Femrat!

Femrat!

<< < (2/29) > >>

Madam Butterfly:
"Femra- Sherri i Botes" -Elena

"Po mos ishin grate,
burrat do te jetonin si zoterinj" -Deker

"Zoti e krijoi gruan per dobi te mashkullit" -Tonson

"Heshtja dhe modestia jane stolia me e bukur e nje femre" -Euripidi

"Femra eshte mbretereshe e Botes, por skllave e deshirave" -Balzak

"Edhe kur ju pranon edhe kur ju refuzon, femra eshte e lumtur qe e adhuron"

"TE GJITHA FEMRAT JANE KURVA...ME FAL NENE, EDHE TI JE FEMER" -Ajnshtajn"

"Keshilla e gruas nuk eshte Zoti e di se c'fare, por eshte budalla ai qe s'e degjon"

Madam Butterfly:
"Gruaja eshte si bima; lind, jep fryte dhe ne fund vdes"

"Me mire te biesh ne duart e vrasesit, sesa ne endrrat e gruas epshore" -Nice

"Shumica e grave me mire e kuptojne martesen pa dashuri, sesa dashurine pa martese"- Valeri

"Gruaja eshte si nje burim i fresket malor qe nuk duhet te lejoj cdo udhetar te pije uje nga ajo"

"Femra duhet ta ruaje trupin si pasurine, nese deshiron qe mashkulli te ndihet si germues i arit" -Foraman

"Te arsimosh nje mashkull, do te thote te arsimosh nje individ;te arsimosh nje femer do te thote te arsimosh nje shoqeri"- Gandi

"Gjeja me e rendesishme ne jete per mashkullin eshte fama, kurse per femren dashuria" -Balzak

"Gruaja e keqe eshe kur qan pregadit tradheti"

"Femra, kopraci dhe ferri nuk ngopen kurre"

Madam Butterfly:
"Gruaja eshte shejtane me brire" -Tolstoj

"Gruaja eshte veshgjate dhe mendjeshkurter"- Shopenhauer

"Gruaja i sjell burrit vetem dy dite lumturi: diten qe martohet dhe diten qe e percjell ne varr" -Aristofani

"Grate jane si macoket, kur i perkedhel te cjerrin me thonj" -Arabe

"Po vajte me nje grua mos e harro kamxhikun" -Nice
(ky Niceja, mos kete pase ndonje damar shqiptari?!!S'i dihet!!!:)

"Ti ndryshojsh femrat eshte gjeja me e bukur"

"Autobusit dhe vajzave mos u shko pas, ik njera vjen tjetra"
(s'me pelqen kjo...[-x)

"Grate kur lindin djemte, e lindin njekohesisht edhe luften"

"Kujtimi me i bukur qe ruan gruaja nga i dashuria eshte pikerisht ajo- tradhetia qe ia ka bere"

"Burre i thuhet atij i cili dikur u ka dashuruar juve, Grua i thuhet asaj e cila ka dashuruar dike tjeter dhe eshte martuar me ju"

"Dashurine falja gruas, besimin -nenes!"

"Mashkullin duhet edukuar per lufte, kurse gruan per pushim te luftrave;gjithcka tjeter eshte budallallek"- Nice

"Gruaja ka lind tre dite para djallit"

"Kush lind e bukur, lind e martuar"

Femrat mendojne si mbreterit, se te gjithe u kemi borxh!

BalzakuFemrat dashurojne fitimtaret, ndaj dhe i lejojne ti pushtojne.

Novalisi

apolonia:
hahahahaaaaaaaaaa e drejt,e cdo fjal me vende ;D

ZOTI I KA DHENE MASHKULLIT FUQIN,GRUAS ZGJUARSIN


APOLONIA ;) ;D ;D ;D

Nessuno:
Cituar nga: apolonia SEKRETARE E PARTIS SE DALLAVEREVE ne 15/02/08, 03:03

hahahahaaaaaaaaaa e drejt,e cdo fjal me vende ;D

ZOTI I KA DHENE MASHKULLIT FUQIN,GRUAS ZGJUARSIN


APOLONIA ;) ;D ;D ;D


shejtanllekun >:(

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page