Fotogaleri
BalkanWeb.TV Foto Forum Horoskopi Moti Gatimi Kontakt
Fotogaleri | Pėrmbytjet nė Shkodėr dhe solidariteti nė facebook - BalkanWeb
Pėrmbytjet nė Shkodėr dhe solidariteti nė facebook
Pėrmbytjet nė Shkodėr dhe solidariteti nė facebook
Pėrmbytjet nė Shkodėr dhe solidariteti nė facebook
Pėrmbytjet masive qė prej mė shumė se njė javė kanė prekur Shkodrėn kanė gjetur pasqyrim jo vetėm nė media por dhe nė rrjetin social facebook. Tė shumtė kanė qenė qytetarėt tė cilėt kanė publikuar nė profilet e tyre foto nga jeta e shkodranėve mes mbretėrisė sė ujit. Shtėpi lagje dhe rrugė tė pėrmbytura nė ujė. Nė lagjen Xhabije, Perash, Ajasėm, aty ku, vetėm pak ditė mė parė ishin tė parkuar makinat tani janė tė parkuara varkat. Me forcėn qė i karakterizon, humorin dhe herė herė ironinė therėse shkodranėt tashmė po jetojnė me kėtė realitet, i cili nė ditė pa diell e me shi bėhet edhe mė i zymtė, por nėse del dielli lind dhe shpresa “Se do bahet ma mirė”. Ka nga ata qė profilet e tyre kanė pasqyruar dhe numrat e llogarive bankare pėr tė ndihmura sadopak banorėt qė kanė humbur shtėpitė dhe gjithcka kanė. Apo nga ato qė i pėrcjellin mesazhe force e solidariteti Shkodėr Loces, si kjo kėtu: “SHKODER T\'U RIT NERA....GZIM E T\'MIRA T\'DHASHTE FATI ...ZOTI KJOFTE ME ANEN TATE!, apo “Se gjithmonė fort ke qėndru, e kush kurrė s\'tė ka urdhėnu, mbaju Shkodėr he burrneshė, se shum shpejt prapė ke me qeshė...” (Fotot jane marrė nė profilin e Zotit Gėzim Uruci, fotograf amator)
Publikuar mė 10/12/10
Kategori: Kronik