Ese
Faqe: [1]
  Printo  
Autor Tema: Ese  (Lexuar 60971 here)
Inn0ceNce
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 91


buzeqesh gjithmon dhe kur buzeqeshja jote eshte...

Respekt: 0

Profili WWW
Ese
« : 26/04/07, 18:06 »
0

Mund te shkruani eset tuaja ose te shkrimtarve me te medhej shqipetar...
Identifikuar

Buzeqesh gjithmon dhe kur buzeqeshja jote eshte e trisht se ska me te trisht se vet trishtimi qe sbuzeqesh kurr...
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
Ese
« Pergjigju #1 : 29/04/07, 13:01 »
0

Autor Fatmir SULEJMANI

MUZGU I MENDJES

Trokita kot. Brenda bėn bosh. Kopshti biblik ėshtė kthyer nė deponi shpricash e kondomėsh tė qelbosur. Asketėt e patalentė tė Kėrlezhės bėjnė xhiro mbi qeniet qė jetojnė pėr tė ngrėnė e pėr t’u zhagitur gjer nė nevojtore – mbi turmat qė hedhin Hosanna! nė tallkine langoshėsh e nė derrkucė tė tjerė qė shėtisin parajsės me mercedesė profanėsh.
Trokita kot. Inva Mula s’ėshtė aty. Njė herė nė vit prishet imazhi jeshil i stadit majmunor tė Kafkės dhe BAAL-i luan rolin e Bajrush Mjakut. Zaratustra vret pasditet bajate nėpėr promovime bejtexhinjsh dhe koncerte gjipshqiptarėsh e lecqumilcimėsh tė zgėrdheshtė qė shkumojnė pėrsheshe artistike nė trio.
Trokita kot. Brenda bėn bosh. Kush t’ia ēelė sytė muzgut tė mendjes? Dhe nėse ia ēelė?, ē’kuptim kanė sytė nė cirkarenė?, ku ēdo minutė thyhen rekordet nė sportin e marrisė.
Trokita kot. Brenda bėn bosh. ImZot!, a ngordhin muzat?, kur bėhet pite m…?, e poetėt i kėndojnė DUHMĖS (!!!) sė dashurisė?!
Trokita kot. Valles i prijnė Metamorfozėt. Dhe Levantinėt e Konicės. S’dihet kėtu kush ėshtė Judė e kush Jezu. Nė tezgėn e djallit shiten grahma shqip.
Trokita kot. Brenda bėn bosh. Migjeni kryqėsohet pėr blasfemi. Kėnga ime e pakėndueme…, grushti qesharak i tij…
Trokita kot. Ideali ėshtė vaginė. Parajsa mall pėr kontrabandė. Nė qytetin Hamam vetėm Sihana Badivuku jep koncerte falas pėr Fisnikėt e zgjedhur tė kapixhikut tė Hanko Hallės.
Trokita kot. Nė planetin e LESKĖRKULTURĖS sė gjeniut tė pėrbuzur – At Anton Harapit.

P.S.
Perėndia IME! Lėshona pak dritė katakombeve! Pėr DITĖN E RE ta themi njė AMEN!
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
Ese
« Pergjigju #2 : 29/04/07, 13:01 »
0

Autor Fatmir SULEJMANI

BANE ZOT ANDĖRR

Trokita kot. Brenda bėn bosh. Bukė, kripė e ėndrra kuajsh. Lukthe tė vjellė nga gėrditė. Shtėpi publike ku vetėm morali shitet falas. NANA dhe grahmat shqip.
Trokita kot. Brenda ėshtė Mesjeta. Dhe grushti qesharak i Migjenit. DonKishoti dhe Kali. Kalė-kryekalorėsi. Bane Zot andėrr!
Trokita kot. Brenda ka bosh. Nizamė kryqėzatash me hėnė. Ēaushė tė shushatur qė mllaēisin mjegullnajės koka viēash. Dhiare me rreth tė mbyllur. Qethje delesh tė (t’)ulta tė Perėndisė.
Trokita kot. Brenda gjithė ditėn bėn bosh. Gjirizi reciklon marritė e ēelėsat e hapsanes s’i kam unė.Cili kapixhik (s’)e shpie n’hale kalorėsin e apokalipsės personale?
Njerėz! Mos ma kėrkoni borxhin! As gurė varri s’mė kanė lėnė. Njė copė gjuhė mė ka mbetur nė gojė. Vetėm njė fjalė: kryekalorėsi ėshtė kalė.


Autor Fatmir SULEJMANI

TROKITA KOT


Trokita kot. Bota qenka shtazore. Dhe bosh. Kasabaja. Unė. Grushti (qesharak) i Migjenit. Dhe letėrsia. Arti i mesnatės. Patericat. Porosia e Nėnės: Mos u largo nga tufa! (Kur Zaratustra ndahet nga kopeja, e ha ujku). Orė policore ka kėtu. Dhe poetike. Kanune. Ligje. Kanuneligje. Hanko Halla artistike. Ti – ti! (As) me lule mos e prek Xhambastuxharin. Pishpilikin. Tabijatin e lagjes sė cergarėve. Ti – ti! (Se) ti je m’i ligu. Dhe m’i varfėri. Pėr njė kurtuazi. Pėr njė falcbonton. Pėr njė karakter pederast. (Gjynaf artistik!) Ti je m’i ligu. (Se) ke njė vragė nė fytyrė. (Ah ē’operacion kanibalesk do tė bėnė Xhambastuxhari mbi faqen tėnde! Ndoshta dhe njė tefter poetik…) Tė poshtėr janė ata qė s’kanė ten magjupėsh. Prejardhje cergarėsh. Sy tė kokollantė… Ti ke njė dregėz nė vesh. Syri i majtė tė shikon vėngėr. Thonė se je me njė ve. Penisin e ke tė shkurtė. (Kohė aletesh ėshtė kjo, Jezu!) Pastaj: nuk ke epoleta magjistricash. Marka pėr doktorat nuk ke… Artin e ke dekadent. Shtėpi nė Tetovė jo. Dhe s’shkruan nė orėt e vona. Zullutė. Danjolli i Sherkės. Guci i Migjenit. Plagjiati. (Ku di Zulla c’ėshtė plagjiati?) Je dhe katolik, pastaj. (Ē’faj ka Zoti qė jam Fandė?) Fishtaj. At Anton Harapi. Pėrfol shumė mut(a) nė shkrime – hithra – martirė tė rremė. S’ke dhė dukė, pastaj. Dhe shije s’ke. Kravatė. Katundin e ke joartistik. Bjeshkėt. Vetėtimat. Lartėsitė. S’qanė pėr veprat e bėra, por pėr ato qė s’i ke bėrė. Pastaj?
Pastaj, vazhdon tė bėjė bosh.
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
BORUSHI
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 3

Respekt: 0

Profili
Ese
« Pergjigju #3 : 17/05/07, 20:08 »
0

Kete ese e kam bere une dhe nje shoqja ime si nje detyre, shpresoj t iu pelqeje

Nje shpifje do te thote"Peshku i vogel  e ha te madhin"
Shprehjen "Peshku i vogel  e ha te madhin" e konsideroj nje paradoks, qe realizohet nepermjet nje elementi qe quhet shpifje. Ajo eshte nje virus qe perhapet lehte, ashtu si edhe gripi, dhe mund te preke cdo njeri me pozita te ndryshme; si te fuqishem, te pasur, te varfer, apo gjeni. Ne shoqerine moderne ajo sherben si nje mjet perfitimi per nje kategori te caktuar njerezish, te cilet nuk kane asnje mundesi te arrijne me rruge te ndershme synime dhe objektiva. Paftesia nuk mund te arrije ose te synoje pozitat e aftesise. Shpifja nuk lindi me ne ,por e krijuan njerezit, te cilet ne jete pa shpifje nuk mundeshin te arrinin askund. Shpifja fiton pozitat e nje mbretereshe mbi krijuesit por nje mbreteri pa themele dhe baza, pra thyhen lehte por deme shkakton shume.   Bota eshte plot me fatkeqe qe zvarriten si nen peshen e nje denimi te perjetshem, qe ecin ne jete si hije e te pakenaqur nga realiteti, me nje fjale njerez te mundur, pa objektiva, pa aspirata dhe mbi te gjitha pa endrra.  Lufta per jeten eshte me e forte se kurre dhe per te fituar sherben edhe mjeti shhkaterrues,shpifja. Pak njerez dine te ruajne dinjitet dhe kthjelltesi te shpirtit perballe sfidave. Sfidat bejne dallimin midis nje karakteri pa virtyte dhe nje karakteri te forte, qe nuk mposhtet ne pengesen e pare por me koken larte vazhdon te luftoje. Disa nuk durojne lehte superioritetin e nje individi dhe duan t'i bejne te paguajne. Ne shoqerine tone te bazuar mbi njerez qe duan te vishen njesoj, te sillen njesoj dhe duan te jene te gjithe te njejte, pak kush mnund ti’a lejoje vetes nje hap perpara te tjereve, nje prioritet te fituar me pune. Ecim cdo dite rrugeve duke u ndeshur me klloune qe fshehin fytyren e tyre te vertete me kujdes, derisa vjen nje dite qe fytyra e tyre nuk duket me. Dita kur nuk ka me fytyra te sinqerta po vetem maska qe genjejne njera-tjetren pa asnje emocion.Diten qe dikush ngrihet disa centimetra mbi nivelin e pergjithsem dhe krijiojon nje superioritet profesional, intelektual e moral, shpifesit do te thurin rreth lavdise se tij nje kurore lakmitare. Shpifja me nje godite te vetme permbys tere jeten dhe energjine e nje njeriu, permbys cdo embrion shprese, cdo pasterti shpirtrore. Me shpifjen njerezit krijuan nje jete me dhimbje, padrejtesi, dhune dhe lufte idealesh. Ajo mund te paragjykoje fatkeqesisht jeten e nje individi, dhe te rrenoje nje piramide te tere shoqerore. Qe nga shkalla me e larte deri tek me e ulta.Nepermjet ketyre menyrave, realizohet edhe shprehja se peshku i vogel e ha te madhin.[/color]
Identifikuar
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
Ese
« Pergjigju #4 : 21/05/07, 08:08 »
0

Urime te dyve Ese-ja ishte shume e kendeshme!!

Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
pepsi-kola
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 35

Nė fillim ishte Fjala...!

Respekt: 0

Profili
Ese
« Pergjigju #5 : 25/05/07, 11:11 »
0

Peshku i madh e ha te voglin , por peshkatari i ha te dy
« Ndryshimi I Fundit: 29/05/07, 18:06 nga pepsi-kola » Identifikuar

Nė fillim ishte Fjala...!
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
Ese
« Pergjigju #6 : 26/05/07, 13:01 »
0

Me duar te lidhura pas qafes, ngrita koken larte dhe syte menjehere me vajten tek fotografia jote qe ndodhet e varur ne mure qe prej dites, kur ma dhurove mua kete fotografi qe ta mbaja si kujtim nga ti. Ashtu me sy te fiksuar ne brendesine e asaj fotoje, mendja nisi fluturimin e saj te pakontrolluar, per te rikthyer ne kujtese lumturine e atyre neteve te paharruara, qe kaloja dikur me ty! Teksa veshtroja tiparet e tua te bukura ne ate foto, zemra e plagosur i shtonte akoma edhe me shume rrahjet e saj dhe kerkonte qe te te kishte prane me c'do kusht! Mire, por per fat te keq, kjo ishte nje deshire e paplotesueshme, pasi ti u largove nga une , pa me dhene asnje shpjegim! Isha e gatsheme te jepja c'do gje te shtrenjte qe i perkiste jetes sime, vetem qe te me ktheheshe ti perseri dhe te me shuaje flaken e atij zjarri te madh qe po me pervelonte ne shpirte! E pangopur nga veshtrimi i asaj fotografie ne mure, nga komedina e vogel perkrah krevatit, nxorra nje album te madh, te mbushur me fotografi qe i kishim bere sebashku, neper vende dhe stine te ndryshme, prej nga dita qe ishim njohur.Pasi i veshtrova me vemendje te gjitha fotografite dhe vura re se perseri zjarri i mallit per ty, nuk po me shuhej, vendosa te dilja serish nga shtepia dhe te ikja ne nje ambient te zhurmeshem, me qellim qe te lehtesohesha sadopak nga mendimet e pareshtura dhe nga malli i madh qe ndjeja sot, ne kete dreke te heshtur per ty i dashur!Me mendje ashtu si te trazuar, dola nga shtepia dhe akoma pa e pasur te qarte, se per ku po shkoja, nisa te ecja neper rrugicen e vogel permes lagjes, e cila sot po me dukej me e pafund se kurre! Shume shpejte kembet me cuan tek "Parukeria" aty prane, ku pothuajse isha e pranishme c'do dite. Ndaj vendosa te mos futesha brenda, per te vetmen arsye qe te gjithe me njihnin dhe une sot nuk isha ne gjendje qe te beja biseda te ndryshme,ose te merresha me ndonje kok klienti sikurse ditet e tjera! U largova nga aty dhe ika ne ne barin tone " Bar Iris ", ku shkonim shume shpesh, saqe ndonjeher i thoshim njeri-tjetrit qe e kemi bere si shtepine tone. Hyra brenda dhe shkova e zura vend, ne njeren nga tavolinat e fundit, ku edhe rrezja e neoneve ndricues perreth, nuk arrinte te depertonte plotesishte!Sapo isha ulur, dhe akoma pa e vendosur se cfare do te porosisja per te pire, trupi i gjate i nje kamarieri me kemishe te bardhe dhe pantallona te zeza,me pyeti:
- Me se mundemi t'ju sherbejme? - Nje kafe, iu pergjigja e ndersa syte veshtronin makinat qe kalonin rruges dhe njerezit e shumte qe shkembeheshin me njeri tejtrin, nepermes parmakeve te dritares qe kisha perbri. Ajo rruge, me detyronte qe te humbisja thelle e me thelle ne humnerat e fafundeme te mendimeve qe sot po me nderlikoheshin, ne menyra nga me te ndryshmet! Tavolinat e tjera perreth, ishin te mbushura me kliente te tjere qe ndryshe nga une, bisedonin dhe qeshnin me njeri - tjetrin plot gaz e hare.Degjoja shume zera te ndryshem dhe te panjohur per mua, por ngaqe nuk interesohesha se perse benin fjale, me dukeshin si te vdekur dhe se vetem jehona u kishte ngelur nga pas! Me gishtat, si te ngrire mbertheja filxhanin e kafese qe me kishte sherbyer kamarieri dhe e rrotulloja nxitimthi, here pas here! Ashtu e vetmuar e ne gjendje depresionante, mendova te ngrihesha por nuk ngrihesha dot. E ndersa ti, mund te ishe diku me shoket e tu duke u kenaqur si gjithmon, e une vuaja me shume dhembje e vetmuar, mungesen tende qe po me torturonte aq shume ate dite, qe ty nuk te kisha prane vetes time!!Me shpirte e mendje te lodhur e te trazuar pa mase, nga kujtime te shumta te diteve te kaluara dhe me qepallat e syve, te renduara nga merzitja sot rrekelleja furishem sebashku me filxhanin e kafese, dhimbjen dhe mallin qe kisha ne shpirte, ate nate per ty !!!...
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
kadrifusha
Vizitor
Ese
« Pergjigju #7 : 26/05/07, 13:01 »
0

DRITERO AGOLLI

QENI ESHTE KAFSHE BESNIKE
PSE MERZITEMI KUR NA THONE QEN??
Identifikuar
oli
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 25

Respekt: 0

Profili
Ese
« Pergjigju #8 : 26/05/07, 13:01 »
0

Me shume se ty jo i her
Nga Tironce Babe!!
« Ndryshimi I Fundit: 26/05/07, 18:06 nga Tironce Babe » Identifikuar
arupushe
BalkanWebs
****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 3056

My self

Respekt: +20

Profili
Ese
« Pergjigju #9 : 26/05/07, 13:01 »
0

Se i ngjan Albanit
A ka mundesi ti referohesh temes perkatese "Kafazi i arte " per komentet te tipit " Alban " "BenI" etj etj .
Kjo eshte teme qe ka vlera . OK ??
Kujdes here tjeter .Flm
Identifikuar

Lux mentis , Lux orbis
kadrifusha
Vizitor
Ese
« Pergjigju #10 : 26/05/07, 13:01 »
0

Se i ngjan Albanit

PER KAFAZIN TEK FORUMI I KAFAZIT JU LUTEMI PASTAJ QENTE JANE LLOJE LLOJE KA NGA ATA QE KAFSHOJNE DHE RUAJNE SHTEPINE ( JANE LLOJ BESNIK) KA EDHE KONE PER ZBUKURIM QE HANE DOREN QE I USHQEN. NESE DO TE NJOHESH TE ZOTIN SHPESH SHIKO CFAR LLOJ QENI RRIT
Identifikuar
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
Ese
« Pergjigju #11 : 27/05/07, 08:08 »
0

S'eshte krim
Koha ka kaluar. Ndoshta kemi ndryshuar, e ndoshta kur te te shoh perseri pas disa vitesh, s'do arrij te te njoh dot me.


Endrrat e bukura u fiken, kjo vere hodhi ujin e fundit e une kam hapur syte per te pare te verteten. E pamundur duket gjithcka tani, por ato dite cmendurie egzistuan. Degjova diku se dashuria eshte miqesi ndertuar mbi zjarr. Ndoshta ky zjarr me kishte prekur edhe mua. Ky zjarr qe si shkrepse i mjaftoi cmenduria e moshes. Rrahjet e zemres, shikimi, netet kur yjeve endrrat do tua tregoja, tani me duket se i kam lexuar ne nje perralle. Sa keq qe perralles iu gris faqja e fundit ku shkruhej "...dhe ata jetuan te lumtur pergjithmone..." Pergjithmone? Kete fjale dua ta fshij nga fjalori. Asgje nuk eshte pergjithmone. Cdo casti i vjen fundi, dielli fshihet diku per t'i hapur rrugen pastaj erresires, qe ndonjehere do te plasaritet nga hena dhe yjet. Por vjen momenti qe mengjesi do te filloje perseri. Dhe vete jeta ka vendosur nje prag qe e ndihmon kunder fjales "pergjithmone", edhe natyra ka krijuar ligjet e saj. Ndaj frikesohem ta them e ta shkruaj kete fjale. Se eshte nje nga to gjera abstrakte qe kur i degjon per here te pare ve doren ne zjarr dhe betohesh se u beson. E tille ishte dhe ajo ndjenje qe provova per ty. Abstrakte. Por cuditerisht tani qe i rikthehem kujtimeve dua te buzeqesh. Se ne fund te fundit s'eshte krim te lejosh zemren te rrahe. S'eshte krim as te besosh. As te enderrosh.


Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
Ese
« Pergjigju #12 : 27/05/07, 08:08 »
0

Mengjes. Dielli ende s'eshte dukur ne arenen qiellore. Hap deren ngadale padashur te zgjoj njeri. Kam nje deshire te madhe te eci, te shkoj larg. Me duart ne xhepa dhe syte ngulur diku ne horizont, hedh hapat jashte shtepise. Vetem kercitja e rruges kur shkelet ritmikisht nga atletet e mia e prish qetesine.
Dua te vrapoj, te rend e te provoj perseri ndjenjen e lirise shpirterore. Te rrotullohem deri sa te me merren mendte dhe pastaj te bie ne toke. Te ndiej se jam gjalle dhe jetoj. Por nuk e di se c'po ndodh me mua sot. Nuk i gjej fuqite e duhura. Kam nje boshllek ne shpirt. Ndjej mungesen e dickaje, por emrin nuk ia vendos dot. Dua te bertas por zeri tretet diku para se te behet njesh me ajrin, dhe kthehet prapsh. E une ndihem akoma me bosh. Syte fillojne te lengezohen. Te merzitesh se s'ka dicka per te cilen duhet medoemos te merzitesh apo te gezohesh. Te qash se s'ke nje arsye as per te qare, as per te qeshur. Te ndalosh ne mes te rruges se s'ke nje arsye per te vazhduar te ecuren. Qendroj aty e ngrire. Shtrengoj krahet rreth vetes se ndiej nje ftohtesi te brendshme. Dua nje jete ndryshe nga normalja. Nje jete larg rrutines qe duket se po me cmend. E di ku ndodhem ne cdo ore, cfare po bej, cfare bera apo cfare do te bej se shpejti. Mjaft!... me vjen per te vjelle kur e mendoj tani! qaj si e marre thuajse lotet do te lajne kete dhimbje ne shpirt. E kur lotet kane mbaruar dhe syte tashme te thate kuptojne qe jam ne nje vend te huaj, duhet te marr rrugen e kthimit per andej nga erdha, per t'iu kthyer rrutines se perditshme.
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
arupushe
BalkanWebs
****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 3056

My self

Respekt: +20

Profili
Ese
« Pergjigju #13 : 28/05/07, 13:01 »
0

Shume te bukura all :D
bravo kalamajaaaaaaaaa
Identifikuar

Lux mentis , Lux orbis
kadrifusha
Vizitor
Ese
« Pergjigju #14 : 01/06/07, 11:11 »
0

Ishte nje dite e zakonshme si gjithe te tjerat. Me cante ne dore po nxitoja per ne pune. Sapo kalova trotuarin duke u ruajtur nga makinat instiktivisht shtiva doren ne xhep. Do te nxirrja dyqindlekeshin e perditshem per ate plakun lypes aty para muzeut. E kisha racion te perditshem per te, me pelqente kur me thoshte ' tu shtofshin ditet bir' nuk ishte si lypesat e tjere ishte teper fisnik, i paster, i rregullt dhe shume i vuajtur.
Ate dite nuk kisha dyqind leke ne xhep. Kisha vetem nje monedhe 500 lekeshe. Sot do ti jap kete thashe. dhe i kenaqur nga vetja u afrova tek vendi ku ai rrinte. Por per cudi ai sot nuk ishte aty. Ku eshte ky xhaja qe rri per dite ketu pyeta cigareshitesin ngjitur. EH psheretiu ai vdiq dje me tha.  nuk e di po mu  lidh gjuha, mu duk vetja i pa vlere me ate 500 lekesh ne dore. Gjithe rruges ne autobus shikoja 500 lekeshin dhe qaja. e futa ne portofol ne xhepin ku mbaj sendet e rendesishme. Ai 500 lekesh gjithmone do te me kujtoje dicka.

copyright nga KF
Identifikuar
arupushe
BalkanWebs
****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 3056

My self

Respekt: +20

Profili
Ese
« Pergjigju #15 : 01/06/07, 11:11 »
0

Ishte nje dite e zakonshme si gjithe te tjerat. Me cante ne dore po nxitoja per ne pune. Sapo kalova trotuarin duke u ruajtur nga makinat instiktivisht shtiva doren ne xhep. Do te nxirrja dyqindlekeshin e perditshem per ate plakun lypes aty para muzeut. E kisha racion te perditshem per te, me pelqente kur me thoshte ' tu shtofshin ditet bir' nuk ishte si lypesat e tjere ishte teper fisnik, i paster, i rregullt dhe shume i vuajtur.
Ate dite nuk kisha dyqind leke ne xhep. Kisha vetem nje monedhe 500 lekeshe. Sot do ti jap kete thashe. dhe i kenaqur nga vetja u afrova tek vendi ku ai rrinte. Por per cudi ai sot nuk ishte aty. Ku eshte ky xhaja qe rri per dite ketu pyeta cigareshitesin ngjitur. EH psheretiu ai vdiq dje me tha.  nuk e di po mu  lidh gjuha, mu duk vetja i pa vlere me ate 500 lekesh ne dore. Gjithe rruges ne autobus shikoja 500 lekeshin dhe qaja. e futa ne portofol ne xhepin ku mbaj sendet e rendesishme. Ai 500 lekesh gjithmone do te me kujtoje dicka.

copyright nga KF

Shume domethenese , "Asnjehere nuk eshte vone , per te qene njeri i mire dhe pozitiv"
Identifikuar

Lux mentis , Lux orbis
kadrifusha
Vizitor
Ese
« Pergjigju #16 : 01/06/07, 11:11 »
0

Ishte nje dite e zakonshme si gjithe te tjerat. Me cante ne dore po nxitoja per ne pune. Sapo kalova trotuarin duke u ruajtur nga makinat instiktivisht shtiva doren ne xhep. Do te nxirrja dyqindlekeshin e perditshem per ate plakun lypes aty para muzeut. E kisha racion te perditshem per te, me pelqente kur me thoshte ' tu shtofshin ditet bir' nuk ishte si lypesat e tjere ishte teper fisnik, i paster, i rregullt dhe shume i vuajtur.
Ate dite nuk kisha dyqind leke ne xhep. Kisha vetem nje monedhe 500 lekeshe. Sot do ti jap kete thashe. dhe i kenaqur nga vetja u afrova tek vendi ku ai rrinte. Por per cudi ai sot nuk ishte aty. Ku eshte ky xhaja qe rri per dite ketu pyeta cigareshitesin ngjitur. EH psheretiu ai vdiq dje me tha.  nuk e di po mu  lidh gjuha, mu duk vetja i pa vlere me ate 500 lekesh ne dore. Gjithe rruges ne autobus shikoja 500 lekeshin dhe qaja. e futa ne portofol ne xhepin ku mbaj sendet e rendesishme. Ai 500 lekesh gjithmone do te me kujtoje dicka.

copyright nga KF

Shume domethenese , "Asnjehere nuk eshte vone , per te qene njeri i mire dhe pozitiv"

p.s harrova te thosha eshte e vertete
Identifikuar
arupushe
BalkanWebs
****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 3056

My self

Respekt: +20

Profili
Ese
« Pergjigju #17 : 01/06/07, 11:11 »
0

Ishte nje dite e zakonshme si gjithe te tjerat. Me cante ne dore po nxitoja per ne pune. Sapo kalova trotuarin duke u ruajtur nga makinat instiktivisht shtiva doren ne xhep. Do te nxirrja dyqindlekeshin e perditshem per ate plakun lypes aty para muzeut. E kisha racion te perditshem per te, me pelqente kur me thoshte ' tu shtofshin ditet bir' nuk ishte si lypesat e tjere ishte teper fisnik, i paster, i rregullt dhe shume i vuajtur.
Ate dite nuk kisha dyqind leke ne xhep. Kisha vetem nje monedhe 500 lekeshe. Sot do ti jap kete thashe. dhe i kenaqur nga vetja u afrova tek vendi ku ai rrinte. Por per cudi ai sot nuk ishte aty. Ku eshte ky xhaja qe rri per dite ketu pyeta cigareshitesin ngjitur. EH psheretiu ai vdiq dje me tha.  nuk e di po mu  lidh gjuha, mu duk vetja i pa vlere me ate 500 lekesh ne dore. Gjithe rruges ne autobus shikoja 500 lekeshin dhe qaja. e futa ne portofol ne xhepin ku mbaj sendet e rendesishme. Ai 500 lekesh gjithmone do te me kujtoje dicka.

copyright nga KF

Shume domethenese , "Asnjehere nuk eshte vone , per te qene njeri i mire dhe pozitiv"

p.s harrova te thosha eshte e vertete

Nuk dyshoja aspak Buzeqesh
Eshte po thujase e njeta histori qe e bej dhe une , vetem se une personazhin tim e kam gjalle akoma dhe eshte nje plake, mengjes per mengjes i coj kafen dhe kuoten e perditshme.
Thjesht ndihem mire kur e bej por ne te njejten kohe , me ben te ndihem krenare.
Identifikuar

Lux mentis , Lux orbis
kadrifusha
Vizitor
Ese
« Pergjigju #18 : 01/06/07, 11:11 »
0

RESPEKTE
Identifikuar
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
Ese
« Pergjigju #19 : 01/06/07, 13:01 »
0

Ishte nje dite e zakonshme si gjithe te tjerat. Me cante ne dore po nxitoja per ne pune. Sapo kalova trotuarin duke u ruajtur nga makinat instiktivisht shtiva doren ne xhep. Do te nxirrja dyqindlekeshin e perditshem per ate plakun lypes aty para muzeut. E kisha racion te perditshem per te, me pelqente kur me thoshte ' tu shtofshin ditet bir' nuk ishte si lypesat e tjere ishte teper fisnik, i paster, i rregullt dhe shume i vuajtur.
Ate dite nuk kisha dyqind leke ne xhep. Kisha vetem nje monedhe 500 lekeshe. Sot do ti jap kete thashe. dhe i kenaqur nga vetja u afrova tek vendi ku ai rrinte. Por per cudi ai sot nuk ishte aty. Ku eshte ky xhaja qe rri per dite ketu pyeta cigareshitesin ngjitur. EH psheretiu ai vdiq dje me tha.  nuk e di po mu  lidh gjuha, mu duk vetja i pa vlere me ate 500 lekesh ne dore. Gjithe rruges ne autobus shikoja 500 lekeshin dhe qaja. e futa ne portofol ne xhepin ku mbaj sendet e rendesishme. Ai 500 lekesh gjithmone do te me kujtoje dicka.

copyright nga KF

Ohhh...me vjen shume keq sinqerisht >Merzitur, sepse...nga pershkrimet e tua per
kete plak,per ty nuk paska qene vecse nje "lyps" ne rruge, por...rutina e perditshme
e jetes tende pra, ai kishte hyre pothuajse ne jeten tende dhe te ishte bere...ndryshe
mund ta quanim nje "mik "!! Nuk ke c`te besh i ka jeta keto.

Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
kadrifusha
Vizitor
Ese
« Pergjigju #20 : 01/06/07, 13:01 »
0

Ishte nje dite e zakonshme si gjithe te tjerat. Me cante ne dore po nxitoja per ne pune. Sapo kalova trotuarin duke u ruajtur nga makinat instiktivisht shtiva doren ne xhep. Do te nxirrja dyqindlekeshin e perditshem per ate plakun lypes aty para muzeut. E kisha racion te perditshem per te, me pelqente kur me thoshte ' tu shtofshin ditet bir' nuk ishte si lypesat e tjere ishte teper fisnik, i paster, i rregullt dhe shume i vuajtur.
Ate dite nuk kisha dyqind leke ne xhep. Kisha vetem nje monedhe 500 lekeshe. Sot do ti jap kete thashe. dhe i kenaqur nga vetja u afrova tek vendi ku ai rrinte. Por per cudi ai sot nuk ishte aty. Ku eshte ky xhaja qe rri per dite ketu pyeta cigareshitesin ngjitur. EH psheretiu ai vdiq dje me tha.  nuk e di po mu  lidh gjuha, mu duk vetja i pa vlere me ate 500 lekesh ne dore. Gjithe rruges ne autobus shikoja 500 lekeshin dhe qaja. e futa ne portofol ne xhepin ku mbaj sendet e rendesishme. Ai 500 lekesh gjithmone do te me kujtoje dicka.

copyright nga KF

Ohhh...me vjen shume keq sinqerisht >Merzitur, sepse...nga pershkrimet e tua per
kete plak,per ty nuk paska qene vecse nje "lyps" ne rruge, por...rutina e perditshme
e jetes tende pra, ai kishte hyre pothuajse ne jeten tende dhe te ishte bere...ndryshe
mund ta quanim nje "mik "!! Nuk ke c`te besh i ka jeta keto.flm
Identifikuar
Faqe: [1]
  Printo  
 
Shko te: