Fotogaleri
BalkanWeb.TV Foto Forum Horoskopi Moti Gatimi Kontakt
Fotogaleri | Zv/Ambasadori i Izraelit me kostum kombėtar shqiptar - BalkanWeb
Zv/Ambasadori i Izraelit me kostum kombėtar shqiptar
Zv/Ambasadori i Izraelit me kostum kombėtar shqiptar
Zv/Ambasadori i Izraelit me kostum kombėtar shqiptar
Zv/ambasadori i Izraelit nė vendin tonė ėshtė njė tjetėr diplomat i huaj qė vesh me kėnaqėsi kostumin kombėtar shqiptar. Nr. 2 i ambasadės izraelite nė Tiranė,. z. Avraham Lev Louis, ėshtė fotografuar i veshur me kostumin e trevave tė veriut nė pėrfundim tė njė ceremonie qė u zhvillua para pak ditėsh nė komunėn Rrapaj tė rrethit tė Pukės, gjatė sė cilės u vlerėsua kontributi i njė familjeje tė zonės pėr mbrojtjen e njė familje izraelite gjatė luftės sė dytė botėrore. Gjatė takimit tė organizuar nga Shoqata e Miqėsisė Shqipėri – Izrael, kryetari i komunės Rrapaj i njohu miqtė nga Izraeli me resursest turistike e historike tė kėsaj zone malore tė Pukės si dhe me projektet pėr ndėrtimin e hidrocentraleve tė vegjėl, rrugėve rurale dhe tė bujqėsisė. Mė pas tė ftuarit u bėnė pjesė e njė feste tė pėrbashkėt, gjatė sė cilės zv/ ambasadori i Izraelit veshi kostumin karakteristik tė zonės veriore. (e.m/BalkanWeb)
Publikuar mė 17/07/13
Kategori: Te Ndryshme