Sinonime ne vite te gjuhes shqipe: Drita-Qirinj dhe Uj-Kova...
Faqe: [1]
  Printo  
Autor Tema: Sinonime ne vite te gjuhes shqipe: Drita-Qirinj dhe Uj-Kova...  (Lexuar 5262 here)
人ネパ-ルと
Administrator
Anetar/e
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 1881


Respekt: +6

Profili WWW
« : 23/07/07, 13:01 »
0

Drita-Qirinj dhe Uj-Kova!!!
Per sa kohe do na duhet te perdorim keto sinonime? Kush duhet te marre pergjegjesite per kete kolaps qe ka mberthyer vendin? Kush jane masat qe duhen marre?
Identifikuar

Buzeqesh Buzeqesh Buzeqesh
Kevinjon
Vizitor
« Pergjigju #1 : 23/07/07, 15:03 »
0

pergjegjesine dihet se kush e ka edhe "masat" i kemi marre me kohe alla shqiptarce! tani duhet te perpiqemi ti bejme Qirinjte dhe kovat "vlera te c'mueshme moderne" me perparesi zhvillimi e siper?! ndoshta duhet me i bo telefon UNESKOS qe ti rradhisi ne listen e kulturave te mbrojtura boterore! ne nje liste me spagettat e Italise dhe tapas e spanjes!
Identifikuar
Antibizantin
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 1

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #2 : 24/07/07, 12:12 »
0

 Shkel Syrin Edi Rama vetem se ben biznes me nevojat e Tiranes.E dhe ne fillimet e demokracise kishte nevoje me dal jashte ,kurioz aventurier prandaj mori ate pamje ,e jo se qe i vuajtur.
Identifikuar
人ネパ-ルと
Administrator
Anetar/e
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 1881


Respekt: +6

Profili WWW
« Pergjigju #3 : 24/07/07, 13:01 »
0

Se kuptoj se ca hyn aventurizmi i rames ne kete teme?
Identifikuar

Buzeqesh Buzeqesh Buzeqesh
liburnet99
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 54


Good luck next time… because i am afraid

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #4 : 24/07/07, 13:01 »
0

Shkel Syrin Edi Rama vetem se ben biznes me nevojat e Tiranes.E dhe ne fillimet e demokracise kishte nevoje me dal jashte ,kurioz aventurier prandaj mori ate pamje ,e jo se qe i vuajtur.

?????gjithesesi se kuptova ku do te dalesh

 ,,,por ajo qe po them eshte se" Shqiperise i duhen dhe ca Edi Rama te tjere.  ti ndryshojne faqen jo vetem tiranes por te behet kryeminister dhe tja ndryshoje gjithe shqiperise"...   ........sepse politika shoviniste e Berishes dhe Nanos i ka ardhur fundi..........
Identifikuar

Will some woman in this desert land
Make me feel like a real man?
Take this rock n roll refugee
Ooo Babe, set me free

Ooooo I need a dirty woman
Ooooo I need a dirty girl
Faqe: [1]
  Printo  
 
Shko te: