalojne nga vjollca tek e zeza,
tek e kuqja e bronzte. Kujt i pelqejne thonjte e gjate mund te provoje efektin e argjendte
ose gri perle, nje nuance e re qe do te pasuroje ylberin e ngjyrave te manikyreve. Por manikyri
nuk eshte menyra e vetme per te trajtuar duart.

Ne fakt ka pak kohe, qe thonjte jane ne mode te vizatuara si te ishin piktura. Mania
shpertheu ne SHBA, ku ka qendra te dedikuara teresisht trajtimit te thonjve dhe ne
Londer, ku adoleshentet, studentet dhe grate ne karriere kane shume deshire te
vizitojne te ashtuquajturit baret e thonjve, lokale ku eshte e mundur te heqesh etjen
me nje kokteil dhe nenshtrohesh nje manikyri āThonjte e klienteve personalizohen
me vizatime, gureza, pirsing dhe zinxhira te vegjel, ose me logon e stilistit te preferuar.
Ka nga ato qe i duan te shkurtra dhe te plota, por ka dhe nga ato qe i preferojne shume
 te gjata dhe ējerrese, nderkohe qe xhelrat dhe pluhurat akrilike i lejojne te kene thonje
me pamje natyrore edhe atyre qe i kane te crregullta ose te shkaterruara.
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
Faqe: [1]
  Printo  
 
Shko te: