Gazeta Shqiptare Online

| Nr. 5293 Viti XVIII
ONLINE
aa|| Kerko:a   
|| Faqet e Gazetës
   EDITORIAL
   Faqe 2-3
   Faqe 4-5
   Faqe 6-7
   Faqe 8-9
   Faqe 10-11
   Faqe 12-13
   Faqe 14-15
   Faqe 16-17
   Faqe 18-19
   Faqe 20-21
   Faqe 22-23
   Faqe 24-25
   Faqe 26-27
   Faqe 28-29
   Faqe 30-31
   MILOSAO
   BLUETOOTH

|| Bluetooth në PDF
 
Deputeti Shalsi ka frikė tė dalė nė rrugė…
» Dėrguar mė: 07/09/2012 - 03:13
Lajme te ngjashme
Kėrcėnohet vajza e deputetit tė Partisė Socialiste, Dash Peza
• Datë: Nov 28, 2014


Deputetin e PS-së Eduart Shalsi e ka zënë paniku këto ditë, duke e frikësuar që të dalë i vetëm nëpër rrugët e Tiranës apo të udhëtojë jashtë kryeqytetit. Atë e kanë trembur shifrat e larta të kriminalitetit. Ndaj prej ditësh rruga e vete e tij është shtëpi-PS nga ku akuzon qeverinë se është e paaftë për të parandaluar rritjen e kriminalitetit. Në një konferencë për shtyp deputeti i PS-së Eduard Shalsi theksoi se sot qytetarët janë të pasigurt dhe rritja e vrasjeve dhe aksidenteve tregojnë për një bilanc lufte. Sipas Shalsit rritja e kriminalitetit në vend përveçse faktorëve ekonomikë dhe social ka të bëjë edhe me degradimin e strukturave të policisë së shtetit. “Rritja e kriminalitetit ka të bëjë me degradimin e strukturave të policisë, me përzënien nga puna e profesionistëve dhe zëvendësimin e tyre me militantët pa profesion, më pas edhe me emërime nepotike dhe klienteliste dhe me njerëz të papërgatitur për tu përballur me sfida”, - tha z. Shalsi.
Printo Dėrgo me e-mail
 
 

Ndalohet rreptësisht prodhimi i faqes ose një pjese të saj pa kërkuar një leje të shkruar.
Copyright 2012 GAZETA SHQIPTARE
Përdorimi i lajmeve mund të bëhet duke përmendur burimin, nëse jo, kjo është një shkelje e të drejtave.