VJERSHA PER FEMIJE ....
Faqe: [1]
  Printo  
Autor Tema: VJERSHA PER FEMIJE ....  (Lexuar 231928 here)
DIABOLIQUE
Edhe ARMIKU i te gjithve.. Mund te jet MIK i dikujt!!!!
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 12792

GOTIKA

Respekt: +3

Profili WWW
« : 20/08/08, 18:06 »
0


Patat e vogla lahen liqen
koken ulin poshte
bishtin lart e ngrejne
lahen pastrohen per bukuri
pastaj mak mak mak shkojne ne shtepi

:-D :-D
Identifikuar

<3<3<3
DIABOLIQUE
Edhe ARMIKU i te gjithve.. Mund te jet MIK i dikujt!!!!
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 12792

GOTIKA

Respekt: +3

Profili WWW
« Pergjigju #1 : 20/08/08, 18:06 »
0

Xhaxhi Enver Xhaxhi Enver
e ke gojen me sheqer
me sheqer e me hurma
lum Partia qe te ka! 
:-D :-D
Identifikuar

<3<3<3
DIABOLIQUE
Edhe ARMIKU i te gjithve.. Mund te jet MIK i dikujt!!!!
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 12792

GOTIKA

Respekt: +3

Profili WWW
« Pergjigju #2 : 20/08/08, 18:06 »
0

Une i vogel
se njof friken
rritem trim
Per Republiken
Identifikuar

<3<3<3
DIABOLIQUE
Edhe ARMIKU i te gjithve.. Mund te jet MIK i dikujt!!!!
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 12792

GOTIKA

Respekt: +3

Profili WWW
« Pergjigju #3 : 20/08/08, 18:06 »
0

Mirupafshim dallendyshe
mirupafshim ,kthehu perseri
mirupafshim mikja ime
fat te mbare
ne vendin tend te ri
Identifikuar

<3<3<3
DIABOLIQUE
Edhe ARMIKU i te gjithve.. Mund te jet MIK i dikujt!!!!
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 12792

GOTIKA

Respekt: +3

Profili WWW
« Pergjigju #4 : 20/08/08, 18:06 »
0

Sa shume deshire une kisha
te ngrihem ne hapsire,
si zog te fluturoja
ne qiellin tim te lire.

Nje zogu une iu luta
qe krahet te mi jape.
Nje here te fluturoja
pastaj tja ktheja prape.

U ngrita mes reve
i lumtur shend-e-vere.
dhe zogun e lashe
une me krahe... te preeeeeeeeeere.

Mu duk shume i merzitur,
ndaj zbrita prape ne toke.
Me mall e perqafova
si mik edhe si shok.

Dhe nisem te dy bashke
ne me mijera fluturime.
Ai me krah't e tija
dhe une me kengen time.
Identifikuar

<3<3<3
DIABOLIQUE
Edhe ARMIKU i te gjithve.. Mund te jet MIK i dikujt!!!!
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 12792

GOTIKA

Respekt: +3

Profili WWW
« Pergjigju #5 : 20/08/08, 18:06 »
0

Keni pare a s'keni pare
Ne pallat kemi nje djale.

Prinderit halli i ka zene
Se ben naze per te ngrene.

Ne guzhine e ne ballkon
E ndjekin me pjate ne dore.

- Qejfin mamit mos ja prish
Ha tu befsha nje thele mish.

- Une s'e ha thelen e mishit
Po si ra daulles gjyshi!

- C'thua keshtu more Beni?
Ku ta gjejme? Daulle s'kemi.

- S'ka daulle? - Jo nuk ka.
E po mire, dhe une nuk ha!

E menduar flet mamaja
- O gjysh na gjeti belaja.

Qe ti behet qejfi Benit
Gjyshi i bie Legenit.
Identifikuar

<3<3<3
DIABOLIQUE
Edhe ARMIKU i te gjithve.. Mund te jet MIK i dikujt!!!!
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 12792

GOTIKA

Respekt: +3

Profili WWW
« Pergjigju #6 : 20/08/08, 18:06 »
0

Iriqi i vogel,
u semur,
me rrufe, e kolle,
temperature.

Mamaja shpejt,
e shpejt e mori,
dhe e coi,
tek doktori.

"Do beje gjilpere"
doktori thote,
iriqi qan,
e qan me lot.

E mori vesh,
nje pyll i tere,
s'ben dot iriqi,
nje gjilpere!!!!

Identifikuar

<3<3<3
DIABOLIQUE
Edhe ARMIKU i te gjithve.. Mund te jet MIK i dikujt!!!!
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 12792

GOTIKA

Respekt: +3

Profili WWW
« Pergjigju #7 : 20/08/08, 18:06 »
0

Mac, mac kokedac
tunde bishtin o pertac
eja mac te rrish me ne
dhe perkund gocen e re

Pa o mac , o hundelesh
do te bej nje pershesh
nje shami do te qendis
qafen tende ta stolis

Tani fli se erdhi gjumi
te ligat i mori lumi 
Identifikuar

<3<3<3
DIABOLIQUE
Edhe ARMIKU i te gjithve.. Mund te jet MIK i dikujt!!!!
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 12792

GOTIKA

Respekt: +3

Profili WWW
« Pergjigju #8 : 20/08/08, 18:06 »
0

Vogelushja jone Elone
ditelindjen sot feston
vijne shoket shoqet vijne
mbushin plot me gaz shtepine

Ne nje goje te gjithe thone
100 vjec u befsh Elone

Sot dhe lulja e shqiponjes
duket sikur i thote Elones
Cfare kerkon te te dhuroj
ja nje gjethe po e shtoj

Si na shtohet ne blerimi
ty Elone tu shtofte gezimi..
Identifikuar

<3<3<3
DIABOLIQUE
Edhe ARMIKU i te gjithve.. Mund te jet MIK i dikujt!!!!
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 12792

GOTIKA

Respekt: +3

Profili WWW
« Pergjigju #9 : 20/08/08, 18:06 »
0

Tregojnė se njė maēok
ish i fortė sa s'kish shok,
kur dilte tė gjatonte,
asnjė mi nuk' i shpėtonte,
minjt' e gjorė desh u shuan,
ca tė pakėt qė shpėtuan,
nė vrimė rrinė tė tėrė
nga frika se mos i zėrė,
maēi pėrgjon nat' e ditė,
po s'dalin nga vrima mintė,
rrinė ndėnė prak.
Po pėr kėtė shkak,
maēi, njė mėngjes,
shtiret sikur vdes
dhe nė njė litar
nga kėmbėt u var,
as tundet, as flet,
mitė, me tė parė,
pandejnė vėrtet
se, maēokn' e kanė vrarė,
Nė dhomė, guxojnė
qasen mengadale,
nga gazi kėndojnė
dhe kėrcejnė valle,
i vdekuri qeshi,

dhe ra nga litari,
zuri minj sa deshi,
ata qė shpėtuan
me vrap u larguan.
"Tekdo qė tė vini,
thosh maēi me vete,
shpėtim nukė kini
se di marifete,
di tė them tė rreme,
di tė bėj llagėme."-
Maēi njė tė diel.
U lye me miell.
Minjtė kėtė dhunė,
Nuk' e kupėtuan
dhe ju afruan,
njė nga njė u zunė.
Njė mi plak me mėnd,
i ditur, i vuar,
s'u qas n'atė vėnd:
"Tė kam kupėtuar,
dhe miell nė ke
s'tė bie nė duar
se tė di kush je
sot s'mė gėnjen dot, s'mė qesh
dhe thes me miell tė jesh,
nuk qasem, mos ki shpresė."
Tha miku dhe iku.
Armikut, kush s'i vė besė,
shpėton nga rreziku
Identifikuar

<3<3<3
DIABOLIQUE
Edhe ARMIKU i te gjithve.. Mund te jet MIK i dikujt!!!!
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 12792

GOTIKA

Respekt: +3

Profili WWW
« Pergjigju #10 : 20/08/08, 18:06 »
0

Per nje N qe ti se ve
fjala Nik behet ik
ē'bene keshtu more Besnik
a i thuhet mikut ik

Per nje D qe ti se ve
fjala Dere behet ere
dhe shtepia ngele pa dere.
Identifikuar

<3<3<3
DIABOLIQUE
Edhe ARMIKU i te gjithve.. Mund te jet MIK i dikujt!!!!
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 12792

GOTIKA

Respekt: +3

Profili WWW
« Pergjigju #11 : 20/08/08, 18:06 »
0

Mace mace pis pis pis
ē'ka dollapi qe le vize
eshte miu kaēo miu
gjithe piatat i lepiu

Identifikuar

<3<3<3
DIABOLIQUE
Edhe ARMIKU i te gjithve.. Mund te jet MIK i dikujt!!!!
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 12792

GOTIKA

Respekt: +3

Profili WWW
« Pergjigju #12 : 20/08/08, 18:06 »
0

Mbi degen e molles
erdhi nje zog
ciu -ciu me tha
te kam une shok
Abetaren zogu
ne dore ma pa
mesome edhe mua
te lexoi me tha
Dhe ia filluam
qe te dy me ze
zogu ciu-ciu
une A-B-C......
Identifikuar

<3<3<3
DIABOLIQUE
Edhe ARMIKU i te gjithve.. Mund te jet MIK i dikujt!!!!
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 12792

GOTIKA

Respekt: +3

Profili WWW
« Pergjigju #13 : 20/08/08, 18:06 »
0

Xhepi im i vogel,
c'fare kerkon nga mua?
Nje shami te vogel ,
per hundet e tua.
Identifikuar

<3<3<3
DIABOLIQUE
Edhe ARMIKU i te gjithve.. Mund te jet MIK i dikujt!!!!
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 12792

GOTIKA

Respekt: +3

Profili WWW
« Pergjigju #14 : 20/08/08, 18:06 »
0

Karamele zana vine nga Tirana
Nga tirana peshkopi
ca numri do ti
un dua treshin
macja kapi veshin
veshi u kput
macja ra ne lluc
treni kaloi
macja shpetoi 
:-D :-D :-D
Identifikuar

<3<3<3
DIABOLIQUE
Edhe ARMIKU i te gjithve.. Mund te jet MIK i dikujt!!!!
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 12792

GOTIKA

Respekt: +3

Profili WWW
« Pergjigju #15 : 20/08/08, 18:06 »
0

Moj bubrrec, moj bubrrec
Ti gjith diten rri tu ec
Ec e ec e grumbullo
A thu vall per mu punon...
***
Moj bubrrec po vi me t'pa
Nji barr dru ma jep hua
Se ta laj porsa t'vi vera
Per nji bar t'jap dy bar tjera.
Identifikuar

<3<3<3
Faqe: [1]
  Printo  
 
Shko te: