Fotogaleri
BalkanWeb.TV Foto Forum Horoskopi Moti Gatimi Kontakt
Fotogaleri | Tronditet Franca, ēerdhja reklamė me fotografinė e fėmijės sė vrarė - BalkanWeb
Tronditet Franca, ēerdhja reklamė me fotografinė e fėmijės sė vrarė
Tronditet Franca, ēerdhja reklamė me fotografinė e fėmijės sė vrarė
Tronditet Franca, ēerdhja reklamė me fotografinė e fėmijės sė vrarė
Fotografia e njė fėmijė tė vrarė e publikuar nė reklamėn e njė ēerdheje ka shkaktuar tronditje nė Francė. Nė fakt fotografia ėshtė publikuar nė gazetėn e Festivalit tė Xhazit nė Montreux tė Zvicrės, vetėm pak kilometra me kufirin francez. Dhe pikėrisht nė Francė, lajmi ka shkaktuar tronditje tė madhe. Kjo pasi pėr kėtė reklamė ėshtė pėrdorur fotografia e vogėlushit Gregory Villemin i cili u vra nė vitin 1986 nė rrethana ende tė pa qarta. Trupi i fėmijės vetėm 4 vjeē u gjend nė lumin Vologne nė 16 tetor 1984 gati dhjetė kilometra larg shtėpisė sė tij. Duart dhe kėmbėt i kishte tė lidhura. Ēėshtja nuk ėshtė zgjidhur por autoritetet nuk e kanė mbyllur hetimin ndaj dhe fotografia e vogėlushit vazhdon tė shfaqet nė faqet e para tė gazetave. Ndoshta vrasja kishte lidhje me letra kėrcėnuese anonime qė prindėrit e fėmijės merrnin prej disa vitesh. (e.m/BalkanWeb)
Publikuar mė 17/07/13
Kategori: Kronik