Gazeta Shqiptare Online

| Nr. 5293 Viti XVIII
ONLINE
aa|| Kerko:a   
|| Faqet e Gazetës
   EDITORIAL
   Faqe 2-3
   Faqe 4-5
   Faqe 6-7
   Faqe 8-9
   Faqe 10-11
   Faqe 12-13
   Faqe 14-15
   Faqe 16-17
   Faqe 18-19
   Faqe 20-21
   Faqe 22-23
   Faqe 24-25
   Faqe 26-27
   Faqe 28-29
   Faqe 30-31
   MILOSAO
   BLUETOOTH

|| Bluetooth në PDF
 
Delina Fico, zbulohet njeriu me tė cilin bashkėjeton
» Dėrguar mė: 05/03/2011 - 11:50
Lajme te ngjashme
Adelina Tahiri, indiferente ndaj komenteve, e lumtur me Rolandin
• Datë: Nov 22, 2014


Shumëkush e njeh Delina Ficon, të paktën është përfolur jo vetëm si një aktiviste e shoqërisë civile, por edhe gjatë kohës së përgatitjeve për dasmën e kreut socialist, u fol shumë për lidhjen e dikurshme të saj me kryetarin e Partisë Socialiste Edi Rama.
Por duket se gjithçka ka kaluar për Delina Ficon. Ajo tashmë jo vetëm është aktive në jetën publike në vend, por ka krijuar edhe një lidhje të re, dhe pikërisht me Bledar Çuçin. Ky i fundit, aktualisht është drejtor ekzekutiv i shoqatës për autonomi vendore, por kohë më parë ka qenë edhe sekretar i Ministrisë së Pushtetit Vendor dhe Decentralizimit, gjatë kohës që në pushtet kanë qenë socialistët.
Çifti, ka shumë kohë shfaqet së bashku në ambientet publike, por asnjëherë nuk ka qenë në vëmendjen e paparacëve. Megjithatë, tashmë ata shfaqen së bashku edhe publikisht, ashtu sikurse kanë qenë edhe në aktivitetin që ka zhvilluar Artan Lame “50 më pak”, një ekspozitë me 50 objekte me rëndësi të veçantë që janë shkatërruar gjatë gjithë këtyre viteve.
Delina Fico dhe Bledar Çuçi edhe bashkëjetojnë me njëri tjetrin sipas gjithë “thashethemeve”. Ndërkohë që nuk ka asnjë kontradiktë që të jetë “fiksuar” në raportet e çiftit, me çiftin e ri të sapomartuar Edi Rama dhe Linda Basha. Dhe sikurse e shohim nga kjo foto, duket se Delina Fico është e lumtur për marrëdhënien e saj.
Printo Dėrgo me e-mail
 
 

Ndalohet rreptësisht prodhimi i faqes ose një pjese të saj pa kërkuar një leje të shkruar.
Copyright 2012 GAZETA SHQIPTARE
Përdorimi i lajmeve mund të bëhet duke përmendur burimin, nëse jo, kjo është një shkelje e të drejtave.