KARAKTERISTIKA PER SHENJAT E HOROSKOPIT

KARAKTERISTIKA PER SHENJAT E HOROSKOPIT

<< < (2/4) > >>

DIABOLIQUE:
Virgjeresha.....24 Gusht- 22 Shtator

Te lindurit ne shenjen e virgjereshes jane precis,efektiv,te ashper dhe razional.Ne pergjithesi i japin shume rendesi parase,edhe pse preferojne te jetojne pa i munguar asgje,urrejne te harxhojne kot.Jane shume te dhene pas shtepise qe e sistemojne ne menyre me shije dhe me nje rregull gati maniakale.Edhe pse kane shpesh nevoje per komplimenta duke qene paksa te pasigurte jane shume te vleresuar ne fushen e punes fale inteligjences se pastet te tyre.Profesionet qe jane te pershtatshme per virgjerishen jane izenjator,mesues,redaktor,kimist,analist.Vir gjereshat kane shume nevoje te dashurojne dhe besojne ne miqesine edhe pse karakteri i tyre i mbyllur,introvers dhe rreshqites,ben qe virgjeresha ta kete pak te lodhshme te jetoje eksperienca dashurie te zgjatura.

Si te besh per vete nje mashkull virgjeresh.Mashkulli virgjeresh eshte serioz,strikt dhe preferon partnere te qeta,te thjeshta dhe inteligjente.Behet per vete me embelsi,zgjuarsi dhe durim.Bejeni te ndjej qe keni nevoje per te.
Nje keshille:
Kur te dilni me nje mashkull virgjeresh,vishni rroba elegante dhe te errta.

Si te besh per vete nje femer virgjeresh.
Femra virgjeresh eshte elegante,e bukur,racionale dhe serioze.Per ta bere per vete duhet kohe por do ja vlej vertet.Adhuron bisedat inteligjente dhe dashurite serioze dhe besnike.
Nje keshille:Mbremjen e pare shoqeroheni ne nje koncert me muzike klasike.

DIABOLIQUE:
Peshorja...............23 Shtator- 22 Tetor
Eshte shenje e ajrit dominuar nga aferdita.Te lindurit e peshores pelqejne bukurite,elegancen,urrejne diskutimet dhe dine te shprehin gjykime racionale dhe asnjeanese ne cdo argument.Jane simpatik,xhentil,te ekuilibruar,te rregullt dhe kane aftesi te medha te te mesuarit.I kap kriza depresive nese sulmohen ne menyre te dhunshme dhe vuajne perballe humbjeve.Pelqejne profesionet qe u jep atyre hapesira te medha sirofesionist te lire,disenjator,shofer.Te domosdoshme per te jane miqesia dhe dashuria e sinqerte.Per dashuri ata mund te bejne edhe udhetime te gjata.Peshorja eshte posesive,besnike dhe kane shume inat edhe ne dashuri diskutimet e kota dhe vulgare.

Si te besh per vete nje mashkull peshore.
Mashkulli peshore eshte delikat,elegant dhe terheqes.Kane shume stime per veten,pelqen te ndihet i admiruar dhe i ledhatuar.Me te eshte me mire te besh vete hapin e pare e te thyesh akullin.Per mashkullin peshore eshte shume e rendesishme te gjej femren inteligjente qe ti ngrej moralin nga monontonia.
Nje keshille:Kujdesuni per makiazhin e syve

Si te besh per vete nje femer peshore.Femra peshore eshte elegante,femerore,energjike dhe e embel.Per ta bere per vete duhet ti dhuroni veten,per te mos e humbur eshte e nevojshme te jesh i embel dhe te kujdesesh per te.
Nje keshille:
Kur ti coni lule beni te mundur te jete e shoqeruar me nje leter te vogel dashurie

DIABOLIQUE:
Akrepi................23 Tetor- 22 Nendor

Eshte shenje uji i dominuar nga Marsi.Akrepi ka nje personalitet teper kompleks dhe kontradiktor.Eshte i thelle,serioz,autoritar,xheloz dhe posesiv.Ka nje aftesi te shkelqyer per te zbuluar dobesine e tjetrit fale intuites se tij unike.Te lindurit e kesaj shenje jane te ftohte,te mbyllur ne vetvete,polemik,lunatik,por mbrapa kesaj korace fshehin vlera,force dhe nje jane disponibel me te tjeret.Veshtire se njohin friken,nuk ndalen perpara asgjeje.Profesionet me te pershtatshem per akrepin jane:kimiku,psikolog,biznes.Eshte shume pasional ne dashuri aq sa dhe i komplikuar dhe kondradiktor.Kur dashurohet i dedikohet me mish e me shpirt personit qe do edhe pse natyra e tij dyshuese rralle e braktis

Si te besh per vete nje mashkull akrep.
Mashkulli akrep eshte i dhunshem,i ndryshueshem,por shume joshes dhe eksitues Dhe gruaja qe ben per te eshte e veshtire per tu gjetur.Ne pergjithesi preferon ti fshehe ndjenjat e tij dhe urren lajkat.
Nje keshille:Me te jini krenare

Si te besh per vete nje femer akrep.Femra akrep eshte shume krenare,e zgjuar,intuitive,polemike dhe pasionale.Mashkulli qe ajo kerkon duhet te dije ti jape shume pasion dhe emocione.Eshte e veshtire ti rrish prane,por nese e lini te drejtoje ajo lojen e ta beni per vete me lule dhe sjelljen tuaj,do tjua shperblej me shume ngrohtesi dhe pasion.
Nje keshille:
Mos i jepni shkas te jete xheloze.

DIABOLIQUE:
Shigjetari.........23 Nendor- 21 Dhjetor

Eshte shenje zjarri dominuar nga Giove(Jupiteri)Shigjetaret zene shpejt besim tek te tjeret,kane shpirt aleger,te sinqert,besnik dhe hapur.Besojne ne te ardhmen dhe ne ndryshimet,i duan udhetimet,shetitjet ne ajer te paster dhe kafshet.Veshtire se dorezohen perpara veshtersive,jane shume fetar dhe tmerresisht kurioz.Zgjedhin shoqeri dhe te dashur te sinqerte,korrekt dhe qe u le atyre ate liri qe ata e konsiderojne shume te rendesishme per veten e tyre,jane nga miqte me te mire qe mund te kesh.Femra shigjetar eshte shume e dhene pas shtepise,kopshtin e saj,familjen e saj.Midis profesioneve qe shigjetarit i pershtaten jane:gjykates,shkencetar,astronaut,guide turistike,agjente udhetimesh.

Si te besh per vete nje mashkull shigjetar.
Mashkulli shigjetar eshte tip qe impenjohet,sportiv,korrekt.Duhet bere per vete me biseda te zgjuara dhe alegre.Pelqen ushqimin e mire,shoqerine dhe veshjen elegante por jo shume serioze.
Nje keshille:
Ftojeni per nje shetitje me kal.

Si te besh per vete nje femer shigjetar.Femra shigjetar eshte shume alegre,optimiste,aktive dhe kapricoze.Ka aftesi te medha organizuese,nuk influencohet lehte nga gjykimet e te tjereve,pelqen lirine.Kerkon nje mashkull qe ta beje te ndjej te lumtur por qe mos e mbyse me sjellje maskiliste.
Nje keshille:Mos i beni skena xhelozia.

DIABOLIQUE:
Bricjapi...........22 Dhjetor- 20 Janar

Eshte shenje e tokes dominuar nga Saturni.Bricjapi eshte ambicioz,i vendosur,i ftohte dhe melankolik.Lodhja nuk e tremb,eshte puntor dhe i gatshem per sakrifica.Te lindurit ne shenjen e Bricjapit programojne me durim dhe rregullsi rrugen e tyre drejt qellimeve.Per te ralizuar nje objektiv jane te gatshem per gjithcka pa pyetur asnje dhe pa kerkuar ndihme.Jane te mbyllur dhe kane shpesh shperthime te menjehershme impulsive.Karakteristika thelbesore e tyre jane te turpshem dhe jo shume te sigurte te cilat humbasin vetem kur kuptojne se i duan dhe i vleresojne.Profesionet me te pershtatshme per ta jane,politikane,agjent sigurimesh,bankier.Ne dashuri Bricjapi eshte serioz,te qendrueshem dhe besnik,por jo shume te hapur.

Si te besh per vete nje mashkull Bricjap.Mashkulli bricjap eshte ambicioz,i rafinuar dhe i kujdshem.Nuk eshte e lehte ta besh per vete.Por pasi thyhet armatura e siperme atehere ai do jete nje i dashuri i besuar dhe prezent per gjithe jeten.
Nje keshille:
Kerkojeni shpesh ne tel.

Si te besh per vete nje femer Bricjap.Femra bricjap eshte e urte,e zgjuar,e forte,e besuar,e kujdesshme por jo shume e hapur.Per te arritur besimin e saj dhe ta besh te bjere ne dashuri do jete shume impenjative.Kerkuese,e kulturuar dhe inteligjente qe eshte vlereson ate qe e ben te buzeqesh.Ne vend te diskotekes se zakonshme preferon dicka me te papritur dhe origjinale.
Nje keshille:Bej dhurate nje buzeqeshje te sinqerte te shoqeruar me nje kartoline dashurie

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page