Fotogaleri
BalkanWeb.TV Foto Forum Horoskopi Moti Gatimi Kontakt
Fotogaleri | 10 vjet nga terrori nė Beslan, fėmijėt sot pas 1 dekade - BalkanWeb
10 vjet nga terrori nė Beslan, fėmijėt sot pas 1 dekade
10 vjet nga terrori nė Beslan, fėmijėt sot pas 1 dekade
10 vjet nga terrori nė Beslan, fėmijėt sot pas 1 dekade
Sot 10 vjet nga marrja peng e shkollės nė Beslan, Ukrainė. Njė dekadė e tėrė nga ngjarja e rėndė kur terroristėt islamikė morėn peng njė shkollė me 186 fėmijė, shumė prej tė cilėve u vranė. Njė apokalips i vėrtetė ndodhi mė 1 shtator tė vitit 2004 nė Beslan, por fatmirėsisht disa fėmijė shpėtuan. Sot janė rritur, por ajo ngjarje zor se fshihet nga kujtesa. E dokumentuar me foto, terrori nė shkollėn nė Beslan ruhet ende nė kujtimet e kėtyre fėmijėve qė sot janė 10 vjet mė tė mėdhenj. Tanimė nė Beslan, nė jug tė Rusisė gjen tė rinj me kurajo, me shpresa pėr tė ardhmen por me njė frikė tė re, frikėn pėr njė luftė tė mundshme me Ukrainėn, dhe frikėn se fėmikjė tė tjerė do vuajnė si ata dikur tmerrin e luftės. (d.bono/BalkanWeb)
Publikuar mė 01/09/14
Kategori: Kronik