Femrat!
Faqe: [1] 2 3 4 ... 6
  Printo  
Autor Tema: Femrat!  (Lexuar 91376 here)
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« : 10/02/08, 14:02 »
0

Eshte rrezik i madh te takosh femren qe te kupton plotesisht,kjo gjithmon perfundon ne martes !
Uajldi

Femra eshte mbreteresh e botes, por skllave e deshirave !
Balzaku

Ska njeri qe gruas se vet i duket i menqur !
A.Dode

Te femra gjithcka eshte zemer, biles edhe koka !
Rihteri

Kerko femren qe te pelqen ty, e jo te tjereve !
Rumune

Topat ne lufte e femrat ne shtepi, gjithmon thon fjalen e fundit !
DeGoli

Femrat klithin kur shohin miun, ndersa qeshin kur shohin ujkun ! :D
Montenji

Grate duhet te jen te dashuruara, neqoftese duan te jen te bukura !
Bajeri

Femra qe dashuron nuk plaket shpejt !
Gorki

Duhet te ruhemi nga grat engjellesha, sepse njeriu gjithmon ne fund martohet
me to e shkon drejt e ne ferr! Gjuha
Moriaku

Grate asnjeher nuk e verejn ate qe ne bejm per ato, gjithmon verejn ate qe sbejm !
Kurtleni

Askush sflet ashtu si gruaja, gjera njekohesisht te cilterta dhe te thella !
Hygo

Vajzat dhe gotat jan gjithnje ne rrezik !
Nesini

Grate nuk zbukurohen aq shume per meshkujt sa kunder grave !
Goldoni

Gruaja e menqur lejon burrin te bej ate qe i pelqen asaj !
Ulmani

Gruaja eshte enigme, qellimi saj eshte femija !
Nice

Gruaja mbetet pa fjal vetem kur puth !
O'Henri
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #1 : 10/02/08, 14:02 »
0

Egzistojn vetem dy lloj femrash: ato qe flasin gjithmon dhe ato qe nuk heshtin kurre Gjuha

Po deshe te hakmeresh kunder nje gruaje, lavdero nen sy te saj nje grua tjeter !

Egziston vetem nje menyre qe et duhen shume gra: Nga te gjitha te dashurosh vetem Njeren ! Shkel Syrin

Kur flisni me femren degjoni para se gjithash se cju thot me sy !

Askush nuk e njef me mire njeriun, se sa gruaja e cila nuk e do me !

Martohuni me gruan e cila nuk beson ne ate qe dashuron !

Femrat nuk jan krijuar qe te jen te kuptueshme, por te jen te dashuruara !

Femrat jan si gjeneralet: atyre nuk u intereson c humbje u ka kushtuar nje fitore !
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #2 : 10/02/08, 14:02 »
0

Gruaja eshte si qyteti : per ta pushtuar eshte shume leht, per ta ruajtur eshte shume veshtire !

Grate jan paradoksi me i madh ne jeten time, vetem kur me largohen, me behen miq te mire !
Runi

Arin provojm me zjarr, gruan me ari kurse mashkullin me grua !
Pitagora

Femrat dashurojn sa munden, meshkujt sa deshirojne !

Mashkulli mund te has grua e cila nuk ka patur asnje lidhje dashurie, po asnjeher nuk mund te gjej grua qe ka patur vetem nje lidhje ! Gjuha

Per femra duhet tu flitet vetem meshkujve !
Nice

Meshkujt din vetem te mendojne, kurse femrat kuptojn, po nuk mendojne ! Gjuha
Tagora

Pse njeriu te mos e doja gruan e vet kur edhe ashtu i do grat e tjera !

Disa meshkuj kan ate qe e kan merituar, te tjeret jan te pamartuarit ! :D

Mashkulli i vertet deshiron rrezikun dhe lojen. Per ket arsye e do gruan si lodren me te rrezikshme !
Nice

Femra eshte person qe nuk di te luaj asnje loje , por qe fiton gjithmone !
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #3 : 10/02/08, 14:02 »
0

" Grua ideale eshte ajo qe, edhe pse sju qendron besnike , kujdeset per ju sikur t ju kishte dashnor"!

" Kush mund ta udheheq nje grua mund ta udheheq nje popull" !

" Para femres se bukur dhe para parave te shumta nuk ka frenim "! Gjuha

"asnjeher nuk jam martuar, sepse i rrespektoj shume grat "

" Grat jan si cigarja, nese nuk e kap nga ana duhur, Digjesh !
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #4 : 10/02/08, 14:02 »
0

Gruaja duhet tė jetė lodėr, e pastėr dhe e lėmuar si guri i ēmuar, e
ndriēuar me tė gjitha virtytet e njė bote qė ende nuk ėshtė kėtu.
Niēe


- Gruaja ėshtė si qyteti: pėr ta pushtuar ėshtė shumė lehtė, pėr ta ruajtur
ėshtė shumė vėshtirė.
Berto- Femra ėshtė nė gjendje tė jetojė qoftė edhe nga njė kompliment i vetėm.
Morgani


Mos i thoni gruas se ėshtė e bukur. Thuajini se ėshtė ndryshe nga tė
tjerat dhe do t'ju hapen tė gjitha rrugėt.
Renardi- Vetėm gruaja mund tė qajė dhe tė qeshė pėr tė njėjtėn aryse.
Molieri


- Gratė e bukura kurrė nuk dyshojnė nė inteligjencėn e vet, por gratė
inteligjente ēdoherė dyshojnė nė bukurinė e vet.
Dankani
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #5 : 10/02/08, 14:02 »
0

"Femra- Sherri i Botes" -Elena

"Po mos ishin grate,
burrat do te jetonin si zoterinj" -Deker

"Zoti e krijoi gruan per dobi te mashkullit" -Tonson

"Heshtja dhe modestia jane stolia me e bukur e nje femre" -Euripidi

"Femra eshte mbretereshe e Botes, por skllave e deshirave" -Balzak

"Edhe kur ju pranon edhe kur ju refuzon, femra eshte e lumtur qe e adhuron"

"TE GJITHA FEMRAT JANE KURVA...ME FAL NENE, EDHE TI JE FEMER" -Ajnshtajn"

"Keshilla e gruas nuk eshte Zoti e di se c'fare, por eshte budalla ai qe s'e degjon"
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #6 : 10/02/08, 14:02 »
0

"Gruaja eshte si bima; lind, jep fryte dhe ne fund vdes"

"Me mire te biesh ne duart e vrasesit, sesa ne endrrat e gruas epshore" -Nice

"Shumica e grave me mire e kuptojne martesen pa dashuri, sesa dashurine pa martese"- Valeri

"Gruaja eshte si nje burim i fresket malor qe nuk duhet te lejoj cdo udhetar te pije uje nga ajo"

"Femra duhet ta ruaje trupin si pasurine, nese deshiron qe mashkulli te ndihet si germues i arit" -Foraman

"Te arsimosh nje mashkull, do te thote te arsimosh nje individ;te arsimosh nje femer do te thote te arsimosh nje shoqeri"- Gandi

"Gjeja me e rendesishme ne jete per mashkullin eshte fama, kurse per femren dashuria" -Balzak

"Gruaja e keqe eshe kur qan pregadit tradheti"

"Femra, kopraci dhe ferri nuk ngopen kurre"
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #7 : 10/02/08, 14:02 »
0

"Gruaja eshte shejtane me brire" -Tolstoj

"Gruaja eshte veshgjate dhe mendjeshkurter"- Shopenhauer

"Gruaja i sjell burrit vetem dy dite lumturi: diten qe martohet dhe diten qe e percjell ne varr" -Aristofani

"Grate jane si macoket, kur i perkedhel te cjerrin me thonj" -Arabe

"Po vajte me nje grua mos e harro kamxhikun" -Nice
(ky Niceja, mos kete pase ndonje damar shqiptari?!!S'i dihet!!!:)

"Ti ndryshojsh femrat eshte gjeja me e bukur"

"Autobusit dhe vajzave mos u shko pas, ik njera vjen tjetra"
(s'me pelqen kjo...[-x)

"Grate kur lindin djemte, e lindin njekohesisht edhe luften"

"Kujtimi me i bukur qe ruan gruaja nga i dashuria eshte pikerisht ajo- tradhetia qe ia ka bere"

"Burre i thuhet atij i cili dikur u ka dashuruar juve, Grua i thuhet asaj e cila ka dashuruar dike tjeter dhe eshte martuar me ju"

"Dashurine falja gruas, besimin -nenes!"

"Mashkullin duhet edukuar per lufte, kurse gruan per pushim te luftrave;gjithcka tjeter eshte budallallek"- Nice

"Gruaja ka lind tre dite para djallit"

"Kush lind e bukur, lind e martuar"

Femrat mendojne si mbreterit, se te gjithe u kemi borxh!

BalzakuFemrat dashurojne fitimtaret, ndaj dhe i lejojne ti pushtojne.

Novalisi
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
apolonia
Moderator Forumi
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 17509


sillu me tjetrin sic do deshiroje qe ai te sillej

Respekt: +16

Profili
« Pergjigju #8 : 15/02/08, 03:03 »
0

hahahahaaaaaaaaaa e drejt,e cdo fjal me vende Zgerdhihem

ZOTI I KA DHENE MASHKULLIT FUQIN,GRUAS ZGJUARSIN


APOLONIA Shkel Syrin Zgerdhihem Zgerdhihem Zgerdhihem
Identifikuar
Nessuno
Moderator Forumi
Gjysem BalkanWebs
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 2719


Mos me cani trapin

Respekt: 0

Profili WWW
« Pergjigju #9 : 16/02/08, 21:09 »
0

hahahahaaaaaaaaaa e drejt,e cdo fjal me vende Zgerdhihem

ZOTI I KA DHENE MASHKULLIT FUQIN,GRUAS ZGJUARSIN


APOLONIA Shkel Syrin Zgerdhihem Zgerdhihem Zgerdhihem

shejtanllekun >Merzitur
Identifikuar

Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #10 : 17/02/08, 12:12 »
0

hahahahaaaaaaaaaa e drejt,e cdo fjal me vende Zgerdhihem

ZOTI I KA DHENE MASHKULLIT FUQIN,GRUAS ZGJUARSIN


APOLONIA Shkel Syrin Zgerdhihem Zgerdhihem Zgerdhihem

shejtanllekun >Merzitur

 Zgerdhihem Zgerdhihem Zgerdhihem Gjuha Gjuha Gjuha
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
THE_ONE
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 45


Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #11 : 18/02/08, 18:06 »
0

Ore me te degjume e kam kete : Femrat i kane dhene gjithcka kesaj bote. ndersa ne meshkujt asgje perjashto nje gllenke ........  Gjuha Gjuha Gjuha Gjuha
Identifikuar
Kevinjon
Vizitor
« Pergjigju #12 : 19/02/08, 20:08 »
0

eeee....kur te behen te gjithe burrat pederaste ta shohin ato femrat pastaj se sa vlere kane Zgerdhihem

ohu, me femrat merreni ju ???? femra do me u "shperderuar" dhe jo sic bejne shumica e ruajne si per Muze. Femra do qe te njohi kufijte e vet fizik dhe psiqik, kush eshte i zoti ti ofroje nje sherbim 6te tille, ai eshte mbret e kaluar Heroi tek femra!!!


Kevinjon 8) 8)
Identifikuar
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #13 : 20/02/08, 12:12 »
0

eeee....kur te behen te gjithe burrat pederaste ta shohin ato femrat pastaj se sa vlere kane Zgerdhihem

ohu, me femrat merreni ju ???? femra do me u "shperderuar" dhe jo sic bejne shumica e ruajne si per Muze. Femra do qe te njohi kufijte e vet fizik dhe psiqik, kush eshte i zoti ti ofroje nje sherbim 6te tille, ai eshte mbret e kaluar Heroi tek femra!!!


Kevinjon 8) 8)

Cfare thua ore?? C`i ke keto...ide maskiliste absurde!   8)

femra do me u "shperderuar"

Si qeka kjo qe nje femer u dashka te "shperdorohet " :o, nje femer duhet respektuar
,kuptuar, dashuruar ose ndryshe trajtuar si princesh nga mashkulli!! Ju meshkujt, si per
cudi te fatit shpesh e shifni femren si nje "objekt " si ka mundesi?? :o :-X Femra eshte qenia
me e brishte ne Bote, & si e tille duhet trajtuar me delikatese... Gjithsesi, ai eshte mendimi yt
& duhet respektuar! 8)
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
..--..--..
Gjysem BalkanWebs
***
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 2361

**************************************************

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #14 : 20/02/08, 12:12 »
0

Si qeka kjo qe nje femer u dashka te "shperdorohet " :o, nje femer duhet respektuar
,kuptuar, dashuruar ose ndryshe trajtuar si princesh nga mashkulli!! Ju meshkujt, si per
cudi te fatit shpesh e shifni femren si nje "objekt " si ka mundesi?? :o :-X Femra eshte qenia
me e brishte ne Bote, & si e tille duhet trajtuar me delikatese... Gjithsesi, ai eshte mendimi yt
& duhet respektuar! 8)

Pa maj Tironce kur femna asht e brisht, e bukur dhe shum e hapun dhe inteligjente duhet trajtu si princesh por kur tana apo disa nga kta virtyte vdesin apo nryshojn ather un menoj qe ne ven qi me i vu kufij asaj si tha L.A.S, asht ma mir me i kthy shpinen e me ik ne pun tane me gjet tjera ken, ate femen qe ta ka ana, sepse jeta asht shum e shkurt me hum kohen e shtejt kot me dike qe s'te terhek apo s'te njet, dhe mas u cudit se pse mashkulli e shef femnen si objekt sepse ky asht rrealiteti jo vetem mashkullor por edhe femnor, masanej ne jetojm ne nji shoqni te bazume ne materializem ku secili anrron, kerkon dhe perpjeket te marr dhe te gjej at qe nuk ka, ky asht sistemi qe jetojm sot dhe ne kto baza funksionon edhe njerzimi si e njofim ne.
Identifikuar
Mystica
üBeR aLLeS :D
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 7887


cogito, ergo sum

Respekt: 0

Profili WWW
« Pergjigju #15 : 20/02/08, 12:12 »
0... Gjithsesi, ai eshte mendimi yt
& duhet respektuar! 8)


Me fal por si mund te RESPEKTOHET 1 mendim i tille ???????????  :o :o :Buzeqesh :Buzeqesh :Buzeqesh :Buzeqesh .
Edhe rrespekti ne kete rast duhet fituar. Me falni , ju meshkuj qe mendoni te njejten gje si Kevinjon, DO THONIT TE NJEJTEN GJE DHE PER VAJZEN TUAJ???? DO JU PELQENTE SIKUR 1 MASHKULL TA SHPERDORONTE ATE????Thirrini pak kaplloqes dhe pastaj ktheni pergjigje tamam!
Identifikuar

~Po u zgjove ne mengjes dhe nuk e pe diellin ,ose dielli je ti, ose ti ke vdekur~
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #16 : 20/02/08, 13:01 »
0... Gjithsesi, ai eshte mendimi yt
& duhet respektuar! 8)


Me fal por si mund te RESPEKTOHET 1 mendim i tille ???????????  :o :o :Buzeqesh :Buzeqesh :Buzeqesh :Buzeqesh .
Edhe rrespekti ne kete rast duhet fituar. Me falni , ju meshkuj qe mendoni te njejten gje si Kevinjon, DO THONIT TE NJEJTEN GJE DHE PER VAJZEN TUAJ???? DO JU PELQENTE SIKUR 1 MASHKULL TA SHPERDORONTE ATE????Thirrini pak kaplloqes dhe pastaj ktheni pergjigje tamam!


Hahahahahahaha...e papame je! C`te bej mi?? Une nuk do i`a mbush mendjen atij,
per te kunderten kur nuk eshte i bindur vete. E di une cfare do ky, ky do...nje femer
qe t`ia beje rrup-sup & ta shikoje ky se cfare do te thote Femer! Shkel Syrin 8) >Merzitur :-X :-\ :Buzeqesh
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #17 : 20/02/08, 13:01 »
0

Pa maj Tironce kur femna asht e brisht, e bukur dhe shum e hapun dhe inteligjente duhet trajtu si princesh por kur tana apo disa nga kta virtyte vdesin apo nryshojn ather un menoj qe ne ven qi me i vu kufij asaj si tha L.A.S, asht ma mir me i kthy shpinen e me ik ne pun tane me gjet tjera ken, ate femen qe ta ka ana, sepse jeta asht shum e shkurt me hum kohen e shtejt kot me dike qe s'te terhek apo s'te njet, dhe mas u cudit se pse mashkulli e shef femnen si objekt sepse ky asht rrealiteti jo vetem mashkullor por edhe femnor, masanej ne jetojm ne nji shoqni te bazume ne materializem ku secili anrron, kerkon dhe perpjeket te marr dhe te gjej at qe nuk ka, ky asht sistemi qe jetojm sot dhe ne kto baza funksionon edhe njerzimi si e njofim ne.

Nelush, nese...per ju meshkujt njohja me nje femer qeka "humbje kohe" ashtu
sic thua ti, po per ne femrat cfare qeka?? Koha eshte flori, si per ne edhe per ju...
Dhe te njohesh nje femer, nuk je i detyruar te rrish me te nese nuk ta ndjen eshte
mese...natyrale, por...te tregoheni kaq egoiste eshte e pafalshme!! >Merzitur 8) Nqs, nje
mashkull e shef femren si " objekt " eshte "realiteti i hidhur " i femres & kenaqesia
epsherore e mashkullit ok?!! Shkel Syrin >Merzitur 8) Nuk keni faj ju meshkujt por ne femrat qe...
dashurohemi & besojme tek ju, gjerat duhet jene reciproke per te dy palet, sa t`na
doni do ju duam, sa t`na respektoni do ju respektojme! 8) Por...c`ti besh Femra, eshte
ajo qe bie gjithmon viktime e " zemres & e ndjenjave " te saj!!!... >Merzitur >Merzitur >Merzitur >Merzitur >Merzitur

" Femra dashuron aq sa mundet, ndersa...mashkulli aq sa do "! Pffff...Realitet i Hidhur,
nuk i`a vlen sinqerisht! >Merzitur >Merzitur >Merzitur 8) 8) 8) ??? ??? ??? :Buzeqesh :Buzeqesh :Buzeqesh :-X :-X :-X :-\ :-\ :-
\
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
Mystica
üBeR aLLeS :D
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 7887


cogito, ergo sum

Respekt: 0

Profili WWW
« Pergjigju #18 : 20/02/08, 13:01 »
0

Ca ti bejm  mi TB, qenkemi rrethuar nga Maskilistat  >Merzitur :o :Buzeqesh :Buzeqesh :Buzeqesh :Buzeqesh .
Ca jan keto brrockulla o njerez ?? Jeni mir ju ??
Identifikuar

~Po u zgjove ne mengjes dhe nuk e pe diellin ,ose dielli je ti, ose ti ke vdekur~
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #19 : 20/02/08, 13:01 »
0

Ne djall vafshin mi Maskilistat! >Merzitur >Merzitur >Merzitur 8)
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
..--..--..
Gjysem BalkanWebs
***
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 2361

**************************************************

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #20 : 20/02/08, 13:01 »
0

Pa maj Tironce kur femna asht e brisht, e bukur dhe shum e hapun dhe inteligjente duhet trajtu si princesh por kur tana apo disa nga kta virtyte vdesin apo nryshojn ather un menoj qe ne ven qi me i vu kufij asaj si tha L.A.S, asht ma mir me i kthy shpinen e me ik ne pun tane me gjet tjera ken, ate femen qe ta ka ana, sepse jeta asht shum e shkurt me hum kohen e shtejt kot me dike qe s'te terhek apo s'te njet, dhe mas u cudit se pse mashkulli e shef femnen si objekt sepse ky asht rrealiteti jo vetem mashkullor por edhe femnor, masanej ne jetojm ne nji shoqni te bazume ne materializem ku secili anrron, kerkon dhe perpjeket te marr dhe te gjej at qe nuk ka, ky asht sistemi qe jetojm sot dhe ne kto baza funksionon edhe njerzimi si e njofim ne.

Nelush, nese...per ju meshkujt njohja me nje femer qeka "humbje kohe" ashtu
sic thua ti, po per ne femrat cfare qeka?? Koha eshte flori, si per ne edhe per ju...
Dhe te njohesh nje femer, nuk je i detyruar te rrish me te nese nuk ta ndjen eshte
mese...natyrale, por...te tregoheni kaq egoiste eshte e pafalshme!! >:
Lene maj obsesionin e mas u muno me fajsu e me qit me shkelma se nuk ke pse, sepse asht logjike se gjanat jan rreciproke ne cdo mardhanie don apo s'don ti e un, dhe un po flitsha per at qe ne nji mardhanie jan 2 njerz dhe asnjiher nuk ban vaki me nji te 2 ne te njajten koh gjithca njisoj (me pas njenja egzakte), masanej nuk thash se asnjiher se femna nuk duhet te ikin ne qoft se nuk i pelqen perkunrazi duhet ta lajn obsesionin e te marrin valixhet e t'e niset ma mir heret se von ne qoft se njenjat jan rreciproke, por asht ba e mods qi disa femna me ba cmosin me ti lidh kamt me tana mjetet qe ka ne dizpozicion

( 8) Nqs, nje
mashkull e shef femren si " objekt " eshte "realiteti i hidhur " i femres & kenaqesia
epsherore e mashkullit ok?!! Shkel Syrin >:
Lene maj hipokrizin ose konfuzionin qe te ka zaptu se gjithca fillon prej atraksionit fizik, pra prej objektivit dhe vlersimit objektiv, asht rreciproke si per femna ashtu edhe per mashkuj, (lene fajsimin e epshit sepse epshi nuk asht dicka unike e mashkullit vetem por asht edhe i femnes)

( 8) Nuk keni faj ju meshkujt por ne femrat qe...
dashurohemi & besojme tek ju, gjerat duhet jene reciproke per te dy palet, sa t`na
doni do ju duam, sa t`na respektoni do ju respektojme!
Ishalla o zot se po me ban mu lut ne dicka qe nuk besoj si zotin vjen ajo dit qe femna me kuptu se koha e mir apo nji mardhanie seksuale dhe atraksioni fizik mes mashkullit e femnes nuk asht automatikisht dashni por thjesht (shfrytzim i njenjave per qellim knaqsiet per at koh qe noll, kuptohet si dicka rreciproke mes te dyve)

8) Por...c`ti besh Femra, eshte
ajo qe bie gjithmon viktime e " zemres & e ndjenjave " te saj!!!... >Merzitur >Merzitur >Merzitur >Merzitur >:
Nuk asht faji mashkullit qe femna fluturon pa krah, femna ta pranojn rrealitetin e mos ta ngatrrojn obsesionin me dashni, masanej ju shtiheni si viktima po nuk jeni viktimat ju, viktimat e verteta jena na mashkujt qi na metni te dera e na lidhni kamt me martesa, fmi e detyrime te perjetshme pamvarsisht se per qef as nji her ne vjet nuk dona me ju pa.

" Femra dashuron aq sa mundet, ndersa...mashkulli aq sa do "! Pffff...Realitet i Hidhur,
nuk i`a vlen sinqerisht! >Merzitur >Merzitur >Merzitur 8) 8) 8) ??? ??? ??? :Buzeqesh :Buzeqesh :Buzeqesh :-X :-X :-X :-\ :-\ :-
\
Femna te dashnojn sa te dojn por mos te presin sepse ajo dashuron duhet te jet e domosdoshme dashnia e mashkullit, njenjat nuk impunohen si menon femna por lindin jetojn dhe vdesin , kto jan njenja kur vdesin vdesin, asht koha me i rilind prap me tjera ken kshtu qe delni edhe ju per gjah se ka boll per tetan pa pas nevoj me kriju drama e probleme me detyrime e me obsesion.


Identifikuar
Kevinjon
Vizitor
« Pergjigju #21 : 20/02/08, 21:09 »
0

Per te "zgjuarat" e forumit qe e kane marre deren ne krah dhe nuk i le egoizmi te arsyetojne! (Mystica & T-Babe) :o

nga njera ane dua tju keshilloj te lexoni me mire shkrimet e mia e pastaj ti hypni gomarit per kale, por nga ana tjeter verej edhe deshperimin e njeres apo tjetres nga nje histori dashurie apo dicka te ngjashme! -keshtu qe, dua te koncentrohem vetem ne sqarimin e drejte te shkrimit tim qe per fatkeqesi behet gjithnje teme plot me ndjenja urrejtje dhe shfrenimi banal psikollogjik...

Me fjale "shperdorim" ne thonjza, parafytyroj pozitivisht trajtim qe duhet ti bej burri femres gjate marrdhenjes dhe jo shperdorim per egoizem te ulet maskulin!

Une thashe pak a shume :
"e jo sic bejne shume burra dhe i trajtojne si per muze"

kjo do te thote se po nuk u more me femren fizikisht (sexualisht) dhe psikollogjikisht (te bisedosh gjithnje me te/ shok) ajo nuk do te jete e kenaqur dhe ashtu do te trajtoje pastaj.......

Ne fund thashe:
"Ai qe i ofron femres ket sherbim eshte mbret per te (femren) "

pra, femra vlereson mashkullin qe e "shperdoron" sexualisht dhe psikollogjikisht!!!


e kuptuat tani???

Ps. pastaj merrini me shtruar gjerat se per te kaluar kohen e kemi dhe jo aq seriozisht...


Kevinjon 8) 8)Ps. Nelush, pergjigjet i ke dhene shume mire, duke pasur parasysh kendveshtrimin tjeter. Bravo! Shkel Syrin
« Ndryshimi I Fundit: 21/02/08, 08:08 nga Tironce Babe » Identifikuar
Mystica
üBeR aLLeS :D
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 7887


cogito, ergo sum

Respekt: 0

Profili WWW
« Pergjigju #22 : 20/02/08, 22:10 »
0

Ateher i dashur fakti qe un apo TB s'e kuptuam me siguri qe ishte 1 mangesi e jotja. Dmth mangesi e jotja ne PERCAKTIM ! Pastaj dhe un s'kam cfare ti bej, me vjen keq, jam pak e trash dhe s'i kap dot gjerat direkte ne ajer.
Identifikuar

~Po u zgjove ne mengjes dhe nuk e pe diellin ,ose dielli je ti, ose ti ke vdekur~
Brandi ©
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 611


Don"t believe the truth

Respekt: 0

Profili WWW
« Pergjigju #23 : 20/02/08, 22:10 »
0                                                               Shkruar  nga Brandi Henri!

Pjesa mė e madhe e femrave, tė cilat pėrkujdesen njėkohėsisht si pėr karrierėn, ashtu edhe pėr punėt e shtėpisė, partnerin e tyre do ta dėshironin kryesisht "shtėpiak" dhe ndihmues nė punėt e shtėpisė


Punė, zyrė dhe shtėpi. Ky do tė ishte njė ngacmim nervor pėr femrat moderne tė kohės nė tė cilėn jetojmė dhe njė mashkull qė bėn kapadaiun ėshtė njė luks qė nuk mund t'ia lejojnė vetes. Pjesa mė e madhe e femrave, tė cilat pėrkujdesen njėkohėsisht si pėr karrierėn, ashtu edhe pėr punėt e shtėpisė, partnerin e tyre do ta dėshironin kryesisht "shtėpiak" dhe ndihmues nė punėt e shtėpisė. Kėtė gjė e bėn tė ditur njė kėrkim i drejtuar nga "Procter & Gamble" dhe "Astra Ricerche", nė nivelin kombėtar, nga tė cilat del qartė se 44 pėr qind e tė intervistuarave preferonin tė bashkėpunonin gjithmonė me partnerin e tyre, ndėrsa vetėm njė pėrqindje e vogėl e tyre, mė konkretisht 12 pėr qind, do t'i dedikonin atij tė gjitha nderet e shtėpisė dhe tė pėrkujdesjes. Pesė llojet e ēifteve tė pėrfshira nė kėrkim, bashkėpunimi midis njėri-tjetrit bazohej nė punėt e shtėpisė. Kėshtu ata mund tė quhen "ēiftet e lumtura tradicionale", ku femrat pėrgjithėsisht e kalojnė moshėn 55-vjeēare dhe ndjehen tė mėrzitura me pėrkujdesjet e punėve tė shtėpisė. Mė i lartė, nė fakt, ėshtė lloji i atij ēifti tė ashtuquajtur "ēift jo i lumtur tradicional", ku femra, e lidhur nga kushtet e partnerit, do tė zbatonte tė gjitha kėrkesat e tij, duke pėrfshirė kėtu edhe punėt e shtėpisė. Kjo lloj kategorie pėrfshin femrat nė moshėn midis 35-65-vjeēare. "Demokratet e dėshpėruara", ose mė saktė femrat midis 45 dhe 54-vjeēare, dėshirojnė njė ndihmė nga partneri, preferojnė t'i ndajnė punėt, sepse njohin ndjenjėn praktike tė zhvillimit tė tyre dhe do tė bėnin pjese nė tė ashtuquajturin "ēift autentik", njė kategori jo shumė e madhe, por qė reziston ende nė ditėt e sotme. Pėrqindja me e bazuar shfaqet tek tė ashtuquajturit "ēiftet konfliktuale", qė pėrfaqėsojnė rreth 10 pėr qind te shumės. Nė kėtė bashkim, femrat,. dėshirojnė tė ēlirohen nga "skllavja shtėpiake", duke pretenduar se ėshtė mashkulli ai qė duhet tė merret me punėt e shtėpisė. Nė fund tė klasifikimit mbeten "ēiftet e ndershme". Kėtu bėjnė pjesė gjithmone femrat e diplomuara, midis 25 dhe 44-vjeē, tė ashtuquajtura "demokratet e lumtura", qė kėrkojnė dhe parapėlqejnė bashkėpunimin e partnerit, nė krahasim me marrėdhėniet e lumtura nė ēiftit. Ndėrsa nga ana e tyre, meshkujt do tė ishin pjesa kryesore e kėtyre ndryshimeve. "Mentaliteti i meshkujve," shpjegon Fiorenco Breshiani, presidenti i Shoqatės sė Meshkujve Shtėpiakė, "po ndryshon dalėngadalė. Duhet tė jemi tė bindur nė dinamikėn e jetės shtėpiake dhe mendojmė se bashkėpunimi me partneren nė punėt e shtėpisė ėshtė bėrė njė e drejte dhe njė detyrė qė sjell shumė avantazhe te mira, madje edhe nė marrėdhėniet midis partnerėve".
Pra, edhe meshkujt, tė konsideruar gjithmonė tė paaftė dhe pėr kėtė arsye mėnjanoheshin gjithmonė nga punėt e shtėpisė, mund tė hekurosin, tė lajnė enėt, tė gatuajnė etj. Kjo gjithmonė pėr tė mirėn e jetės bashkėshortore.
Identifikuar

Brandi ©
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 611


Don"t believe the truth

Respekt: 0

Profili WWW
« Pergjigju #24 : 20/02/08, 23:11 »
0


                                                         Shkruar  nga Brandi Henri!


Gėnjeshtra #1 - Femrat janė mė pak se njerėzore
Femrat te revista Playboy quhen "lepurushka," duke i bėrė ato kafshėza tė vogla tė lezetshme ose "shokė loje," duke i bėrė lodra. Revista Penthouse i quan ato "pets" (kafshė qė mbahen nė shtėpi). Pornografia shpesh iu referohet femrave si kafshė, lodra, ose pjesė trupi. Disa pornografi tregojnė vetėm trupin ose organet genitale dhe nuk e tregojnė fare fytyrėn. Ideja qė femrat janė qenie reale njerėzore me mendime dhe emocione minimizohet.


Gėnjeshtra #2 - Femrat janė njė "sport"
Disa revista sporti kanė njė numėr "kostume banje". Kjo sugjeron qė femrat janė njė lloj sporti. Pornografia e shikon seksin si lojė dhe nė lojė duhet tė "fitosh," "mundėsh," ose "shėnosh." Meshkujt qė e gėlltisin kėtė pikėpamje kanė qejf tė flasin pėr "rezultate" me femrat. Ata fillojnė ta matin burrėrinė e tyre me "pikėt" qė kanė marrė. Ēdo femėr me tė cilėn "shėnoj" ėshtė njė trofe mė shumė nė raft apo njė "shenjė" mė shumė nė rrip pėr tė treguar maskulinitetin tim.


Gėnjeshtra #3 - Femrat janė pronė
Ne tė gjithė kemi parė fotografi tė ndonjė makine elegante me njė vajzė "sexy" tė shtrirė mbi tė. Mesazhi i pashprehur, "Bli njėrėn dhe do tė kesh edhe tjetrėn." Pornografia e fortė e ēon kėtė edhe mė tutje. Ajo i nxjerr femrat si mall nė njė katalog, duke i ekspozuar sa mė shumė qė tė jetė e mundur qė klienti t'i shikojė. Nuk ėshtė pėr t'u ēuditur qė shumė djem tė rinj mendojnė se nėse kanė shpenzuar para duke dalė me njė vajzė, ata kanė tė drejtė tė kenė seks me tė. Pornografia thotė se femrat mund tė blihen.


Gėnjeshtra #4 - Vlera e njė femre varet nga bukuria e trupit tė saj.
Femrat mė pak tėrheqėse pėrqeshen nė pornografi. Ato quhen qen, balena, derra ose mė keq, thjesht sepse nuk plotėsojnė kriteret e pornografisė pėr femrėn e "pėrsosur". Pornografia nuk pyet pėr mendjen apo personalitetin e njė femre, por vetėm pėr trupin e saj.


Gėnjeshtra #5 - Femrave iu pėlqen pėrdhunimi
"Kur ajo thotė jo, do tė thotė po" ėshtė njė skenar tipik pornografie. Femrat paraqiten duke u pėrdhunuar, duke luftuar dhe duke qėlluar nė fillim, por pastaj .... Pornografia i mėson meshkujt tė pėlqejnė keqtrajtimin e femrave pėr argėtim.


Gėnjeshtra #6 - Femrat duhen degraduar
Pornografia ėshtė shpesh e mbushur me fjalė tė urryera ndaj femrave. Femrat tregohen duke u torturuar dhe poshtėruar nė njėqind lloj mėnyrash tė neveritshme dhe prapė duke u lutur pėr mė shumė. A tregon ky lloj trajtimi ndonjė respekt pėr femrat? Ndonjė dashuri? Apo ėshtė urrejtja dhe pėrēmimi ajo qė pornografia promovon ndaj femrave?


Gėnjeshtra #7 - Fėmijėt e vegjėl duhet tė kryejnė seks
Njė nga gjėrat qė shiten mė shumė nė pornografi ėshtė imitimi i pornografisė "fėminore". Vajzat makijohen qė tė duken si vajza tė vogla me flokėt bisht, me kėpucė vajzash tė vogla, duke pėrqafuar njė arush lodėr. Mesazhi i fotografive dhe vizatimeve ėshtė qė seksi i tė rriturve me fėmijėt ėshtė normal. Kjo e bėn pėrdoruesin e pornografisė t'i shikojė fėmijėt nė mėnyrė seksuale.


Gėnjeshtra #8 - Seksi i paligjshėm ėshtė qejf
Pornografia shpesh pėrzien brenda edhe elemente tė paligjshme ose tė rrezikshme pėr ta bėrė seksin mė "interesant." Ajo sugjeron qė nuk mund tė kėnaqesh me seksin nėse ai nuk ėshtė anormal, i paligjshėm apo i rrezikshėm.


Gėnjeshtra #9 - Prostitucioni ėshtė magjepsės
Pornografia e paraqet me ngjyra tė bukura prostitucionin. Por nė realitet, shumė nga vajzat e portretizuara nė materialin pornografik janė vajza qė kanė ikur nga shtėpia dhe bėjnė njė jetė skllaveje. Shumė kanė qenė tė abuzuara seksualisht. Disa janė tė infektuara me sėmundje tė pashėrueshme tė transmetueshme seksualisht qė janė shumė ngjitėse dhe shpesh vdesin nė moshė shumė tė re. Shumė prej tyre marrin drogė thjesht pėr tė pėrballuar jetėn.
Identifikuar

Faqe: [1] 2 3 4 ... 6
  Printo  
 
Shko te: