Te jemi VETVETJA ne vargje!
Faqe: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 ... 18
  Printo  
Autor Tema: Te jemi VETVETJA ne vargje!  (Lexuar 213795 here)
DIABOLIQUE
Edhe ARMIKU i te gjithve.. Mund te jet MIK i dikujt!!!!
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 12792

GOTIKA

Respekt: +3

Profili WWW
« Pergjigju #100 : 21/09/07, 10:10 »
0

                                     SYTE E MI S KERKOJNE AMSHIM.....
STINE VJESHTE MBRETERON NE SYTE E MI
TE LAGUR TE TRISHTE
ME VESHTRIM PA JETE TE AKULLT
ME VESHTRIM TE BRISHTE...
NGA RRENOJAT PO ME SHKULEN
SYTE E MBULUARA ...
NGA PELLGJE ME LOT
NOTOJNE SYTE PO S MUNDEN
TE SHPETOJNE DOT....
SYTE PO ME MBYTEN
PO VDESIN NE DESHPERIM...
SHPETOMENI NGA PERMBYTJA E LOTEVE
SE SYTE E MI S KERKOJNE AMESHIM......
Identifikuar

<3<3<3
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #101 : 21/09/07, 10:10 »
0

Kam shume gjera
per te thene ate qe ndjej per ty...
Dua te them qe je i vetmi motiv,
qe me lumturon kur zgjohem ne mengjes,
dua te them qe je i vetmi qe dua te kem
prane, per te gjitha ditet e jetes time.
Dua te them qe je dielli qe ndricon ekzistencen time,
dhe engjelli qe me mbron ne te gjitha momenten
e veshtira, dhe gjerat me te vogla prane teje
behen me unike, me te pafundme...
Nuk me mjafton nje jete e tere qe te shpjegoj
ate qe ndjej per ty.
Te Dua pafundesisht...Faleminderit qe ekziston...!!
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
ANIA
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 341


Dore e Hekurt

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #102 : 23/10/07, 18:06 »
0

Te dua!

Te dua Thjesht!
Te dua Embel!
Te dua Epshem!
Te dua me ankth!
Te dua me dhimbje!
Te dua me lot! Qaj per ty!
Te dua kur qesh, eshte gezimi im per ty!
Te dua kur flet! Zeri jot eshte i ngrohte!
Te dua kur hesht! Sepse te flasin syte !
Te dua kur me puth! Te ndjej!
Te dua kur me prek! Me deh!
Te dua kur psheretin! Me dritheron!
Te dua kur ecen, sepse me vete me mban!
Te dua kur ndalon, se me ty jam!
Te dua te gjithin, me askend ste ndaj!
Identifikuar

BuzeqeshBuzeqeshBuzeqeshBuzeqeshBuzeqesh
ANIA
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 341


Dore e Hekurt

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #103 : 23/10/07, 19:07 »
0

Te mallkova qe te vdesesh
Edhe pse te desha Fort
JAm e qete qe ti ke vdekur
Se ste ka askush ne bote!!!
Identifikuar

BuzeqeshBuzeqeshBuzeqeshBuzeqeshBuzeqesh
spring
Vizitor
« Pergjigju #104 : 27/10/07, 23:11 »
0

te me falni sepse shumica e kane kuptuar qe une ne shqip e ndris kur shkruaj shumicen e poezive i kam krijuar ne italisht urroj tju pelqejne dhe besoj qe shumica i kupton.


Basta
non ho più paure
basta unghie spezzate dai denti
non ho più paure
né di te né di me né di noi
cresco dentro di te, prepotente
basta paure, basta coi sospiri
urli di note sgraziate
stonate
incessanatemente
nel mio stomaco
basta ora
giro la pelle e travesto le mani
di branchi di lupi, e godo
nell’azzannarti alla gola
la gonna
che inganna, che strappa
le veste, di questo istante, urla
ancora e sussurra adesso
in faccia alle mie mani
ingoia il mio sesso e prega
immagina sogni d’anfore vuote
e mani distanti da te
occhi infiammati di me
che piegano la tua anima
ingaggiando duelli con dio
e bere
ancora una volta tra le tue gambe
la tua paura
la mia paura
d’essere.
(me falni)
Identifikuar
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #105 : 03/11/07, 11:11 »
0

E falur je! Por...te lutem perpiqu qe poezite ti sjellesh ne Gjuhen Shqipe! :D
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
Stari
Gango
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 4797

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #106 : 10/11/07, 16:04 »
0

Nga buzet e tua fjalet rrjedhin si lume...
e une dremis ne embelsine e tyre...
si nje i pagjume
Qetesia e tyre me tundon...si nje purgator
e une si nje mekatar i betuar....mendoj si ti mashtroj!
Do te behesh rob i enderrave te mia
i arsyes dhe veteflijimit pa kuptim
e kur te mendosh se ke gjetur kuptimin e jetes...
varrin do e kesh ne shpirtin tim...

Identifikuar

Miku i pabese i ngjet hijes qe zvarritet pas teje per deri sa ka diell . Miku i shtire eshte shume me  i rrezikshem se armiku me i eger.
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #107 : 10/11/07, 18:06 »
0

Nga buzet e tua fjalet rrjedhin si lume...
e une dremis ne embelsine e tyre...
si nje i pagjume
Qetesia e tyre me tundon...si nje purgator
e une si nje mekatar i betuar....mendoj si ti mashtroj!
Do te behesh rob i enderrave te mia
i arsyes dhe veteflijimit pa kuptim
e kur te mendosh se ke gjetur kuptimin e jetes...
varrin do e kesh ne shpirtin tim...Wow...thjesht e bukur! :D :-*
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
denisduka
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 13


Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #108 : 16/11/07, 12:12 »
0

Dikur babai im dhe sigurisht Monsjer Sartri
Me zbuluan nje vertetesi qe ka rrenje diamanti.
Degjo pelegrin,me doren lehte mbi sup,
Libri eshte udhetimi,shtegtimi pa fund
Dhe ketu per keq qendron ironia,
Dikush leviz ne materie tjetri ne hyjnoren qe te sjell poezia.
Nuk jane fjale nga goja e te paparit,as nje kokerisje qe mban gjurmen e te marrit.
Keto fjale, vijne nga mendje,me vule kozmike
Nuk kane qellim synimin ato vete lindin arritje.

Ma thane dhe njehere me fjale me te rrepta
Librat jane udhetimet,ato te vertetat..

Baba,urate adami i pare...
Mbi supe gjysem shekulli,por  hapin si  me pare..
Po ceshte per ty nje grimce shekullore,
Kur ajo qe  fale.gjykohet si hyjnore?
Po fundja ku ndryshon,te denjosh te mendosh
Edhe dhjetemije vjet,vec diten e fundit do jetosh.
Nje here jemi zot me fuqi serafini,vec tek nje sekonde
   Qendron botekuptimi...
E cave shekullin,me shenja qe skane mbyllje
Diku me vemendje prerje kirugjie,
Diku me sopaten vepra prej marrezie.
Identifikuar
denisduka
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 13


Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #109 : 16/11/07, 12:12 »
0

Ishte dita e pare qe u zgjova ne nje qiell tjeter,madje dhe flegrat e hundeve akoma sma kishin miratuar ajrin qe fusja brenda.Me linte si nje shije myshku mbas
cdo ngritje-ulje qe bente kraharori im.Ja pra i thashe vetes me nje ze paksa vibrant(edhe kur mendon arrin ta klasifikosh si ne gjuhen e shprehur karakteristikat e asaj qe bluan ne koke)ja ku jam ne vendin ku kane vershuar me nje furi te jashtezakonshme,njerez nga te gjitha anet e botes per te misheruar edenin ne nje toke konkrete..pikerisht ne vendin qe mban emrin e nje italiani Ameriko.Sa shpirtera e mendje kane sakrifikuar gjithshka per te permisuar te tashmen dhe te ardhmen ne kete toke.Sa lumenjsh eksodesh e mizeri ngjarjes i kane dhene formen qe ka sot.Evropa e vjeter i dha formen,tranferoi nje pjese te energjise se saj tek bija me e re dhe premtuese.
Identifikuar
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #110 : 16/11/07, 17:05 »
0

DenisDuka bujrum ne: " Te jemi vetveta ne vargje ", teper te bukura shkrimet e tua! :D
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
denisduka
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 13


Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #111 : 18/11/07, 10:10 »
0

Te falenderoj shume kaktuse,ja kalofsh sa me mire
Identifikuar
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #112 : 18/11/07, 10:10 »
0

Faleminderit!

Faleminderit!!!
Faleminderit qe me degjon.
Faleminderit per aq pak qe me njeh mua,
por qe tashme...jam e jotja!!!
I embli miku im!
Nese mundem te therras mik, ku i dihet?!!!
Faleminderit per perqafimin qe me ngroh shpirtin, qe vetem ti
di te ma japesh, cdo here qe takohemi ne mendjet tona: te lira,
por te lidhura per te kaluar ne te njejten rruge!!!...
Po, sepse...rruga eshte pikerisht e njejta!!!
Eshte e bukur te dish qe eshte dikush si ty ne rrugen time, edhe
perse larg, jemi kaq afer me shpirt.
Faleminderit per fjalet qe shpesh here qetesojne mendimet e mia.
Faleminderit sepse e di qe nuk me genjen dhe qe...nuk e thua lehte
qe me ke shume xhan, pastaj...mua ma ke thene dhe vazhdon te
ma thuash!!!...
Faleminderit shpirt, qe je!!!
Faleminderit sepse...do jesh akoma, e ndjej!!!
Ne qofte se nuk do jesh ti per mua, ateher...do te jem une per ty
dhe nuk me intereson.
Faleminderit per ate qe me ke dhene dhe qe nuk ta kam
kerkuar kurre!!!...
Faleminderit!!
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #113 : 19/11/07, 17:05 »
0

Sa keq eshte çjerre pelhura ku ecim, sa keq eshte arnuar skena e tragjedise ku personazhet dialogojne tekstin e bere shemtuar nga nje regjisor diletant. Si nje puçerr e madhe me rrenje prehistorike, rritet kanceri i injorances ne pjedestalin me te larte te ketij planeti anonim
idealesh dhe virtytesh. Sa e vuaj hapersiren e mohuar nga ky popullim qeniesh abstrakte! Por problemi i vertete jam une ne kete sfond sinonim i te shemtuares. Dergjem ne shtrat endrrash ku nga lart me telekameren pa shirit vazhdoj e filmoj evenimente. Pastaj kur jam jashte, çdo gje me fshihet nga memorja, kam vetem nje ide te hidhur mbi te gjithe e gjithçka. Kjo perseritet e rregullt çdo nate, eshte e peevitueshme. Gjithmone e njejta enderr, i njejti shirit i skaduar, e njejta pjese e imja qe filmon nga lart, e njejta ide e hidhur, ku gjithmone mundohem te gjej rrugedaljen dhe ku gjithmone mbetem i zhgenjyer. Ne fund te fundit, ndoshta jam une i tepert ne kete bote te ndyre, sepse me duket sikur une jam ndryshe dhe dy jane rruget, ose te mesohem te pranoj te shemtuaren, te tjetersohem, te futem ne rresht, te vras identitetin tim, ose te iki ne planetin tim qe nuk e di as ku ta kerkoj. Zgjedhja eshte shume e veshtire, sepse po vendosa te iki me duhet te le mbrapa  nje pjese timen, po te vendos te qendroj, me duhet te ambjentohem me te gjithe ate qe me rrethon…..


Je UNIK! :D :-*
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #114 : 22/11/07, 19:07 »
0

Merr!

Merr...
Eren nga duart e qiellit
Merr...
lotin qe rrjedh nga mendimi
Sillja diellin atij qe...
nuk ka drite per te shikuar.
Dhe nuk ka ze qe te te falenderoje
por...vetem mund te qeshe.

Merr...
Te qaren e nje femije
Merr...
erresiren ne fatin e tij.
Silli buken atij qe...
 ndjen vetem aromen ne rruge.
E qe nuk mund te ta ktheje
por...vetem mund te qeshe.

Merr...
Dhimbjet e nje femre
Merr...
shqetesimet e nje mamaje
Silli nje puthje atij qe...
ne sy ka dashuri per te shitur
E ndoshta nuk do qe te doje
por...mundet vetem te te qeshe.
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #115 : 24/11/07, 16:04 »
0

Dite pas dite!

Dite pas dite rritemi,
dite pas dite vazhdojme te enderrojme.
Dite pas dite provojme emocione te reja,
ndjesi te reja.
I leme te vrapojne keshtu ditet tona,
ashtu...sic vine edhe perse shpesh here
duam dicka te ndryshe, dicka me te vertete speciale.
E mirepresim me lumturi cdo gje qe na jepet, sepse
nuk do te thote qe...ate qe e kemi duhet ta kemi force!
Dite pas dite takohen shikimet tona, duke u perpjekur
te kuptojne se cfare mendon tjetri...
Dite pas dite perqafohemi pa u perqafuar, por me shikime!
Dite pas dite embelsojme shpirtin me shikimet tona...
Dite pas dite rritemi se bashku, saqe...ndonjeher bejme
edhe si "femije"!!!...
Nje dite mund te them edhe une:...je i imi, nje dite mund
te te shoh dhe se bashku do e kuptojme se si do udhetojme
se bashku...ne Rrugen e gjate te Jetes!!
Sa bukur...dite pas dite rritem me ty...
Sa bukur te jem prane teje deri ne infinit, duke pritur diten
qe vjen pas dite...
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
Nessuno
Moderator Forumi
Gjysem BalkanWebs
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 2719


Mos me cani trapin

Respekt: 0

Profili WWW
« Pergjigju #116 : 08/12/07, 22:10 »
0

Kjo era qe fryn
floket lehte mi ledhaton
zemren larg ma shpie
doren e nenes me kujton.

Ne sy nje lot kullon,
ne zemer nje plag rendon,
mes udheve te pa fund...
malli shpirtin robton.

Refugjat un'jam
shume kohe u mbush kur ika nga Shqiperia
lash dhimje, lash lot, lash mall...
lash duar qe zgjaten drejte udheve te mija.
Identifikuar

Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #117 : 09/12/07, 19:07 »
0

Askushi... Zgerdhihem urime per poezine, vete e ke shkruar te lutem?? :-\
Nese...po do ta leviz tek tema: " Te jemi vetvetjqa ne vargje ", sepse...
aty jane krijimet e vete Anetareve pa copy-paste dmth! Te pershendes! Zgerdhihem
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
Nessuno
Moderator Forumi
Gjysem BalkanWebs
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 2719


Mos me cani trapin

Respekt: 0

Profili WWW
« Pergjigju #118 : 09/12/07, 20:08 »
0

po vete...   :-\
Identifikuar

Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #119 : 09/12/07, 20:08 »
0

po vete...   :-\

Çke qe mendohesh?? :-\ Eshte me te vertete teper e bukur! Shkel Syrin Zgerdhihem
Urime...Urime...Urime... :D
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
Nessuno
Moderator Forumi
Gjysem BalkanWebs
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 2719


Mos me cani trapin

Respekt: 0

Profili WWW
« Pergjigju #120 : 09/12/07, 20:08 »
0

flm shume
Identifikuar

Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #121 : 09/12/07, 20:08 »
0

Te lutem...u`re Welcomeeeeeeeee! Zgerdhihem

Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #122 : 09/12/07, 20:08 »
0

Si je Engjelli im??
Faleminderit per ate qe po me jep.
Ne cfare menyre, mundem ndonjeher te ta ripaguaj??
Ne cfare menyre??
Duket tani, por...tashme ka kaluar!
Dita 3 Gusht 2007.
Ne mengjes, ngrihem, vishem.
Vesh nje kostum qe me pelqen aq shume!
Kalojme te marrim, ndokend!
Koha kalon, dhe mua akoma me duket vetja qe jam ne plazh!
Edhe tani ndjej reren qe me djeg kembet, eshte tamom
si zjarri qe po ndez zemren time, sepse...e ndjej qe do jem
e lumtur pergjithmone!!!...
Kush e mendonte qe do takoja edhe sot syte e tu??!!!...
Kush e mendonte qe do degjonim tingujt e se njejtes kenge te dy??
Nuk e kam imagjinuar vete, edhe nese do ta shihja, hmm...mbase!!!
Asnjeher nuk e mendoja qe do shkonte keshtu:
Ndermjet buzeqeshjesh dhe lojrash!
Sikur po notonim ne mes te detit, nuk e mendoja kurre...
Ku i dihet perse??
Mbase...edhe ti si une, po mendon??
Po, patjeter!!
Edhe ti, si une mendon, ne fund te fundit jemi paksa te njejte!!...
Po iki, po zhytem ne mendimet e mia, sepse...nje udhetim te tille
nje dite ne do ta bejme sebashku!! Missssssssssss uuuu...! :D


Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #123 : 12/12/07, 21:09 »
0

.........

Nese...do iki
edhe ateher...kur ti je ketu!
Dije qe do vazhdoj te jetoj,
edhe pa ty...
Mbrapa nje perdeje te bardhe,
qe...ti nuk mund te me shikosh!
Ti nuk mund te me shikosh,
por...duhet te kesh besim!
Ndersa...une do te perpiqem,
qe te gjej serish momentin per
te qene se bashku...ne enderr,
ndersa tjetri me qendron prane!
Vetem ateher...do jetosh, ne
mizerine e jetes...
Dhe kur te kesh nevoje per mua...
shkruaj emrin tim ne zemren tende...
dhe do jem aty!!!... Merzitur
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #124 : 15/12/07, 21:09 »
0

Edhe njeher...

Edhe njeher erdha te te marr...
Me shikove??
Erdha ne zonen me te erret te asaj
"rruge" , aty ku jemi takuar shpesh,
nuk kam ikur, vetem nuk te kam lene
Zemra ime...
Kam ndezur nje drite per te te bere te
shikosh se cdo te thote te: Dashurosh!
Merr te gjitha ato qe do te te jap,
sepse...vetem ateher do te kuptosh,
qe cfare eshte e rendesishme dhe cfare jo!
Ndiq "rrugen" qe vetem une te ndjek,
dhe askush nuk mund te te ndjeke me!
Do te te rizgjoj nga ajo lumturi, qe nuk
ka nevoje per t`u kuptuar...
Do te te jap ate force qe askush nuk di te
ta jape, vetem ateher kur te me ndjesh prane
...prane teje!!
Qe te te bej te kuptosh, qe asgje nuk eshte
e pamundur!!...
Vazhdo akoma "rrugen" qe ke nisur, dhe do
kesh me shume nga cdo ti...
Mos ndalo kurre!
Ja, ku po eci prane teje dhe po te jap ate qe ti do!
Edhe me shume!
Merri te gjitha!
Jam e jotja!
Jam e jotja, kur me degjon dhe kur me flet.
Kur nuk e shtremberon fytyren dhe kur nuk
je indiferent...
Sa bukur eshte kur eci me ty, kur e di qe me
degjon dhe me ndjen prane vetes...
Mos harro, gjithashtu, qe nuk eshte e lehte
te me qendrosh prane...
Duhet te jesh i kujdesshem shume here per
veprimet e tua...
Ec akoma me mua dhe do te te coj ne vendin
me te bukur...
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
Faqe: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 ... 18
  Printo  
 
Shko te: