C`ESHTE DASHURIA
Faqe: [1] 2 3
  Printo  
Autor Tema: C`ESHTE DASHURIA  (Lexuar 33343 here)
KUPOLA
Gjysem BalkanWebs
***
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 2438


ik bo cicin

Respekt: 0

Profili
« : 21/09/08, 11:11 »
0


 

           Thone se dashuria eshte misterioze,magjike,k­omplekse,e veshtire,imazh provokues ne mendime,gezim,e pamatshme,ekstaz e papercaktueshme.Dash­uria eshte durim,eshte miresi.Ajo nuk eshte xhelozi,as krenari.Dashuria eshte.....dashuri.Te­k secili ajo shprehet ne menyra te ndryshme.Eshte e rendesishme te qendrosh ne dashuri,jo te biesh ne te.Dashuria eshte ajo fije qe mban te lidhur dy njerez,e qe con ne besimin,intimitetin dhe ndervaresine e tyre.Dashuri do te thote ti qendrosh prane dikujt qe ka nevoje per dashuri,dhe per dike qe te kujdeset per te.E kunderta e dashurise eshte frike dhe prandaj nuk ka frike ne dashuri.Dashuria e vertete eshte bekim i natyres.Nese do dashuri duhet te dashurosh.Ajo nuk mund te blihet.Ajo eshte force qe sjell unitet dhe harmoni.
copy paste  :-P
Identifikuar
Kevinjon
BalkanWebs
****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 3371

Respekt: -82

Profili
« Pergjigju #1 : 21/09/08, 13:01 »
0

e paske hapur dhe mbyllur po vete kete temen skutho,      ca ti shtojme me, ja thene te gjitha?!  (;


.....ah po!   ne kuptimin fizolofik dhe religjioz, dashuria eshte celesi i mbijeteses dhe riprodhimit njerezor......... Engjell
Identifikuar
Mystica
üBeR aLLeS :D
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 7887


cogito, ergo sum

Respekt: 0

Profili WWW
« Pergjigju #2 : 21/09/08, 14:02 »
0

O kevinjon , te kan lene syte se ky eshte Tonny montana e jo Dr Skuthi :-D

PS, dashuria eshte budallik me brire .
Me mire mos dashuroni fare !
Ose pak e sakte , sepse keshtu nuk vuani . (;

Se mos e kemi ne dore ..pfffff .. Tip Supersticioz Supersticioz Supersticioz
Identifikuar

~Po u zgjove ne mengjes dhe nuk e pe diellin ,ose dielli je ti, ose ti ke vdekur~
KUPOLA
Gjysem BalkanWebs
***
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 2438


ik bo cicin

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #3 : 21/09/08, 14:02 »
0

hahahha kevijoni paska mar syzet e komshiut  :-B
Identifikuar
graciano cossita_1
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 402


Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #4 : 21/09/08, 15:03 »
0

Marrje mendsh .... (;
Identifikuar

orion centure
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 34

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #5 : 21/09/08, 22:10 »
0

dashuria eshte stacioni i pare i njeriut i fundit eshte vdekja
Identifikuar
Kevinjon
BalkanWebs
****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 3371

Respekt: -82

Profili
« Pergjigju #6 : 22/09/08, 00:12 »
0

Dashuria e vertete eshte pikerisht ajo ndjenje qe kur kercenohet peshon me shume se gjithcka...! Birra


Ps. ate punen e syzeve e kam nga dashuria e madhe per skuthin  :-D :-D :-D Birra
Identifikuar
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #7 : 22/09/08, 15:03 »
0

Dashuria...eshte gjithcka! :-D
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
kondrapedal pa frena
Zoti pėr tė gjithė. Secili pėr vete.
Gjysem BalkanWebs
***
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 2520


Kaloi dhe kjo natė,tu bo gallatė

Respekt: -122

Profili
« Pergjigju #8 : 22/09/08, 15:03 »
0

Gabriel Garcia Markes,
Shkrimi i meposhtem perben nje leter lamtumire drejtuar shokeve te tij disa dite para se ai te vdese nga kanceri.

Miqte e mi Lamtumire!

Sikur Zoti te harronte per nje moment qe une jam nje dordolec i ndrequr
me rrecka dhe te me dhuronte nje
cope jete mbase nuk do thosha te gjitha ato qe po mendoja, por
sigurisht do mendoja te gjitha ato qe po
them.
Do i jepja rendesi gjerave  jo per vleren e tyre por per domethenien e
tyre.
Do flija pak, do enderroja me shume, sepse cdo minute qe mbyllim syte
humbim gjashtedhjete sekonda drite.
Do vazhdoja kur te tjeret do ndalonin, do zgjohesha kur te tjeret do
flinin.
Do degjoja kur te tjeret do flisnin dhe sa do e shijoja nje akullore
me cokollate!!!
Nese Zoti do me jepte nje cope jete, do vishesha thjesht do shtihesha
perballe diellit duke e lene te
pambuluar jo vetem trupin tim por edhe shpirtin tim.
Zoti im, nese do mundesha do shkruaja urrejtjen time mbi akull dhe do
prisja te dilte dielli.
Do pikturoja nje enderr te Van Gogut mbi yje, do recitoja nje poezi te
Benedetit  dhe nje kenge te Sheratit...
Do ishte serenata qe do i dhuroja henes.
Do ujisja me lotet e mi trendafilat, qe te ndjeja dhimbjen nga gjembat
e tyre dhe puthjen ngjyre kuqe nga fletet e tyre.
Ah Zoti im, sikur te kisha nje cope jete ...nuk do lejoja  te kalonte
as edhe nje dite pa  i thene njerezve qe dashuroja se i dashuroja.
Do beja cdo burre dhe grua te besojne se jane njerezit qe dua dhe do
dashurohesha me dashurine.
Te njerezit do tregoja se sa gabim bejne kur besojne se ndalojne se
dashuruari kur plaken, pa kuptuar se plaken kur ndalojne te dashurojne.
Femijes se vogel do i jepja pende, por do e lija te mesonte vete sesi
te fluturoje.
Pleqve do i tregoja se vdekjen nuk e sjell pleqeria por "harresa".
Mesova kaq gjera nga ju njerezit...
Mesova se te gjithe duan te jetojne ne "majen e malit", pa kuptuar se
lumturia
qendron ne menyren se si zbret "faqen e pjerret".
Mesova se kur femija e porsalindur shtrengohet mbi pellemben e tij te
vogel, per here te pare gishti qe
zgjatet i babait te tij e roberon pergjithmone .
Mesova se njeriu ka te drejte ta shohi tjetrin nga lart, vetem kur
duhet ta ndihmoje te cohet.
Jane kaq shume gjera qe mesova prej jush, por me te vertete nuk do
hyjne ne pune, sepse kur te me mbajne
te mbyllur brenda ne kete valixhe fatkeqesisht do jem i vdekur.
Te thuash gjithmone ate qe ndjen  dhe te besh gjithmone ate qe mendon.
Nese do e dija qe sot do ishte hera e fundit qe do te te shihja duke
fjetur, do te te perqafoja fort fort
dhe do i lutesha Zotit qe te behesha roja i shpirtit tend.
Nese do e dija se kjo do ishte hera e fundit qe do te te shihja te
dilje nga dera , do te te perqafoja  dhe
do te te jepja nje puthje dhe do te te therrisja perseri qe te te jepja
edhe te tjera.
Nese do e dija se kjo do ishte hera e fundit qe do degjoja zerin tend,
do magnetofonoja cdo fjale tenden
qe te mund te te degjoja perseri , perseri.
Nese do e dija qe keto do ishin momentet e fundit  qe do te te shihja
do te te thoja "te dashuroj" dhe do
supozoja jo llogjikisht se e dije me pare.
Ekziston gjithmone nje e neserme dhe jeta na jep edhe mundesi te tjera
qe ti bejme gjerat sic duhet , por
n.q.s. bejme gabime na mbetet vetem e sotmja , do doja te te thoja se
sa shume te dua dhe se kurre s`do te te harroj.
E nesermja nuk eshte e sigurt per askend si i ri si i vjeter.
Sonte mund te jete hera e fundit qe i shikon njerezit qe do.
Prandaj mos prit me, beje sot sepse e nesermja nuk vjen
kurre , sigurisht do pendohesh per diten kur nuk gjete
kohe per nje buzeqeshje, nje perqafim, nje puthje dhe
sepse ishe shume i zene per te realizuar nje deshire te tyre.
Mbaj ata qe dashuron prane vetes, thuaji duke mermeritur se sa shume kemi
nevoje per ta, dashuroi , sillu mire  gjeje kohen per ta, thuaji "me vjen
keq",
"me fal", "te lutem","faleminderit" dhe te gjitha fjalet e dashurise qe di.
Asnjeri nuk do te te mbaj mend per mendimet e tua te fshehta.
Kerko nga Zoti fuqine dhe zgjuarsine t`i shprehesh.Tregoju te tjereve
domethenien e tyre.
Fillo te besh realitet endrrat e tua. Tani eshte momenti!!!!!

Ndoshta do thono se nuk hyn kėtu si shkrim, Por unė e kam qef sa herė e lexoj dhe mė bėn tė ndjehem mirė
Identifikuar

http://i319.photobucket.com/albums/mm445/POSEY_DION/gardenfairy.jpg
Te degjuarit eshte nje politese qe nje njeri i zgjuar i ben shpesh nje budallai, por qe ky i fundit nuk ia kthen asnjehere.

Me mire te rrosh nje dite dhe te vdesesh si nje LUAN, se sa nje jete i roberuar dhe si nje DELE. MUSOLIN
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #9 : 22/09/08, 15:03 »
0

Eshte mbreselenese por...me te vertete nuk hy ktu, perse nuk e poston tek Rubrika e Letersise? (:
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
kondrapedal pa frena
Zoti pėr tė gjithė. Secili pėr vete.
Gjysem BalkanWebs
***
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 2520


Kaloi dhe kjo natė,tu bo gallatė

Respekt: -122

Profili
« Pergjigju #10 : 22/09/08, 17:05 »
0

Nė rregull Batterflay.
Nėse nuk e ke bezdi, a mund ta kalosh Ti?
Respekte Birra
Identifikuar

http://i319.photobucket.com/albums/mm445/POSEY_DION/gardenfairy.jpg
Te degjuarit eshte nje politese qe nje njeri i zgjuar i ben shpesh nje budallai, por qe ky i fundit nuk ia kthen asnjehere.

Me mire te rrosh nje dite dhe te vdesesh si nje LUAN, se sa nje jete i roberuar dhe si nje DELE. MUSOLIN
ANIA
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 341


Dore e Hekurt

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #11 : 29/09/08, 15:03 »
0

Pyesni PONIN mooooo Buzeqesh)
Identifikuar

BuzeqeshBuzeqeshBuzeqeshBuzeqeshBuzeqesh
enka
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 9808


Respekt: +71

Profili
« Pergjigju #12 : 29/09/08, 15:03 »
0

LAJTHITOSJE...  :-P :-P
Identifikuar

ENAMORARSE ES EL ÉXTASIS DE LA VIDA
LĩZĩ
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 13212


Respekt: +84

Profili
« Pergjigju #13 : 27/07/09, 21:09 »
0

...
« Ndryshimi I Fundit: 20/05/11, 19:07 nga LĩZĩ » Identifikuar
LĩZĩ
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 13212


Respekt: +84

Profili
« Pergjigju #14 : 06/08/09, 21:09 »
0

ti lale s'je iher harroje ate muhabet ... Qesh me te madhe Gjuha
« Ndryshimi I Fundit: 20/05/11, 19:07 nga LĩZĩ » Identifikuar
۩۞۩
Moderator/e Global/e
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 8164


Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #15 : 06/08/09, 21:09 »
0

nje mullar leshi 
Identifikuar

ik bo cicin
aknoid
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 1926


Take your time, hurry up ,choice is yours..

Respekt: +10

Profili
« Pergjigju #16 : 10/08/09, 16:04 »
0

Dashuria eshte te duash veten tende ne prani te dikujt tjr...
Identifikuar

To seX maZi sOu htAn toSo kaLo pOu aKomA kaI oi geItonEs vgHkan na kAnoUn tsiGaro..
~SunShine~
*Königin der Sonne*
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 1933


Respekt: +6

Profili
« Pergjigju #17 : 10/08/09, 22:10 »
0

Dashuria eshte ndjenja e vetme qe perfaqson lumturin ne kete jete, eshte e vetmja gje qe e ben nejeriun te lumtur qoft edhe per nje moment....
Me nje fjale,dashuria eshte helmi me i embel qe sjell ngadale vdekjen e shpirtit!
Identifikuar

Nese deshiron te kesh dicka qe kurre nuk e ke pasur, bej dicka qe kurre nuk e ke bere!
MISTERI77
edhe nxehti po largohet dal ngadal
BalkanWebs
****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 3308


Respekt: +2

Profili
« Pergjigju #18 : 10/08/09, 23:11 »
0

Dashuria eshte ndjenja e vetme qe perfaqson lumturin ne kete jete, eshte e vetmja gje qe e ben nejeriun te lumtur qoft edhe per nje moment....
Me nje fjale,dashuria eshte helmi me i embel qe sjell ngadale vdekjen e shpirtit!
Me nje fjale,dashuria eshte helmi me i embel qe sjell ngadale vdekjen e shpirtit
cfare nenkupton me kete fjali nese mundesh te ma sqarosh?
Identifikuar

UN JAM AI QE DIELLIN FIK,JAM AI QE NATEN SHENDRIT,JAM AI QE ME ZERIN GERTHAS,UN JAM AI QE VETMIN E VRAS
~SunShine~
*Königin der Sonne*
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 1933


Respekt: +6

Profili
« Pergjigju #19 : 10/08/09, 23:11 »
0

Mister,duke u bazuar ne shume thenje qe kam lexuar per dashurine,i bien,qe dashuria te jete helm e mjalte e perzier ...
Citim
dashuria eshte helmi me i embel qe sjell ngadale vdekjen e shpirtit

Dashuria ka dy percjelles: te miren dhe zhdervjelltesine.
Kur njeriu dashuron me zemer dhe me shpirte,padyshim qe,nese kjo dashuri deshton,vritesh shpirterisht...
Dashuria eshte e amshur derisa zgjat!...Nese me pyet :A ekziston dashuria e perjeteshme,une do te pergjigjem me JO!
Dashuria  ben te kaloje koha dhe koha ben te kaloje dashuria...
Me thjeshte:Dashuria eshte nje e mencur nder te cmendurat,nje helem qe te sheron dhe nje embelsire qe te helmon...
Identifikuar

Nese deshiron te kesh dicka qe kurre nuk e ke pasur, bej dicka qe kurre nuk e ke bere!
LĩZĩ
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 13212


Respekt: +84

Profili
« Pergjigju #20 : 30/09/09, 20:08 »
0

....
« Ndryshimi I Fundit: 20/05/11, 19:07 nga LĩZĩ » Identifikuar
vagabonda
* Panetone *
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 9513


syte e tu..

Respekt: +3

Profili
« Pergjigju #21 : 01/10/09, 01:01 »
0

c'est fou
Identifikuar

Ne fund te fundit eshte me mire te te urrejne per ate qe ti je,
sesa te te duajne per ate qe mendojne se ti je!!!
shqiptari_2009
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 1

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #22 : 06/10/09, 20:08 »
0

dashuria eshte.... ku e di une, kur ta provoj do ju tregoj
Identifikuar
enka
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 9808


Respekt: +71

Profili
« Pergjigju #23 : 06/10/09, 21:09 »
0

...feeling Gjuha
Identifikuar

ENAMORARSE ES EL ÉXTASIS DE LA VIDA
ROLEX
Gjysem BalkanWebs
***
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 2651

Respekt: +26

Profili
« Pergjigju #24 : 21/11/09, 21:09 »
0

ashte nje frut qe duan ta shijojne te gjithe....por fatkeqsisht te ngel ne fyt....
Identifikuar

Puno sikur nuk dote vdesesh kurre dhe mendo sikur dote vdesesh ate cast..........!!!
Faqe: [1] 2 3
  Printo  
 
Shko te: