Fotogaleri
BalkanWeb.TV Foto Forum Horoskopi Moti Gatimi Kontakt
Fotogaleri | Astrit Patozi fund beqarisė, pas divorcit tė parė - BalkanWeb
Astrit Patozi fund beqarisė, pas divorcit tė parė
Astrit Patozi fund beqarisė, pas divorcit tė parė
Astrit Patozi fund beqarisė, pas divorcit tė parė
Astrit Patozi, deputeti demokrat prej disa muajsh jeton me Amantja Ēullhajin. Gruaja e tij e re, ėshtė drejtore e Analizės dhe Statistikės, nė Inspektoriatin Shtetėror tė Punės. Ajo ka mbaruar studimet pėr Shkenca Politike dhe vijon ndėrkohė Juridikun, pa shkėputje nga puna. Lidhja mes tyre ka nisur nė verėn e vitit 2009 pak kohė para fushatės elektorale pėr zgjedhjet parlamentare tė qershorit. Njohja e tyre erdhi pas mė shumė se njė vit, pasi nėnkryetari i Partisė Demokratike ishte ndarė nga bashkėshortja e tij Enkelejda Gjinali me tė cilėn kishte jetuar pėr 14 vjet. Divorci me gruan e parė u zyrtarizua nė verėn e vitit 2008. Nga martesa e parė e tij erdhėn nė jetė dy vajza, qė tashmė janė tė rritura, Alba dhe Irta Patozi. Prej disa muajsh nėnkryetari i PD-sė, Astrit Patozi dhe Amantja jetojnė bashkė nė tė njejtėn shtėpi duke i dhėnė formė tjetėr, mė familjare lidhjes sė tyre. Ata banojnė nė njė apartament pranė Agjensisė Telegrafike tė Lajmeve, dhe sipas fqinjėve ēifti ėshtė shumė i respektueshėm, madje siē jemi ne shqiptarėt qė i hyjmė mė thellė gjėrave, ata na thonė se edhe shkojnė shumė mirė bashkė. Lidhja e tyre tashmė ėshtė konsoliduar, sidomos pas bashkėjetesės disa mujore e cila mund tė konsiderohet edhe si njė lidhje normale familjare, me detyrimet e tė drejtat respektive. Po sipas informacioneve qė kemi mbledhur Astrit Patozi, duke qenė se ka dy vajza tė rritura, ato e kanė mirėkuptuar lidhjen e re tė babait tė tyre, duke pranuar rrjedhimisht Amantjan tė cilėn e tregojnė njė vajzė shumė tė dashur e mbi tė gjithashumė tė edukuar. (Bluetooth)
Publikuar mė 22/12/10
Kategori: Kronik