Operacionet plastike
Faqe: [1]
  Printo  
Autor Tema: Operacionet plastike  (Lexuar 16736 here)
arupushe
BalkanWebs
****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 3056

My self

Respekt: +20

Profili
« : 29/05/07, 10:10 »
0

Operacionet plastike nje mani e re per rinine shqiptare . Ju jeni kundra apo pro ketij fenomeni qe po merr permasa te medha me kalimin e kohes.
A do te ishit dakort me perzgjedhjen e nje operacioni plastik ,thjesht edhe per nje kaprico ?!
Me mire natyral apo te sajuar nen hijen e silikoneve ?
Jepni mendimin tuaj .

Shkel Syrin
« Ndryshimi I Fundit: 31/05/07, 17:05 nga arupushe » Identifikuar

Lux mentis , Lux orbis
arupushe
BalkanWebs
****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 3056

My self

Respekt: +20

Profili
« Pergjigju #1 : 31/05/07, 17:05 »
0

Me sa duket nuk i'u intereson bukuria artificiale :D :D :D

Sa mire .....
Identifikuar

Lux mentis , Lux orbis
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator/e Global/e
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #2 : 01/06/07, 09:09 »
0

Njė operacion plastik pėr buzėt?!

Shumė prej nesh kemi ėndėrruar qė tė kemi pikėrisht ato buzė, qė realisht nuk i kemi. Nė kohėt e sotme zgjidhja nuk ėshtė aq e vėshtirė sa dikur. Kirurgjia plastike na vjen nė ndihmė tė gjithėve. Po sigurisht pėr tė pasur buzėt e dėshiruara njė ndėrhyrje kirurgjikale shoqėrohet gjithmonė me frikė nga ana jonė. Nė momentin qė e marrim parasysh njė ndėrhyrje tė tillė, padyshim na lindin disa pyetje, tė cilat disa mjekė estetikė u janė pėrgjigjur si mė poshtė

Pyetja e parė qė na vjen nė mendje kur mendojmė pėr njė ndėrhyrje kirurgjikale tė buzėve, ėshtė a ndjen shumė dhimbje, mos ėshtė shumė i vėshtirė? Pėr tė nisur procedurėn e njė ndėrhyrje kirurgjikale injeksioni, qė bėhet nė fillim ėshtė njė dhimbje fare e vogėl dhe e papėrfillshme, dhe kjo sigurisht falė pėrgatitjes,qė i bėhet kėsaj zone me anestezi ose thjesht me akull.

Po sa kohė zgjat ndėrhyrja?
Koha e nevojshme pėr tė vendosur silikonin nė buzė ėshtė vetėm 10 minuta, qė ndonjėherė mund tė duket edhe njė kohė e gjatė, por duhet tė shtojmė se pėrpara se tė nisėsh trajtimin e buzėve ėshtė shumė e rėndėsishme tė kuptohet dėshira e pacientit pėr aparencėn qė ai kėrkon. Kjo bėhet paraprakisht me disa vizita, nė mėnyrė, qė kujtdo t’i kėshillohet pamja mė e mirė e mundshme.

Cili ėshtė rreziku i njė ndėrhyrjeje tė tillė? Cilat janė rreziqet qė mund tė na shoqėrojnė pas ndėrhyrjes?
Pas trajtimit, qė i bėhet pacientit, ai mund tė reagojė shumė mirė, por edhe mund t’i ndjejė tė ėnjtura buzėt. Kjo gjė nė fakt kthehet nė normalitet pas disa orėsh, kjo falė dhe pėrdorimit tė kremrave tė duhura pas operacionit, ose thjesht pėrdorimit tė akullit.

Nuk ėshtė aspak e nevojshme tė shqetėsoheni pėr njė gjė kaq tė vogėl.
Njė operacion i tillė duhet tė pėrsėritet shpesh, apo e bėn njėherė dhe nuk ėshtė nevoja tė bėsh ndėrhyrje tė tjera.
Ky lloj operacioni ėshtė i kėnaqshėm pėr njė periudhė kohe prej 4-6 muajsh, por ka pasur raste me shumicė, qė u ka shkuar deri njė vit. Por kjo nuk do tė thotė qė pas kėsaj kohe buzėt tona tė shėmtohen, ato stabilizohen me kalimin e kohės.

Cilat janė rreziqet e mundshme qė mund tė na shoqėrojnė me kėto lloj ndėrhyrjesh?
Nuk ekzistojnė rreziqe, qė nuk mund tė evitohen, pėrfshi kėtu dhe pritshmėrinė, qė mund tė ketė trupi ynė pėr njė operacion tė tillė.
Ajo qė ėshtė vėnė re nga tė gjithė, ėshtė qė gjithmonė e mė shumė “buzėt me silikon” dominojnė tek personat e televizionit dhe spektaklit.

Ēfarė ka ndryshuar nė kėto lloj ndėrhyrjesh qysh nė kohėn qė kėto lloj operacionesh mund tė quheshin “Pioneristike”. Me kalimin e kohės ēfarė ka ndryshuar?
Teknikat e kėtyre ndėrhyrjeve nuk ėshtė se kanė ndryshuar dhe shumė. Bėhet fjalė sigurisht pėr evoluime tė materialeve tė tipave, qė pėrdoren nė kėto procedura estetike. Kanė ndryshuar shumė dhe tėrėsisht rreziqet, qė mund tė ekzistonin dikur. Gustoja estetike ėshtė maturuar nga dita nė ditė dhe sot kėrkohet qė tė bėhet njė buzė sa mė natyrale, qė tė jetė e mundur. Ėshtė e vėrtetė dhe fakti, qė personat e spektaklit kėrkojnė buzė sa mė mishtore dhe qė bien shumė nė sy, kjo dhe pėr shkak tė paraqitjes sė tyre. Gjithsesi kjo ėshtė diēka, qė varet nga ēdo person dhe buzėt bėhen sigurisht sipas kėrkesave tė vetė njerėzve.

Duke kaluar mosha shumė gra kanė vėnė re rrudha pėrreth buzėve tė tyre. Ēfarė tipi ndėrhyrjeje rekomandohet pėr ata, qė duan tė kenė njė lėkurė tė tendosur nė kėtė zonė kaq delikate?
Pėr tė eliminuar kėto tipa rrudhash ndėrhyrjet kirurgjikale bėhen nė atė mėnyrė, qė tė tendoset lėkura dhe gjithmonė mendohet qė tė bėhet njė punė mė tepėr kualitive sesa njė punė qė do tė na japė buzė sa mė tė trasha. Ndėrkohė, qė kėto lloj formash mund tė na kufizojnė tek tendosja e lėkurės, ku njė gabim i tillė mund tė vėrtetohej sa herė qė dikush tė na shihte nė profil.

Sa kushton njė ndėrhyrje e tillė tek buzėt?
Shifra shkon nga 250 deri nė 600 euro dhe kjo varet nga materiali i nevojshėm dhe i duhur pėr buzėt e kujtdo pėr tė pasur sigurisht rezultatin e kėrkuar.
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
kadrifusha
Vizitor
« Pergjigju #3 : 01/06/07, 10:10 »
0

Me sa duket nuk i'u intereson bukuria artificiale :D :D :D

Sa mire .....


ESHTE SI PUNA E ATYRE FRUTAVE PLASTIKE PER ZBUKURIM. PO TA MBAJTI PROVOJI TI HASH PO NUK LE DHEMBET PENG
Identifikuar
jelena
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 182

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #4 : 06/07/07, 11:11 »
0

Pervec problemeve shendetsore se besoj se mund te kete ndonje arsye tjeter qe te me pengoje per ta bej nje. Ne USA psh i keni vene re qe shume rradhe mund te shohesh “veshellapush” sepse ne momentin qe lindin dhe shohin qe kane probleme te tilla, ja bejne operacion qe ditet e para te jetes, ndersa kur ju kerkon te bejne hunden ato te rezervojne disa seanca te vashdueshme per te te bindur qe nuk eshte mire ta besh se ka shume komplikacione. Ne fakt nje shoqja ime e ka shume te veshtire te rri ne ambjente te mbyllura pikerisht prej operacionit ne hunde. Emisione qe kam pare, o sa tmerr eshte me kalimin e kohes fillojne dhe hapen te qepurat, pastaj dhe femrat kur kerkojne te kene nje femije duhet patjeter dhe konsulta e kirurgut sepse gjate momentit final ka shume rezik hapja mishit, puh me tu shpif vetja kur e sheh ne pasqyre!
Identifikuar
CrYsTaL
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 186


Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #5 : 17/04/08, 01:01 »
0

une mendoj,nese dikush e ndien se ka dicka qe e shqeteson ne pamje,ska pse te mos beje operacion plastik,cfare do te jete
Konfidenca e njeriut eshte kryesore,e ajo gjendet nga te ndierit mire
Identifikuar
elbasanllija - ANTARE E SEKTIT TE DALLAVEREVE
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 5563


Shqiptare perjete!!!!!!!!!!

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #6 : 17/04/08, 05:05 »
0

arna arna siu nda mileti arnave  Zgerdhihem Zgerdhihem

une jam kundrra nderhyrjeve kirurgjikale me vetedije ne trup!

ca do te futet ne trup sikur nje kokerr qetesues i ben mire nje pjese te trupit dhe i ben dem tjetres, nejse mendimi im

edhe te te rrjedhi trupi uje nga selikone te ndryshme duhet te jesh e forte ta imagjinosh jo me ta perjetosh uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu se kisha bo kurre , u ka ndodhur shume njerezve jo uje po edhe plage iu jane hapur e tmerrshme

jam e kenaqur me bukurine dhe hijeshine qe mka fal zoti bereqavers  :-* :-*
Identifikuar

ALBANIAN AND PROUD OF IT !
Mystica
üBeR aLLeS :D
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 7887


cogito, ergo sum

Respekt: 0

Profili WWW
« Pergjigju #7 : 17/04/08, 21:09 »
0

Personalisht nuk jam kundra por tek vetja ime them se sdo e provoja kurre.
Nqs nje person nuk ndihet mire me veten  e tij, kur i ka mundesite pse mos ta beje??
Jam dakord vec per faktin qe do ta bente 1 person te rriste vetvleresimin. Pastaj kjo gje varet dhe nga permasa e difektit fizik.
Edhe un falenderoj zotin per cka me ka dhene Buzeqesh.
Identifikuar

~Po u zgjove ne mengjes dhe nuk e pe diellin ,ose dielli je ti, ose ti ke vdekur~
..--..--..
Gjysem BalkanWebs
***
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 2361

**************************************************

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #8 : 17/04/08, 23:11 »
0

Personalisht nuk jam kundra por tek vetja ime them se sdo e provoja kurre.
Nqs nje person nuk ndihet mire me veten  e tij, kur i ka mundesite pse mos ta beje??
Jam dakord vec per faktin qe do ta bente 1 person te rriste vetvleresimin. Pastaj kjo gje varet dhe nga permasa e difektit fizik.
Edhe un falenderoj zotin per cka me ka dhene Buzeqesh.

Hajt maj hajt leni nazet se nuk ka femen qe nuk ka qefe me pas cicat dhe bytht e bukura, lastik pa lastik buz e sy, faqe e gjuj, rrudha pa rrudha. A ke lek se gjithkuj i pelqejn ato gjana qe si ka, sidomos femna qe asht shum e pasigurt
Identifikuar
Mystica
üBeR aLLeS :D
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 7887


cogito, ergo sum

Respekt: 0

Profili WWW
« Pergjigju #9 : 18/04/08, 11:11 »
0

Personalisht nuk jam kundra por tek vetja ime them se sdo e provoja kurre.
Nqs nje person nuk ndihet mire me veten  e tij, kur i ka mundesite pse mos ta beje??
Jam dakord vec per faktin qe do ta bente 1 person te rriste vetvleresimin. Pastaj kjo gje varet dhe nga permasa e difektit fizik.
Edhe un falenderoj zotin per cka me ka dhene Buzeqesh.

Hajt maj hajt leni nazet se nuk ka femen qe nuk ka qefe me pas cicat dhe bytht e bukura, lastik pa lastik buz e sy, faqe e gjuj, rrudha pa rrudha. A ke lek se gjithkuj i pelqejn ato gjana qe si ka, sidomos femna qe asht shum e pasigurt

Mos u cudit fare. Jam e kenaqur me cka jam Shkel Syrin . Mendoj se operacionet plastike jan shum te rrezikshme dhe len pasoja. Per momentin as qe me shkon ndermend, pastaj s'e di ndoshta kur te me dalin dhe mua rrudhat........ :/ . Edhe kur shoh femra me 1 gjoks te stermadh e te ekzagjeruar nuk eshte se me bejn shum zili. Jam per origjinalitetin por nuk eshte se jam kundra operacioneve plastike, e aq me teper qe kirurgjia ka avancuar shume.
Jam per harmonine gjithsesi Buzeqesh
Identifikuar

~Po u zgjove ne mengjes dhe nuk e pe diellin ,ose dielli je ti, ose ti ke vdekur~
..--..--..
Gjysem BalkanWebs
***
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 2361

**************************************************

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #10 : 18/04/08, 12:12 »
0

Personalisht nuk jam kundra por tek vetja ime them se sdo e provoja kurre.
Nqs nje person nuk ndihet mire me veten  e tij, kur i ka mundesite pse mos ta beje??
Jam dakord vec per faktin qe do ta bente 1 person te rriste vetvleresimin. Pastaj kjo gje varet dhe nga permasa e difektit fizik.
Edhe un falenderoj zotin per cka me ka dhene Buzeqesh.

Hajt maj hajt leni nazet se nuk ka femen qe nuk ka qefe me pas cicat dhe bytht e bukura, lastik pa lastik buz e sy, faqe e gjuj, rrudha pa rrudha. A ke lek se gjithkuj i pelqejn ato gjana qe si ka, sidomos femna qe asht shum e pasigurt

Mos u cudit fare. Jam e kenaqur me cka jam Shkel Syrin . Mendoj se operacionet plastike jan shum te rrezikshme dhe len pasoja. Per momentin as qe me shkon ndermend, pastaj s'e di ndoshta kur te me dalin dhe mua rrudhat........ :/ . Edhe kur shoh femra me 1 gjoks te stermadh e te ekzagjeruar nuk eshte se me bejn shum zili. Jam per origjinalitetin por nuk eshte se jam kundra operacioneve plastike, e aq me teper qe kirurgjia ka avancuar shume.
Jam per harmonine gjithsesi Buzeqesh
Edhe un jam per harmoni vetem per vetem me ty
Identifikuar
tezja e stelines
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 54


Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #11 : 26/09/09, 10:10 »
0

un e kom venos me ba nje si ylli i forumit stari  Buzeqesh
Identifikuar
keira
”ser demasiado agradable lleva nunca a nada!!!!!!!
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 214


O me coges o me pierdes...

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #12 : 08/10/09, 21:09 »
0

ku do ta bash  Buzeqesh Vape
Identifikuar
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator/e Global/e
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #13 : 12/10/09, 19:07 »
0

Gjoksin du t`rris 1 cik! Qesh me te madhe Qesh me te madhe Qesh me te madhe
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
kadrifusha
Vizitor
« Pergjigju #14 : 13/10/09, 08:08 »
0

Gjoksin du t`rris 1 cik! Qesh me te madhe Qesh me te madhe Qesh me te madhe

UNE SKAM ANKESA PSE DO TA RRITESH?? Gjuha Gjuha
Identifikuar
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator/e Global/e
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #15 : 13/10/09, 11:11 »
0

 Qesh me te madhe Qesh me te madhe Qesh me te madhe Qesh me te madhe Gjuha
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
dr.Fatmir Hamzallari
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 10

Respekt: 0

Profili WWW
« Pergjigju #16 : 26/10/11, 20:08 »
0

Per te evituar disa operacione plastike qe kane te bejne me theksimin e rrudhave ne fytyre propozoj perdorimit me baze natyrale te kremit ekstrat propolis i bletes per rigjenerim e lekures se fytyres.
Per porosi kontaktoni
WWW.mjekualternativ.com
Identifikuar

Fatmir Hamzallari
www.mjekualternativ.com
Faqe: [1]
  Printo  
 
Shko te: