Fotogaleri
BalkanWeb.TV Foto Forum Horoskopi Moti Gatimi Kontakt
Fotogaleri | Tokio, tre mijė lloje lulesh nė festivalin e Nezu - BalkanWeb
Tokio, tre mijė lloje lulesh nė festivalin e Nezu
Tokio, tre mijė lloje lulesh nė festivalin e  Nezu
Tokio, tre mijė lloje lulesh nė festivalin e  Nezu
Njė skenar shumė ngjyrėsh dhe forma tė mrekullueshme lulesh nė tempullin japonez. Jemi nė tempullin e Nezu, nė Tokio, njė vend qė ekziston qė prej shekullit tė shtatėmbėdhjetė, por sipas legjendės zhvendosja e tempullit historik ėshtė ndėrtuar 1900 vjet mė parė nė Sendagi. Festa e luleve mbahet ēdo vit nė fund tė prillit dhe nė fillim tė majit nė kėtė vend.(da.xha/BalkanWeb)
Publikuar mė 30/04/13
Kategori: Ambient