A KENI NOSTALGJI PER KENGET E VJETRA SHQIPTARE
Faqe: [1]
  Printo  
Autor Tema: A KENI NOSTALGJI PER KENGET E VJETRA SHQIPTARE  (Lexuar 7471 here)
kacamisri
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 21

Respekt: 0

Profili
« : 29/04/07, 19:07 »
0

SI PERSH
LUAN ZHEGU
ME KENGEN 'EJA O SHOKU YN"
MOTRAT LIBOHOVA
NJE ZILE BICIKLETE

KACAMISRI.
Identifikuar
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator/e Global/e
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #1 : 29/04/07, 19:07 »
0

Yyyyyyyyy c`na ke hap plage te vjetra qe zor do mbyllen! >Merzitur
E kush nuk ka mall per ca kengetar artiste si ata! Ehh...mua me mungojne
shume kengetare qe do do doja ti degjoja dhe tani, jane kengetare qe zanafilla
e tyre nuk humbet kurre!!

Si:

Motrat Libohova
Kozma Dushi ( edhe pse e shohim shpesh ne festivale te ndryshme )
Djemt e Detit
Aleksander Gjoka
Parashqevi Simaku
Luan Zhegu e shume e shume te tjere qe per momentin s`po kujtohen!
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
shpella49
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 1

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #2 : 29/04/07, 20:08 »
0

kam sh  nostalgji.psh  keget e bik  ndojes,lucie  milotit,meliha dodes,etj
Identifikuar
dj diamant
Vizitor
« Pergjigju #3 : 30/04/07, 12:12 »
0

Hemm .. Sigurisht qe kemi/kam nostalgji per kengetaret e vjeter .. sepse ato jan bilbila jo si kengtaret e sotem, qe pakica kendojne me zerin e tyre se te tjeret jan te zerat te punuar me pc, me qart mund te shikoni .. ose kush e ka par tek TopShow kur ishin kto rrepistat qe knojne hip hop .. i mori albani me knu live, ene kur fillun me knu skishin as ze as frym me knu .. aty e trrgun veten. P.SH Anita Take .. po ta degjosh vetem kur ben mohabet duket qe ajo ka ze per kenge .
Identifikuar
!ilir
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 45

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #4 : 30/04/07, 22:10 »
0

Une per shume kam simpati
Anita Bitri, Gezim Cela dhe Nertila Koka
Bashkim Alibali, por nje eshte super dhe vertete birbil eshte Luan zhegu
ate qe e ka 1 ne kenge dhe njesh ne pamjen e jashteme Zgerdhihem
Identifikuar
naki
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 4

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #5 : 11/05/07, 17:05 »
0

   Po kam shum nostalgji edhe per folklorin shqiptar qe sot shum rrall ndegjohet edhe i kan qvlersu sa qe sot i perdorin vetem per naj humor qka esht pun shum e keqe
     
   Osman Gashin me vllezer (Mleqani)
   Augustin Uken
   Drenovci
   Izbicen
   
Identifikuar
dj diamant
Vizitor
« Pergjigju #6 : 19/05/07, 20:08 »
0

Hemm. Dje u fol ne "TopShow" per Fitnete Rexha, aty mershin pjes shum personazhe .. qe e ndjenin dhe e dinin se ceshte kenga e vjeter shiptare, me falni qe si mbaj mend emrat e personave qe ishin te ftuar, or ato flisnin shummmmmmmmm per kengen e vjeter shiptare dhe i trregonin kenget dhe festivalet me data dhe vite, thohej se Fitnete Rexha kishte me mijra kenge te cilat sot nuk jan ne trransmetim e siper .. por te harruara. Por gjithashtu pa harruar dhe Vlbona Memen qe i kendonte kenget e Fitnete Rexhes .. dhe Valbona ka nje ze brilant e melodioz per kenget e vjetrra shiptare .. Aty u dha dhe nje mendim i shkelzyer nga Zhani Ciko i cili tha qe Valbona Mema te bente nje CD me kenget e Fitnete Rexhes .. Hemm .. endoj se kjo do jet cool.
Identifikuar
KosovaBoy
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 34


100%DARDAN

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #7 : 17/06/07, 01:01 »
0

RRNOFT DERVISH  SHAQA
Identifikuar

REPUBLIKA E DARDANISE
emul
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 13

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #8 : 18/06/07, 08:08 »
0

kenget e vjetra kan qene, jane dhe do jene te pa harrushme,ben shum mire Albani ne top show qe na i risjelle sepse ne brezi ri pak i njihnim
Identifikuar
emul
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 13

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #9 : 18/06/07, 08:08 »
0

kenget e vjetra kan qene, jane dhe do jene te pa harrushme,ben shum mire Albani ne top show qe na i risjelle sepse ne brezi ri pak i njihnim
Identifikuar
apolonia
Moderator Forumi
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 17509


sillu me tjetrin sic do deshiroje qe ai te sillej

Respekt: +16

Profili
« Pergjigju #10 : 18/06/07, 23:11 »
0

EMMA QAZIMI  DHE PARASHQEVI SIMAKU,
Identifikuar
roso111
Vizitor
« Pergjigju #11 : 24/06/07, 06:06 »
0

VACE ZELA LOL
Identifikuar
Faqe: [1]
  Printo  
 
Shko te: