Pushimet Verore
Faqe: 1 [2]
  Printo  
Autor Tema: Pushimet Verore  (Lexuar 21304 here)
apolonia
Moderator Forumi
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 17509


sillu me tjetrin sic do deshiroje qe ai te sillej

Respekt: +16

Profili
« Pergjigju #25 : 15/06/07, 16:04 »
0

E PASH NE REKLAM ANTALIN,DUKEJ VENDE SHUME I BUKUR,BEFSH QEJFE
Identifikuar
apolonia
Moderator Forumi
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 17509


sillu me tjetrin sic do deshiroje qe ai te sillej

Respekt: +16

Profili
« Pergjigju #26 : 16/06/07, 17:05 »
0

skam qene as ne njere e as ne tjetren por rendesi ka ku e ndien robi veten me mire,e pse jo edhe me lire
Identifikuar
apolonia
Moderator Forumi
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 17509


sillu me tjetrin sic do deshiroje qe ai te sillej

Respekt: +16

Profili
« Pergjigju #27 : 17/06/07, 14:02 »
0

FALEMINDERIT,VERTET IA HADHA SE ME PATEN BERE GREKET ME HIJE,SHIFJA POLIC E IKJA ME VRAP
Identifikuar
apolonia
Moderator Forumi
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 17509


sillu me tjetrin sic do deshiroje qe ai te sillej

Respekt: +16

Profili
« Pergjigju #28 : 18/06/07, 04:04 »
0

LERE LERE,7 vjete e ca jetova atje e gjithmon me frike ne zemer se ate nuk te pyesi ke apo ske dokumenta,ata te rrasim mrenda,policet greke jane shume te poshter,mezi sa po pres te vete mot e tja plas ne fytyre pashaporten kanadeze,nejse,ku the edhe ti ja hodha,i mbylla problemet e vizave per gjithe jeten
Identifikuar
apolonia
Moderator Forumi
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 17509


sillu me tjetrin sic do deshiroje qe ai te sillej

Respekt: +16

Profili
« Pergjigju #29 : 18/06/07, 19:07 »
0

ME PASHAPORT KANADEZE NUK UA MBAN ATYRE TE BEJNE GEKE,BEJNE TRIMAT ME SHQIPETARET SE E DIN QE KETA TANET NUK E VENE UJIN NE ZJARRE,POR NESE MUA ME NXJERRIN NDONJE PROBLEM MBAJNE PERGJIGJSI.LEQE MIRE THUA TI,DO MENDUAR MIRE HA HA
Identifikuar
apolonia
Moderator Forumi
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 17509


sillu me tjetrin sic do deshiroje qe ai te sillej

Respekt: +16

Profili
« Pergjigju #30 : 18/06/07, 23:11 »
0

ehhhh e te nisa edhe nji te vogel
Identifikuar
jelena
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 182

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #31 : 18/06/07, 23:11 »
0

Po sikur ta nderroni njehere, boll me me ato pushimet pasive qe behen zakonisht ne plazhin e Vl, ose Sr ose Dr, ku mund te besh noi shetitje me varke, ja dhe ndonje loje volejbolli. une kete fundjave kam qene ne nje shpelle te quajtur, shpella e Pellumbasit (e Zeze), shpella e gjashte ne Europe. ju siguroj qe ka qene eksperienca me interesante qe kam provuar ndonjehere. sigurisht nje dite me mbas i ndiej pasojat e te kacavirjeve neper shkembinjte e malit per 2 ore vajtje dhe 2 ore ardhje. por ju siguroj qe ka qene shume emocinuese tek kaloja ne ato shtigje, ku poshte mund te shihja vetem nje humnere (o Zot ca tmerri, sme besohet qe e kam bere une) dhe ne anen tjeter perpiqesha te gjeja hapsira shkembore per tu mberthuer forte. kjo ishte vetem rruga qe duhej te pershkruhej per te vajtur atje, me pas hyje ne shpelle. totalisht TERR, me  elektrik dore dhe mezi a arritem te shihnim lakuriqet e nates, qe na pershendeteten  me ..... e kuptoni vete ju, po gjithsesi ashtu si ishim katandisur ne sna beri shume pershtypje. ky udhetim ishte ne kuader te nje projekti i organizuar nga WB, por aq shume na shijoj qe kemi lene te ekspolojme dhe te fshehta te tjera dhe ju ftoj ta beni dhe ju sepse besoj na ka ardhur ne maje te hundes me ato pushimet e zakonshme qe jemi mesuar te bejme.
Identifikuar
roso111
Vizitor
« Pergjigju #32 : 21/06/07, 05:05 »
0

NE VLOREEEEEEEEEE UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU.
Identifikuar
Owner
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 404


CuN-TiRoNe

Respekt: 0

Profili WWW
« Pergjigju #33 : 27/06/07, 14:02 »
0

kam nja 4 vjet qe iki ne Budva(mal te zi).edhe ket vere Budva wait me Buzeqesh
Identifikuar

CuN-TiRoNe
pourquoi pas
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 332


Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #34 : 27/06/07, 16:04 »
0

NE SHQIPERI NESER NISEM.PASTAJ SYRIN NGA VLORA SI GJITHMONE...PO SI DIHET T ARRISIM SHNOSHE NJEHER
Identifikuar

NJERIU NUK ESHTE ENGJELL.FATKEQESIA ESHTE SE AI QE DESHIRON TE BEHET ENGJELL RENDOME BEHET DJALL.......
apolonia
Moderator Forumi
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 17509


sillu me tjetrin sic do deshiroje qe ai te sillej

Respekt: +16

Profili
« Pergjigju #35 : 05/07/07, 15:03 »
0

RRUGE TE MBARE ATHERE E ARRITSH SHENDOSH,KUR TA ARRISH NA SHKRUAJ ARRITE GJALL A JO,OK? :D :D
Identifikuar
DarkAngel.
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 138


Respekt: 0

Profili WWW
« Pergjigju #36 : 13/09/07, 01:01 »
0

sa shpejt iken,,,,,,,,,,,,,tani erdhi vjeshta,,,,,,,,,,,,le qe ne cube nuk ka vjeshte fare ???
Identifikuar

dj diamant
Vizitor
« Pergjigju #37 : 13/09/07, 01:01 »
0

:'( kam ber skam ber 3 dit plazh :'( vera me kot qe kam kaluar per punen e plazhit .. por nga ana e shoqeris e dashuris kam qen cool Shkel Syrin jo per tu mburrur po ashtu eshte :D 
Identifikuar
apolonia
Moderator Forumi
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 17509


sillu me tjetrin sic do deshiroje qe ai te sillej

Respekt: +16

Profili
« Pergjigju #38 : 13/09/07, 19:07 »
0

SIVJET AS EDHE NJE DITE NUK SHKOVA NE PLASH Merzitur Merzitur Merzitur Merzitur
ME MORET NE QAF ME KETE FORUM, GJITH DITEN BRENDA Gjuha Gjuha Gjuha
Identifikuar
Kevinjon
Vizitor
« Pergjigju #39 : 13/09/07, 21:09 »
0

Jam pak me Temperature po mos ma vini re qe kam shkruar kaq gjate..........po ju tregoj te gjithe pushimet e vitin.......

Viti i ri me gjeti ne tirane ku kalova vitin e ri tek njerezit e mi, shkova ne Vlore ku hengra tek ujoi i ftohte dhe me zuri barku. Pastaj ne Durres ku ja futa ne kembe gjithe plazhit njehere sa per nostalgji, por ama duheshe te kishe kujdes se te shtypte makina buze detit ?! pastaj i piva kafen disave ne Qelbasan ku per nga prosperiteti nuk kishte ndryshuar asgje!. nNe rruge e siper dola njehere per ne Pogradec te shikoja liqenin se mos na kishte shteruar e kushedi mos kishin bere shtepia alla shqiptarce? por u gezova qe atje per keto gjera akoma sahati dymbedhjete i kishte ngelur atyre, ca nga qefi e ca nga plehrat, dola ne Oher te shurronja njehere ne vend pa plehra, me tu kthyer ne Tirane vajta te kali i Skenderbeut dhe i a ngula njehere syte me inat se e kishte lene bashkine ti prente pemet dhe dukeshe Statuja si pa breke?!
Pastaj ne fund te shkurtit dhe marsit shkova per Ski dhe alpinizem ne Austri dhe Zvicer (shkoj shpesh)
Atje desh theva qafen per mend e kokes por kisha Zotin shok te ngushte keshtu qe jam akoma mes jush...........dhe me behet qefi qe marr pjese ne hidherimin tuaj (thenia e mendimtarit me te madh molok shqipetar)
Me pas per pashket une me shoqerine time beme nje Tour me makina dhe cadra nga Frankfurti i Gjermanise e deri ne Rome permbi Zvicer e Toskana per plot nje jave, ishte nje Tour shume i bukur ku kenaqesia ishte aq lart sa mund te dashuroheshe kollaj edhe me nje peme.........!
mbas turit italik erdha me vrap ne shqiperi per tre dite se ashtu ishte puna.......
Ne qershor shkoja per fund jave ne liqenet e gjermanise jugore (Titisee, Bodensee, Amersee,) ku jo vetem qe te thaheshe bytha nga ujet e ftohte por edhe pastermoheshe ne vend si sheleg.....
Ne korrik bera tourin veror te pushimeve ku per dy jave e gjysem i rashe "Botes perqark" sikur te me kishte ikur bleta nga kosherja.........po ju tregoj pak turin e bletes se une isha nga pas........mu nis Bleta nga Frankfurti me makine per ne Syllt(ishull piktoresk ne veri te gjermanise) e prej andeja shkova per ne danimarke ngaqe me erdhi inat se per te hyre ne zonen e plazhit duhet te paguaje 3euro e gjysem vetem qe te shtriheshe si derr ne rere, se per dete, nga era e forte te linte dallga pa breke!
Atje ne danimarke kishte shume lope.
Atje lopet ishin te lumtura.
Atje te haje dicka ne restaurat duheshe te merrje njehere kredi ne banke qe te ngopje stomakun.......leqe atje nuk zgjidheshe restoranti sipas kriterit te gatimit por nga pamja e kamarjereve qe ngjashin me karikaturat e revistes hosteni. danezet jane nje popull shume i shpifur nuk me ra rasti njehere te shikoja nje goce qe ja vlente ti hidhje qyrrat?! atje dukeshin njerzit sikur kishin lindur te gjithe me epruve, por nga lopa e lumtur ama!......nejse me the e te thash, Bleta ime u qetesua dhe e futa prape ne kosh fale natures se hapur atje. Danimarka e quan veten vendi i Horizonteve te hapura, dhe megjithemend atje te zinte gjumi ne kembe nga monotonomia natyrore. une u lava ne dy dete te ndryshme, qe per nga shija ishin poshuajse njelloj, ne detin verior dhe ne detin lindor. Por Bletes nuk laheshe dhe me iku prape per ne gjermani beri ca zikzake neper Flensburg, Hamburg, Hanover dhe mberriti ne fund ne Frankfurt. Kur u qetesova dhe thashe kaq e pati kjo.....ju tek Bletes dhe me coi ne Aeroport te Frankfurtit dhe kerkonte Lastminute per kudo?........me ne fund ai xhaxhi tek sporteli i axhensise Turistike na dha nje Oferte per ne Fuerteventura(ishull ne kanare te Spanjes) ama ishte si me bicim hile! une Bleta dhe shoqerues......per 10 minuta duheshim te kapnim Trenin e shpejte(ICE) per ne Mynih dhe nga Mynihu me tramvaj tek Aeroporti i Mynihut e pastaj te kapnim Avionin qe shkonte per ne Fuerteventura ------->>>>
e prunem koken.....
kishim gjithe diten qe udhetonim dhe me ne fund arritem ne Fuerteventura ku na kishin ngelur edhe 100km e fundit me Autobus deri ne jug te saj ku na priste hoteli me 4 yje, qe i pellcasnin syte, yjet e bletes qe me varej e lodhur si lapere ne kurriz............Kontakti i pare me vendasit ishin shoferat e Autobuseve ato dukeshin si Alienet e filmave futuristike se te gjithe benin gare me njeri-tjetrin, se kush e kush te ishte me i shkurter se tjetri, sa me erdhi edhe mua turp kur me kaloi prane meje nje i moshes time dhe me arrinte ke rripi patallonave dhe une e shikoja si liliputan?! gjate udhetimit te fundit Homerik me Autobus nuk mund ta mohoja gezimin qe kisha kur mendoja se ne shqipetaret jemi si ylla me keto plehera qe nuk na lene ne Evrope vetem e vetem se jan xheloze se nga bukuria ja rrembejme gjthe gocat!
Pushimet per nje jave ishin te shkelqyera! atje plazhi ishte shume i paster dhe ishte bosh. Haja pa pushim dhe u bera si vic per te there (vic shqiptar jo Bullgar!) per tu kthyer na duheshe te ktheheshin me Avion nga Berlini e pastaj me tren per ne Frankfurt dhe Odisea nuk kishte mbarim! mos me pyesni me per Bleten se, u mbyt e shkreta atje ne Dete!
Koshin bosh e solla me vete.
dhe qe the ti, e sthe gje hic! - sapo jam kthyer nga Shqiperia ku ndenjta nje jave ca ne erresire dhe ca pa drita! mu ka futur nje virrus shqiptar e me ka mberthyer ne shtepi sa po e lexoni edhe vete rezultatin se ne c'gjendje jam! te isha ne forme nuk do ta kisha shkruar kurre kete roman! ........ jane te gjitha te verteta!................ :o :o Shkel Syrin Shkel Syrin Zgerdhihem Zgerdhihem
Identifikuar
dj diamant
Vizitor
« Pergjigju #40 : 13/09/07, 21:09 »
0

 :o
Identifikuar
oLOLITA
BalkanWebs
****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 3924

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #41 : 13/09/07, 21:09 »
0

 :Buzeqesh :Buzeqesh :Buzeqesh :Buzeqesh :Buzeqesh
Identifikuar
apolonia
Moderator Forumi
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 17509


sillu me tjetrin sic do deshiroje qe ai te sillej

Respekt: +16

Profili
« Pergjigju #42 : 13/09/07, 22:10 »
0

TA QAJ HALLIN RE KEVINJON, CA PASKE HEQUR RE LUMEMADH,ME KEQ PASKE HEQUR
NE AUSTRI DHE NE ZVICER Gjuha Gjuha Gjuha Gjuha Gjuha Gjuha
MUA MU MORREN MENDE QE E LEXOVA E JO TI QE E PASKE HEQUR NE KURRIZ,MORRE FRYME TE PAKTE Zgerdhihem Zgerdhihem Zgerdhihem
Identifikuar
Kevinjon
Vizitor
« Pergjigju #43 : 14/09/07, 10:10 »
0

TA QAJ HALLIN RE KEVINJON, CA PASKE HEQUR RE LUMEMADH,ME KEQ PASKE HEQUR
NE AUSTRI DHE NE ZVICER Gjuha Gjuha Gjuha Gjuha Gjuha Gjuha
MUA MU MORREN MENDE QE E LEXOVA E JO TI QE E PASKE HEQUR NE KURRIZ,MORRE FRYME TE PAKTE Zgerdhihem Zgerdhihem Zgerdhihem


jam mesuar me bombolat e oksigjenit....
Po, po te rrish ulur ashtu si rri ti, nje here mbi varr dhe njehere mbi cader kashte, doemos qe te merren mende. luje bythen nga pak se je dhe e re kocke, hajde na shkruaj edhe ti per ato bemat kur nuk merrje ti fryme.......... Zgerdhihem Zgerdhihem Zgerdhihem
Identifikuar
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator/e Global/e
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #44 : 14/09/07, 11:11 »
0

Hajde pushime hajde! Zgerdhihem
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
apolonia
Moderator Forumi
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 17509


sillu me tjetrin sic do deshiroje qe ai te sillej

Respekt: +16

Profili
« Pergjigju #45 : 14/09/07, 16:04 »
0

po kalamojt ku ti coj kur te vete per alpinizem si zotrote?
ti lidh ne kurriz?
 ja ke rras gruas te tut apo ske filluar akoma nga ky lloj alpinizmi?
hypi ketij mali ti dhe pastaj do flasim pashke se si do i kalosh pushimet neper bote Gjuha Gjuha Gjuha Gjuha Gjuha
Identifikuar
apolonia
Moderator Forumi
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 17509


sillu me tjetrin sic do deshiroje qe ai te sillej

Respekt: +16

Profili
« Pergjigju #46 : 14/09/07, 16:04 »
0

dhe nuk eshte varr,eshte karrige-kolltuk aty ku jam ulur >Merzitur >Merzitur >Merzitur >Merzitur
ta ka qejfi te shplodhesh njehere aty? Gjuha Gjuha Gjuha Gjuha Gjuha Gjuha
une eksploroj kanadan me udhetime por...gjithsesi nuk i pershkruaj dot aq bukur sa ty prandoj nuk e marr hic mundimin te tregoj,  Zgerdhihem Zgerdhihem Zgerdhihem Zgerdhihem Zgerdhihem Zgerdhihem Zgerdhihem Zgerdhihem Zgerdhihem
Identifikuar
DeViL .
Drejtor Ekzekutiv
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 651


To Be Continued...

Respekt: 0

Profili WWW
« Pergjigju #47 : 23/04/08, 21:09 »
0

pushime verore Hmm ca eshte kjo tashi pytje apo ese Gjuha
Identifikuar

Faqe: 1 [2]
  Printo  
 
Shko te: