Kush eshte Edi Rama?

Kush eshte Edi Rama?

<< < (14/21) > >>

graciano cossita_1:
Cfar kapistalli .. ;D
Kur pash ne Tv konference shtypi , birishovic-in qe puthej me xha Nano-s . Mu duken vertet si "Promessi Sposi" ..qe bejn flirt gey-sh interesant vertet .
Tani meqe xha nano-ja u divorcua me klubin gey, birisha kerkon partnerin e radhes . Patjeter qe ai eshte Edi Rama , i cili rastesisht erdhi ne ate klub , por qe fotua nudo e tij ber ne Franc e joshi sume birishen . Dhe ja tani flirti po lulezon ....birish shquhet per llojin e vecant te Flirt-it ..fillon i shan i ben te urryer per te tjeret dhe me pas dashurohet marrezisht pas tyre ....cfar atmosfere ka ky klub mjaft interesant  ... :P

kaposhi:
           

                     Ja se si i shpenzon paratė e taksapaguesve Edi Rama


Blerja e mediave nga kryebashkiaku Rama, 36.5 milionė lekė pėr “Natėn e Bardhė”
Skandalet e Bashkisė sė Tiranės nuk kanė tė sosur. Nėse pėr njė drekė me gratė e bashkisė kryebashkiaku Rama paguan 4.5 milionė lekė pėr tė festuar sė bashku me to 8 marsin, nėse pėr reklamimin e “Ditės sė Verės”,  Edi Rama, harxhon plot 45 milionė lekė, pėr “Natėn e Bardhė”  janė shpenzuar plot 36.5 mi8lionė lekė. Kėshtu me mandatin nr 4 tė datės 16.01.2006  janė paguar Delta Publicity  sh.p.k plot 33.2 milionė lekė pėr spotin e Natės sė Bardhė”, spot qė do tė transmetohej nė pesė televizione. Kėshtu nė datat 25, 26, 27, 28 nėntor ėshtė  transmetuar nga pesė televizione 60 herė spoti pėr “Natėn e Bardhė”. Ndėrkohė qė po nė datėn 16.01.2008 njė tjetėr shoqėri merr 2 milionė lekė nga bashkia e Tiranės me mandatin nr 3.
Kjo shoqėri quhet M&C Monotoring. Bashkia e Tiranės pėrveē reklamės paguan edhe 2 milionė lekė tė tjera pėr kėtė shoqėri me qėllim monitorime spoteve. Ndėrkohė qė ėshtė njė tjetėr shoqėri, e cila paguhet me 1.5 milionė lekė pėr  tė prodhuar spotin televiziv tė Natės sė Bardhė. Kemi tre shoqėri tė pėrfshira tė cilat kanė marrė nė total 36.5 milionė lekė nga bashkia e Tiranės pėr prodhimin, transmetimin dhe monitorimin e spotit Nata e Bardhė.

Kryebashkiaku Rama, 44 milionė lekė reklama pėr “Ditėn e Verės” me paratė e taksapaguesve shqiptarė

Nga sa do tė shohim mė poshtė, kryebashkiaku i Tiranės ka vėnė nė dispozicion tė kėtyre mediave shuma tė konsiderueshme tė hollash tė cilat i reklamon nėpėrmjet publikimeve fiktive. Kėshtu me urdhėr pagesėn nr.211 tė datės 18.04.2006, Edi Rama i paguan 16.6 milionė lekė tė vjetra shoqėrisė “Delta Publicity”, vetėm pėr tė  transmetuar spote televizive pėr “Ditėn e Verės”. Transmetimi i kėtyre spoteve, pėrveē shpenzimeve skandaloze tė kryebashkiakut pėr tė mbajtur mbyllur gojėn e mediave me paratė e taksapaguesve, shėnon dhe mangėsi skandaloze nga administrata e bashkisė pėrsa i pėrket disa pikave. Kėshtu mungon kohėzgjatja e spoteve, mediaplani i monitoruar si dhe procesverbali midis bashkisė dhe firmės sė kontraktuar.  Nė tė gjitha rastet kryebashkiaku i Tiranės ka shkelur kontratat e firmosura me kėtė firmė nė dėm tė taksapaguesve. Ndėrkohė nė tė njėjtėn kohė tė vitit, pra nė datėn 10.05.2006 po kjo bashki i paguan 8.3 milionė lekė tė vjetra me mandatin nr. 287, firmės sė sipėrpėmendur pėr transmetimin e spoteve televizive pėr “Ditėn e Verės”. Me mandatin nr. 171 datė 05.05.2006, kjo bashki kishte paguar 19.1 milionė lekė tė vjetra tė njėjtėn firmė pėr spotet televizive “Dita e Verės” dhe “Komisionet qytetare”.

Edi Rama, 4.5 milionė lekė drekė me  gratė e bashkisė nė Sheraton me paratė e qytetarėve tė Tiranės
Kėshtu, njė nga rastet mė skandaloze ėshtė ai i festės tė organizuar nga Edi Rama me rastin e 8 Marsit, ku gratė e bashkisė nė mėnyrė tė organizuar shtrojnė dreka argėtuese me paratė e taksapaguesve. Nė vend qė kėto para tė shkojnė pėr ushqimin e ēerdheve dhe tė kopshteve, harxhohen nė mėnyrėn mė tė paskrupullt nga kryebashkiaku i Tiranės. Kėshtu sipas dokumentacioneve tė kėsaj bashkie nė datėn 15 mars i ėshtė paguar hotel Sheratonit shuma pre tre milionė lekėsh tė vjetra pėr drekėn e shtruar pėr gratė e bashkisė, tė cilat kanė festuar me paratė e taksapaguesve. Sipas urdhėrpagesės nr. 190 tė datės 15.03.2008, bashkia e Tiranės, i ka paguar hotel Sheratonit kėtė shumė me objektin “aktivitet social”. Ky aktivitet social, ku gratė e bashkisė bėjnė qejf me lekėt e taksapaguesve tė Tiranės, ėshtė organizuar nga kryebashkiaku Rama, i cili nėpėrmjet urdhrit nr.62  datė 04.03.2005, urdhėron financėn e bashkisė tė likujdojė hotelin mė tė shtrenjtė mund tė themi nė gjithė Shqipėrinė, me shumėn e mėsipėrme pėr drekėn e ngrėnė nga punonjėset e bashkisė. Nė fakt, kryebashkiaku i Tiranės nuk mund tė lejonte qė gratė e bashkisė sė tij tė hanin drekėn pa u argėtuar edhe me dekorin dhe zbukurimet qė do tė bėheshin me rastin e kėsaj feste. Me urdhrin nr. 189 tė datės 15.03.2008, kryebashkiaku i talentuar i Tiranės vendos tė paguajė plot 1.4 milionė lekė tė vjetra pėr zbukurimin dhe dekorin e ambienteve tė hotel Sheraton. Kėshtu, njė drekė festive e grave tė bashkisė sė Tiranės, kushton plot 4.4 milionė lekė tė vjetra dhe tė gjitha kėto lekė pėrballohen nga paratė e taksapaguesve. Kryebashkiaku i Tiranės pėrveē dėmit ekonomik, ka kryer nė rastin konkret edhe shumė shkelje tė tjera tė cilat kanė tė bėjnė me njė sėrė vendimesh tė paligjshme.

Edi Rama, 200 milionė lekė spote televizive tė barabarta me kontributin e 200 bizneseve nė Tiranė

Nė vazhdim tė skandaleve tė bashkisė sė Tiranės,  pėrsa i pėrket abuzimeve me fondet, njė rast tjetėr ku kryebashkiaku i Tiranės ka abuzuar me tenderimin dhe me paratė e taksapaguesve  ėshtė dhe ai i tenderit pėr transmetimin e spoteve publicitare. Ky tender ėshtė zhvilluar vetėm me pjesėmarrjen e dy firmave dhe fituese ka dalė shoqėria Delta Publicity. Shuma qė kryebashkiaku i Tiranės ka caktuar pėr tė bėrė publicitet ėshtė 200 milionė lekė dhe kėto para janė pjesė e planit tė tij pėr blerjen mediave nėpėrmjet bakshisheve qė jepen nga taksat e qytetarėve tė Tiranės.  Sipas dokumentacioneve tė tenderimit vihet re se shuma e pėrcaktuar pėr transmetim spotesh ka qenė 200 milionė lekė tė vjetra ndėrkohė qė preventivi i llogaritur sipas bashkisė ka qenė nė shumėn 19.872.000 lekė tė reja. Ndėrkohė qė firma fituese e cila ėshtė Delta Publicity e ka fituar kėtė tender me shumėn 19.944.000 lekė.

PetritKola:
Dilema e Kastriot Myftarajt pėr origjinėn mbretėrore tė Edi Ramės si nip i shoferit tė mbretit Zog apo i vetė mbretit Zog  
Suplement me opinione nga Myftaraj, Zarshati, Bekteshi, Gumeni, Frashėri
Edi Rama, nipi i shoferit tė Mbretit Zog, si karikaturė e Hamletit dhe mishėrim i Figaros
Nga Kastriot Myftaraj
Nė Kongresin e PS, nė vitin 2005, para zgjedhjeve parlamentare tė atij viti, Edi Rama bėri njė nga ato gjeste qė i kanė dhėnė famė. Nė transmetim direkt televiziv, ai, kur u ēua tė fliste, iu drejtua njė nga punonjėsve tė Pallatit tė kongreseve, qė tė hiqte fronin e vogėl qė ishte vėnė tek podiumi qė folėsit tė dukeshin mė shtatgjatė (njė traditė kjo e PPSH ku pjesa mė e madhe e lidershipit pėrbėhej nga njerėz shtatshkurtėr), duke i thėnė: “Hiqeni kėtė se unė nuk kam nevojė, madje do tė mė duhej e kundėrta, njė gjetje qė tė dukem mė pak i gjatė!” Me kėtė gjė Rama donte tė ironizonte dhe tė prekte kundėrshtarin e vet kryesor, Fatos Nanon qė ėshtė shtatshkurtėr, por nė fakt ai fyeu dhe njė pjesė tė madhe tė pjesėmarrėsve, qė ishin shtatshkurtėr, duke qenė se PS ka mė shumė njerėz nga Jugu, qė nuk janė shtatgjatė.
Nė kėto momente dikush nė sallė tha njė batutė qė e dėgjuan pak vetė, qė qeshėn, dhe qė nėse do tė ishte dėgjuar nga teleshikuesit, do tė kishte qenė njė pay back meritor pėr Edi Ramėn. Batuta ishte: Nė rast se kėtu do tė kishte qenė gjyshi i tij Vlashi, babai i Kristaqit, do tė kishte pasur nevojė pėr fronin po aq sa Bashkim Finoja! Por se si ka ndodhur qė babai i kėtij djalit dhe ky vetė, dolėn burra kaq tė gjatė!  
    Gjyshi i Edi Ramės nga babai, Vlash Rama, ka qenė shoferi dhe njėkohėsisht bodyguardi i Mbretit Zog. Vlash Rama ka qenė nė vitet njėzet tė shekullit tė kaluar, kohė kur nė Shqipėri kishin hyrė shumė pak autovetura luksoze, madje shumė pak automjete, ndoshta shoferi mė i mirė i autoveturave tė shpejtėsisė sė lartė. Ky pasion iu kultivua nė Itali, ku i ati e ēoi me studime, por qė Vlash Rama nuk i kreu se u rrėmbye nga magjia e autoveturave tė shpejtėsisė sė lartė. Nė vend tė diplomės ai solli nė Shqipėri njė nga autoveturat e para luksoze tė shpejtėsisė sė lartė. Nė atė kohė Ahmet Zogu e kishte tė vėshtirė qė tė gjente njė shofer tė aftė dhe tė besuar, pasi shoferėt ishin shumė tė paktė nė Shqipėri. Kėshtu qė Zogut pranoi propozimin e bashkėpunėtorit tė tij tė ngushtė Pandeli Evangjelit, i cili kishte miqėsi me me familjen e Vlash Ramės, qė ta merrte kėtė tė fundit si shofer personal. Mbreti shtatlartė, dhe shoferi i tij personal shtatshkurtėr, u bėnė njė dyshe e pandarė nė udhėtimet e mbretit. Pėr ta lidhur mė tepėr pas vetes shoferin e tij tė ri, Ahmet Zogu e martoi atė me njė nga kamerieret qė punonte nė vilėn e tij tė Durrėsit, e njohur si Vila e Zogut. Kjo kameriere, e cila ishte njė femėr shumė e bukur, qė nė moshė shumė tė re kishte shėrbyer dhe pranė gruas sė Princit von Ėied, kur ky erdhi nė Shqipėri nė vitin 1914, dhe kur Princi von Ėied u largua nga Durrėsi, pėr shkak tė sulmeve tė rebelėve islamikė, ajo sė bashku me njė pjesė tė personelit, ra robinė e njerėzve tė Haxhi Qamilit, tė cilėt e liruan me ndėrmjetėsinė e Ahmet Zogut, qė ndėrhyri me kėrkesėn e tė afėrmve tė saj nga Shkodra. Pas lirimit, kameriarja e re, qendroi disa kohė nė sarajet e Zogollėve nė Burgajet, ku u mėsonte motrave tė tij mėnyrat galante tė sjelljes. Duke konsideruar dhe kėto lidhje, Ahmet Zogu e ka dashur kėtė martesė, edhe pėr ta kontrulluar shoferin e vet personal me anė tė njė njeriu shumė tė besuar pėr tė.
    Ahmet Zogu u tregua shumė bujar me ēiftin e ri, duke u bėrė dhurata tė shtrenjta, por ndėrkohė i kėrkoi shoferit tė vet tė parapėlqyer qė mos ta largonte gruan nga puna, se ajo me pėrvojėn qė kishte ishte e domosdoshme, duke qenė se instruktonte dhe koleget e saj tė punės. Si shpėrblim shtesė Zogu i lejonte Vlashit qė kur nuk ishte me shėrbim pranė mbretit, tė provonte kur dhe sa kohė tė donte veturat e shpejta dhe luksoze tė parkut tė Ahmet Zogut, gjė qė e kishte pasion. Kėshtu qė Vlashi pėr pjesėn mė tė madhe tė kohės ishte larg familjes sė tij tė re, e cila ishte nėn kujdesin mbretėror. Nė kėto rrethana, nė vitin 1932 ēiftit tė ri i lindi njė djalė, i cili ishte babai i Edi Ramės, Kristaqi, i cili nuk do t’ i ngjiste tė atit as nė shtat dhe as nė pasionin e tij pėr automjetet e shpejtėsisė sė lartė.
    Mbreti Zog tregonte njė dashuri tė jashtėzakonshme pėr djalin e shoferit tė vet, dhe nė oborrin mbretėror kėtė gjė, qė binte shumė nė sy, dhe qė u bė shkak qė tė fillonin tė qarkullonin fjalė tė papėlqyera pėr reputacionin e mbretit, e shpjegonin me atė se Mbreti Zog me kėtė kompensonte mungesėn e fėmijėve tė vet, pasi ende nuk ishte martuar. Shpesh herė, nėna e Kristaqit detyrohej qė ta ēonte djalin e saj tek Ahmet Zogu, se ky kishte pėr t’ i bėrė ndonjė dhuratė, ose pėr tė luajtur me tė. Por, qė nė ditėt nė prag tė martesės sė Mbretit Zog, nė vitin 1938, kur nė Shqipėri do tė vinte nusja e ardhshme e mbretit, Geraldinė Appony, djali i vogėl i shoferit tė Mbretit Zog dhe nėna e tij nuk u panė mė nė pallatin mbretėror, pėr arsye qė u komentuan nė mėnyra tė ndryshme nga njerėz tė ndryshėm. Nė anėn tjetėr, Mbreti Zog, duke dashur qė shoferi i tij besnik, i cili ishte shumė krenar pėr dashurinė qė mbreti shfaqte pėr djalin e tij, tė mos prekej nga kjo gjė, e lejoi tė lėvizte lirisht me “Mercedesin” qė Adolf Hitleri i ēoi Ahmet Zogut si dhuratė pėr martesė. Lufta e Dytė Botėrore do tė sillte shumė ndryshime nė fatet e njerėzve, dhe kėshtu bėri dhe me djalin e shoferit tė Mbretit Zog, i cili e kaloi njė pjesė jot ė vogėl tė kohės nė fėmijėrinė e hershme nė gjunjėt e mbretit. Me ardhjen e komunizmit nė fuqi nė Shqipėri, djali i ish-shoferit tė mbretit, studioi nė Bashkimin Sovjetik, dhe u bė skulptor, duke qenė autor i monumentit nė Varrezat e Dėshmorėve nė Tiranė, ku njė grua me krahun e ngritur lart ku mbante njė yll tė kuq, simbolizonte triumfin e pushtetit komunist, qė ia ndaloi Ahmetit Zogut kthimin nė Shqipėri pas Luftės sė Dytė Botėrore. Kėto janė ironitė e historisė.  
    Koha dhe politika, bė bashkėpunim, nuk pushojnė sė krijuari kombinacione nga mė tė ēuditshmet. Kėshtu, nė Tiranėn e periudhės sė paskomunizmit, u rikthye djali i Mbretit Zog, i cili u vendos nė ish-pallatin mbretėror, ndėrsa nipi i ish-shoferit tė babait tė tij, mbretit, tashmė ishte bėrė kryetar i bashkisė sė kryeqytetit dhe do tė bėhej kryetar i partisė mė tė madhe tė opozitės. Selitė e tė dyve, pallati mbretėror i rikrijuar dhe Bashkia e Tiranės, do tė ishin jo mė tepėr se dyqind hapa larg njėra tjetrės. Nė kėto rrethana, mes tė dy njerėzve qė i lidhte njė e shkuar misterioze, filloi njė luftė nė distancė, qė pėr njerėzit qė dinin diēka mė tepėr nga ngjarjet e ēuditshme tė sė shkuarės, u bė shkak pėr komente anekdotike. A ishte vėrtet Edi Rama kaq i interesuar pėr lulishten nė krah tė ish-pallatit mbretėror apo kishte dhe motive tė tjera, qė e shtynin nė kėtė betejė? A mos ai, ashtu si njė karikaturė e Hamletit pa “fantazmėn” e vet, qė iu shfaq nė trajtėn e fakteve nga e shkuara, pėr t’ i treguar disa gjėra qė e tronditėn atė, dhe qė e vunė nė pozitėn e atij personazhit tė komedisė sė Bomarshesė, “Martesa e Figaros”, kur zbuloi enigmat e e situatave qė i paraprinė ardhjes sė tij nė kėtė botė? Prandaj, Edi Rama tash kėrkon si “Hamlet” hakmarrjen e tij, nė mėnyrėn e vet? Njė tjetėr fakt qė tė bėn tė dyshosh pėr kėtė gjė ėshtė se Edi Rama dha viston pėr projektin kriminal tė Ministrisė sė Turizmit, Kulturės, Rinisė dhe Sporteve, qė po zbatohet tash, qė tė cenohet ndėrtesa-monument culture e ish-ndėrtesės sė bibliotekės sė vjetėr tė Tiranės, qė ėshtė nė Rrugėn “Presidenti George Ė. Bush”, dhe qė ėshtė shėmtuar duke iu shndrruar nė derė njė nga dritaret e mėdha nė krah tė derės kryesore, duke u prishur simetria arkitektonike. Kjo ndėrtesė ka qenė Pallati i Princeshave, ku banonin motrat e Mbretit Zog deri nė 1939. A mos ndoshta Edi Rama, pėr kėtė arsye, e shikon shėmtimin e kėsaj ndėrtese si pjesė sė hakmarrjes sė tij, kundėr mbretit, nė rolin e karikaturės sė Hamletit? A ka arsye Edi Rama qė ta urrejė Mbretin shtatgjatė Zog, dhe njėkohėsisht t’ i jetė atij mirėnjohės, qė nuk ka nevojė tė ngjitet mbi fron kur flet nė podium, pėr t’ u dukur shtatlartė, madje ka problemin e kundėrt, si tė qendrojė, qė mos dalė aq shumė mbi podium, sa tė gjendet nė pozitė jokomode? E gjithė kjo histori ėshtė njė subjekt frojdian. Edi Ramėn ajo duhet ta ketė tortuar qė nė rininė e hershme, kur ka dėgjuar nėn zė tė pėrmendet ajo, dhe kjo ėshtė ndoshta shkaku kryesor qė ai ka shprehur dyshime qė nė rrethana tė tjera mund tė ngjajnė si paranojake pėr babain e tij, pėr tė cilat nė vitin 2005, ai pati njė shkėmbim tė ashpėr replikash me Mero Bazen nė emisionin “Opinion” tė Blendi Fevziut, nė Tv Klan. Unė kam gjetur 100 paralelizma mes Edi Ramės dhe Adolf Hitlerit, por konflikti qė secili prej tyre ka pasur me babain e vet, ėshtė njė tjetėr paralelizėm kurioz.
    Nėse ēmimi “Kryetari i Bashkisė” mė i mirė i botės qė fitoi Edi Rama para disa kohėsh, falė njė votimi nė internet, do tė kishte qenė diēka serioze, dhe jo pėrrallė nė internet, ku pėr Edi Ramėn votuan rreth 6000 vetė nė njė botė me gjashtė miliard njerėz, nga tė cilėt sė paku njė nė dhjetė janė pėrdorues tė internetit, atėherė gazetarėt nga e gjithė bota qė do tė vinin nė Tiranė pėr tė kėrkuar tė dhėna interesante pėr jetėn e Edi Ramės, do ta gjenin shumė interesant faktin qė kryetari i sotėm i bashkisė sė kryeqytetit, Edi Rama ėshtė nipi i ish-shoferit tė Mbretit Zog, dhe qė sot ėshtė nė njė konflikt me trashėgimtarin e Mbretit Zog, pėr ēėshtjen e njė lulishteje nė anė tė pallatit tė dikurshėm mbretėror qė i ėshtė kthyer Leka Zogut si trashėgimtar i familjes mbretėrore. Kjo ėshtė njė histori si nė romanet e Aleksandėr Dumas. A do ta shkruajė dikush kėtė histori? Nė fakt do t’ ia vlente njė libėr pėr mė tė mirin kryetar  bashkie nė botė. Edi Rama ėshtė njė subjekt shumė interesant dhe intrigues, duke qenė njėherėsh mishėrim i ironive tė historisė dhe i personazheve mė tragjedisjellės tė saj, pėr shkak tė analogjisė sė tij fatidike me Adolf Hitlerin.        

degjusi:
Dhjetėra kallėzime ndaj kryetarit tė bashkisė, dosjet mbyllen nė sirtarėt e prokurorisė


Edi Rama nė bashkėpunim me zyrėn e Regjistrimit tė Pasurive Tiranė, ka falsifikuar dokumentacionin e pronės sė Fatime Hoxhės, pėr t’ia kaluar nė shfrytėzim pronarit tė Tajvani, edhe kėtu prokuroria e Tiranės hesht. Pėr tė vazhduar mė tej skandalin me pronat e familjes Lonari, prona tė cilat janė tjetėrsuar nga Edi Rama nė bashkėpunim me ndėrtuesin Alban Xhillari. Ky i fundit ka falsifikuar pronat e Lonarėve pėr tė ndėrtuar pallatin pranė fakultetit Juridik, pallat qė i ka hapur probleme edhe ndėrtesės sė Juridikut. Gjatė punimeve pėr ndėrtimin e kėtij pallati ka qenė vetė Edi Rama qė ka ushtruar dhunė mbi familjen Lonari tė cilėt nuk lejonin ndėrtimin mbi pronėn e tyre. Kryebashkiaku i Tiranės, duke qenė i lidhur ngushtė me Alban Xhillarin ka ndėrhyrė me policinė Bashkiake dhe ka rrahur gratė e kėsaj familje. Kryebashkiaku i Tiranės ka mbi 400 konflikte me pronarėt e trojeve nė Tiranė, troje tė cilat ai ju a grabit nė mėnyrė tė pamėshirshme. Ndėrsa pėr sa i pėrket shkeljeve tė ligjit tė Edi Ramės janė qindra. Nė mėnyrėn mė skandaloze Edi Rama ka dhunuar objektet sociali-kulturore nė Tiranė duke shkelur nenin 62 tė ligjit 8405 tė urbanistikės i cili ndalon nė mėnyrė kategorike ndėrtimin mbi kėto objekte. Kėshtu, kazma e Edi Ramės prishi kinema Republikėn, 17 Nėntorin, Partizanin, Ali Demin, si dhe shumė shkolla. Janė 11 kallėzime penale tė bėra nga policia e ndėrtimit nė tetor tė vitit 2005 nė drejtim tė kryebashkiakut Edi Rama. sipas njoftimit tė bėrė nga Drejtoria e Pėrgjithshme e Policisė Ndėrtimore e asaj kohe, kjo drejtori dorėzoi nė Prokurori 11 kallėzime penale kundėr kryetarit tė KRRT-sė, Edi Rama dhe sekretarėve tė KRRT-sė nė vite pėr veprėn penale “Shpėrdorim detyre nė bashkėpunim”. Sipas kėsaj drejtorie, kallėzimet janė bėrė pėr njė sėrė lejesh ndėrtimi, si leja e dhėnė pėr ndėrtimi objekt 3.8.11 dhe 12 kat, ndėrtuar nė territorin e ish-kinema “17Nėntori”.

Ashtu siē mori dosjen e Fazlliē nga njė denoncim i njė gazete, kjo prokurori mund tė merrte edhe rastin Rama nga denoncimet e gazetės SOT. Tė gjitha faktet e servirura nė fakt janė nė sirtarėt e prokurorisė, por ėshtė kjo e fundit qė i ka zhytur shumė thellė duke i kryer hetimet sipas preferencave politike. Ēėshtja Rama ėshtė njė nga rastet mė tė jashtėzakonshme tė abuzivizmit, por prokuroria e Shqipėrisė ėshtė shndėrruar nė mekanizėm qė mbyll dosje dhe nuk hap


                                     "SOT"

graciano cossita_1:
  Shum zhurm..shum zhurm ! :mtv: :mtv: :mtv:
Haha..c'gallat..degjova nga nji shoku im, se n'Tiron gjith pislliqet i bojn gazetaret pro  xhabirisha ..katnaret e talentuar  te demokracise e cila ka si hymn kaosin   shoqeror !-(i kishte thon vet Edi ) dhe nji batut te Edi Rames me tha :

Nqs..secili qytetar do t'pastronte pragun e shtepise , nuk do t'kishim kaq plera n' Tiron e n'gjith qytetet e Shqiperise !!! - E fort apo jo . :> :> :>

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page