Ushqimi juaj i preferuar + deserti
Faqe: [1] 2
  Printo  
Autor Tema: Ushqimi juaj i preferuar + deserti  (Lexuar 40607 here)
Sweetness
Lady
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 4823


Respekt: 0

Profili
« : 03/02/08, 23:11 »
0

Ne kete teme na tregoni cfare ushqimi preferoni: tradicional, ate kinez (koheve te fundit praktikohet mjaft shkuarja neper restorane kineze ne viset tona),  produktet e detit, apo dicka tjeter?
 
Mos haroni... na tregoni dhe desertin tuaj te preferuar.
Identifikuar

Kodi:
* Mos dashuro at q sht perfekt, por bje perfekt at q do *
dj diamant
Vizitor
« Pergjigju #1 : 05/02/08, 13:01 »
0

Preferoj kuhinen trradicionale .. drreka dhe daka ime jan te te pasura me shum ushqime te ziera me raste ndodh te ha te skuqura .. krip normalisht jo shum, perimet  peshkun i perdor jashtzakonisht shum gjithnje te zier ose te furres, e kam mamin nje guzhinjere specialiste ne shtepi dhe kam nje preize te forte per disa arsye shendetesore .
Identifikuar
!dea
Gjysem BalkanWebs
***
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 2423

Respekt: +1

Profili
« Pergjigju #2 : 07/02/08, 22:10 »
0

 Buzeqesh ne guzhinen time do gjesh gjithcka organike dhe te fresket,i urej ushqimet e konservuara po aq sa dhe ushqimin kinez
deserti i preferuar cdo gje e embel me tundon Gjuha Gjuha Gjuha
Identifikuar

one word frees us of all the weight and pain in life,that ward is LOVE
kadrifusha
Vizitor
« Pergjigju #3 : 08/02/08, 13:01 »
0

USHQIMI IM I PREFERUAR PESHKU NGA TE KRIPURAT KURSE NGA EMBELSIRAT AKULLORJA
KURSE PER DESERT ???? A HAHET SAHARAJA??
Identifikuar
red angel
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 1704


nje jet nje dashuri

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #4 : 08/02/08, 22:10 »
0

akullorja

smund te rezistoj.

pastaj gjithe te tjerat te mira jane, me pelqejne si te kripurat dhe embelsirat  Zgerdhihem
Identifikuar

L\\\\\\\'amore non d nulla fuorch s stesso, e non coglie nulla se non da s stesso. L\\\\\\\'amore non possiede, n vorrebbe essere posseduto poich l\\\\\\\'amore basta all\\\\\\\'amore.
..--..--..
Gjysem BalkanWebs
***
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 2361

**************************************************

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #5 : 09/02/08, 14:02 »
0

Ushqimi jem i preferum menor asht femna e bukur kurse kshu si ushqim per stomak peshk (tu fillu me tav krapit te liqenit e ja krap perendimor qi i vjen era dhe e tu perfunu me cdo peshk detit apo njala se des mas tyne) edhe nja 2-3 shishe ven ta marsha me nanjanen prej ktyne forumisteve te bukra kuptohet ne qoft se jan te bukura prejmen, 250 vjec isha ba. Pa sa mir shaf me dylbi e''
Identifikuar
Mystica
BeR aLLeS :D
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 7887


cogito, ergo sum

Respekt: 0

Profili WWW
« Pergjigju #6 : 09/02/08, 16:04 »
0

Mbaroj fare per frutat e detit, gjithashtu dhe sallatrat ne pergjithsi i konsumoj shum.
Pastaj embelsirat s'para i haj , por 1 perjashtim bejn cokollatat dhe akullorja me fruta pylli ndo1her ne vere  Zgerdhihem .
Para frutave nuk vej asgje gjithsesi, kan sheqerin e vet dhe ato.
Identifikuar

~Po u zgjove ne mengjes dhe nuk e pe diellin ,ose dielli je ti, ose ti ke vdekur~
Sweetness
Lady
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 4823


Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #7 : 09/02/08, 19:07 »
0

Ushqimin qe une preferoj ne pergjithesi eshte ai tradicional. Tash pasi jemi ne stinen e dimrit do vecoja byrekun me pasterma (petat e byrekut skuqen fare pak persipra zjarrit dhe mandej sperkiten me gjalp dhe fasulen e zier me mish pasterma) mmmm shume i shijshem, tani ka pak me teper kalori por nuk pregatitet cdo dite  Zgerdhihem
Mishi i peshkut gjithashtu me pelqen, sidomos kur eshte i fresket, sapo i zene ne liqen...
Sallatat i preferoj shume sidomos ato verore, se keto te dimrit nuk me pelqejne dhe ato qe i gatuaj vet dmth miks sallatat.
Persa i perket desertit, no coment  Zgerdhihem gjithcka me  shije te embel me pelqen. Thone se embelsirat te trashin ne kg por joo seshte e vertet  Zgerdhihem :D
Akulloren gjate sezonit veror, te kenaq plus ta shuan etjen 
Gjuha Zgerdhihem :D
Identifikuar

Kodi:
* Mos dashuro at q sht perfekt, por bje perfekt at q do *
ShkodraneNYC
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 1100


Respekt: +1

Profili
« Pergjigju #8 : 22/06/08, 16:04 »
0

i love sushi
Identifikuar
D.S.
KUMBAR
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 16718


Jemi tre: Une, TI dhe NE!!!

Respekt: +15

Profili
« Pergjigju #9 : 23/06/08, 14:02 »
0

preferoj shume delikatesen ne te gatuar! per mua ka shume rendesi nje pjate e bukur dhe e kombinuar me shije! nje biftek ne grile i sperkatur me salcen perkatese( sidomos te pergatitur vete) me garniture rukola dhe parmigian te sperkatur me aceto balsamico do ishte mrekulli! (bifteku al sangue)! jam nje gustaio i mirefillte per peshkun dhe prodhimet e detit! detin e adhuroj!djathngrenes i tmerrshem! nga embelsirat me pelqejne shume tipiket turke, kadaif, trigona, bakllava, tullumba!
Identifikuar

Cfare do te behem ne te ardhmen? Ish i dashuri yt!!!
arupushe
BalkanWebs
****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 3056

My self

Respekt: +20

Profili
« Pergjigju #10 : 23/06/08, 19:07 »
0

-Nuk mungon asnjehere ne dieten e perditshme sallatat : jeshile e perime te ziera.
- Mishi ne zgare , me vaj ulliri e uthull balsami  Zgerdhihem,
- Akulloret ose kos me gusto te ndryshme siper ...

PS: nuk ha patellxhanet , vetem nese jane te zier me vaj e uthull e majdanoz, ne version tjeter jo.

 Zgerdhihem Zgerdhihem
Identifikuar

Lux mentis , Lux orbis
kondrapedal pa frena
Zoti pr t gjith. Secili pr vete.
Gjysem BalkanWebs
***
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 2520


Kaloi dhe kjo nat,tu bo gallat

Respekt: -122

Profili
« Pergjigju #11 : 23/06/08, 20:08 »
0

Haj 'do gj q fluturon, ec dhe noton. Prve aeroplanit, gurit dhe arupushes
Identifikuar

http://i319.photobucket.com/albums/mm445/POSEY_DION/gardenfairy.jpg
Te degjuarit eshte nje politese qe nje njeri i zgjuar i ben shpesh nje budallai, por qe ky i fundit nuk ia kthen asnjehere.

Me mire te rrosh nje dite dhe te vdesesh si nje LUAN, se sa nje jete i roberuar dhe si nje DELE. MUSOLIN
Sweetness
Lady
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 4823


Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #12 : 23/06/08, 21:09 »
0

Haj 'do gj q fluturon, ec dhe noton. Prve aeroplanit, gurit dhe arupushes
E paske punen keq ti,  Zgerdhihem Si mund te jetosh pa ato qe kultivohen ne toke? Zgerdhihem
Identifikuar

Kodi:
* Mos dashuro at q sht perfekt, por bje perfekt at q do *
kondrapedal pa frena
Zoti pr t gjith. Secili pr vete.
Gjysem BalkanWebs
***
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 2520


Kaloi dhe kjo nat,tu bo gallat

Respekt: -122

Profili
« Pergjigju #13 : 23/06/08, 22:10 »
0

Haj 'do gj q fluturon, ec dhe noton. Prve aeroplanit, gurit dhe arupushes
E paske punen keq ti,  Zgerdhihem Si mund te jetosh pa ato qe kultivohen ne toke? Zgerdhihem
po edhe ato q ecin pra (kuptohet toka)
Identifikuar

http://i319.photobucket.com/albums/mm445/POSEY_DION/gardenfairy.jpg
Te degjuarit eshte nje politese qe nje njeri i zgjuar i ben shpesh nje budallai, por qe ky i fundit nuk ia kthen asnjehere.

Me mire te rrosh nje dite dhe te vdesesh si nje LUAN, se sa nje jete i roberuar dhe si nje DELE. MUSOLIN
ShkodraneNYC
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 1100


Respekt: +1

Profili
« Pergjigju #14 : 23/06/08, 23:11 »
0

vdes per dhalle(nese e shkrujta mire haha)
Identifikuar
apolonia
Moderator Forumi
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 17509


sillu me tjetrin sic do deshiroje qe ai te sillej

Respekt: +16

Profili
« Pergjigju #15 : 09/07/08, 22:10 »
0

une preferoj shume sallatrat,perimet dhe ushqimet e detit,karkalecat e skuqur jane te preferuarit e mi Zgerdhihem, peshk ne zgar,tave etje
edhe kukureci me pelqen shume,tave me plendes(i fresket sigurisht) me hudhra,dafin,pak uthull ne fund edheeeeeeeeeee,te lepish gishtat Zgerdhihem Gjuha Gjuha Gjuha
sa per embelsirat........teper rrall ha por  preferoj ato qe ka permendur skuthi me ndryshimin qe une i blej ne dyqane greke Buzeqesh

kur me jepet rasti shkoj ne restorant kinez,ketej nga une eshte"mandarini" qe eshte teper popullor,
ushqime deti te shumellojshme,te gatuara ne shume menyra,te shijshme dhe...cmim teper i arsyeshem
Identifikuar
ShkodraneNYC
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 1100


Respekt: +1

Profili
« Pergjigju #16 : 28/07/08, 21:09 »
0

vdes per ushqim deti... mishin se ha dhe shume
Identifikuar
apolonia
Moderator Forumi
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 17509


sillu me tjetrin sic do deshiroje qe ai te sillej

Respekt: +16

Profili
« Pergjigju #17 : 29/07/08, 06:06 »
0

vdes per ushqim deti... mishin se ha dhe shume

kur te vendosesh te vish nga lagjja ime,thuam te hedh grepat e ta kemi peshkun e fresket :-D :-D (; (;
Identifikuar
ShkodraneNYC
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 1100


Respekt: +1

Profili
« Pergjigju #18 : 17/10/08, 12:12 »
0

kete rralle qe isha ne shqiperi me cun ne dajt te ha ushqim tradicional.. buke missri me hmm ja harrova emerin.. me leng ku futet djathi.. speca me gjize, turrshi, qingj ferliku..dhe ca ushqime tjera qe su mbaj mend emerin.. me ka peqy shumeeee 
Identifikuar
KaDHaisti Franko
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 11873


Respekt: +34

Profili
« Pergjigju #19 : 11/12/08, 15:03 »
0

deserti im i preferuar eshte tartufi i bardhe i sherbyer me kafe te xet ciper...
Identifikuar

Ti rrish larg "idiotllizmit", do te thote ta kesh prekur me pare ate...
Mystica
BeR aLLeS :D
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 7887


cogito, ergo sum

Respekt: 0

Profili WWW
« Pergjigju #20 : 13/12/08, 18:06 »
0

S'kam asnje
Identifikuar

~Po u zgjove ne mengjes dhe nuk e pe diellin ,ose dielli je ti, ose ti ke vdekur~
ShkodraneNYC
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 1100


Respekt: +1

Profili
« Pergjigju #21 : 15/12/08, 20:08 »
0

bananet
Identifikuar
vagabonda
* Panetone *
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 9513


syte e tu..

Respekt: +3

Profili
« Pergjigju #22 : 24/04/09, 01:01 »
0

ushqimi im i preferuar eshte '' lasagne alla bolognese '' sallate dhe si desert fruti portokall
Identifikuar

Ne fund te fundit eshte me mire te te urrejne per ate qe ti je,
sesa te te duajne per ate qe mendojne se ti je!!!
Vane$$a
Love is the Answer...
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 53


Respekt: 0

Profili WWW
« Pergjigju #23 : 13/07/09, 11:11 »
0

Nuk me pelqejne gjellerat dhe e urrej yndyren..Ha shume ushqimet e detit sidomos kallamar,...Dhe patatet e skuqura
Identifikuar
8.8
Gjysem BalkanWebs
***
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 2687

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #24 : 13/07/09, 11:11 »
0

po me ato te lumit si je
Identifikuar
Faqe: [1] 2
  Printo  
 
Shko te: