Flokė tė gjatė? Bjeri shkurt !

Flokė tė gjatė? Bjeri shkurt !

(1/2) > >>

Madam Butterfly:

Nuk ėshtė stina kur mund tė rrish me minuta tė tėra me ato pajisjet e nxehta tė flokėve nė dorė. Po si t’ia bėsh? Kėtu gjen disa ide qė tė realizosh shpejt njė model flokėsh, i cili ju bėn trendi dhe sensuale

Bishtaleca pėr tė rriturat

Ky lloj modeli – dy bishta poshtė kokės – i mban flokėt nė ditėt e nxehta tė verės larg fytyrės dhe ju jep pamjen seksi tė flokėve nė shpatulla. Dhe ju premtojmė se nuk do lodheni pėr t’i stiluar. Thjesht ndaji flokėt nė mes duke pėrdorur gishtat (krehri do ta bėnte shumė tė rregullt ndarjen) dhe lidh tė dyja anėt bisht nė qafė, duke i tėrhequr pak sipėr llastikut dhe ngacmoji me gishta bishtat pėr t’i shpupuritur.Topuzi i vajzave dembele

Topuzėt mund tė jenė modeli mė i “klikuar” i flokėve nė verė – janė plotėsisht chic dhe anti-vapė. Sigurisht qė ti di tashmė si t’i bėsh flokėt topuz: thjesht kap flokėt bisht pranė qafės, rrotulloje fort bishtin rreth vetes dhe fiksoje me ca karfica flokėsh (bonus: funksionon si me flokė tė lagur, dhe tė tharė). Kėtė stinė, pėrpiqu t’i zbukurosh flokėt me shkopinj qė shkėlqejnė ose vėr ndonjė rreth.

 

Flokė si valė deti

Sigurisht qė ėshtė e mėrzitshme t’i kapėsh ēdo ditė flokėt. Mbaji flokėt me valėzime tė mėdha, qė i bėjnė tė duken natyralė: pėrdor balsam pas shpėlarjes nė flokė tė butė (mė mirė po tė kesh qenė duke notuar nė det e t’i kesh me ujė tė kripur, se do t’ju shtonte njė efekt sexy) dhe rrotulloji nė dy topuzė tė mėdhenj, duke i kapur mbi kokė. Lėri tė thahen, ndėrkohė qė ti qėndron nė diell ose mbaji tė kapur gjatė natės, pastaj lėshoji. Lagėshtia do bėhet miku mė i mirė pėr volumin e flokėve!


Njė “bisht kali” mė femėror

Ti mund tė bėsh kėtė model flokėsh edhe pa pėrdorur shirit apo rreth flokėsh. Nė fakt, ti ndoshta e ke bėrė kėtė truk edhe nė fėmijėri – lidhi flokėt nė njė bisht tė vetėm, pastaj shto llastiqe flokėsh ēdo pesė centimetra pėrgjatė bishtit (ose pėr flokė mė tė shkurtėr, ēdo 2 centimetra). Ja dhe sekreti qė e bėn kėtė kapje flokėsh prej perėndeshe greke: tėrhiq lehtė flokėt midis dy llastiqeve pėr t’u dhėnė njė fryrje tė bukur.

Marre, Nga Revista Jeta!

red angel:
per mendim tim floku i gjate eshte gjithnje me treqes.  kete gusht i preva te shkurtura dhe mezi po pres te me riten prap  :(( :(( :(( :((

Sweetness:
Padyshim qė flokėt e gjatė janė mė tėrheqės.  ;;)

Red Angel mos qaj mi se rriten shpejt flokėt  :-D

!dea:
sado te gjate ti kesh floket kur shef dike me floke me te gjate se te tute kthen koken per ta pare serish kurse floket e shkurter kur i shfef te pelqejne po ama koken pas se kthen (:

dj diamant:
Bjeri shkurt sic thote dhe tema, futi nje te rrujtme dilni qeros, zene se ju kan thirr per zbor mi gra :p

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page