BalkanWeb.TV Foto Forum Horoskopi Moti Gatimi Kontakt
 
 
Supervjedhja nė BSH, Fullani: Thesaret nuk janė prekur. Braēe: Tolerancė zero autorėve
Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė Ardian Fullani bėn me dije se thesaret e sigurisė sė lartė nė BSH nuk janė prekur. Nė njė deklaratė pėr mediat pas mbledhjen se Komisionit tė Ekonomisė Fullani theksoi se BSH mori masa qė nė momentin e parė tė zbulimit tė vjedhjes sė 713 milionė lekėve nga thesari
Supervjedhja nė BSH, Meta: Ngjarje kriminale, Prokuroria do tė kryejė hetim tė plotė
Vjedhja, ‘e-maili’ i BSH-sė pėr punonjėsit: Ruani diskrecionin, mbani pėrgjegjėsi
Supergrabitja, Banka e Shqipėrisė bėn inventarin: Janė vjedhur 713 milionė lekė
VIDEO: Supervjedhja nė bankė, Braēe: Tolerancė zero pėr personat e pėrfshirė. Reformė nė BSH
VIDEO: Supervjedhja nė BSH, Fullani: Thesaret nuk janė prekur
KOMENTO (43)
Grabitja në BSH dhe vrasja e Santos, ambasadori Arvizu takon Llallën
Grabitja në BSH dhe vrasja e Santos, ambasadori Arvizu takon Llallën
Burime të besuara për “News 24” thanë se Llalla dhe Arvizu biseduan lidhur me ngjarjet e fundit kriminale, siç është vjedhja e bankës së Shqipërisë, e cila ka tronditur rëndë institucionin qendror financiar në vend, apo edhe vrasja e bankierit Artan Santo
KOMENTO (4)
Qeveria vendos mbylljen e pėrfaqėsive diplomatike nė Malajzi, Portugali, Bosnjė e Indi
Qeveria vendos mbylljen e pėrfaqėsive diplomatike nė Malajzi, Portugali, Bosnjė e Indi
Nė mbledhjen e sotme tė Kėshillit tė Ministrave u vendos mbyllja e pėrfaqėsive diplomatike tė Shqipėrisė nė Malajzi, Portugali, Bosnjė Hercegovinė, dhe Indi. Gjithashtu qeveria vendosi njė shtesė fondi pėr Ministrinė e Kulturės, pėr mbulimin e shpenzimeve qė do tė kryhen nė kuadėr tė vizitės sė Papa Franēeskut nė Shqipėri. ZBARDHEN VENDIMET E MBLEDHJES SE SOTME TE QEVERISE
KOMENTO
ANALIZA
Himara, një komunë si të tjerat
Nga: DRITAN HILA
KOMENTO (17)
Parime dhe propozime të diplomacisë ekonomike
Nga: ILIR KALEMAJ
KOMENTO
INTERVISTA
Eglantina Gjermeni: Di tė jem e fortė, me fjalėn e butė
Nga: REZARTA DELISULA
KOMENTO (2)
DOSSIER
Dosjet e Sigurimit të Shtetit: Veprimi antikomunist në qarkun e Tiranës
Nga: VELI HAKLAJ
KOMENTO
Metropol
Renis Gjoka: Planet muzikore, ‘hit’-i bëhet edhe në dimër
U bënë disa vite tanimë që rokeri Renis Gjoka inte...
Metropol
Orlando Bloom tenton tė rrahė Justin Bieber pėr shkak tė Mirandės -VIDEO
Aktori i njohur, Orlando Bloom, ka tentuar qė tė rrahė idhullin e adol...
Metropol
"Sa herė zbres shkallėt ajo hap derėn", gratė rrihen dhe pėrfundojnė nė polici
Dy gra rrihen me njėra-tjetrėn, procedohen penalisht. Burime nga unifo...
Metropol
Kur gratė deputete tė PD-sė, bėjnė humor nė Facebook
Mund tė konsiderohen mjaft mirė si tre nga zėrat femėror mė tė fuqishė...
Metropol
Trendi i ri, nudo nė takimin e parė tė dashurisė- FOTO
Njė kthim nė kohėn e Evės dhe Adamit duket se ėshtė trendi mė i ri nė...
Kulturė
Klara Kodra:Nasho Jorgaqi u nxitua me hipotezën për Kadarenë
Debati i ndezur në shtyp ditët e fundit lidhur me letrë...
Kulturė
Muzeu i Luvrit u shpall luftë… minjve!
Edhe kur një të vetëm shikon, të ngjall neveri. Al...
Kulturė
Varri i Fishtës, At Zef Pllumi: E dhunuan hienat e kuqe me tërbim
Revista "Hylli i Dritës", më 1996 i kushtoi nj&eum...
Kulturė
Visar Zhiti: Debati Jorgaqi-Kadare? Në diktaturë nuk kishte disidencë
Ftesës së "GSH" për t'u bërë pjes&e...
Kulturė
Ardian Vehbiu: Kadare që njoh do llahtarisej nga procesioni provincial
Një lexim prej studiuesi i debatit për çështjen...
Teknologji
Harito: Internet falas në zonat bregdetare
Ministrja e Inovacionit dhe Administratës Publike, Milena Harito...
Teknologji
Ekzema, shtohen të prekurit, shkak ndotja e mjedisit
Ekzema ose dermatitis është një fjalë që rrje...
Teknologji
Hapa gėzimi, humbi dy kėmbėt nga shpėrthimi i njė bombe, Juliani ecen sėrish
Julian Cela po hedh hapat e parė me kėmbėt prostetike, vetėm disa muaj...
Teknologji
Rënia në peshë, ja oraret më të mira për të ngrënë
Tashmë, është vërtetuar se ngrënia me orar nd...
Teknologji
Bateria e së ardhmes
Më të vogla, më të lehta dhe me më shumë...

 
Sondazhi, 67% e qytetarėve mbėshtesin reformėn territoriale, Ēuēi: Procesi transparent
Sipas njė sondazhi tė realizuar prej 15 qershorit deri nė 17 korrik nė tė gjithė vendin, rezulton se 67% e qytetarėve mbėshtesin reformėn territoriale. Rezultatet e sondazhit u publikuan pasditen e sotme nė njė konferencė, ku ishte i pranishėm edhe ministri i Ēėshtjeve Vendore, Bledi Ēuēi
ANKETA PER REFORMEN
Grupet e Interesit nė Himarė: Ēuēi po dezinformon publikun, sondazhi i pavėrtetė
KOMENTO (4)
“Zhdukja” e dėshmitarit nė gjyqin e Frrokut, Berisha: Ja si e bleu Rama votėn e Mark Frrokut
Ish-kryeministri Sali Berisha akuzon shefin e qeverisė Edi Rama pėr “zhdukjen” e dėshmitarit kyē nė gjyqin ndaj biznesmenit Arben Frroku, i cili akuzohet pėr vrasjen e komisarit Dritan Lamaj. Nė njė reagim nė faqen e tij zyrtare nė “Facebook”, Berisha shkruan se arratisja e dėshmitarit ėshtė bėrė me urdhėr tė kryeministrit, pėr tė blerė votėn e deputetit Mark Frroku, pėr ligjet e rėndėsishme qė pritet tė votohen nesėr nė Kuvend
Gjyqi ndaj Frrokut, nuk vjen dėshmitari kyē. Avokati: Nuk ekziston
PD: Rama i dhuron Frrokut humbjen e dėshmitarit
KOMENTO (11)
Tiranė, sherr nė familje, djali plagos me thikė babanė, goditet me gur nga vėllai
Njė konflikt familjar pėr pak ka pėrfunduar nė tragjedi ditėn e sotme nė kryeqytet. Babai dhe djali kanė mbetur tė plagosur pas njė sherri mes tyre
KOMENTO (3)
MAS mbyll nė 300 ditė 12 shkolla private: Regjistrat pa emra e nota, jepnin diploma fiktive
Matura shtetėrore i bėri njė skaner tė plotė gjendjes skandaloze te arsimit parauniversitar dhe nisur nga kėto statistika Ministria e Arsimit ka mbyllur 12 shkolla private ku jepeshin diploma fiktive. Ndėrsa ministrja Nikolla paralajmėroi tė njėjtat rezultate edhe pėr universitete private. Sakaq kryeministri Rama kėrkoi inspektim gjatė gushtit tė cilėsisė sė rekrutimeve tė arsimtarėve nė ēdo drejtori arsimore
PD: 300 ditėt e arsimit, asnjė investim, pėrkeqėsim, korrupsion
KOMENTO (4)
Grupet e Interesit në Himarë: Çuçi po dezinformon publikun, sondazhi i pavërtetë
Grupet e Interesit në Himarë akuzojnë ministrin për Çështjet Vendore, Bledi Çuçi për dezinformimin e publikut, përmes paraqitjes së sondazheve të pavërteta. Sipas Grupeve të Interesit në Himarë, ministri Çuçi dhe deputeti Kokëdhima kanë interesa ekonomike dhe politike në Himarë
KOMENTO
SHBA: At Nikolla Marku, maqedonas. Kleriku: “Lind e rrit në Elbasan”
Departamenti Amerikan i Shtetit ka publikuar dje, raportin ndërkombëtar për lirinë e fesë për vitin 2013, ku evidentohet si problem kryesor moskthimi i pronave të komuniteteve fetare, të sekuestruara në kohën e regjimit komunist. Përmbledhja e raportit nxjerr në pah faktin se kthimi i pronave ka qenë i ngadaltë dhe pretendimet për pronat mbeten një çështje e pazgjidhur
KOMENTO (10)
Porto-Romano,shpėrdoruan detyrėn, KLSH kallėzon penalisht dy ish-pėrgjegjės tė doganės
Dy ish pėrgjegjės sė doganės nė Porto-Romano janė kallėzuar penalisht nga Kontrolli i Lartė i Shtetit pėr shpėrdorim detyre. Kallėzimi penal ėshtė bėėr pas shkeljeve tė konstatuara nga auditimi
KOMENTO
Basha: Rama e ka shndėrruar qeverisjen ne agjenci reklamash
Partia Demokratike ka vėnė votėn e lirė, nė themel tė organizimit dhe sistemit tė karrierės. Vetė kryetari Lulzim Basha ka ushtruar tė drejtėn e tij tė votės nė zgjedhjet pėr kryetar tė grup-seksionit nr.3, nė degėn nr.8, ku ėshtė i regjistruar si anėtar partie
Pėrgjimi i celularėve, Ristani e Islami-Totozanit: Institucionet e pavarura tė reagojnė
PD: Kriminalizimi i Kuvendit, heshtja e Ramės turpėruse
KOMENTO (4)
Rreziku i shkrirjes sė Gardės sė Republikės ekziston ende
Nuk pėrjashtohet mundėsia qė shumica tė paraqesė njė amendament qė shkrin Gardėn e Republikės brenda Policisė sė Shtetit, por rregullon funksionimin e saj me njė ligj mė vete. Nėse nuk arrihet nė konsesus, projektligji mund tė shtyhet pėr nė muajin shtator
KOMENTO
Plagosja e policit nė Shkodėr, identifikohet autori, shpallet nė kėrkim
Plagosja mbrėmė me armė zjarri e punonjėsit tė policisė sė Komisariatit tė Malėsise sė Madhe, Kastriot Preēi, nė vendin e quajtur Ish-Hidrivori, fshati Hot, ka vėnė nė lėvizje forcat e policisė sė qarkut Shkodėr, tė cilat pasi kanė bėrė ekspertizen nė vendngjarje, kanė arritur tė identifikojnė autorin e kėsaj plagosje
Durrės, aksidentohet njė efektiv i Policisė Rrugore, ndalohet shoferi i makinės
Shkodėr, plagoset efektivi i policisė, dyshohet nga 3 grabitės tė armatosur
KOMENTO (1)
Peshkopi, dėrgohet e pajetė nė spital 65-vjeēarja, policia: U qėllua me armė zjarri
Ka mbėrritur i pajetė nė spital njė 65-vjeēare. Sipas informacioneve qė bėn tė ditura policia e Peshkopisė, 65-vjeēarja me inicialet S.D ėshtė qėlluar me armė zjarri
KOMENTO (2)
 
LAJME KOSOVA
Fyen Berishën në “Facebook”, shkarkohet diplomati kosovar Fyen Berishën në “Facebook”, shkarkohet diplomati kosovar
I dërguari më punë në Ambasadën e Kosovës në Mal të Zi, Xhafer Ahmeti është thërritur në Prishtinë pas deklaratës ofenduese në rrjetin social “Facebook” në drejtim të ish-Kryeministrit shqiptar Sali Berisha
KOMENTO
 
 
Jahjaga: Kosova nuk do të lejojë që të bëhet burim i ekstremizmit Jahjaga: Kosova nuk do të lejojë që të bëhet burim i ekstremizmit
Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, ka takuar sot krerët e institucioneve të sigurisë së Kosovës për të diskutuar kërcënimin nga ekstremizmi dhe radikalizmi në vend dhe masat e ndërmarra nga këto institucione për të parandaluar dhe luftuar këtë dukuri të papranueshme
KOMENTO (3)
 
 
Mediat serbe: Edhe Thaçi në bankën e të akuzuarve? Mediat serbe: Edhe Thaçi në bankën e të akuzuarve?
Mediat serbe, duke komentuar raportin e djeshëm të prokurorit amerikan Clint Williamson, konsiderojnë se edhe Hashim Thaçi është njëri nga ish udhëheqësit e UÇK-së ndaj të cilit do të ngrihet aktakuzë
KOMENTO (1) | TE TJERA NGA KOSOVA
 
 
LAJME RAJONI
Dibėr e Madhe, vjedhin 18 kg ar nė argjendari, vritet njėri nga grabitėsit Dibėr e Madhe, vjedhin 18 kg ar nė argjendari, vritet njėri nga grabitėsit
Njė person ka mbetur i vdekur gjatė grabitje sė njė argjendarie. Burime nga policia bėjnė me dije se persona ende tė paidentifikuar kanė grabitur 18 kg flori nė argjendari
KOMENTO (3)
 
 
Plavë, shqiptarët e boshnjakët protestë në mbështetje të palestinezëve Plavë, shqiptarët e boshnjakët protestë në mbështetje të palestinezëve
Boshnjakët dhe shqiptarët kanë protestuar se bashku në Plavë në mbështetje të palestinezëve në Gaza
KOMENTO (23)
 
 
51 vite nga tėrmeti katastrofal nė Shkup-  FOTO 51 vite nga tėrmeti katastrofal nė Shkup- FOTO
Shkupi e shėnon 51-vjetorin nga tėrmeti katastrofal i 26 korrikut tė vitit 1963 ku humbėn jetėn 1.070 persona dhe u lėnduan 3.000 tė tjerė. Nė ditėn e tėrmetit, 26 korrik aktivitete pėrkujtimore do tė fillojė nė orėn 10:00 me vendosjen e luleve nė varrezat e qytetit nė Butel, para pėrmendores tė viktimave tė tėrmetit
KOMENTO | TE TJERA NGA RAJONI
 
 
LAJME BOTA
Rusia: SHBA-ja do të ketë pasoja konkrete nga sanksionet Rusia: SHBA-ja do të ketë pasoja konkrete nga sanksionet
Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të vuajnë dëme reale nga vendosja e sanksioneve të mëtejshme kundër Rusisë, deklaroi sot Ministria e Jashtme ruse
KOMENTO
 
 
Itali, arrestohet shqiptari, ju gjetën në banesë 13 kg heroinë Itali, arrestohet shqiptari, ju gjetën në banesë 13 kg heroinë
Policia italiane ka arrestuar në qytetin Altamura të Italisë, shtetasin shqiptar Taulant Hodaj, pasi u kap në flagrancë me 13 kilogramë heroinë. Droga u gjend në apartamentin e tij në qendër të qytetit, e përpunuar dhe e paketuar në 21 pako nga 500 gr secila
KOMENTO (1) | TE TJERA NGA BOTA
 
 
LAJME SPORT
Mavraj: Ja pse zgjodha Këlnin para Lacios Mavraj: Ja pse zgjodha Këlnin para Lacios
Mërgim Mavraj ësh të një nga ata lojtarë të Kombëtares shqiptare, të cilit nuk i kanë munguar ofertat e shumta, duke filluar që nga sezoni i shkuar i merkatos. Emri i tij u lakua në disa skuadra me emër në Gjermani, por edhe jashtë, ku ajo që tërhoqi më shumë vëmendjen ishte Lacio në Itali
KOMENTO
 
 
Ish-trajneri i Barcelonës, Martino, pritet të drejtojë ekipin e Argjentinës Ish-trajneri i Barcelonës, Martino, pritet të drejtojë ekipin e Argjentinës
Emri i ish-trajnerit te Barcelones, Gerardo “Tata” Martino, eshte permendur te merkuren ne shume media argjentinase per te zevendesuar Alejandro Sabella ne krye te ekipit perfaqesues argjentinas
KOMENTO | TE TJERA NGA SPORTI
 
  TV | News24 - Live
 
   
 
 
   
   
   
 
 
   
   
   
  Radio | Rash - Live
 
  toolbar  
   
   
 
SONDAZH
 
 
Nensondazh
 
   
 
 
BALKANWEB.TV
Bota ne nje minute, fotot top te ditės
 
 
BALKANWEB.TV
Polici e ndalon pa shkak nė rrugė, nje makine tjeter perplaset mbi te tijėn
 
 
BALKANWEB.TV
Supervjedhja nė BSH, Fullani: Thesaret nuk janė prekur
 
 
BALKANWEB.TV
Komuna Fratar protestė kundėr “Territoriales”: Nuk zgjidhen problemet 15 km larg Ballshit
 
 
BALKANWEB.TV
Rikonstruktohet urgjenca nė QSUT, Manastirliu: Shėrbim cilėsor ndaj pacientit
 
 
BALKANWEB.TV
Orlando Bloom tenton tė rrahė Justin Bieber pėr shkak tė Mirandės
 
 
BALKANWEB.TV
MAS mbyll nė 300 ditė 12 shkolla private: Regjistrat pa emra e nota, jepnin diploma fiktive
 
 
BALKANWEB.TV
Gazetari raporton live, raketa izraelite i shpėrthen pas shpine
 
 
BALKANWEB.TV
Territorialja nė Kuvend, Meta: Mirėpresim pėrmirėsime dhe kontributin e opozitės
 
 
BALKANWEB.TV
Supervjedhja nė BSH, Meta: Ngjarje kriminale, Prokuroria do tė kryejė hetim tė plotė
 
 
BALKANWEB.TV
Basha: Rama e ka shndėrruar qeverisjen ne agjenci reklamash
 
 
BALKANWEB.TV
Supervjedhja nė bankė, Braēe: Tolerancė zero pėr personat e pėrfshirė. Reformė nė BSH
 
 
BALKANWEB.TV
Hapa gėzimi, humbi dy kėmbėt nga shpėrthimi i njė bombe, Juliani ecėn sėrish
 
 
BALKANWEB.TV
“Ebola”, virusi qė rrezikon botėn
 
 
BALKANWEB.TV
Delfinė nė brigjet e Karaburunit
 
 
 
 
FOTOGALERI
Kafshėt qe fshihen me mirė ne ambient
 
 
FOTOGALERI
Kate Middleton, kėrcen me taka gjatė njė loje
 
 
FOTOGALERI
Bufon dhe d’Amico, pasion nė yaht
 
 
FOTOGALERI
Andrea Pirlo me Valentinėn nė Ibiza
 
 
FOTOGALERI
One Direction, Liam Payne nudo nė web
 
 
FOTOGALERI
Tiranė, sherr nė familje, plagosen me thikė babai dhe djali
 
 
FOTOGALERI
Gaza, flakėt dhe tymi qė shkakton njė raketė
 
 
FOTOGALERI
Foto spektakolare tė dy delfinėve nė Karaburun
 
 
FOTOGALERI
Trendi i ri, nudo nė takimin e parė tė dashurisė
 
 
FOTOGALERI
Lady Gaga si njė indiane
 
 
FOTOGALERI
SHBA, pallati zhvendoset pėr t’i liruar vendin nė shtėpie tė re
 
 
FOTOGALERI
Kinė, aeroporti drithėrues, pista ndodhet nė majėn e malit
 
 
FOTOGALERI
Scarlett Johansson shtatzėnė dhe me flokė tė prerė shkurt
 
 
FOTOGALERI
Lidhet me togerin e martuar, Sarah rrezikon “Royal Navy”
 
 
FOTOGALERI
Vlorė, tentohet tė grabitet me armė zjarri njė kazino, njė i arrestuar
 
 
FOTOGALERI
Nudo nė rrugėt e New York, ėshtė festa e bodypainting
 
 
FOTOGALERI
Rita Ora shpėrthyese nė Las Vegas