UKSH - USHTRIA KOMBETARE SHQIPTARE
Faqe: [1]
  Printo  
Autor Tema: UKSH - USHTRIA KOMBETARE SHQIPTARE  (Lexuar 11681 here)
Shqipo_
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 29

Respekt: 0

Profili
« : 28/11/09, 05:05 »
0


Pershendetje gjitheve,

Sapo eshte formuar nje formacion i ri me emerin UKSH ose Ushtria Kombetare Shqiptare, Aty jane bashkuar gjithe ish ushtrite si UCKosoves, UCPMB, UCKombetare, AKSH, UCSHMZ, UCC... me qelimin e BASHKIMIT KOMBETAR..  Aty jane gjithe patriotet te vertet qu nuk ju intereson koltuku,biznesi apo pozita... Aty jane dhe dot jene gjithe ata qe kane dhene betimin ne luftrat e meparshme se dot luftojne deri ne vdekje per BASHKIMIN KOMBETAR...

Se shpejti kane per te dale me shume informacione rreth kesaj organizate dhe qelimin e saj

Ja aty eshte emblema:


 Web faqja zyrtare eshte:
 
www.uksh.tk
ose
 www.uksh.org

E-maili eshte:

uksh-web@hotmail.com
Identifikuar
Shqipo_
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 29

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #1 : 28/11/09, 15:03 »
0USHTRIA KOMBĖTARE SHQIPTARE UKSH

NJOFTIM PUBLIK

TE NDERUAR VĖLLEZER DHE MOTRA, POPULL SHQIPTAR LUFTETAR TRIMA QE NE C'DO KOHE KENI QĖNĖ DHE JENI TE GATSHĖM PER LUFTEN E SHEJNT PER BASHKIMIN E SHQIPERISĖ ETNIKE .

JU NJOFTOJM SE PREJ DATES 28 NĖNTOR 2009, USHTRIA KOMBĖTARE SHQIPTARE DO TE DALĖ NĖ SKENĖ DHE DO TE LUFTOJĖ PĖR TROJET ETNIKE SHQIPTARE DHE PER BASHKIMIN E SHQIPĖRISĖ. USHTRIA KOMBĖTARE SHQIPĖTARE (UKSH) ESHTE E THEMELUAR NGA ISH-USHTARET TE USHTRISĖ ĒLIRIMTARE TE KOSOVES, USHTRISĖ ĒLIRIMTARE KOMBĖTARE,USHTRISĖ ĒLIRIMTARE PER PRESHEV MEDVEGJ DHE BUJANOC, DHE ISH PJESTARET E ARMATES KOMĖTARE SHQIPTARE (AKSH).

PERSE ĖSHTE FORMUAR UKSH ? UKSH ESHTE FORMUAR PAS PERPLASJEVE TE FUNDIT NE SKENĖN POLITIKE SI NE SHQIPERI NĖ KOSOVĖ DHE NE ILIRID, DHE PAS SHKATĖRIMIT TE FRONTIT PER BASHKIM KOMBĖTAR SHQIPTAR DHE STRUKTURAVE TĖ SAJ AKSH –SKSH. UKSH JU BEN THIRRJE POLITIKANĖVE SHQIPTAR NE TE GJITHA TROJET ETNIKE SHQIPĖTARE QĖ TĖ MOS LUAJNĖ ME ZJARR SEPSE ZJARRI DO TI DJEG VET ATA, DHE JU BEJM THIRRJE QE TE KENĖ KUJDES ME TOKĖN SHQIPTARE SEPSE ENDE KA TRIMA QE VDESIN PER KETĖ TOKĖ TE SHEJNTĖ QE SHUM STERGJYSHER TONĖ KAN LUFTUAR DHE BABALLARĖ TONĖ JANĖ BURGOSUR. POASHTU SHUM VĖLLEZER TONĖ JANĖ VRARĖ DHE JU THEMI MJAFT MĖ ! SE DO TE VIJĖ DITA QE DO T'JU DENOJĖ POPULLI SHQIPTAR.

USHTRIA KOMBĖTARE SHQIPĖTARE VEPRON NE TE GJITHA TROJĖT ETNIKE TE SHQIPĖRISĖ DHE DO TE LUFTOJĖ DERI NE USHTARIN E FUNDIT DERI NĖ BASHKIMIN E TOKĖS SHQIPTARE KU ASNJE PĖLĖMBĖ NUK DO TĖ JU LĖMĖ PUSHTUĖSVE SLLAVO-GREK DHE ATYRE SHQIP FOLSAVE QE I PERKRAHIN SLLAVO-GREKET. ATA DO TI PARANDALOJMĖ DHE DO TI DENOJM ME QMIMIN QE E MERITOJNĖ PER TRADHTI DHE SPIONAZH.

NJE HERIT MĖ LEJONI QE NE ĖMER TE USHTRISĖ KOMBĖTARE SHQIPTARE, SI DHE NĖ ĖMRIN TIM PERSONAL, GJITHĖ ANTARVE DHE LUFTETARVE TE UKSH-SĖ, SI DHE GJITH SHQIPTARVE KU DO QE GJINDEN , NE TROJET TE SHQIPĖRISĖ ETNIKE SI DHE NE DIASPOREN SHQIPĖTARE, T’JU UROJ 28 NĖNTORIN DITEN E MADHE TE SHQIPERISĖ ETNIKE - DITEN E FLAMURIT TONĖ KOMBĖTAR.

ANTARSIMI

TĖ GJITH ATA QE DESHIROJNĖ QE TE INKUADROHEN NE RADHĖT E USHTRISĖ KOMBĖTARE SHQIPTARE - UKSH - TĖ DERGONI APLIKACIONIN PERMES E-MAILIT : UKSH-WEB@HOTMAIL.COM OSE WWW.UKSH.TK

NJĖ KOMB NJĖ SHTET NJĖ FLAMUR

PRISHTINĖ-TIRANĖ-SHKUP-PRESHEVĖ-ULQIN ME 28 NĖNTOR 2009

NGA SHTABI I PERGJITHSHEM I USHTRISĖ KOMBĖTARE SHQIPTARE
SHEF I SHTABIT TĖ PERGJITHSHEM TE UKSH-SĖ: KOMANDANT KOSOVA

WWW.UKSH.TK
Identifikuar
Shqipo_
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 29

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #2 : 03/12/09, 00:12 »
0

UKSH, ushtri interneti, apo...
02/12/2009Nė 97 vjetorin e pavarėsisė sė Shqipėrisė, nė skenė ka dalė Ushtria Kombėtare Shqiptare (UKSH). Nė njė njoftim publik nė faqe tė internetit, UKSH shkruan se ėshtė formuar pas pėrplasjeve tė fundit nė skenėn politike si nė Shqipėri, Kosovė dhe nė Iliridė dhe pas shkatėrrimit tė Frontit pėr Bashkim Kombėtar Shqiptar (FBKSH) dhe strukturave tė saj AKSH –SKSH. “UKSH ju bėn thirrje politikanėve shqiptarė nė tė gjitha trojet etnike shqiptare qė tė mos luajnė me zjarr, sepse zjarri do t’i djeg vet ata. Ju bėjmė thirrje qė tė kenė kujdes me tokėn shqiptare, sepse ende ka trima qė vdesin pėr ketė tokė tė shenjtė qė shumė stėrgjyshėr tanė kanė luftuar dhe baballarė tanė janė burgosur.

Ju themi mjaft mė! Sepse do tė vijė dita qė do t'ju dėnojė populli shqiptar”, thuhet mes tjerash nė kėtė njoftim publik. Njoftimi i nėnshkruar nga i ashtuquajturi shef i shtabit tė pėrgjithshėm tė UKSH-sė, Komandant Kosova, thekson se kėtė ushtri e pėrbėjnė ish-anėtarė nga UĒ-Kosovės, UĒ-Kombėtare, UĒPMB dhe AKSH. “UKSH vepron nė tė gjitha trojet etnike tė Shqipėrisė dhe do tė luftojė deri nė ushtarin e fundit, deri nė bashkimin e tokės shqiptare ku asnjė pėllėmbė nuk do t’ju lėmė pushtuesve sllavo-grek dhe atyre shqipfolėsve qė i pėrkrahin sllavo-grekėt. Ata do t’i parandalojmė dhe do t’i dėnojmė me ēmimin qė e meritojnė pėr tradhti dhe spiunim”, thuhet nė kėtė njoftim publik.

Megjithatė, daljen nė skenė tė kėtij formacioni nuk e vlerėsojnė tė mirėseardhur politikanė shqiptar nė Maqedoni. “Unė personalisht si komandant i UĒ-Kombėtare nuk i besoj asnjė armate qė paraqitet nė internet. Asnjėherė nga formacione tė kėtilla nuk kemi parė ndonjė projekt konkret. Neve shqiptarėve na duhet unitet qė nė mėnyrė unike t’i zgjidhim ēėshtjet shqiptare nė mėnyrė politike sepse shqiptarėt janė lodhur nga luftėrat. Luftėrat e fundit na ka dėshmuar se janė vetėm harxhime dhe shkatėrrim i pasurive dhe asnjėherė nuk kemi arritur atė qė kemi dashur”, tha Abedin Zymberi, ish-komandant i policisė ushtarake ėt UĒK-sė dhe aktualisht deputet i DR-sė nė Parlament. Sipas tij, Shqipėria ka ushtrinė e vet, Kosova po ashtu dhe s’ka nevojė pėr ushtri jashtė institucioneve.

Ndėrkaq , Gafurr Adili, i njohur si Komandant Vardari, i cili aktualisht ėshtė kryetar i Frontit Demokratik pėr Bashkimin Kombėtar Shqiptar (FDBKSH) ka thėnė pėr “Lajm“ se koha e luftėrave nė Ballkan ka pėrfunduar dhe i gjithė aktiviteti i tyre do tė kryhet me mjete demokratike. “Ai nuk ėshtė opsioni ynė. Ne mė 28 dhe 29 nėntor mbajtėm kongresin themelues tė FDBKSH-sė. Ne do tė veprojmė nė Tiranė dhe Prishtinė dhe i gjithė aktiviteti ynė pėr ribashkimin e tokave shqiptare tė bėhet me mjete demokratike. Bazuar nė gjithė gjeopolitikėn ndėrkombėtare nė Ballkan njė herė e pėrgjithmonė ka pėrfunduar lufta”, tha Adili.

Ai gjithashtu ka pohuar se nė kėtė Kongres kanė marrė pjesė mbi 100 delegatė nga Shqipėria natyrale dhe diaspora, tė cilėt unanimisht kanė vendosur qė nė tė ardhmen, formacioni politiko-ushtarak FBKSH dhe strukturat e tij AKSH dhe SKSH tė shkrihen nė FDBKSH. “Iu apelojmė atyre qė tė kenė kujdes dhe tė mos bėjnė aventura me ēėshtjen kombėtare”, tha nė fund Adili.

Megjithatė formimin e kėsaj ushtrie qė vetėm nėpėrmjet internetit ka lėshuar njoftim publik, e ka vlerėsuar si hap tė rėndėsishėm Xhezair Shaqiri, ish-komandant Hoxha nė UĒ-Kombėtare. “Ėshtė gjė e mirė kjo pėr shqiptarėt. Politikanėt patjetėr duhet tė kenė kujdes. Trimat liridashės si Idriz Seferi, Bajram Curri, Isa Boletini etj, nuk kanė pasur shkollė, por nuk i kanė bėrė gabime siē bėjnė politikanėt e tanishėm. Ne e pėrshėndesim kėtė akt dhe ndoshta ėshtė edhe me vonesė”, tha Shaqiri. Ai deklaroi se nuk i njeh ata tė cilėt qėndrojnė pas kėsaj iniciative, por i ka porositura ata se mos tė kenė vetėm fjalė boshe. “Vepra e vlerėson njeriun. Nuk e dimė se kush janė ata, por nėse i kanė edhe ndjenjat si fjalėt, atėherė ėshtė e qėlluar”, tha Shaqiri.

Rikujtojmė se edhe para disa viteve nė opinion doli AKSH, e cila ushtroi veprimtarinė e saj vetėm nė internet.Shaqiri: UKSH do tė ketė pėrkrahje nė Maqedoni!

“Kjo ushtri besoj se do tė ketė pėrkrahje dhe do tė zgjerohet nė Maqedoni pasi popullata ėshtė e demoralizuar nga politika e Nikolla Gruevskit, e Ali Ahmetit, e Menduh Thaēit etj. Ata lėre se poshtėruan vetveten, por edhe gjithė popullin shqiptar, duke e lejuar Gruevskin tė tallet me shqiptarėt”, tha Xhezair Shaqiri – Hoxha.

http://lajmpress.com/lajme/maqedoni/2376.html
Identifikuar
kadrifusha
Vizitor
« Pergjigju #3 : 04/12/09, 00:12 »
0

shume ushtri formojme ne shqiptaret. shume e per lume thone gjysherit tane.
Identifikuar
Shqipo_
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 29

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #4 : 07/12/09, 23:11 »
0

USHTRIA KOMBETARE SHQIPTARE UKSH

 

                KOMUNIKATĖ  PUBLIKE NR 2

 

USHTRIA KOMBĖTARE SHQIPTARE  E LESHON KĖTĖ KOMUNIKATĖ PĖR MEDIA DHE PĖR OPINIONIN E GJĖR SHQIPTAR SE USHTRIA KOMBĖTARE SHQIPTARE (UKSH) NUK ĖSHTĖ USHTRI INTERNETI POR ĖSHTĖ NJĖ USHTRI E VERTET NĖ TE CILĖN JANĖ TE INKUADRUAR SHUMĖ LUFTĖTARĖ TRIMA  NGA TĖ GJITHA TROJET ETNIKE SHQIPTARE PA MARRĖ PARASYSH FENĖ QĖ KANĖ .

 

USHTRIA KOMBĖTARE SHQIPTARE JU BĖN THIRRJEN E FUNDIT TĖ GJITHĖ POLICĖVE DHE USHTARVE SHQIPTAR QE JAN NE SHTETIN E ASHTU QUAJTUR MAQEDONI, QE TI ZHVESHIN ATO UNIFORMA TE GJAKOSUR SEPSE NĖ TE KUNDERTEN USHTARET  E UKSH-SE NUK MARRIN PĖRGJEGJĖSI PĖR SULMET NDAJ TYRE SEPSE  USHTARET E USHTRISĖ KOMBĖTARE SHQIPTARE  DO TA LUFTOJNĖ KETĖ UNIFORM  TE GJAKOSUR, SEPSE PLUMBAT TE PARĖ TĖ USHTRISĖ KOMBĖTARE SHQIPTARE DO TĖ ZBRAZEN NE POLICINĖ  DHE USHTRINĖ MAQEDONASE NE ILIRID .

 

USHTRIA KOMBĖTARE SHQIPTARE AKSIONET E PARA  DO TI FILLOJĖ QYSH NĖ FUND TE MUAJT MARS DHE NE FILLIM TE MUAJT PRILL.

 

UKSH DO TĖ LUFTOJĖ NĖ TRI FAZA:

 

FAZA 1 :ANTARSIMI DHE PREGADITJA PROFESIONALE TĖ USHTARVE TE RI

 

FAZA 2: LUFTĖN GUERILE QĖ DO TA BEJMĖ NĖ TĖ GJITHA VĖNDET KU TOKA SHQIPTARE ĖSHTĖ UZURPUAR NGA UZURPORĖT SLLAVO-MAQEDONASE.

 

FAZA 3: FAZA 3 ĖSHTĖ MĖ KRYESORJA -  USHTRIA KOMBĖTARE SHQIPTARE PAS LUFTĖS APO SULMĖVE GUERILE DO TĖ LUFTOJĖ EDHE PĖR TERRITORE,  DHE NGADAL NGADAL DO TI MARRIM TĖ GJITHA TOKAT SHQIPTARE QE NA TAKOJNĖ.

 

USHTRIA KOMBĖTARE SHQIPTARE NUK NEGOCION ME ASKĖND SEPSE TOKA SHQIPTARE KA QENĖ DHE ĖSHTĖ E JONA PERGJITHMON PA MARRĖ PARASYSH SE NĖ CILĖN PJESĖ TE UZURPUAR ĖSHTĖ.

 

PRANDAJ JU BĖJMĖ THIRRJE DJEMVE DHE VASHAVE SHQIPTARE QĖ TĖ NA BASHKOHEN PER LIRINĖ DHE BASHKIMIN E SHQIPERISĖ ETNIKE .


VĖREJTJE: USHTARVE TĖ USHTRISĖ KOMBĖTARE SHQIPTARE JU NDALOHET DALJA NĖPĖR MEDIA TE SHKRUARA DHE ATO ELEKTRONIKE, KĖTĖ PĖRGJEGJĖSI E KA VETĖM KOMANDANTI I SHTABIT TĖ PERGJITHSHĖM DHE KOMANDANTĖT TĖ ZONAVE.

 

KJO KOMUNIKAT ĖSHTĖ LĖSHUAR NGA SHTABI I PERGJITHSHĖM I UKSH-SĖ

 

MĖ     DHJETOR 2009

 

SHEF I SHTABIT TĖ PĖRGJITSHĖM

 KOMANDANT KOSOVA

Identifikuar
HAUHAUH
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 1

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #5 : 21/12/09, 22:10 »
0

Identifikuar
Pish
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 36

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #6 : 02/01/10, 18:06 »
0

Kam degju se po formohet ni ushtri e re, tash po i shoh per here te pare keto shkrime me vjen mire per kete fillim, eshte e drejt kjo qe po behet, duhet te zgjohemi. Padrejtesia mbi shqiptaret duhet te zhduket nje here e pergjithmone, duhet te vendosim vet mbi vendin tone eshte e drejt e cdo populli. Ma mire me u zhduke nga faqja e dheut se me jetu ne kete gjendje te poshter, diskriminuese pa kurrfar te drejte.
Identifikuar

Njeriu duhet tė jetė si reja mbi det, thith ujin e njelmėt dhe lėshon shiun e ėmbėl.

E lashtė
kondrapedal pa frena
Zoti pėr tė gjithė. Secili pėr vete.
Gjysem BalkanWebs
***
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 2520


Kaloi dhe kjo natė,tu bo gallatė

Respekt: -122

Profili
« Pergjigju #7 : 02/01/10, 19:07 »
0

Ce do se i mungo nje UQNB.

Ma merr mendja se i duhet nje Mulla, per me i dhon drejtim
Identifikuar

http://i319.photobucket.com/albums/mm445/POSEY_DION/gardenfairy.jpg
Te degjuarit eshte nje politese qe nje njeri i zgjuar i ben shpesh nje budallai, por qe ky i fundit nuk ia kthen asnjehere.

Me mire te rrosh nje dite dhe te vdesesh si nje LUAN, se sa nje jete i roberuar dhe si nje DELE. MUSOLIN
Pish
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 36

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #8 : 02/01/10, 21:09 »
0

Ka punu Greku, Italia, Shkjau, Turki, Kina kush nuk ka punu ore, besa se harrova edhe Enver klyshi i UDB-se ka punu, po jo qysh eshte dasht ka punu ne bashkpunim me kta tjeret.
Duhet shume pune me u shly krejt kto, vetem ni dite ska qare pa u hek se Shqiptaret vendosin vet ne vend te vetin jo Gregorat ska mo ksi sene.
Identifikuar

Njeriu duhet tė jetė si reja mbi det, thith ujin e njelmėt dhe lėshon shiun e ėmbėl.

E lashtė
kondrapedal pa frena
Zoti pėr tė gjithė. Secili pėr vete.
Gjysem BalkanWebs
***
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 2520


Kaloi dhe kjo natė,tu bo gallatė

Respekt: -122

Profili
« Pergjigju #9 : 02/01/10, 22:10 »
0

ISHALLA, plako.

Kom parasysh, Konicen, Koliqin, At Fishten...... e ca te tjere.
E di ate shprehjen e thesit me pleshtat?
Identifikuar

http://i319.photobucket.com/albums/mm445/POSEY_DION/gardenfairy.jpg
Te degjuarit eshte nje politese qe nje njeri i zgjuar i ben shpesh nje budallai, por qe ky i fundit nuk ia kthen asnjehere.

Me mire te rrosh nje dite dhe te vdesesh si nje LUAN, se sa nje jete i roberuar dhe si nje DELE. MUSOLIN
Pish
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 36

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #10 : 02/01/10, 22:10 »
0

M'vjen mire. Nuk kam deshire te me preket dikush nga ato qe them se nuk eshte faji i jone eshte faji i te parve tane qe nuk e shkruajten gjuhen jam i bindur per kete, e keto qe na mbeten neve e kemi per detyre ti bojm me perkushtimin ma te madhe te mundshem.
Identifikuar

Njeriu duhet tė jetė si reja mbi det, thith ujin e njelmėt dhe lėshon shiun e ėmbėl.

E lashtė
Shqipo_
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 29

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #11 : 14/03/10, 01:01 »
0

PERSHENDETJE TE GJITHEVE..

DUA TE JU BEJ ME DIJE SE UKSH-JA SAPO KA HAPUR WEB FAQEN E RE E CILA TANI ESHTE ME PROFESIONALE, E PAGUAR DHE E SIGURTE..

JU LUTEM TE NA JEPNI PERKRAHJE DHE REGJISTROHENI SEPSE NA NEVOJITET TE GJITHE TE JEMI BASHKE QE TE DALIM NGA KJO POZITE QE JEMI...

NUK KA ME DURIM... UKSH-JA ESHTE E VETME SHPRESE QE NA KA MBETUR
JU LUTEM HYNI DHE POSTONI,

RROFTE SHQIPTARIA
RROFSHIN USHTARET TE UKSH-SE
RROFTE KOMBI SHQIPTAR


www.uksh.info
__________________
Identifikuar
Shqipo_
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 29

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #12 : 20/03/10, 05:05 »
0

EMBLEMA E UKSH-SE

 TE GJITHE JEMI TE MIRESEARDHUR TEK FAQJA INFORMATIVEwww.uksh.info
Identifikuar
Shqipo_
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 29

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #13 : 02/04/10, 15:03 »
0

USHTRIA KOMBĖTARE SHQIPTARE

 

 
KOMUNIKATĖ NR 3

USHTRIA KOMBĖTARE SHQIPTARE - UKSH - LĖSHON KETĖ KOMUNIKATĖ PĖR MEDIA DHE PĖR OPINIONIN E GJĖRĖ SHQIPTAR QĖ NDODHEN NĖ SHQIPĖRINĖ ETNIKE DHE NĖ DIASPORĖN SHQIPTARE .
 
TĖ NDERUAR MOTRA DHE VĖLLEZĖR,  JU LUFTĖTAR TRIMA QĖ JENI BASHKUAR USHTRISĖ KOMBĖTARE SHQIPTARE, JU AKTIVIST QĖ ASNJĖ MOMENT NUK JENI NDALUR DUKE PUNUAR PĖR USHTRINĖ KOMBĖTARE SHQIPTARE DHE PĖR SHQIPĖRINĖ ETNIKE.
 
 JU NJOFTOJMĖ SE UKSH-JA ĖSHTĖ DUKE I BĖRĖ PĖRGADITJET TĖ FUNDIT PLANIFIKUESE PĖR TĖ FILLUAR MĖ AKSIONET E PARA USHTARAKE PĖR SHQIPĖRINĖ ETNIKE,  KU NĖ FILLIM DO TĖ PĖRQENDROHEMI NĖ MITROVICĖ DHE NE ILIRIDĖ.

JO RRALLĖ HERĖ NE KOHĖT E FUNDIT DISA PERSONA NĖ DISA RAJONE TE ILIRIDĖS DHE NĖ RAJONIN E MITROVICĖS KANĖ PARĖ DISA PERSONA TĖ VESHUR MĖ UNIFORMA USHTARAKE DHE ME EMBLEMA TĖ UKSH-SĖ, KONFIRMOJMĖ SE ATA TRIMA JANĖ PJESĖTARĖ TĖ USHTRISĖ KOMBĖTARE SHQIPTARE.
 
 
UKSH - ĖSHTĖ NĖ DIJENI PĖR NGJARJET TĖ FUNDIT TĖ CILAT PO NDODHIN NĖ MITROVICĖ DHE NĖ ILIRIDĖ KU FORCAT TĖ SHUMTA KANĖ RRETHUAR DHE JANĖ DUKE E TENSIONUAR POPULLATĖN SHQIPTARE NĖ TERRITORIN E ILIRIDĖS, POSAĒĖRISHT NĖ TETOVĖ DHE RRETHINĖN E SAJ.
PRANDAJ SHTABI I PĖRGJITHSHĖM I UKSH-SE KA MARRĖ VENDIM QE AKSIONET E PARA TI FILLOJ NE ILIRIDĖ .
 
UKSH JU BĖN THIRRJE QYTETARĖVE SHQIPTAR NĖ ILIRIDĖ QĖ T’JU  SHMANGEN POSTBLOKĖVE POLICORE MAQEDONASE  SEPSE ATO DO TĖ JENĖ CAKU I SULMĖVE TĖ UKSH-SĖ, SEPSE KA ARDHUR KOHA NJĖ HERĖ E PĖRGJITHMONĖ QĖ TĖ ĒLIROHEMI NGA OKUPATORĖT TASHMĖ TĖ NJOHUR SERBO,SLLAVO-MAQEDONASE GREKE,  KU ASNJĖ MOMENT NUK JANĖ DUKE U NDALUR DUKE I LARGUAR DHE DUKE E VRARĖ POPULLATĖN E PAFAJSHME SHQIPTARE QĖ NDODHEN NĖ TOKAT E TYRE SHEKULLORE,  PRANDAJ LUFTA ĖSHTĖ E PASHMANGSHME.
  
USHTRIA KOMBĖTARE SHQIPTARE KA ANĖTARĖSUAR NJĖ NUMĖR SHUMĖ TĖ MADH TRIMASH NĖ RADHĖT TONA,  POASHTU Ē’ DO DITĖ E MĖ SHUMĖ ĖSHTĖ DUKE U SHTUAR NUMRI I ANĖTARĖVE NĖ RADHĖT E UKSH-SĖ.

 POASHTU USHTRIA KOMBĖTARE SHQIPTARE JU BĖN THIRRJE ISH PJESĖTAREVE TĖ UĒK- KOSOVĖS ,UĒK-KOMBĖTARE DHE TĖ UĒPMB-SĖ  TĖ CILIT ENDE NUK JANĖ BASHKUAR NĖ RADHĖT TONA QĖ TĖ NA BASHKOHEN PĖR NJĖ QĖLLIM FISNIK, ATĖ PĖR SHQIPĖRINĖ ETNIKE DHE PĖR TOKAT SHQIPTARE.
 
LAJMĖRIM:

TĖ GJITHĖ PERSONAT QĖ KANĖ DĖRGUAR APLIKACIONE  PĖR TU RADHITUR NE RADHĖT E UKSH-SĖ SĖ SHPEJTI DO TI MARRIN KONFIRMIMET SEPSE KEMI NJĖ NUMĖR SHUMĖ TĖ MADH TĖ APLIKANTĖVE.
 
 
 
PRILL 2010 TIRANĖ-PRISHTINĖ-SHKUP-PRESHEVĖ –ULQIN
 
NGA SHTABI QENDROR I USHTRISĖ KOMBĖTARE SHQIPTARE
 
 
SHEF I SHTABIT TĖ PĖRGJITHSHĖM TĖ UKSH-SĖ
 
KOMANDANT KOSOVA
 
E-Mail: uksh-web@hotmail.com
Web: www.uksh.info
Tel: se shpejti
Identifikuar
Faqe: [1]
  Printo  
 
Shko te: