Zbulimi me i madh shkencor !
Faqe: [1]
  Printo  
Autor Tema: Zbulimi me i madh shkencor !  (Lexuar 4113 here)
Gladiatori
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 737


Don't fuck with the best !

Respekt: 0

Profili
« : 14/05/07, 19:07 »
0

Kush mendoni se eshte zbulimi me i madh shkencor qe ka bere revolucion ne jeten shkencore dhe ne pergjithesi ?

Ka shume te tille, Si psh revolucion te vertete qe ne fillimet e njerrezit ka qene shpikja e zjarrit, shpikja e rrotes dhe shume te tjere me pas revolucioni industrial, TEORIA E EVOLUCIONIT NGA CARLS DARVINI,Zbulimet nga Isak njuton per forcen e rendeses dhe leveizjen,TEORIA E RELATIVITETIT NGA ALBERT AJNSHTAJN dhe   shume zbulime te tjera!
Identifikuar

Ndrysho menyren se si mendon dhe do te ndryshosh veten
Owner
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 404


CuN-TiRoNe

Respekt: 0

Profili WWW
« Pergjigju #1 : 25/05/07, 08:08 »
0

Njė instrument shkencor i shekullit tė 14-tė ėshtė zbuluar gjatė ndėrtimeve tė njė ndėrtese dhe ėshtė shitur nė njė ankand me vlerėn 115,000 sterlina.Kuadrati astrologjik me pėrdorim tė dyfishtė, i quajtur makinė llogaritėse xhepi tė kohės qė i pėrket, ėshtė shitur nė Bonhams nė Londėr, ditėn e mėrkurė. Ai ėshtė prodhuar nė Angli mė 1388, dhe si pajisje ėshtė pėrdorur pėr tė treguar kohėn, ėshtė pėrdorur si busull dhe si aparat pėr matje. Ėshtė zbuluar nė Kanterbury, Kent, nė vitin 2005, dhe mendohet tė jetė njė nga tetė rastet e tilla tė gjetura nė botė. Njė tenderues anonim nėpėrmjet telefonatės sė tij ka paguar rreth 138,000 sterlina pėr instrumentin, duke pėrfshirė kėtu edhe komisionet dhe taksat e ankandit.
 
 
Identifikuar

CuN-TiRoNe
Faqe: [1]
  Printo  
 
Shko te: