Gazeta Shqiptare Online

| Nr. 5293 Viti XVIII
ONLINE
aa|| Kerko:a   
|| Faqet e Gazetës
   EDITORIAL
   Faqe 2-3
   Faqe 4-5
   Faqe 6-7
   Faqe 8-9
   Faqe 10-11
   Faqe 12-13
   Faqe 14-15
   Faqe 16-17
   Faqe 18-19
   Faqe 20-21
   Faqe 22-23
   Faqe 24-25
   Faqe 26-27
   Faqe 28-29
   Faqe 30-31
   MILOSAO
   BLUETOOTH

|| Bluetooth në PDF
 
“Sulmojmė po prekėt sigurinė e Vorio-Epirit”
» Dėrguar mė: 20/02/2013 - 23:47


I njohur për veprimtarinë e tij për drejtat e Vorio Epirit, bashkëpunëtori i kryeministrit grek, Failos Kranidiotis deklaroi dje se marrëdhëniet me Shqipërinë duhet të shkojnë paralel me respektimin e minoritetit grek dhe ka kërcënuar Shqipërinë, duke nënkuptuar ligjin e luftës. “Në rast se shovinistët shqiptarë kërcënojnë sigurinë e Vorio-Epirit, detyrat e Republikës së Greqisë do të jenë të qarta. Duke parë ligjin dhe historinë, ne i njohim mjaft mirë ato relieve, ku kanë jetuar të parët tanë”, - tha Kranidiotis. Politikani i djathtë, kandidat për deputet në zgjedhjet e kaluara, u shpreh gjithashtu se nuk duhet të mendohet që kriza në Greqi iu jep mundësi politikanëve shqiptarë të lobojnë kundër saj. “Ekspansionistët turq dhe fashistët islamikë, kanë një ndikim tek shovinistët shqiptarë, madje kanë nxitur dëshirën për aventura tek forcat politike shqiptare. Le ta provojë Berisha dhe fashistët e Aleancës Kuqezi. Shqipëria me ne ka një kufi dhe ka jetuar me ndihmat tona. Nga përkeqësimi i marrëdhënieve me Greqinë, për shkak të shovinizmit të tyre qesharak, i vetmi humbës do të jetë vendi i tyre dhe unë nuk do të jem i vetmi që do të bllokojë rrugën e tyre evropiane”, - ka kërcënuar ai. Anila Jole
Printo Dėrgo me e-mail
 
 

Ndalohet rreptësisht prodhimi i faqes ose një pjese të saj pa kërkuar një leje të shkruar.
Copyright 2012 GAZETA SHQIPTARE
Përdorimi i lajmeve mund të bëhet duke përmendur burimin, nëse jo, kjo është një shkelje e të drejtave.