Fotogaleri
BalkanWeb.TV Foto Forum Horoskopi Moti Gatimi Kontakt
Fotogaleri | Insektet gjigande zbulohen majė njė shkėmbi nė mes tė Paqėsorit - BalkanWeb
Insektet gjigande zbulohen majė njė shkėmbi nė mes tė Paqėsorit
Insektet gjigande zbulohen majė njė shkėmbi nė mes tė Paqėsorit
Insektet gjigande zbulohen majė njė shkėmbi nė mes tė Paqėsorit
Insektet gjigande tė ngjashme me milingonat qė mendohet se ishin zhdukur qė nė vitin 1920 zbulohen nė njė ishull tė vogėl shkėmbor nė Oqeanin Paqėsor. Shkencėtarėt kanė zbuluar nė shkėmbin ku mendohet se nuk rritet asgjė, 24 insekte tė tilla gjigande 12 cm dhe pa krahė. E habitshme ėshtė se shkembi ku rritet ky insekt sa njė karavidhe, nuk ka ushqim dhe ėshtė aq i shkretė sa shton dyshimet e shkencėtarėve sesi kanė mbėrritur nė kėtė pikė tė Oqeanit. (da.xha/balkanWeb)
Publikuar mė 02/03/12
Kategori: Ambient
No Flash