Vetem Barcaleta per te qeshur hahahahaha
Faqe: 1 2 [3] 4 5 6
  Printo  
Autor Tema: Vetem Barcaleta per te qeshur hahahahaha  (Lexuar 266381 here)
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #50 : 18/06/07, 19:07 »
0

Njehere e kapi gruja njonin tu ia dredh! Po te kapa prape i tha do te ta pres! - Mire -i thote i ziu! Po s'rrinte dot dhe dikur e kap gruja, ia pret e ia hedh ne mes te rruges! aty kalon nji goce me te jatin per dore! O babi- e pyti_ ca eshte kjo gjeja ketu ne rruge? Ec tani- ithote i jati! E mo ba, ca eshte, ca eshte? - Epo ca eshte- i thote i jati- Insekt eshte! -Po praaaaaaa-pergjigjet e bija- ku ka insekt me ...ar aq te madh?!

Hahahhahahhahahha, e modhe kjo!! Zgerdhihem
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
D.S.
KUMBAR
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 16718


Jemi tre: Une, TI dhe NE!!!

Respekt: +15

Profili
« Pergjigju #51 : 19/06/07, 08:08 »
0

U bo konkursi i pjellorise ne bote! Do futej nje perfaqesues nga cdo shtet e do ia ngopte nje maceje! Futet i pari francezi me macen ne dhome, bo macja tre kelyshe! Futet italjoni me macen , bo macja 6 kelyshe, futet kinezi, bo macja 12 kelyshe! Futet shqiptari.....kaloi nje ore.....dy....tre.....mezi boni moca nji kelysh! -Po si ka mundesi- e pyten shqiptarin - se ju shquheni ene per tipa te zjarrte?! -Lene, lene- tha shqiptari-kishte qellu dac dreqi!
Identifikuar

Cfare do te behem ne te ardhmen? Ish i dashuri yt!!!
lana_tiranaa
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 5


Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #52 : 21/06/07, 00:12 »
0

je fantastik fare nga shqipja spanj
Identifikuar

EDHE PSE JAM NE SPANJ ZEMREN E KAM NE SHQIPERI
vetja ime
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 235

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #53 : 21/06/07, 14:02 »
0

Do u martonte Gloria me Enverin! Enveri i shkrete ishte ne siklet te modh! E pyt i jati: ca ke mer babe? - S'po e di cka me i bo Glories naten e pare- i pergjigjet Enveri i vogel! Mos e ki ate hall bre bir- i thote i jati- cka te boj Gloria boj dhe ti! Erdhi nata e pare! Enveri sheh Glorian! Heq kjo fustonin , fap, heq ene ky kostumin! Heq kjo kepucet, heq ene ky kepucet, heq kjo sytjenat, heq ene ky kanatjeren! Heq Gloria breket, heq ene Enveri breket! Shtrihet Gloria ne krevat, shtrihet ene ky ne krevat! Hap Gloria komet, hap ene ky komet! .............Kalo cerek ore! ..... Pyet Enveri Glorian-po tani ca do bojme? -Presim dhe cerek ore-i thot kjo_ mos vje nonjoni e na qi te dyve! Hahahahahahahahaaaaaa!
hahaahahahahhhaah...me ke shkri se qeshuri o skuth..hallah ta boft Zoti hahahaahaaa..
Identifikuar
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #54 : 22/06/07, 08:08 »
0

1.Nje grua i telefonon federates Italiane te futbollit .
- Burri im i shpjegon ajo , ka nje zakon te beje dashuri me mua ne divan
ne pushimin midis dy pjeseve te ndeshjes - Po mire e pastaj? -- e pyesin nga Federata
- E kam pak te veshtire qe te vij ne qejf , per nje kohe kaq te shkurter .
Ja perse ju telefonova : kur te rrishikoni se afermi rregullat e futbollit a nuk mund
te beni pushimin midis dy pjeseve nje ore ne vend te 15 min qe e keni tani ?!

2. Ishte nje burre qe e kishte gruan shume te shendoshe, dhe i thoshte
'- Ja e shikon ca trupi ka ajo , jo si ty si autokombanje!

- He dobesohu njecik se je bere si autokobanje
Ne darke rane te flene ,dhe gruaja ia kthen kurrizin.
burri filloi ti fliste ' zemra he kthehu njecik ketej,o grua po he moj
Edhe gruaja ia kthen: Rri o burre se nuk ndizet autkombanja per nje fije kashte!             

3. Nen e Bije eshte mamaja edhe goca.
Goca do dilte per here te par me nje cun.E ema e saj po e porosiste per disa gjera.
a)Nese cuni te kap te bythet.......i thuaj Ndalo!
b) Nese cuni te kam tek gjoksi...thuaj Mos!

Cuni kur perqafoj gocen i kapi gjoksin me par pastaj bythet.

Kthehet ne shtepi goca...dhe mami saj po priste te dinte se cfare ndodhi!
Edhe i tha mami goces he mi te kapi gje ai...goca uli koken edhe i tha:
Po me kapi gjoksin pastaj bythet...mami fillon bertet po ti mi pse nuk the ato
fjalet qe te mesova une...po une mami i thash ***Mos ndalo*** dhe ai nuk me degjoi!!

hahahahhahahah Zgerdhihem Zgerdhihem Zgerdhihem
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
D.S.
KUMBAR
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 16718


Jemi tre: Une, TI dhe NE!!!

Respekt: +15

Profili
« Pergjigju #55 : 22/06/07, 13:01 »
0

Ishte njoni e ishte mesu me i fut duret grave te botes ne autobuz! nje dite prej ditesh shef nje murgeshe dhe tha: T'ia fus njehere duret ene kesaj! E provoi vec kur fillo bertet ajo: ik mor maskara, une jam njeri i zotit dhe si guxon te me prekesh, me mu s'guxon as prifti! Vje Ben Kasemi qe ishte fatorino edhe i thote: mos u merzit se murgesha do vije prape neser ne oren 5 mbasdite, do ulet ne fund te autobusit, dhe ti shkoji nga mbrapa dhe futja e thuji mos luj se jom prifti!
Te nesermen vje ky tipi ne stacion edhe vec kur shef murgeshen ne fund te autobusit ene thote me vete, vallahi burre i mire ky fatorino apo Ben Kasemi! Hypen ne autobus, shko mbrapa murgeshes, ia fut dhe ithote: mos luj se jam prifti! ne fund, maro pune, prishet ene i thote: ta futa, s'jom prifti! Vec kur i pergjigjet murgesha: Ene une ta futa, jom Ben Kasemi!!!! hahahahahaaaaaaaa
Identifikuar

Cfare do te behem ne te ardhmen? Ish i dashuri yt!!!
ice_girl
Vizitor
« Pergjigju #56 : 24/06/07, 07:07 »
0

Ishin 3 femra qe kishin vdekur dhe Shėn Pjetri po i priste qe t'iu jepte ēelsin e parajses ose ferrit.
Kur ishin ne jete (3 femrat) njera kishte qene doktoreshe tjetra mesuese dhe tjetra prostitute, dhe po prisnin ne per ēelsin e parajses ose ferrit.

Shėn pjetri pyet doktoreshen: "ēfare ke qene ne jete"?

Ajo ia kthen "une kam qene doktoreshe".

Pastaj Shėn Pjetri i thote ti merr ēelsin e parajses se ke shėeruar njerezit nga semundjet eh nejse

keshtu edhe me mesuesen

Ne fund pyet prostituten se cfare ka qene ajo ne jete, dhe ajo ia kthen "une kam qene prostitute",

Ai ia kthen "ti do te marresh ēelsin e ferrit se ke qene mėkatore",

dhe prostituta i thote "po pse edhe une i kam sherbyer  popullit"

Shėn Pjetri i thote "ik moj budalle se te dhashe ēelsin e dhomes time, e jo te ferrit". :D  Zgerdhihem
Identifikuar
D.S.
KUMBAR
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 16718


Jemi tre: Une, TI dhe NE!!!

Respekt: +15

Profili
« Pergjigju #57 : 29/06/07, 08:08 »
0

vajti njoni ne shpi publike! Fillon ustallesha me i bo qejfin! Dikur ia fillon oral! Tendoset miku dhe peshperit: Thithe...thithe......thithe......thitheeeee Vec kur bertet- Fryje , fryje! Cpate- e pyet ajo! -me hyni carcafi ne bythe -pergjigjet shoku!
Identifikuar

Cfare do te behem ne te ardhmen? Ish i dashuri yt!!!
D.S.
KUMBAR
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 16718


Jemi tre: Une, TI dhe NE!!!

Respekt: +15

Profili
« Pergjigju #58 : 29/06/07, 15:03 »
0

Ishin tre shoke e po bojshin muhabet sate shemtuta i kishin grate! Une-thote i pari- e kom grune aq te shemtut sa nuk dal dot per vizite!  I dyti  thote - une e kom grune te shemtut sa me trem kalamojt! i treti s'po fliste! po ti - e pyten! hajde -tha se jua tregoj une! arriten poshte nje pallati dhe ky fishkelle me sinjal! Fap, ne ballkon te katit te trete del njona me thes ne koke! Hiq, hiqe thesin-i thote ky-se s'kom ardh per te te qi , por te te shofin kta shoket!
Identifikuar

Cfare do te behem ne te ardhmen? Ish i dashuri yt!!!
D.S.
KUMBAR
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 16718


Jemi tre: Une, TI dhe NE!!!

Respekt: +15

Profili
« Pergjigju #59 : 29/06/07, 16:04 »
0

iku njona te doktori ene i ankohet- Dokkttorr, mua s'me del vetemmm nje burre! po mire- i thote doktori- zej noi dashnor! Ah-edhe ate e kam zene e prape s'me del-pergjigjet gruja! po mire, zej dy dashnore-thote doktori. Per ate pune une kom tete dashnore e prape s'me dalin - i thote gruja! Pse s'thu mi shoqe, ti qeke e semure -i thote doktori. Po he pra ec e mushi menien burrit tim se ngeli tu me thone kurve!!!!
Identifikuar

Cfare do te behem ne te ardhmen? Ish i dashuri yt!!!
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #60 : 05/07/07, 10:10 »
0

1.Njė nxėnės i sapoardhur ne klasėn e re pyet mėsuesen : “Mesuese a dėnohet dikush pėr
diēka qė nuk e ka bėrė? –“Jo asnjėherė” pėrgjigjet mėsuesja. – Atėherė se besoj se do tė
mė dėnoni pėr detyrat qė nuk i kam bėrė.

2.Njė shkencėtar Shqiptar po studionte njė plesht. “Hidhu” i thote pleshtit, pleshti hidhet,
“hidhu” pleshti hidhet. Mė pas i kėput krahėt. “Hidhu” i thotė pleshtit, pleshti hidhet. Raport1:
Pleshti me krahė tė kėputur u hodh. Mė pas i pret kėmbėt. “Hidhu” i thotė, pleshti hiē, “hidhu”
edhe njė herė, pleshti hiē. Shkencėtari shkruan: Raporti2: Pleshtit kur pret i kėmbėt, nuk
dėgjon nga veshėt.

3.Njė shkencėtar Shqiptar  merr pjesė nė njė konferencė rreth kėrkimeve arkeologjike.
Filluan tė mburren Amerikanėt:  - nė vendin tonė gėrmuam 25 metra nėn dhe dhe gjetėm
kabllo telefoni. Dmth tė parėt tanė kanė pėrdorur telefona. I vjen rradha Shqiptarit: - Ne nė
vendin tonė gėrmuam 50 m sgjetėm gjė, gėrmuam edhe 50 m tė tjerė prapė sgjetėm gjė ...
dmth. tė parėt tanė kanė pėrdorur celular.

4.Beqoja nje ditė gjen njė thesar dhe gėrmon nje vend pėr ta fshehur. Mė vonė pėr tė gjetur
vendin ku e ka fshehur shkruna aty: ”Beaua nuk ka fshef thesar kėtu.” Kalojnė ditėt dhe Bequa
kthehet pėr tė marrė thesarin, shkon tek vendi ku e ka fshehur, e sheh shenjėn qė ka lėne por
sheh tė shkruar sipėr : “ Kėtė thesar se ka vjedhur Zequa.

5.Njė hajdut shkon nė Pazar pėr tė shitur rrobat qė kishte vjedhur, por njė hajdut tjetėr ia vjedh.
Nė darkė e shoqja e cila e sheh tė mėrzitur e pyet: “Sfitove gjė?” – Hajduti duke qeshur: “-Kėsaj
here i shita me ēmimin qė i mora.

6.Ishte ndeshje e madhe, vetėm se pjesa e parė mbaroi keq. Sulmuesi i qendrės i shkoi huq tė
gjitha pasat. Pėrveē kėsaj hėngrėn edhe tre gola. Nė pushim ne dhomat e veshjes sulmuesi
qėndror sla llaf pa thėnė pėr albitrin: “ Albitėr i shitur, padrejtėsi...” Sa tė gjej rastin do ti fus
nje shkelm b... Trajneri duke i rėnė supeve..: “Kam frikė se do tė tė shkoj huq edhe ajo...”

7.Disa fėmijė po mburreshin se i kanė baballarėt tė shpejtė: Njėri thotė: - Babi im pasi hedh
shigjetėn vrapon dhe e kap e kap pa arritur  nė shėnjestėr. I dyti: - Babi im gjuan me pistoletė
dhe e kap plumbin pa arritur shėnjestrėn... I treti: Se mos ėshtė ndonjė gjė kjo. Babi im
ėshtė mėsues, megjithėse puna i mbaron nė orėn 4 vjen nė shtėpi qė nė 1.

8.Beni kthehet nga shkolla me hundėn tė gjakosur, e jėma fillon tė bėrtasė...Bobo..ctė ndodhi,
ndonjė aksident? – Jo ..e ka fajin magjistari.  – Cili magjistar  - Erdhi ne shkollė pėr shfaqja.
Mė mori nė skenė dhe me nxorri 100 lekshe nga hundėt. – A maskarai...  – Jo jo nė fakt ai nuk
bėri gjė, fajin e kanė shokėt e klasės..pasi iku magjistari filluan tė kėrkojnėe a ka para tė tjera
ne hundė...

9.Beni para se tė shkojė nė shkollė i thotė tė jėmės se i dhemb barku. E jėma:
"Nuk ke ngrėnė bukėn, e ke barkun bosh ndaj tė dhemb, po tė ishte plot nuk do tė tė dhembte.
Nė shkollė mėsuesi mxėnėsve "Fėmijė mė dhemb koka, mos bėni zhurmė ju lutem." Beni ngrihet
nė kėmbė "Mėsues, e keni kokėn bosh prandaj, po tė ishte plot nuk do tė tė dhimbte"

 

1. Rrapushi me Ramushin ishin zjarrefikes. Ne nje ndertese te larte kishte rene zjarr, Shkallet
ishin te prishura si ndodh gjithmone  ne Shqiperi. Rrapua i ngjiti shkallet me nje vrap dhe filloi
te shpetonte femijet qe kishin mbetur nen zjarr. Rrapua i hidhte qe lart Ramua i priste poshte.
Nje femije, 2, 3, 4 i pesti ishte jevg, E hodhi Rrapua, se priti Ramua....nejse vazhduan...Rrapua
hidh Ramua prit e ler menjane...Prape rradha tek nje jevg, Ramua prape vuri duart ne bel,
se priti...prape cope cope femija ne asfalt....Ramua bertet qe poshte.

- O Rrapo mos humb kohen kot me keta te djegurit...

 

2.Rrapushi ishte ne hotel ne Angli, merr ne telefon servisin e dhomes:

-         'TU TI TU TU TU TU.' thote.,

Punonjesit e hotelit ipo perpiqeshin se ēthoshte klienti, Derguan lajm andej kendej se ēdo te
thote. Me ne fund gjeten nje perkthyes ne Ambasaden shqiptare i cili e perktheu:

-    2 ēaje tek 222-shi.
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
D.S.
KUMBAR
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 16718


Jemi tre: Une, TI dhe NE!!!

Respekt: +15

Profili
« Pergjigju #61 : 05/07/07, 10:10 »
0

Tre cerra te vegjel po mburreshin kush e kishte gjyshen me shume te shendoshe! Thote i pari-Gjyshja ime eshte aq e shendoshe sa kur do me pa lajmet, babi me mamin ia mbajne syt hap! Thote i dyti-Gjyshja ime eshte aq e shendoshe sa ne kena zgjeru deren e dhomes se gjumit se s'e nxete! i treti s'po fliste! Po ti-e pyten! Eh-tha-gjyshja ime eshte aq e shendoshe sa nje here kur u semur, ambulanca boni dy rruge per ta cu ne spital!
Identifikuar

Cfare do te behem ne te ardhmen? Ish i dashuri yt!!!
D.S.
KUMBAR
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 16718


Jemi tre: Une, TI dhe NE!!!

Respekt: +15

Profili
« Pergjigju #62 : 06/07/07, 09:09 »
0

Tre shoke po mburreshin per bythet e grave! Thote i pari- gruja ime i ka bythet aq te medhoja sa bashojme dy karrige ne restorant! Thote i dyti-gruja ime i ka bythet aq te medhoja sa kudo qe ulet shtyp nonji mace! Thote i treti- Gruja ime i ka syte blu! Dy te tjeret habiten dhe e pysin -po pastaj?! -Gruja ime i ka syte blu i thote prape i treti-dhe pjesa tjeter eshte bythe!
Identifikuar

Cfare do te behem ne te ardhmen? Ish i dashuri yt!!!
apolonia
Moderator Forumi
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 17509


sillu me tjetrin sic do deshiroje qe ai te sillej

Respekt: +16

Profili
« Pergjigju #63 : 09/07/07, 22:10 »
0

 Zgerdhihem Zgerdhihem Zgerdhihem Zgerdhihem Zgerdhihem E FORTE
Identifikuar
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #64 : 15/07/07, 08:08 »
0

Nje djale i vogel e kishte marre zakon qe te thithte gishtin e madh te dores.
E ema per ta trembur i tha:
-Mos bej ashtu, se te gjith femijet qe thithin gishtin shendoshen teper.
Djali u tremb dhe e harroi zakonin.
Pas disa kohesh duke kaluar rruges nena dhe djali takuan nje grua shtatzene.
Djali me te shpejte u hodh dhe tha:
-Ahaaaaa , un e di ca ke bere ti qe je shendosh kaq shume. Zgerdhihem
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #65 : 15/07/07, 08:08 »
0

1.A mbetesh me barre?

Nje vajze e vogel 6 vjece e pyet te jemen- Mami mbetesh me barre 6 vjec?-
E jema i kthehet dhe i thote- Jo po mos te degjoj te thuash me keshtu gjerash
se ti je e vogel akoma-
-Mire mami me fal- i thote vajza dhe largohet duke thene
-Ufff... gjysma e te keqes...

2.Akullorja...

Nje xhaje, pasi priti gati nje ore ne radhe, per te blere nje akullore,
me ne fund i vjen radhe.blen akulloren, paguan leket, dhe niset te
largohet i gezuar qe bleu akulloren !
Sapo e lepin akulloren, i kthehet shiteses, i inatosur!
Po ti moj putane e mutit,
me pe mua se jam xhaje,
dhe ma dhe akulloren te ftohte akull !!!...

3.Dhjete femije me te njejtin emer...

Nje grua e cila kishte dhjete femije, shkon ne zyren e perkrahjes sociale,
qe ti lidhnin edhe asaj nje perkrahje, per femijet!
Aty takon drejtorin, te cilit i`a shpjegon qarte se perse kishte ardhur ne zyre.
edhe drejtori, merr nje dosje te paplotesuar, qe te shenoje te dhenat e gruas,
 e cila kerkonte perkrahje sociale.
Drejtori :- Emer, Mbiemer ju lutem?
Gruaja :- I thote emrin dhe mbiemrin e saj.
Drejtori :- Sa femije kishit?
Gruaja :- Dhjete.
Drejtori :- Emrat e femijeve?
Gruaja :- Enver.
Drejtori :- Tjetri?
Gruaja :- S'ka nevoje t`jua them te tjeret, pasi te gjithe kete emer kane femijet e mi !!!
Drejtori :- Si eshte e mundur kjo?
Gruaja :- Po ja pra, te gjithe jane djem, dhe une ju kam vene te njejtin emer qe te gjitheve .
Drejtori :- Po kur i therrisni, ndonjerit per t`ju ndihmuar per dicka,
si e kuptojne ata se cilit i keni thirrur ju, konkretishte?
Gruaja :- Po e kuptojne ata, pasi une se cilit i therras ne mbiemrin e te atit te tij...!! ( hahahha ) Zgerdhihem

4.Dialektet...

Martohet, nje djale nga Kukesi me nje vajze nga Saranda.
Pasi kishin bere nje jave martese, sipas zakonit dhenderri,
do te merrte nusen dhe do ta dergonte per vizite tek shtepia e saj.
Mirepo rruga ishte e gjate dhe e lodhshme !
Nusja e re ne te vertete, ishte nje vajze shume e rrezikshme.
Per te shtyre rrugen pa u merzitur, ajo tani vazhdon te tallet me te shoqin !
Nusja :- shiko ti ore, kur te shkojme tek shtepia ime, kontrolloje veten kur te flasesh,
pasi shume fjale dialekti yne i ka te ndyshme me ate dialektin tuaj !
Dhenderri :- mire moj mire, po te pakten me meso ndonje fjale
qe mund ta perdorim me shume gjate kesaj vizite !
Nusja :- po ja pershembull: atje tek ne, Luges i themi K**,
Pjates i themi P***, Syve iu themi KO**,
ndersa Dritareve iu themi Kofshe ...! i mban dot mend keto fjale?
Dhendrri, ngaqe ishte i padjallezuar, gjithe rruges perseriste keto fjalet qe te mos i harronte !
Kur arriten atje, i priten shume mire.
Ne momentin qe shtrojne tavolinen qe te hanin dreke, dhenderrit
ia vene pjaten pak si larg !
Tashme per te mos ia bere ulu- ngreu, nga karrigja per te marre gjellen, i thote te vjehrres:
Dhenderri :- ofroje, ofroje edhe pak Pi**in, perndryshe jepe K**in me te gjate...!
Pasi hengren dreken po benin muhabet brenda ne dhome.
Mirepo per cudi ne dhome bente shume vape.
Dhenderri ngaqe s'po e duronte dot me vapen i drejtohet motres se gruas, e cila ishte nje
vajze rreth te 20-tave:
Dhenderri :- cohu e hapi ato Kofshe se na plasen keto Ko*e!!!...

5.Emigrantet E Trashe

Dy emigrant shqiptare vajten ne greqi per pune dhe dolen per pune aty i mer njeri
ne pune dhe thot punen qe do benin te conin nje lavatrice ne nje pallat ne kat te nente
e marin lavatricen dhe ju futen punes kur ven te ashensori per fat te keq ishte i prishur
vendosen ta conin neper shkalle ik e ik u lodhen dhe i thot shokut po ik shiko dhe sa na
ka mbetur se na u mor fryma vete ky dhe kthehet shpejt dhe i thot kam dy lajme nje te
mire nje te keq ke do te parin te mirin thot ky tjetri lami i mire eshte se dhe nje kat kemi
po i keqi thot ky tjetri i keqi thot ky eshte se kemi ngateruar pallatin. ( hihihihihi ) Gjuha


6.Humor
 
1) Grate nuk do i jepnin me makines
a) Nuk do kete me trafik makinash
b) Nuk do kete me probleme per te parkuar
c) Numri i aksidenteve rrugore do te pakesohet

2) Grate nuk do kene mundesine te flasin
a) Do pakesohet inkuinimi (papastertia) akustike

3) Grate nuk do punojne me
a) Do krijohen vende te reja pune

4) Grate nuk do kene me autonomine per te bere pazar (shoping)
a) Do shtohen kursimet financiare ne familje


5) Grate duhet te veshin perce (me u mbulu)
a) Do jene gati ne 5 minuta
b) S'do kete me banjo ambulante neper rruge
c) S'do kete me merzitje kur degjon fjaline: "O Zot sa jam shendoshur?"
c2) "Do blej kete veshjen ngjyre jeshile ose kete tjetren ngjyre te verdhe nga Singapore?"
c3) "Nuk di cfare te vesh kete mengjes!"


6) Grate do t'i nenshtrohen komplet burrit
a) Nuk do kete me zenka familjare (UNE THEM, TI BEN)
b) Poker, birra edhe bilardo cdo mbremje me miqte


7) Poligam te tipit: "E dashur a bejme dashuri sonte?"
"Jo i dashur kam nje dhembje koke."
I fut nje shkelm bytheve e perzen edhe thua "Po e ndryshoj, po marr nje tjeter,!"
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
unforgiven
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 7

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #66 : 25/07/07, 13:01 »
0

Po i tregonte gjyshi, nipit te vet, histori nga lufta me gjermanet.
-"Njehere o bir, na zune gjermanet rob, dhe na dhane dy mundesi. Ose do na perdhunonin, ose do na vrisnin"
-"Po ti o gjyshi, ca bere?-i thote nipi
"Mua me vrane" - i thote gjyshi
Identifikuar
Gjini
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 15

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #67 : 31/08/07, 01:01 »
0

Dallimi mes gjendjes se STRESIT, TENSIONIT DHE PANIKUT.
Ne STRES je kur e ke dashnoren shtatezene.
Ne TENSION je kur e ke gruan shtatezene.
Ne PANIK je kur te dyjat jane shtatezene. 
Identifikuar

Jeten do ta jap vetem qe te mos vdese.
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #68 : 31/08/07, 11:11 »
0

Dallimi mes gjendjes se STRESIT, TENSIONIT DHE PANIKUT.
Ne STRES je kur e ke dashnoren shtatezene.
Ne TENSION je kur e ke gruan shtatezene.
Ne PANIK je kur te dyjat jane shtatezene. 

Hahahahahahahah e forte kjo!! :D Zgerdhihem
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
Gjini
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 15

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #69 : 01/09/07, 00:12 »
0

1. Nje burre i pakulturuar i thote gruase qe ta mbyll gojen kurse nje burre me kulture i thote gruase qe duket ekstremisht e bukur kur i ka buzet e mbyllura.


2. Nje keshille e mire per ta ulur konsumin e alkoolit.
Para marteses  ---------------  Pini sa here qe jeni  i pikelluar
Pas  marteses   ---------------  Pini sa here je i gezuar


3. Pyetja: Kur e uroni dike per gabimin qe ka bere?
Pergjegje: Ne martese.


4. Pse qeveria e ndalon qe nje mashkull te martohet me dy gra?
Sepse me kushtetute nuk mund te denoheni dy here per te njetin gabim.
Identifikuar

Jeten do ta jap vetem qe te mos vdese.
Albani 1
Gjysem BalkanWebs
***
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 2128


Respekt: +2

Profili
« Pergjigju #70 : 16/09/07, 14:02 »
0

NA ISHTE NJE HER NJE BURR E NJE GRUA  Zgerdhihem  Zgerdhihem  KETO KISHIN NJE DJAL TE VOGEL.
KY BURRI NJE DIT I THOT DJALIT ,
SHKO TEK MAMI DHE I THOJ SE DO BABI MAKINEN E SHKRIMIT
Gjuha
-DJALI TANI NUK PO GJINTE DOT MAMIN SE KISHTE DOL PER ZHIRO
DHE KU E GJETI , MAMI ME THA BABI SE DO MAKINEN E SHKRIMIT !
M) SHKO DHE I THOJ BABIT SE MAKINA ESHTE E PRISHUR ???
- BABI MOMA ME THO SE E KO TE PRISHUR MAKINEN .
MBAS PAK
M) I THERRET DJALIT I THOT TE KEQEN MOMI ,
SHKO TEK BABI DHE I THOJ SE MAMI E RREGULLOJ MAKINEN E SHKRIMIT  Shkel Syrin
- O BABI MAMI ME THO SE E KISHTE RREGULLU MAKINEN E SHKRIMIT ...
IK E THOJ MAMIT SE BABI E SHKRUAJTI ME DOR  Zgerdhihem  Zgerdhihem  Zgerdhihem
Identifikuar

Te dashurosh nuk do te thot te gjesh njeriun me te cilin te kalosh jeten! Por te gjesh njeriun pa te cilin nuk jeton dot.. !
send me an angel
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 23


Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #71 : 12/10/07, 14:02 »
0

nje Bjonde Dhe 1 Brune Duke Shkuar ne Shtepi. Hipin ne Ashensor dhe Shikojne ne Mur sperme. te habitura po vrisnin mendjen cfare do ishte ajo valle dhe kishin dyshime. Brunja thote: mua me duket si sperme nderkaq bjondja merr pak ne gisht e fut ne goje dhe thote: Pa dyshim qe eshte sperme por nuk eshte e Lagjes Tone  Gjuha

Identifikuar

Njeriu Mendon Me Shpejt Se Shpejtesia Drites
send me an angel
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 23


Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #72 : 12/10/07, 14:02 »
0

kjo eshte 1 si tip proze e kam lexuar me 1 forum dhe me ka bere shume pershtypje hudhini si  here..

Proza Z

Te Zastoja ne Zaskok, te Zabeli ne Zall,
Zyberi e Zuri, Zonjen e Zylfiut - Zarifen.
Zarife Zdishu, Zarifja Zdu, Zdishu Zarife - Zdu.
Zyberi e Zuri dhe e Zdrumuliti, Zarifen me Zore.
Zuri e ia Zgjeroi Zemren e Zeze, Zyberit - Zarifja.

Zylfiu, Zamariti Zyrebin,
ia Zgjidhi Zingjirin Zagarit
dhe Zagari ia Zbuti Zuzen Zyberit.


Kjo ke veq ndezje truri Zazanteske me Zkronjen Z


P.S.: Kjo Barcolet eshte botuar per here te pare me 2001 ne gazet
Identifikuar

Njeriu Mendon Me Shpejt Se Shpejtesia Drites
!Klodi
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 10


Respekt: 0

Profili WWW
« Pergjigju #73 : 14/10/07, 14:02 »
0

ishin 2 komshinj dhe njeri kishte pula kurse tjetri kishte 1 papagall,
papaglli i perdhunonte cdo dite pulat.1 dite merzitet i zoti i pulave dhe i thote te zotit
te papagallit qe mbaje papagallin se me perdhunon pulat dhe po e kapa do ta vras
-ik me ler rehat-ja kthen ai,bej cfar te duash.te nesermen papagalli si cdo dite shkon
ke pulat,aty e kap i zoti pulave dhe e mbyll ne frigorifer per nje nate dhe shkon ta nxjerri te nesermen,
kur hap frigoriferin ai sheh papagallin uje ne djerse!!!!!!!!! po ti akoma nuk paske ngordhur- i thote
cfar thua mer - ja kthen papagalli me ironi une kam deri dje qe smund ti hap kembet kesaj pules ktu
(kishte qene nje pule therur ne frigorifer):D
Identifikuar

...edhe une ty....
lukas.ita
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 8

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #74 : 19/10/07, 10:10 »
0

2 Shqiptaret ne Itali


 Dy emigrant ne itali kishin ngele pa pune e pa leke.pasi e pane veten vertet ngusht i thote njeri shokut;more po sikur ti shkruajme nje leter zotit e ti kerkojme ca leke vetem per buke se vdiqem.Mire i thote shoku dhe fillojne te dy te shkruajne letren.O zot te duam shume ne vijme nga shqiperia ku nuk na kane lene te duam e te besojme tek ty.Tash e tutje ne e dime fuqine tende poe te lutemi jemi dy shoke qe ngelem ne rruge dhe pa pune.Te lutemi na jep 100 euro sa per buke.E mbyllen letren dhe e postuan.Letren e gjen postieri dhe meqe nuk dinte ku ta dergonte mendon ta dergoje tek PAPA.Papa e lexon dhe vendos tu jape dy emigranteve jo 100 por 80 euro dhe urdheron ti gjejne dy emigrantet sipsas adreses dhe ti japin leket duke i sqaruar qe ;zoti e mori letren tuaj eshte i gezuar qe ju po filloni te besoni dhe per kete ju ka derguar 80 euro.Emigrantet u gezuan moren eurot dhe shkuan te hanin .Pas disa ditesh mbeten perseri pa leke dhe vendosen ti shkruajne perseri zotit;O zot e morem porosine tuaj.jemi sume te lumtur qe te gjetem.Nuk do te harrojme kurre.Besojme shume tek ty por te lutemi mbetem perseri keq prandaj na dergo dhe 100 euro por na i sill vete jo me Papen se heren e kaluar na i mbajti 20 euro.

Identifikuar
Faqe: 1 2 [3] 4 5 6
  Printo  
 
Shko te: