Femra ne shoqerine shqiptare
Faqe: [1] 2
  Printo  
Autor Tema: Femra ne shoqerine shqiptare  (Lexuar 13911 here)
人ネパ-ルと
Administrator
Anetar/e
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 1881


Respekt: +6

Profili WWW
« : 11/05/07, 10:10 »
0

Kush eshte stadi i femres ne shoqerine shqiptare?! Mbi to familja abuzon akoma, apo ka filluar te preket ndryshimi?
Identifikuar

Buzeqesh Buzeqesh Buzeqesh
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #1 : 11/05/07, 11:11 »
0

Te preket ndryshimi hmmm :Buzeqesh do thoja qe...ne nje pjese te Shqiperise
femra ka arritur ne ate "stadin" e te qenurit e "lire", dhe kjo "liri" prek
me shume zonat e Shqiperise se Mesme dhe Jugut. Te krahesosh "lirine"
e nje femre ketu ne Tr me nje femer tjeter nga cilido vend i Veriut, eshte
nje " ndryshim" i papar. Pra, ketu ne Tr femrat jane me te lira qe te veprojne
duke bere " c`te duan "me jeten e tyre deri ne nje fare pike (pa nderhyrjen e
familjes), nje gje qe...nje femer ne Veri nuk mund ta kete "shanc" sepse...ne
jeten e saj duhet te vendosin te tjeret " per jeten e saj " pra, familja...Dhe ky
eshte nje fenomen goxha prekes per femrat dhe shoqerine Shqiptare!! Nuk ka
gje me te veshtire se: Te mos jesh e zonja te vendosesh vete per jeten tate, por
te vendosin te tjeret per ty ( me pak fjale te ndihesh si nje "objekt " ).Per fajin e kujt? :Buzeqesh
Per fajin e "mentalitetit" te qelbur qe ekziston akoma ne disa familje Shqiptare!! :o :Buzeqesh
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
arupushe
BalkanWebs
****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 3056

My self

Respekt: +20

Profili
« Pergjigju #2 : 11/05/07, 14:02 »
0

Eshte nje stad qe eshte ne ndertim e siper .Akoma nuk mund te thuhet dhe te besohet ne nje autonomi totale ,por qe gjithsesi dicka ka levizur.Duhet akoma pune bindese dhe mbi te gjitha civilizim per ta pranuar femren per ate qe eshte ne te verete ; nje katalizator .
Identifikuar

Lux mentis , Lux orbis
teletabis
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 6


Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #3 : 12/05/07, 14:02 »
0

Jam  dakord qe femra kane filluar te arrije nje stad ku mund te jene me te pavarura. Duhet akoma shume pune, shume shume pune. Dakord dhe me ate qe ne Tr femrat kane me pavaresi sesa ne shume qytete tjera.

Vetem se do te thoja dicka, qe Jugu i Shqiperise jane vetem qytete e medha si Gjirokastra dhe Vlora dhe Sr, ka dhe shume qytete te tjera ku femrat jetojne akoma si ato vajzat ne Veri qe nuk mund te vendosin per fatin e tyre.

Nuk me duket e drejte pergjithesimi.   
Identifikuar
Eduard
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 90

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #4 : 12/05/07, 23:11 »
0

TB vertet ne shqiperi dhe ne tiran vajzat shqiptare kane aritur lirine,
por kjoliri a percillet ne vendet e veriut?
Kurse une mendoj qe femrat shqipatre jane shume vajza trime se ato jane qe thyejne akullin jo meshkujt.
Identifikuar
albana2121
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 4

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #5 : 13/05/07, 00:12 »
0

une them qe gocat shqiptare kot sa rrojn..me ato cuna e burra qe jane aty po edhe vet sikur jane me mire. kane arritur lirine??? ngaqe qe kane me shume te dashur tani. pse ajo eshte lirira?? une po te kisha mundesine nuk martoja shqiptar. e presin cdo gje nga gruaja jo vetem burri po edhe familja atij nga mbrapa.
Identifikuar
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #6 : 13/05/07, 07:07 »
0

por kjoliri a percillet ne vendet e veriut?

Mendoj qe bera nje krahasim te tille, qe nje vajze nga Veriu ne krahasim
me ate nga jugu...nuk e ka ate lirine e duhur!!
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #7 : 13/05/07, 07:07 »
0

ngaqe qe kane me shume te dashur tani. pse ajo eshte lirira??

Me fal si mund tregohesh kaq "egoiste" duke i futur te gjitha me i thes?! :o :Buzeqesh
Fundi -fundit...kane thene te paret tane: " FEMRA PER FEMREN NUK KA CFARE FLET"!! Shkel Syrin
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #8 : 13/05/07, 07:07 »
0

Edhe njeher te jemi me te qarte!!

Une do thoja qe Femres Shqiptare i mungojne shume faktore:
Ne rradhe te pare vullneti per te ecur perpara, gje qe te cilen nuk e kane
fare... ( boh...me duket qe u tregova egoiste  :Buzeqesh ), persa i perket
ketij karakteri po flas per vajzet, nje rol te rendesishem ne zgjedhjet e tyre
luajne edhe familja... ( qe i mbajne femijet e tyre te shtrenguar) nuk i lene
te jetojne jeten e tyre, & te bejne zgjedhjet e tyre qofte mire apo keq...
Me pak fjale nje faktor i rendesishem eshte " LIRIA" gje qe kete shume,
femra nuk e kane...Do thoja qe edhe ketyre gocave u mungon vullneti, qe
te luftojne per ate cfare duan ose deshirojne, ato duhet te bejne c`te jete
e mundur qe t`ua krijojne " besimin" prinderit qe ta lene te lire...Eshte shume
e veshtire te fitosh " LIBERALIZMIN " ...  po flas gjithmon kur jeton me
familjen, sepse...te jetosh larg saj normalisht qe je e lire dhe do besh zgjedhjet
e tua, pa patur njeri qe te gjykoje ( jo bej kete jo mos e bej ate )   Buzeqesh 
Nje fenomen tjeter do thoja qe eshte " FANATIZMI " ka shume prinder qe i
ndrydhin gocat e tyre, duke mos i menduar pasojat qe ato mund te hasin ne nje
shoqeri...  Njoh shume goca qe kane qene te tilla dhe tani jetojne larg familjes,
dhe ate " LIRINE" qe u ka munguar e kane marre me hapa shume te pershpejtuara,
jane te afta te bejne c`do gje...vecse te jene te lira,  dhe te hakmerren kunder
familjes se tyre... :Buzeqesh  Me kete te fundit do thoja : " INATI I TJETRIT DEM I VETIT " 
Eshte per te ardhur keq...se sa vuajne te rinjte Shqiptare,
( gjithmon flasim per femrat qe kane qene te mbyllura psikologjikisht nga familja ),
sepse...nuk arrijne t`i pershtaten shoqerise, por...e marrin cdo gje me te nxituar ,
duke duruar dhe sakrifikuar per cdo gje...qofte ajo qe nje gje negative per to!  :Buzeqesh
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
albana2121
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 4

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #9 : 13/05/07, 12:12 »
0

me duket se nuk e dinke mire kuptimin a fjales ''egoiste'' .
Identifikuar
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #10 : 13/05/07, 13:01 »
0

me duket se nuk e dinke mire kuptimin a fjales ''egoiste'' .

Ok, "e dashur" ma shpjego ti?! :Buzeqesh Buzeqesh
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
arupushe
BalkanWebs
****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 3056

My self

Respekt: +20

Profili
« Pergjigju #11 : 13/05/07, 13:01 »
0

Citim
albana2121

une them qe gocat shqiptare kot sa rrojn..me ato cuna e burra qe jane aty po edhe vet sikur jane me mire. kane arritur lirine??? ngaqe qe kane me shume te dashur tani. pse ajo eshte lirira?? une po te kisha mundesine nuk martoja shqiptar. e presin cdo gje nga gruaja jo vetem burri po edhe familja atij nga mbrapa.

Albana do te doja te te beja nje pyetje... Ti vete nga je ?? Me sa po shoh nga komenti qe ke lene ,kategorizimin e paske per zemer.
E me nga sa shkruan ,qenke ne stad " Je apo sje e sukseshme me veten " .Ngadale o vajze ,se nuk eshte " I dashuri " ajo liri qe pretendon ti . Po flasim per stadin e femres ne pergjithesi , ne mundesine per tu punesuar, per tu shkolluar e per te qene e pranishme kudo.
Fjalet e tua mos drejteperdrejte ,ne menyre anesore jane ofeze . Te kujtoj ketu , qe dhe ti vete je femer e shprehja : "  po edhe vet sikur jane me mire" do te preferoja te mos e pergjithesoje .
Flm per mirekuptimin .
Identifikuar

Lux mentis , Lux orbis
albana2121
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 4

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #12 : 13/05/07, 14:02 »
0

e dashur??? lol
Identifikuar
albana2121
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 4

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #13 : 13/05/07, 14:02 »
0

arupushe une jam nga tirana. edhe vete nuk vij nga familje e mbydhur aspak. po shoh perreth meje e dua qe gocat te ndryshojen pak..sado qe shoqeria jone ka ndryshuar prape grate nuk jane ne nivelin e burrave sado qe une do te doja qe kjo gje te ishte ndryshe.
Identifikuar
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #14 : 13/05/07, 17:05 »
0

e dashur??? lol

Me duket qe nuk e ditke mire kuptimin e fjales "e dashur" Shkel Syrin, cfare ka ketu per tu habitur?! :Buzeqesh
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
Eduard
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 90

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #15 : 13/05/07, 18:06 »
0

Ajo eshte vertet shume e vrare por edhe shume e perparuar,
kur degjon qe vellai vrau vellane se i punonte nusja kamarjere?
OOO zot mos me thone se jam gati qe te theme kur mos me rente nje femer e mire
ne nje familje me keta njerez,e them me shpirt jo se dua te shaj nje femer
por se nuk mund te jetosh ne nje familje me te.
Identifikuar
kadrifusha
Vizitor
« Pergjigju #16 : 21/05/07, 06:06 »
0

ka dy standarte per femren ne shoqerine shqiptare. Shtresat e varfera qe jane dhe shumica e perbuzin dhe poshterojne. ne nje pakice te vogel te shoqerise besoj se ka arritur ato te drejta qe i takojne. por e verteta eshte se ne shoqerine shqiptare nuk behet sa duhet per femren harrojme se eshte nena, motra, dhe gruaja jone.
Identifikuar
Ofelia
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 134


Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #17 : 21/05/07, 21:09 »
0

Pershendetje
Femra shqiptare per mendimin tim eshte akoma ne kerkimin e identitetit te saj ..ka nje evolucion te dukshem  sidomos ne  disa qytete  te medha per ne shqiptaret ...por mbetet shume shume per te bere
Dhe kjo shume shprehet edhe me kronikat e zeza ..gruaja qe ngre koken lart  , gruaja qe kerkon me shume , dhe meshkuj qe nuk mund ta pranojne kete  " revolte" ..Mendoj se ne kete ane shoqeria shqiptare nuk ka bere asgje per sensibilizimin  e saj ndaj femres. SI nga ana juridike ashtu dhe shoqerore  , ka vetem ndonje shoqate te huaj e cila merret me  rikthimin e viktimave ..Por kur do mesojme te mos jemi te tilla???
Kur do mesojme te  mos semuremi perpara se te shkojme ne grade te fundit dhe te gjejme vetem ilaqe kuruese??????
 

Si dhe ekstremet te cilat i detyrohen tranzicionit  te cilit po kalojne ..ne kerkim  te deshperuar te identitetit ..Mendoj se ketu ka te beje dhe media   ajo c fare ajo iu servir ketyre femrave ..e cila transmetohet me ane te lookut te tyre ne rruge ...

ora 9 :00
 Rruge plot gropa e tako 12cm qe shoqerohen me mini, e makiazh kllouni  me e bukura eshte pluhuri  i rrugeve qe sikur i shton me shume pudres ne lekure dhe padashje shohim disa qenie te brishta te cilat gabimisht jane futur ne ate maske...te ekzagjeruar ...Jo nuk jam kunder anes femerore , sensualitetit Buzeqesh  Por mbase pak me shume shije origjinale , mbase pak me shume respekt ne ate qe je sesa ne ate qe  mendon se duhet te dukesh,
nga ana tjeter  ka nje gjalleri plot ngjyra Buzeqesh  hmmm  Keto po thoshte nje miku im i huaj me pune ne Tirane Shkel Syrin

PO ka ekstreme
Por nuk duhet te biem ne gracken e gjeneralizimit   per fat te mire ka dhe nje perqindje te mire   te femrave shqiptare qe kane ditur se si te njohin vetveten e te afirmohen ne jeten e tyre profesionale , sociale  e familjare me peshen qe meritojne ...burim i vertete i suksesit personal ne jeten e tyre

Gjithsesi kam frike se  pozicion i femres shqiptare eshte i lidhur ngushte dhe me perparimin e vendit ..kush me shume se femra shqiptare e ka ndjere peshen e emigracionit , dhe mund te them se kjo periudhe dhe sot e kesaj dite ka luajtur efekt ne traumatizimin e saj ..Por  besoj se dita kur ajo do te ndjehet ne baraz peshe me gjinine mashkullore nuk do te vonoje megjithese per kete ajo po paguan nje cmim te larte .

Identifikuar

Tout ce qui n est pas donnee est perdue ...
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #18 : 22/05/07, 12:12 »
0

Pershendetje
Femra shqiptare per mendimin tim eshte akoma ne kerkimin e identitetit te saj ..ka nje evolucion te dukshem  sidomos ne  disa qytete  te medha per ne shqiptaret ...por mbetet shume shume per te bere
Dhe kjo shume shprehet edhe me kronikat e zeza ..gruaja qe ngre koken lart  , gruaja qe kerkon me shume , dhe meshkuj qe nuk mund ta pranojne kete  " revolte" ..Mendoj se ne kete ane shoqeria shqiptare nuk ka bere asgje per sensibilizimin  e saj ndaj femres. SI nga ana juridike ashtu dhe shoqerore  , ka vetem ndonje shoqate te huaj e cila merret me  rikthimin e viktimave ..Por kur do mesojme te mos jemi te tilla???
Kur do mesojme te  mos semuremi perpara se te shkojme ne grade te fundit dhe te gjejme vetem ilaqe kuruese??????


Si dhe ekstremet te cilat i detyrohen tranzicionit  te cilit po kalojne ..ne kerkim  te deshperuar te identitetit ..Mendoj se ketu ka te beje dhe media   ajo c fare ajo iu servir ketyre femrave ..e cila transmetohet me ane te lookut te tyre ne rruge ...

ora 9 :00
 Rruge plot gropa e tako 12cm qe shoqerohen me mini, e makiazh kllouni  me e bukura eshte pluhuri  i rrugeve qe sikur i shton me shume pudres ne lekure dhe padashje shohim disa qenie te brishta te cilat gabimisht jane futur ne ate maske...te ekzagjeruar ...Jo nuk jam kunder anes femerore , sensualitetit Buzeqesh  Por mbase pak me shume shije origjinale , mbase pak me shume respekt ne ate qe je sesa ne ate qe  mendon se duhet te dukesh,
nga ana tjeter  ka nje gjalleri plot ngjyra Buzeqesh  hmmm  Keto po thoshte nje miku im i huaj me pune ne Tirane Shkel Syrin

PO ka ekstreme
Por nuk duhet te biem ne gracken e gjeneralizimit   per fat te mire ka dhe nje perqindje te mire   te femrave shqiptare qe kane ditur se si te njohin vetveten e te afirmohen ne jeten e tyre profesionale , sociale  e familjare me peshen qe meritojne ...burim i vertete i suksesit personal ne jeten e tyre

Gjithsesi kam frike se  pozicion i femres shqiptare eshte i lidhur ngushte dhe me perparimin e vendit ..kush me shume se femra shqiptare e ka ndjere peshen e emigracionit , dhe mund te them se kjo periudhe dhe sot e kesaj dite ka luajtur efekt ne traumatizimin e saj ..Por  besoj se dita kur ajo do te ndjehet ne baraz peshe me gjinine mashkullore nuk do te vonoje megjithese per kete ajo po paguan nje cmim te larte .
Urime, per shkrimin tend je shume efikase ne te shkruar!! Buzeqesh


Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
Ofelia
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 134


Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #19 : 22/05/07, 13:01 »
0

te falenderoj e dashur Buzeqesh

 gezohem qe te pelqeu


    Buzeqesh

Identifikuar

Tout ce qui n est pas donnee est perdue ...
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #20 : 22/05/07, 13:01 »
0

te falenderoj e dashur Buzeqesh

 gezohem qe te pelqeu


    BuzeqeshEshte kenaqesi per mua,  " te ndjek nga pas" shkrimet e tua e dashur!! Buzeqesh
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
ANIA
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 341


Dore e Hekurt

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #21 : 22/05/07, 16:04 »
0

o Tironceee, o Kunotttttttttt, me rafte pika mua qe ke marre persiper emancipimin e femrave shqiptare ti, PO mire ti XOXO i ben keto pune ee??? Ma ke fut Kunoten ne mendime te thella Xoxo
Identifikuar

BuzeqeshBuzeqeshBuzeqeshBuzeqeshBuzeqesh
MONDI96
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 124

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #22 : 16/06/07, 15:03 »
0

une them qe gocat shqiptare kot sa rrojn..me ato cuna e burra qe jane aty po edhe vet sikur jane me mire. kane arritur lirine??? ngaqe qe kane me shume te dashur tani. pse ajo eshte lirira?? une po te kisha mundesine nuk martoja shqiptar. e presin cdo gje nga gruaja jo vetem burri po edhe familja atij nga mbrapa.
ME SE E VERTETE
Identifikuar
kadrifusha
Vizitor
« Pergjigju #23 : 17/06/07, 04:04 »
0

une them qe gocat shqiptare kot sa rrojn..me ato cuna e burra qe jane aty po edhe vet sikur jane me mire. kane arritur lirine??? ngaqe qe kane me shume te dashur tani. pse ajo eshte lirira?? une po te kisha mundesine nuk martoja shqiptar. e presin cdo gje nga gruaja jo vetem burri po edhe familja atij nga mbrapa.

PO KUSH TA KA FAJIN TY QE LIDHESH ME PARAZITE?? E PASTAJ E KEMI FAJIN NE BURRAT??
Identifikuar
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #24 : 17/06/07, 07:07 »
0

une them qe gocat shqiptare kot sa rrojn..me ato cuna e burra qe jane aty po edhe vet sikur jane me mire. kane arritur lirine??? ngaqe qe kane me shume te dashur tani. pse ajo eshte lirira?? une po te kisha mundesine nuk martoja shqiptar. e presin cdo gje nga gruaja jo vetem burri po edhe familja atij nga mbrapa.

Ik e bohu murgeshe, ose martohu me ndonje te huaj meqe qeke
thellesisht e zhgenjyer nga meshkujt Shqiptar pfffffff.... :Buzeqesh :o ???
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
Faqe: [1] 2
  Printo  
 
Shko te: