Leter Dashurie!!
Faqe: 1 [2] 3
  Printo  
Autor Tema: Leter Dashurie!!  (Lexuar 40716 here)
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #25 : 27/01/09, 21:09 »
0

Hahahahahahahah... c`i qan letrat e dashnise lal! Qesh me te madhe Qesh me te madhe Qesh me te madhe
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
Kevinjon
BalkanWebs
****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 3371

Respekt: -82

Profili
« Pergjigju #26 : 27/01/09, 22:10 »
0

Tungjatjeta dashunore!

une tyy t'du shum! m'je shok e m'je bastun! tashti une po t'pys tyy: si e ke ba ner men, me u shqy akoma n'ferra me muuu apo don rehat n'shpi tem     do me thon me u martuu?

pres pergjigjee gjer m'sabah

kacaku jot i zemnes, Bac Maraku  Shkel Syrin


leter dashnie nga kev
Shkel Syrin
Identifikuar
FRENSI
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 7

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #27 : 19/09/09, 17:05 »
0LETĖR DASHURIE


Mė nė fund po marr guximin tė tė shkruaj njė letėr ty i dashuri im. Kur u njohėm nė fillim e di, edhe pse njohja jonė  ishte virtuale ndjehej njė harmoni midis nesh pothuajse e pashpjegueshme, por mėse reale. Ishte fati qė po luante me ne, apo ishte fati qė donte tė na bashkonte. Dukej se si dy njerėz kaq larg njėri-tjetrit ndjeheshin kaq pranė, sikur po bashkoheshin dy shpirtra tė panjohur, por pothuajse tė njėjtė. Nė shumė gjėra ne ngjasojmė si dy pika uji, vetėm se ti je me i hapur, ndėrsa unė jam pak mė e tėrhequr ndoshta kjo bėn pjesė nė natyrėn time qė nuk i shpreh dot ndjenjat lirshėm. Por tė kam dashur dhe akoma tė dua. Mund ta them me gojėn plot se ti je dashuria e jetės time. Qė kur u largove duket se shpirtin tim e sundojė njė akullnajė e ftohtė, qė ndoshta zor se do tė shkrijė. Nuk mund ta besosh se sa tė vėshtira janė ditėt e netėt tė kalohen pa ty. Tė qash natėn me lotėt qė rrjedhin e lagin jastikun sikur tė ishin njė shi i rrėmbyeshėm. Dhe  ditėn tė shtiresh sikur nuk ka ndodhur gjė, pėr tė mos rėnė nė sy tė personave qė mė rrethojnė si nė familje dhe nė punė. Ndoshta tė gjithė e ndjejnė ndryshimin tim dhe unė e ndjej sepse nuk po arrij tė njoh mė veten. Gjallėria qė mė pėrshkonte ėshtė zhdukur, mos vallė e more ti? Ndonjėherė mendoj se unė s’kam bėrė asgjė tė keqe , si kam bėrė keq njeriu, atėherė pse duhet tė vuaj kėshtu, unė dua vetėm pak dashuri, pse duhet tė ma mohoj zoti mua kėtė gjė? Ndoshta do tė ishte mė mirė tė mė merrte me vete, ndoshta nė botėn tjetėr gjej pak paqe( mė mirė njė fund me dhimbje sesa njė dhimbje pa fund)
Lexoj njė frazė tė shkruar nga Mos qaj se dicka mbaroi... Por buzeqesh sepse ndodhi... Gabriel Garsia Markez .
E si mos qash kur tė ėshtė shkėputur njė pjesė e shpirtit, e si mos qash kur nuk ke pranė atė qė do. Ti u ktheve do tė ikėsh pėrsėri dhe boshllėku qė do tė lėsh pas do tė jetė akoma mė i madh, si njė zgavėr e errėt do tė pėrpijė tė gjithė qėnien time. Nuk e di a do tė jemi mė bashkė apo jo, por dua tė them se tė dua sido qė tė shkojnė gjėrat. Tė dua sepse ti je ai qė mė bėn tė qesh dhe ti je ai qė mė bėn tė qaj, tė dua sepse e ndiej qė ti je ai i duhuri edhe pse nė fillim kisha dyshime pėr kėtė, tashmė jo mė. Unė u pėrballa me gjithēka pėr tė qenė pranė teje shpresoj ta bėsh dhe ti kėtė. Dhe nė qoftė se nuk e bėn do tė lutesha pėr diēka mundohu tė jesh i lumtur, pa ndėrhyrė mė nė jetėn time. Po e mbyll kėtė letėr, sepse ėshtė shumė vonė, mė duhet tė fle pėr tė rinisur njė ditė tė re qė ndoshta mund tė jetė mė pak e trishtueshme se kjo e sotmja. Ndoshta nesėr mund tė shkruaj diēka mė tė bukur e kjo varet nga gjendja emocionale nė tė cilėn ndodhem. Mirupafshim zemėr tė puth.


11.09.2009
Identifikuar
visi09
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 4898


!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Respekt: +23

Profili WWW
« Pergjigju #28 : 19/09/09, 17:05 »
0

eh  Merzitur
Identifikuar

Respektoi njerėzit kur tė jesh duke u ngjitur... pasi mund t'i takosh ata pėrsėri kur tė zbresėsh...!
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #29 : 19/09/09, 17:05 »
0LETĖR DASHURIE


Mė nė fund po marr guximin tė tė shkruaj njė letėr ty i dashuri im. Kur u njohėm nė fillim e di, edhe pse njohja jonė  ishte virtuale ndjehej njė harmoni midis nesh pothuajse e pashpjegueshme, por mėse reale. Ishte fati qė po luante me ne, apo ishte fati qė donte tė na bashkonte. Dukej se si dy njerėz kaq larg njėri-tjetrit ndjeheshin kaq pranė, sikur po bashkoheshin dy shpirtra tė panjohur, por pothuajse tė njėjtė. Nė shumė gjėra ne ngjasojmė si dy pika uji, vetėm se ti je me i hapur, ndėrsa unė jam pak mė e tėrhequr ndoshta kjo bėn pjesė nė natyrėn time qė nuk i shpreh dot ndjenjat lirshėm. Por tė kam dashur dhe akoma tė dua. Mund ta them me gojėn plot se ti je dashuria e jetės time. Qė kur u largove duket se shpirtin tim e sundojė njė akullnajė e ftohtė, qė ndoshta zor se do tė shkrijė. Nuk mund ta besosh se sa tė vėshtira janė ditėt e netėt tė kalohen pa ty. Tė qash natėn me lotėt qė rrjedhin e lagin jastikun sikur tė ishin njė shi i rrėmbyeshėm. Dhe  ditėn tė shtiresh sikur nuk ka ndodhur gjė, pėr tė mos rėnė nė sy tė personave qė mė rrethojnė si nė familje dhe nė punė. Ndoshta tė gjithė e ndjejnė ndryshimin tim dhe unė e ndjej sepse nuk po arrij tė njoh mė veten. Gjallėria qė mė pėrshkonte ėshtė zhdukur, mos vallė e more ti? Ndonjėherė mendoj se unė s’kam bėrė asgjė tė keqe , si kam bėrė keq njeriu, atėherė pse duhet tė vuaj kėshtu, unė dua vetėm pak dashuri, pse duhet tė ma mohoj zoti mua kėtė gjė? Ndoshta do tė ishte mė mirė tė mė merrte me vete, ndoshta nė botėn tjetėr gjej pak paqe( mė mirė njė fund me dhimbje sesa njė dhimbje pa fund)
Lexoj njė frazė tė shkruar nga Mos qaj se dicka mbaroi... Por buzeqesh sepse ndodhi... Gabriel Garsia Markez .
E si mos qash kur tė ėshtė shkėputur njė pjesė e shpirtit, e si mos qash kur nuk ke pranė atė qė do. Ti u ktheve do tė ikėsh pėrsėri dhe boshllėku qė do tė lėsh pas do tė jetė akoma mė i madh, si njė zgavėr e errėt do tė pėrpijė tė gjithė qėnien time. Nuk e di a do tė jemi mė bashkė apo jo, por dua tė them se tė dua sido qė tė shkojnė gjėrat. Tė dua sepse ti je ai qė mė bėn tė qesh dhe ti je ai qė mė bėn tė qaj, tė dua sepse e ndiej qė ti je ai i duhuri edhe pse nė fillim kisha dyshime pėr kėtė, tashmė jo mė. Unė u pėrballa me gjithēka pėr tė qenė pranė teje shpresoj ta bėsh dhe ti kėtė. Dhe nė qoftė se nuk e bėn do tė lutesha pėr diēka mundohu tė jesh i lumtur, pa ndėrhyrė mė nė jetėn time. Po e mbyll kėtė letėr, sepse ėshtė shumė vonė, mė duhet tė fle pėr tė rinisur njė ditė tė re qė ndoshta mund tė jetė mė pak e trishtueshme se kjo e sotmja. Ndoshta nesėr mund tė shkruaj diēka mė tė bukur e kjo varet nga gjendja emocionale nė tė cilėn ndodhem. Mirupafshim zemėr tė puth.


11.09.2009


Urime Frensi, teper e bukur letra e dashurise kushtuar njeriut tend te zemres! Buzeqesh
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #30 : 20/09/09, 13:01 »
0

Historia jone...

Mbreme nuk po arrija te flija dhe po mendoja per ne!
Historia jone me kujton ujin e detit dhe qe t`a ndjejme ate, u ngjitem lart ne qiell.
Dhe ne "fluturim" ti shtrengon fort duart e mia, dhe te dy biem ne ate det qe po na
pret "krahehapur"!...

Fluturimi yne nga lart ishte nje moment reflektimi per ne te dy...
Pyesja veten, perse pikerisht ti? Nuk ishte vetmia, por... ekzistenca jote qe me bente
kaq te ndjeshme! Menyra jote e te menduarit, folurit, kaq prane meje...
Mbase... ndersa ndjeja keto emocione kaq te paimagjinueshme per ty, doja nje pjese timen!

Ishim lart, siper reve ose me sakte pothuajse po arrinim te preknim "rrezet e diellit"!
Syte e tu ishin te mbushur plot me kuptime... Nuk kishte asgje te pamundur!
Te dy kishim sensacionin e nje lumturie absolute! Pastaj...
Me mbertheve me embelsine tende, dhe filluam te benim "udhetimin" tone...
Poshte, gjithmone e me poshte, deri ne detin e lumturise tone...
Ishte nje fluturim i mahnitur, ekstrem, unik! I vendosur! Pastaj... ra heshtja!...

Kjo nate nuk mbaron me! Nuk mund te pushoj se ndjeri prezencen tende neper dhome...
Mendoj per dy duar, qe me perkedhelin fytyren, dy sy qe me buzeqeshin, nje ze qe me
flet gjithmone... per nje lumturi "perfekte", dhe per nje shpirt te kompletuar!...
Enderroj akoma per dashurine tone, per buzet e tua mbi buzet e mia, e di qe eshte teper
vone per te gjithe kete, por...  nuk mund te ndaloj se enderruari!...
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
FRENSI
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 7

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #31 : 23/09/09, 16:04 »
0

Faleminderit Madam edhe  pse mund te them se ty nuk ta kaloj nė tė shkruar Buzeqesh
Identifikuar
FRENSI
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 7

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #32 : 23/09/09, 16:04 »
0

Dua tė di  diēka i dashur pėrse mė zgjodhe mua??? Duke ditur qė  zemra ime ėshtė kaq e dobėt sa qė nuk mund tė pėrballojė njė ndarje.Nė fakt  ti e dije dhe vazhdove tė thyeje ēdo grimcė shprese qė kishte mbetur.  Kėsaj here mėsova dhe njė anė tjetėr tėnden qė ėshtė hipokrizia. Ndoshta mund tė ishe bėrė njė aktor i pėrkryer.  Qė nga momenti qė kur je larg mundohesh me tė  gjitha mėnyrat pr tė mė treguar dashurinė tėnde  dhe nė momentin qė je pranė bėn tė kundėrtėn. Su mund tė lėndosh dikė qė dashuron? Por ti kėtė se kupton. Diku lexoj njė frazė “ kush dashuron, tė pėrgatitet tė vuajė”. A nuk ėshtė vallė dashuria lumturi?? Kėtė pyetje ja kam bėrė disa herė vetes, por me thėnė tė vėrtetėn nuk kam gjetur akoma pėrgjigje. Ndoshta ngaqė e kėrkova shumė atė lumturi, por nuk e gjeta kurrė,  mbetėn vetėm disa grimca momentesh tė lumtura tė pasuara me njė det lot.  Ta prekėsh lumturinė pėr njė ēast dhe mė pas tė jetosh ferrin ėshtė me tė vėrtetė e tmerrshme.
Diku lart nė qiell po bien njė yll. Thonė se po tė thuash njė dėshirė tė plotėsohet.  Nė qoftė se ajo do tė ishte qė nė kėto momente tė isha pranė teje mė mirė po fle se e di qė s’do realizohet.
Identifikuar
vagabonda
* Panetone *
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 9513


syte e tu..

Respekt: +3

Profili
« Pergjigju #33 : 23/09/09, 17:05 »
0LETĖR DASHURIE


Mė nė fund po marr guximin tė tė shkruaj njė letėr ty i dashuri im. Kur u njohėm nė fillim e di, edhe pse njohja jonė  ishte virtuale ndjehej njė harmoni midis nesh pothuajse e pashpjegueshme, por mėse reale. Ishte fati qė po luante me ne, apo ishte fati qė donte tė na bashkonte. Dukej se si dy njerėz kaq larg njėri-tjetrit ndjeheshin kaq pranė, sikur po bashkoheshin dy shpirtra tė panjohur, por pothuajse tė njėjtė. Nė shumė gjėra ne ngjasojmė si dy pika uji, vetėm se ti je me i hapur, ndėrsa unė jam pak mė e tėrhequr ndoshta kjo bėn pjesė nė natyrėn time qė nuk i shpreh dot ndjenjat lirshėm. Por tė kam dashur dhe akoma tė dua. Mund ta them me gojėn plot se ti je dashuria e jetės time. Qė kur u largove duket se shpirtin tim e sundojė njė akullnajė e ftohtė, qė ndoshta zor se do tė shkrijė. Nuk mund ta besosh se sa tė vėshtira janė ditėt e netėt tė kalohen pa ty. Tė qash natėn me lotėt qė rrjedhin e lagin jastikun sikur tė ishin njė shi i rrėmbyeshėm. Dhe  ditėn tė shtiresh sikur nuk ka ndodhur gjė, pėr tė mos rėnė nė sy tė personave qė mė rrethojnė si nė familje dhe nė punė. Ndoshta tė gjithė e ndjejnė ndryshimin tim dhe unė e ndjej sepse nuk po arrij tė njoh mė veten. Gjallėria qė mė pėrshkonte ėshtė zhdukur, mos vallė e more ti? Ndonjėherė mendoj se unė s’kam bėrė asgjė tė keqe , si kam bėrė keq njeriu, atėherė pse duhet tė vuaj kėshtu, unė dua vetėm pak dashuri, pse duhet tė ma mohoj zoti mua kėtė gjė? Ndoshta do tė ishte mė mirė tė mė merrte me vete, ndoshta nė botėn tjetėr gjej pak paqe( mė mirė njė fund me dhimbje sesa njė dhimbje pa fund)
Lexoj njė frazė tė shkruar nga Mos qaj se dicka mbaroi... Por buzeqesh sepse ndodhi... Gabriel Garsia Markez .
E si mos qash kur tė ėshtė shkėputur njė pjesė e shpirtit, e si mos qash kur nuk ke pranė atė qė do. Ti u ktheve do tė ikėsh pėrsėri dhe boshllėku qė do tė lėsh pas do tė jetė akoma mė i madh, si njė zgavėr e errėt do tė pėrpijė tė gjithė qėnien time. Nuk e di a do tė jemi mė bashkė apo jo, por dua tė them se tė dua sido qė tė shkojnė gjėrat. Tė dua sepse ti je ai qė mė bėn tė qesh dhe ti je ai qė mė bėn tė qaj, tė dua sepse e ndiej qė ti je ai i duhuri edhe pse nė fillim kisha dyshime pėr kėtė, tashmė jo mė. Unė u pėrballa me gjithēka pėr tė qenė pranė teje shpresoj ta bėsh dhe ti kėtė. Dhe nė qoftė se nuk e bėn do tė lutesha pėr diēka mundohu tė jesh i lumtur, pa ndėrhyrė mė nė jetėn time. Po e mbyll kėtė letėr, sepse ėshtė shumė vonė, mė duhet tė fle pėr tė rinisur njė ditė tė re qė ndoshta mund tė jetė mė pak e trishtueshme se kjo e sotmja. Ndoshta nesėr mund tė shkruaj diēka mė tė bukur e kjo varet nga gjendja emocionale nė tė cilėn ndodhem. Mirupafshim zemėr tė puth.


11.09.2009


shume shume e bukur
Identifikuar

Ne fund te fundit eshte me mire te te urrejne per ate qe ti je,
sesa te te duajne per ate qe mendojne se ti je!!!
vagabonda
* Panetone *
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 9513


syte e tu..

Respekt: +3

Profili
« Pergjigju #34 : 23/09/09, 17:05 »
0

Dua tė di  diēka i dashur pėrse mė zgjodhe mua??? Duke ditur qė  zemra ime ėshtė kaq e dobėt sa qė nuk mund tė pėrballojė njė ndarje.Nė fakt  ti e dije dhe vazhdove tė thyeje ēdo grimcė shprese qė kishte mbetur.  Kėsaj here mėsova dhe njė anė tjetėr tėnden qė ėshtė hipokrizia. Ndoshta mund tė ishe bėrė njė aktor i pėrkryer.  Qė nga momenti qė kur je larg mundohesh me tė  gjitha mėnyrat pr tė mė treguar dashurinė tėnde  dhe nė momentin qė je pranė bėn tė kundėrtėn. Su mund tė lėndosh dikė qė dashuron? Por ti kėtė se kupton. Diku lexoj njė frazė “ kush dashuron, tė pėrgatitet tė vuajė”. A nuk ėshtė vallė dashuria lumturi?? Kėtė pyetje ja kam bėrė disa herė vetes, por me thėnė tė vėrtetėn nuk kam gjetur akoma pėrgjigje. Ndoshta ngaqė e kėrkova shumė atė lumturi, por nuk e gjeta kurrė,  mbetėn vetėm disa grimca momentesh tė lumtura tė pasuara me njė det lot.  Ta prekėsh lumturinė pėr njė ēast dhe mė pas tė jetosh ferrin ėshtė me tė vėrtetė e tmerrshme.
Diku lart nė qiell po bien njė yll. Thonė se po tė thuash njė dėshirė tė plotėsohet.  Nė qoftė se ajo do tė ishte qė nė kėto momente tė isha pranė teje mė mirė po fle se e di qė s’do realizohet.


Buzeqesh Buzeqesh Buzeqesh
Identifikuar

Ne fund te fundit eshte me mire te te urrejne per ate qe ti je,
sesa te te duajne per ate qe mendojne se ti je!!!
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #35 : 23/09/09, 18:06 »
0

Faleminderit Madam edhe  pse mund te them se ty nuk ta kaloj nė tė shkruar Buzeqesh

Te lutem, secili e ka magjine e vet te se shkruarit! Buzeqesh
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #36 : 23/09/09, 18:06 »
0

Dua tė di  diēka i dashur pėrse mė zgjodhe mua??? Duke ditur qė  zemra ime ėshtė kaq e dobėt sa qė nuk mund tė pėrballojė njė ndarje.Nė fakt  ti e dije dhe vazhdove tė thyeje ēdo grimcė shprese qė kishte mbetur.  Kėsaj here mėsova dhe njė anė tjetėr tėnden qė ėshtė hipokrizia. Ndoshta mund tė ishe bėrė njė aktor i pėrkryer.  Qė nga momenti qė kur je larg mundohesh me tė  gjitha mėnyrat pr tė mė treguar dashurinė tėnde  dhe nė momentin qė je pranė bėn tė kundėrtėn. Su mund tė lėndosh dikė qė dashuron? Por ti kėtė se kupton. Diku lexoj njė frazė “ kush dashuron, tė pėrgatitet tė vuajė”. A nuk ėshtė vallė dashuria lumturi?? Kėtė pyetje ja kam bėrė disa herė vetes, por me thėnė tė vėrtetėn nuk kam gjetur akoma pėrgjigje. Ndoshta ngaqė e kėrkova shumė atė lumturi, por nuk e gjeta kurrė,  mbetėn vetėm disa grimca momentesh tė lumtura tė pasuara me njė det lot.  Ta prekėsh lumturinė pėr njė ēast dhe mė pas tė jetosh ferrin ėshtė me tė vėrtetė e tmerrshme.
Diku lart nė qiell po bien njė yll. Thonė se po tė thuash njė dėshirė tė plotėsohet.  Nė qoftė se ajo do tė ishte qė nė kėto momente tė isha pranė teje mė mirė po fle se e di qė s’do realizohet.


Urime urime urime... Buzeqesh
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
FRENSI
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 7

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #37 : 04/10/09, 16:04 »
0

Do tė desha tė dilja nga ky tynel i errėt po duket sikur s’paska fund, do tė doja dikė tė mė ndihmonte, por nuk shoh asnjė. Pėrpiqem tė ngrihem, tė kapem pas anėve tė tynelit, tė eci drejt, por s’mundem nuk duket asnjė fije drite nė atė errėsirė. Bie nė tokė duke humbur kėshtu tė gjitha shpresat. Duket si njė gjendje kome, ku jeton, por je si i vdekur. Atė ēast nėpėrmjet kėsaj agonie pėr njė ēast mu duk sikur u ktheva fėmijė. Ishte aq bukur tė jetoje e tė ėndėrroje nė atėherė. Mbaj mend se ngjitesha nėpėr pemė e mure si njė djalė. Edhe pse gjunjėt mund tė mė ishin bėrė copė nga tė rrėzuarit nė, prapė se prapė isha e lumtur sepse kasha lojrat dhe ėndrrat e mia. Ndėrsa tani shoh qė plagėt s’duan tė shėrohen mė. Mė kujtohet dhe gjyshja ime. Nė fakt kur kujtoj gjyshen time njė buzėqeshje e lehtė pėrshkon fytyrėn time, sepse ajo ka qenė njė nga personat qė mė ka dashur dhe e doja mė shumė. Sikur tė isha pranė saj.
Papritmas njė pikė uji qė nga lart rrėshkiti mbi trupin tim duke mė dhėnė njė drithėrimė tė ftohti. Dukej si ajo zilja qė tė zgjon para se tė shkosh nė punė. Atėherė e kuptova se duhet tė vazhdoja tė ecja…….

Do te konservoj keto dedikime per te kujtuar gjithmone gjendjen time emocionale ne te cilen ndodhem...
Identifikuar
LĩZĩ
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 13212


Respekt: +84

Profili
« Pergjigju #38 : 04/10/09, 19:07 »
0

Do tė desha tė dilja nga ky tynel i errėt po duket sikur s’paska fund, do tė doja dikė tė mė ndihmonte, por nuk shoh asnjė. Pėrpiqem tė ngrihem, tė kapem pas anėve tė tynelit, tė eci drejt, por s’mundem nuk duket asnjė fije drite nė atė errėsirė. Bie nė tokė duke humbur kėshtu tė gjitha shpresat. Duket si njė gjendje kome, ku jeton, por je si i vdekur. Atė ēast nėpėrmjet kėsaj agonie pėr njė ēast mu duk sikur u ktheva fėmijė. Ishte aq bukur tė jetoje e tė ėndėrroje nė atėherė. Mbaj mend se ngjitesha nėpėr pemė e mure si njė djalė. Edhe pse gjunjėt mund tė mė ishin bėrė copė nga tė rrėzuarit nė, prapė se prapė isha e lumtur sepse kasha lojrat dhe ėndrrat e mia. Ndėrsa tani shoh qė plagėt s’duan tė shėrohen mė. Mė kujtohet dhe gjyshja ime. Nė fakt kur kujtoj gjyshen time njė buzėqeshje e lehtė pėrshkon fytyrėn time, sepse ajo ka qenė njė nga personat qė mė ka dashur dhe e doja mė shumė. Sikur tė isha pranė saj.
Papritmas njė pikė uji qė nga lart rrėshkiti mbi trupin tim duke mė dhėnė njė drithėrimė tė ftohti. Dukej si ajo zilja qė tė zgjon para se tė shkosh nė punė. Atėherė e kuptova se duhet tė vazhdoja tė ecja…….

Do te konservoj keto dedikime per te kujtuar gjithmone gjendjen time emocionale ne te cilen ndodhem...


Frensi me fal qe po nderhyj, me duket me teper se thjesht nje deshir per te shkrujt letra jote... Buzeqesh

Tuneli ku ndodhesh eshte vendi ku ti doje te ndjeheshe ngrohte,aty ska njeri sepse sekretet jane te tilla!Mos i kerko ndihme askujt ky eshte "telashi jot i embel" ku ke futur veten dhe nese kerkon eshte veshtir te gjesh dike qe pasi te kesh mbaruar se treguari historin tende te te perqafoj fort ashtu sic do ti,,,do gjesh vec dike qe do te te kritikoj aq shume ,sa do ndjehesh fajtore pse dashuron, sepse ne jetojme ne vendin ku te dashurosh eshte faj...
E di dhe une e kam dashur shume gjyshen time si ty,ndoshta sepse gjyshet i justifikojne fajet,gjithmon te rujne ndonje gje tek xhepi i perparses dhe s'te kujtojne se je rritur ... Buzeqesh
Identifikuar
FRENSI
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 7

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #39 : 05/10/09, 10:10 »
0

Se dija se ti LIZI  ishe psikologia e "BALLKANWEB" . 
Gjithsesi shpresoj qe kjo deshira ime per te shkruar ose per te shprehur ndjenjat ne temen "LETER DASHURIE"  te mos te shqetesoje aq shume, sa t'ju shtyje te benit nje analize te thelle te gjithe letres.  Nė momentin qė do ta ndjej veten nė vėshtirėsi do tė vi  tek ty LIZI SI PSIKOLOGE E SHKELQYER QE JE.

Me respekt FRENSI.
Identifikuar
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #40 : 05/10/09, 10:10 »
0

E kom thone une, kte Lizin do e cojme partizone! Qesh me te madhe Qesh me te madhe Qesh me te madhe Gjuha
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #41 : 05/10/09, 10:10 »
0

Jeta ime, jane bere pothuajse 8 vite qe jemi bashke dhe per mua ka qene nje realitet
te cilin e kam ndare me ty... akoma nuk e besoj se sa me fat qe jam... je me i miri nga
te gjithe... Edhe perse per arsye jetesore momentalisht jemi larg njeri -tjetrit, nuk po
arrij dot te qendroj larg teje... Ti, me ben te ndihem mire, me ben te qesh, kur jam
prane teje me ben te ndihem femra me e lumtur ne bote... Nese do me pyesje nese do
jetoja dot pa ty, pergjigjia ime do ishte JO, do preferoja me teper te "vdisja" se sa te
jetoja pa ty... - Te Dua... dhe do beja cdo gje per ty!...
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
LĩZĩ
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 13212


Respekt: +84

Profili
« Pergjigju #42 : 05/10/09, 10:10 »
0

Se dija se ti LIZI  ishe psikologia e "BALLKANWEB" . 
Gjithsesi shpresoj qe kjo deshira ime per te shkruar ose per te shprehur ndjenjat ne temen "LETER DASHURIE"  te mos te shqetesoje aq shume, sa t'ju shtyje te benit nje analize te thelle te gjithe letres.  Nė momentin qė do ta ndjej veten nė vėshtirėsi do tė vi  tek ty LIZI SI PSIKOLOGE E SHKELQYER QE JE.

Me respekt FRENSI.

me respekt dhe un tani qe e more vesh kur te dush kontakto me madamen se e kom sekretare.... Gjuha

kerkova fajle per nderhyrjen time ,por nuk mu duk me vend te te shkruaja vec urime ...me fal dhe njehere dhe te uroj qe tuneli jot te jet sa me i shkurter.... (te shkrujta se te kuptova kush je po nejse ...varja)

SINQERISHT!klm Buzeqesh
Identifikuar
LĩZĩ
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 13212


Respekt: +84

Profili
« Pergjigju #43 : 05/10/09, 10:10 »
0

E kom thone une, kte Lizin do e cojme partizone! Qesh me te madhe Qesh me te madhe Qesh me te madhe Gjuha

ik mi veterane,se ka mbaru lufta me kohe... Qesh me te madhe Qesh me te madhe Qesh me te madhe  Gjuha
Identifikuar
FRENSI
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 7

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #44 : 05/10/09, 10:10 »
0

E ke gabim lufta sapo ka fillu .....qenke shume i zgjuar qe e paske kuptuar se kush jam ....upppss me fal e zggjuar  Gjuha Gjuha Gjuha Gjuha Gjuha Gjuha
Identifikuar
LĩZĩ
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 13212


Respekt: +84

Profili
« Pergjigju #45 : 05/10/09, 11:11 »
0

 Shkel Syrin
Identifikuar
visi09
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 4898


!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Respekt: +23

Profili WWW
« Pergjigju #46 : 05/10/09, 11:11 »
0

 Po lexoj Po lexoj
Identifikuar

Respektoi njerėzit kur tė jesh duke u ngjitur... pasi mund t'i takosh ata pėrsėri kur tė zbresėsh...!
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #47 : 05/10/09, 14:02 »
0

Se dija se ti LIZI  ishe psikologia e "BALLKANWEB" . 
Gjithsesi shpresoj qe kjo deshira ime per te shkruar ose per te shprehur ndjenjat ne temen "LETER DASHURIE"  te mos te shqetesoje aq shume, sa t'ju shtyje te benit nje analize te thelle te gjithe letres.  Nė momentin qė do ta ndjej veten nė vėshtirėsi do tė vi  tek ty LIZI SI PSIKOLOGE E SHKELQYER QE JE.

Me respekt FRENSI.

me respekt dhe un tani qe e more vesh kur te dush kontakto me madamen se e kom sekretare.... Gjuha

kerkova fajle per nderhyrjen time ,por nuk mu duk me vend te te shkruaja vec urime ...me fal dhe njehere dhe te uroj qe tuneli jot te jet sa me i shkurter.... (te shkrujta se te kuptova kush je po nejse ...varja)

SINQERISHT!klm Buzeqesh

i/e habisur Une sekretarja jote, luj venit shpejt shtrige! i/e habisur i/e habisur i/e habisur
Vdes t`me permendesh 1 cik, t`jom bo si hajmeli mi dreq... Kontrate Kontrate Kontrate Qesh me te madhe Qesh me te madhe Qesh me te madhe Gjuha


E ke gabim lufta sapo ka fillu .....qenke shume i zgjuar qe e paske kuptuar se kush jam ....upppss me fal e zggjuar  Gjuha Gjuha Gjuha Gjuha Gjuha Gjuha

i/e habisur Frensi ajo e paska kuptu se kush je ti, ndersa... ti se paske kuptu se kush o kjo! Kjo e zgjuar? i/e habisur i/e habisur i/e habisur
Kjo osht e zgjuar vetem per gossip qafsha veten e saj! Qesh me te madhe Qesh me te madhe Qesh me te madhe Gjuha Super puthje Super puthje Super puthje
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #48 : 05/10/09, 14:02 »
0

Te gjitha fjalet qe shprehin lumturine tone, i japin ze zemrave qe jane ne distance.
Letera e dashurise e nje kohe te vjeter, n`a rikujton qe historia qe po jetojme eshte
po aq e "vjeter" sa vete koha, edhe perse jemi te sigurte te gjithe dashurojme sipas
menyres tone....

Ne embelsine bukuroshe te nje kohe tjeter, ne njohim eksprevitetin e dashurise, me
te miren e saj, thjeshtesine e nje buzeqeshje te pafajshme, ose sekretin e nje puthjeje
te rrembyer... Tashme, nuk ka me sekrete spontanisht ndjenjat jane me te forta se nje
terheqje e forte apasionante... Deshira nuk e ka provuar asnjeher "veren" fine dhe delikate!
- " Te jesh i/e dashurar dhe te luftosh me kohen ", ne menyre qe... asnje buzeqeshje ose
asnje gje e bukur, te mos mbetet nje premtim i sodisfikuar!...

Por... ktu jam mes nje kaosi moshe, jam "mengjesi" i nje bote gjithmone e me "te vogel"...
Ne komunikojme me nje prekje te lehte, por... fjalet mbeten gjithmone ne heshtje!...
Ne nje det te mbushur me miliona njerez, dy zemra nga dy bote te ndryshme jane takuar
dhe njohur krejt rastesisht...

Kete lufte dhe lumturi eshte teper e veshtire per t`a fituar, sepse... ndodh qe gjithmone
per ndonje kaprico te vetes jetes cdo gje te "shembet"! Thuhet shpesh qe te dashuruarit,
jane te destinuar te fitojne dhe te mbijetojne perpos cdo gjeje... Ndoshta... Ose thjeshtesisht
mund t`a kuptojne me vone, pas nje kohe bashkejetese mes dy personave...

Nje zemer eshte gjithmone e gateshme te rrezikoje!... Nje leter dashurie e re sapo ka filluar...
e rafinuar nga e kaluara, e rilindur me shpresen per nje efekt familjar e cila bazohet ne besim!...
- Te cilen vetem te dashuruarit mund t`a njohin...
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
LĩZĩ
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 13212


Respekt: +84

Profili
« Pergjigju #49 : 05/10/09, 20:08 »
0

Se dija se ti LIZI  ishe psikologia e "BALLKANWEB" . 
Gjithsesi shpresoj qe kjo deshira ime per te shkruar ose per te shprehur ndjenjat ne temen "LETER DASHURIE"  te mos te shqetesoje aq shume, sa t'ju shtyje te benit nje analize te thelle te gjithe letres.  Nė momentin qė do ta ndjej veten nė vėshtirėsi do tė vi  tek ty LIZI SI PSIKOLOGE E SHKELQYER QE JE.

Me respekt FRENSI.

me respekt dhe un tani qe e more vesh kur te dush kontakto me madamen se e kom sekretare.... Gjuha

kerkova fajle per nderhyrjen time ,por nuk mu duk me vend te te shkruaja vec urime ...me fal dhe njehere dhe te uroj qe tuneli jot te jet sa me i shkurter.... (te shkrujta se te kuptova kush je po nejse ...varja)

SINQERISHT!klm Buzeqesh

i/e habisur Une sekretarja jote, luj venit shpejt shtrige! i/e habisur i/e habisur i/e habisur
Vdes t`me permendesh 1 cik, t`jom bo si hajmeli mi dreq... Kontrate Kontrate Kontrate Qesh me te madhe Qesh me te madhe Qesh me te madhe Gjuha


E ke gabim lufta sapo ka fillu .....qenke shume i zgjuar qe e paske kuptuar se kush jam ....upppss me fal e zggjuar  Gjuha Gjuha Gjuha Gjuha Gjuha Gjuha

i/e habisur Frensi ajo e paska kuptu se kush je ti, ndersa... ti se paske kuptu se kush o kjo! Kjo e zgjuar? i/e habisur i/e habisur i/e habisur
Kjo osht e zgjuar vetem per gossip qafsha veten e saj! Qesh me te madhe Qesh me te madhe Qesh me te madhe Gjuha Super puthje Super puthje Super puthjeMadame rri urte se t'bona nje analize ene  ty...  Zgerdhihem Zgerdhihem Zgerdhihem  Super puthje Super puthje Super puthje gjeja qe me pelqen tek ty eshte se i merr gjerat me sportivitet! fjale psikoLIZIje ... Gjuha Shkel Syrin  Super puthje Super puthje Super puthje
Identifikuar
Faqe: 1 [2] 3
  Printo  
 
Shko te: