BalkanWeb.TV Foto Forum Horoskopi Moti Gatimi Kontakt
ARTIKUJ TEK
Gatimi
07 Qershor 2013 - 14:21 | LAJME
TRANSLATE
 
Rizoto me karkaleca
Nga: Znj.Vjollca
Rizoto me karkalecaReceta
300 gr oriz (te zi)
400 gr karkaleca
1 Kokerr limon
1 Kokerr qepe te vogel
3 Luge gjelle vaj ulliri
1 Luge gjelle gjalpe
Kripe
Piper i zi 

Përgatitja 
Përziejmë fillimisht karkalecat dhe u hedhim pak ujë të nxehtë, i valojmë për 5-6 minuta. Në një tigan tjetër hedhim pak vaj, 1 kokërr qepë të grirë shumë hollë dhe e trazojmë derisa të tretet. Shtojmë orizin, e përziejmë për 1minut. Fillojmë të hedhim lëng nga ai i karkalecave. E lëmë orizin të ziejë aq sa citohet dhe në etiketën e paketimit të tij dhe përpara se ta largojmë nga zjarri i hedhim 1 luge gjelle gjalpë për ta bërë atë sa më të shkrifët. Në fund e shoqërojme të zbukuruar me karkaleceta të cilët i vendosem në furrë për 4 minuta. E servirim të ngrohtë. 

(e.m/vila24/BalkanWeb)
    Kthehu Dėrgo Printo Home
Komento
       Shqiperia
23 Shtator 2014
Publikohet video e dhunės ndaj Strazimirit. Ja si e godasin Ndoka e Ndreu! -VIDEO
Pasi Prokuroria ka ngritur akuzė ndaj deputetėve tė PS-sė Arben Ndoka dhe Pjerin Ndreu, pėr goditjen e deputetit tė PD-sė Gent Strazimiri, del nė dritė edhe videoja ku deputeti goditet nė ambientet e Kuvendit
KOMENTO (17)
       Kosova
23 Shtator 2014
PDK heq dorë nga posti i Kryeparlamentarit
PDK i ofron postin e Kryekuvendarit LDK'së dhe shprehet e gatshme për bashkëqeverisje me të gjithë, por nuk heq dorë nga pozita e kryeministrit.
KOMENTO
       Rajoni
23 Shtator 2014
"Monstra", Jashari: Vendimi në shkallën e dytë të jetë transparent
Ministri i Drejtësisë Adnan Jashari ka kërkuar që të merren parasysh faktet dhe provat rreth rastit “Monstra” dhe ata të bëhen transparente apo publike për opinionin e gjerë.
KOMENTO
       Bota
23 Shtator 2014
Tony Blair: Kjo s’është luftë mes myslimanëve e krishterëve
Ish kryeministri britanik, Tony Blair, ka thënë se vendimi i presidentit amerikan, Barack Obama, për të bombarduar Sirinë, është i drejtë.
KOMENTO
       Sport
23 Shtator 2014
Treshja e lumtur Messi para një ‘selfie’
Lionel Messi ka postuar në rrjetet sociale një fotografi me familjen e tij. “Duke e kaluar pasditen me familjen”, shkroi Messi, në fotografinë me bashkëshorten, Antonellan dhe djalin e tyre, Thiago.
KOMENTO
       Kulture
23 Shtator 2014
Komedia muzikore “Vincent”, 125 vjet pas vdekjes së Van Goghut
Një komedi muzikore mbi piktorin me vesh të prerë, Vincent van Gogh, do të shfaqet në vitin 2015 në kuadrin e përvjetorit të vdekjes së tij në jug të Francës, 125 vite më parë, njoftuan organizatorët
KOMENTO (1)
       Metropol
23 Shtator 2014
Studimi: Meshkujt tullacë janë më të mirë në shtrat
Një studim më i fundit tregon se meshkujt tullacë janë më të mirë në shtrat, sesa ata që kanë flokë. Studimi i publikuar në ‘Journal of International’ studiuesit amerikanë gjetën meshkujt tullacë që kanë më pak gjasa për të zhvilluar tumoret e testikujve.
KOMENTO (4)
       Teknologji
23 Shtator 2014
Karta Salt, ja si të siguroni telefonin inteligjent
Nëse doni që askush të mos përdorë telefonin tuaj, gjithçka që duhet të bëni është të vendosni një fjalëkalim, ose në disa raste apo tek disa telefona, ju mund të përdorni skanerin e gjurmëve të gishtërinjve. Me pajisjen SALT siguria mund të vendoset në një tjetër nivel.
KOMENTO
      
 
 
  TV | News24 - Live
 
   
 
 
   
   
   
 
 
   
   
   
  Radio | Rash - Live
 
  toolbar  
   
   
 
SONDAZH
 
 
Nensondazh
 
   
 
 
BALKANWEB.TV
Nishani: Shqipėria po promovon pėrdorimin e energjisė sė rinovueshme
 
 
BALKANWEB.TV
News 24 publikon videon e dhunės ndaj deputetit, Strazimiri
 
 
BALKANWEB.TV
Java: Skandali i SHISH, Rama, Meta, Basha dhe Tahiri nėn pėrgjim
 
 
BALKANWEB.TV
PD: Garancia pėr CEZ, qeveria rėndon xhepat e shqiptarėve
 
 
BALKANWEB.TV
Lufta antikorrupsion, Hoffman: Pa sukses nėse vetėm bisedohet. Rama: Kemi nisur reformat
 
 
BALKANWEB.TV
Tė pandehur 3 deputetė, Ndoka-Ndreu grushta Strazimirit. Veliaj ndėrtim pa leje
 
 
BALKANWEB.TV
Dyshohet pėr eksploziv nė makinė, ish- gruaja e kėrcėnoi ‘do tė hedh nė erė’
 
 
BALKANWEB.TV
Komisioni i Ekonomisė diskuton rishikimin e buxhetit, Cani: Bėheshin planifikime tė fryra
 
 
BALKANWEB.TV
Vlore, dyfishohen kėrkesat pėr arsimin profesional
 
 
BALKANWEB.TV
Tahiri-Ndėrkombėtareve: Investoni qė ta asgjėsojmė drogėn qė nė mbjellje
 
 
BALKANWEB.TV
Beqaj: Barnat? Po ka mungesa nė QSUT, mbulim me barna alternativė
 
 
BALKANWEB.TV
Vlorė, djali i mėsueses plagos me pistoletė nė shkollė nxėnėsen 17-vjeēare
 
 
BALKANWEB.TV
Dorėhiqet live nga TV, gazetarja: Do luftoj pėr legalizimin e kanabisit
 
 
BALKANWEB.TV
Kinė, njė ėmbėlsirė si vepėr arti, flokė sheqeri bėhet njė lule
 
 
BALKANWEB.TV
Publikohet video e njė shqiptari duke ekzekutuar njė maroken nė Milano
 
 
 
 
FOTOGALERI
Kirurgu estetik: Kelly Brook, modelja me gjoks perfekt
 
 
FOTOGALERI
Aktorja e filmave porno: Clooney nuk ėshtė gay
 
 
FOTOGALERI
Lady Gaga topless dhe transparente nė Belgjikė
 
 
FOTOGALERI
SHBA fillojnė sulmet ajrore kundėr Shtetit Islamik nė Siri
 
 
FOTOGALERI
Londra, qyteti mė i shtrenjtė nė botė
 
 
FOTOGALERI
Fjolla Morina kopja e Kim Kardashian
 
 
FOTOGALERI
Ambiciet pėr nudizėm tė Cara Delevigne
 
 
FOTOGALERI
Rita Ora pjesė e jurisė nė “The Voice of UK”
 
 
FOTOGALERI
Dyshohet pėr eksploziv nė makinė, gruaja e kėrcėnoi pas ndarjes ‘do tė hedh nė erė’
 
 
FOTOGALERI
Foto epike nė plazh
 
 
FOTOGALERI
Studentja ruse mbulon Mercedesin me njė milion kristale Swarovski
 
 
FOTOGALERI
Qeni tėrhiqet zvarrė me makinė, pamjet indinjojnė web-in
 
 
FOTOGALERI
Shtretėrit mė tė veēantė nė botė
 
 
FOTOGALERI
Google, njė doodle per tė inauguruar vjeshtėn
 
 
FOTOGALERI
Fotoja e parė e Beyonce shtatzėnė me Blue Ivy nė bark
 
 
FOTOGALERI
Dorėhiqet live nga TV, gazetarja: Do luftoj pėr legalizimin e kanabisit
 
 
FOTOGALERI
Nga mashkull kthehet nė femėr, mbi 100 ndėrhyrje pėr tė pasme bombastike
 
 
FOTOGALERI
Njihuni me vajzen qė ka tre gjokse