♪ Ninulla ♫
Faqe: [1]
  Printo  
Autor Tema: ♪ Ninulla ♫  (Lexuar 54602 here)
Sweetness
Lady
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 4823


Respekt: 0

Profili
« : 26/08/08, 17:05 »
0

Ninulla - kenge djepi per femije

Nina-nina djalin -o

Nina-nina djalin-o
pėr gjume  pellumin-o
perkund nate e perkund dite
qe t`me rritesh per cdo dite.


Te rrit nena ty asgan,
qe ti ngjash stergjyshve tane,
te rrit nena trim me flete,
qe t`me japesh gezim ne jete
nina nana djalin-o
merre gjume pellumbin-o.
Identifikuar

Kodi:
* Mos dashuro atė qė ėshtė perfekt, por bėje perfekt atė qė do *
Sweetness
Lady
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 4823


Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #1 : 26/08/08, 17:05 »
0

Nina -nana

Nina-nana sheqer ne leter,
mu befsh burre dhe plak me mjeker!
Nina-nana, tshkofte i bardhe moti,
mu befsh trim si Kastrioti!
djepi tundet, nena punon
djali fle dhe me sdegjon.
Identifikuar

Kodi:
* Mos dashuro atė qė ėshtė perfekt, por bėje perfekt atė qė do *
Sweetness
Lady
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 4823


Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #2 : 26/08/08, 17:05 »
0

Nina-nina, more pellumb
Flej se nena te don shum
Ti mu rritsh-o fatlum
Fat lum-o djal i ri
Dielli ty gjithmonė me t'pri
Kur te rritesh mor zambak
Ti gzosh prindet ne konak
Kur te rritesh djal im
Ti o  zemer do m'dalsh trim
Identifikuar

Kodi:
* Mos dashuro atė qė ėshtė perfekt, por bėje perfekt atė qė do *
apolonia
Moderator Forumi
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 17509


sillu me tjetrin sic do deshiroje qe ai te sillej

Respekt: +16

Profili
« Pergjigju #3 : 26/08/08, 18:06 »
0

me duket se ste pelqekan gocat sweetnes perderisa u kendon vetem djemeve :-D
Identifikuar
Sweetness
Lady
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 4823


Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #4 : 30/08/08, 20:08 »
0

me duket se ste pelqekan gocat sweetnes perderisa u kendon vetem djemeve :-D


Jo mi perkundrazi, cucat hahaha se cuca u themi ne, me pelqejne me teper por i ruaja per vete  keto ninulla  :-D
Po e din ti o yll se une vec nipcesh i kam kenduar prandaj i postova ato per djem edhepse une kam do ninulla qe ia kam kenduar tekstin spontanisht dhe po ti shkruaja ato sdo dukeshin mire se ne vend  te fjales "nene" une perdorja "halle" dhe kur e perdore kete fjale ndryshon dhe permbajtja e tekstit ne fakt ninulles.

Ja 1 ninulle extra per vajze:  :-D

Nina-nana cuce e nenes
Mori cuce per bukuri
U befsh si lule per hijeshi
Cuce u rritsh e lulezofsh
U permendsh o per urti
Ju rritsh nenes e lart me shtat
Tu befte shtati o si bajrak
Fli moj cuce e mbylli syte
Kur ti hapesh i hapsh si yjet
I hapsh si yjet e i hapsh si hene
Ty te rrisin babe e nene.

P.S. na thuaj dhe ti ndoni ninulle mi
(: >:D< :puthje:Identifikuar

Kodi:
* Mos dashuro atė qė ėshtė perfekt, por bėje perfekt atė qė do *
apolonia
Moderator Forumi
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 17509


sillu me tjetrin sic do deshiroje qe ai te sillej

Respekt: +16

Profili
« Pergjigju #5 : 01/09/08, 04:04 »
0

shume e bukur :-D  te shof se mbase e mesoj hahahaaaaaaaaaaaaa
une sdi o flori ninulla,i kendoj ca budalliqe te sajuara vet,ca ne shqip,ca ne anglish,si te me vij mua ne tru hahaha
me te madhen e kam keq punen se po nuk i kendova nuk fle gjume,ajo i zgjedh kenget e veta qe degjon ne tv dhe une ja fus ca shqip ca anglisht :-D
Identifikuar
Sweetness
Lady
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 4823


Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #6 : 13/02/09, 23:11 »
0

Ninull Mirdite

Nina nine, te perkund nana
Tė perkundi ne djep t'arit
Se kshu i ngjitet emni djalit
Nina nina t'qes ke dera
Po kam frige se po t'vret era
Nina nina t'qes ke mani
Po kam frige se t'merr murrani
Lule lule, t'qes ke molla
Un po tutem se t'ze vdora
Lule lule t'qes ke pjeshka
Un e lumja te ze vjeshta
Nina nina o more djalė
Ti m'u bash pėr Shqipnin mbarė.
Identifikuar

Kodi:
* Mos dashuro atė qė ėshtė perfekt, por bėje perfekt atė qė do *
Sweetness
Lady
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 4823


Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #7 : 13/02/09, 23:11 »
0

Ninull Kolonje

Nano nano djalėnė
Se na zgjoi mėhallėnė!
Kush e ka e kush e do
Kush e perkedhel kur do?
Djal'i vogėl kėto do
Lodrat edhe vallet-o!
O nanan, o nanan
Nenua t'u bėftė kurban
Qė tė ka e qė tė mban!
Ririri, ririri,
Kush tė ka more flori
Ty tė ka nenua nė gji!
Nano nano djalėnė
Qė na zgjoi mėhallėnė
Tė ligat i mori lumi
Dhe i shpuri te Osumi!
Djalėn na e zuri gjumi.
Identifikuar

Kodi:
* Mos dashuro atė qė ėshtė perfekt, por bėje perfekt atė qė do *
Sweetness
Lady
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 4823


Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #8 : 13/02/09, 23:11 »
0

Nnull Medvegje

Nina-nana mori bi
shum sevdane e kam pas pėr n`ty,

Nina nana ēika e re,
dy maqina kam me ti ble,
nja me kepe, nja me pre
nja me kepe nėn nji hije,
t`pik bojlija permi krye.

Nina nana shpejt mu rritsh
ftyren nanes ti ja zdritsh,
ftyren ma zdritsh, zemren ma gezofsh,
jet te lumtun, bij-o shkofsh!

Nina nana sokolicė
ju bafsh nanes doktorricė,
nina nana n`kemishe tė hollė,
shpejt mu rritsh me t`ēue nė shkollė,
me t`ēue n`shkolle oj sokoleshė,
lumja nana, ty qe t`rrit,
dit pėr ditė po vine me t`lypė,
shpijanike e gazdallare,
zgjidhe vetė ma t`mirin djalė!
Identifikuar

Kodi:
* Mos dashuro atė qė ėshtė perfekt, por bėje perfekt atė qė do *
Faqe: [1]
  Printo  
 
Shko te: