BalkanWeb.TV Foto Forum Horoskopi Moti Gatimi Kontakt
ARTIKUJ TEK
Kosova
01 Korrik 2011 - 19:22 | LAJME
TRANSLATE
 
Besimtarët mysliman protestë për ndërtimin e xhamiesë
Besimtarët mysliman protestë për ndërtimin e xhamiesëPRISHTINË- Rreth një mijë besimtarë myslimanë kanë protestuar në sheshin Adem Jashari që ndodhet mes ndërtesës së komunës dhe Kuvendit të Kosovës duke kërkuar ndërtimin e një xhamije të madhe në qendër të Prishtinës.

Grumbullimi i protestuesve ka nisur nga ora 12:00 në grupe të organizuara. E gjithë zona ku është falur e premtja dhe njëkohësisht është mbajtur protesta ka qenë e kontrolluar nga policë të njësive speciale të Policisë së Kosovës.

Ata kanë vënë shirita për të mos lejuar kapërcimin e zonës së caktuar nga protestuesit. Kjo është protesta e tretë e organizuar në kërkim të xhamisë. Dy të parat janë mbajtur në rrugë, çka kishte shkaktuar bllokimin e komunikacionit gjatë protestës.

Por, Komuna nuk ka mundur të premtojë nëse ndërtimi i xhamisë do të nisë pikërisht më ditën e Ramazanit sic kërkojnë protestuesit. Zëdhënësi i Komunës, Muhamet Gashi ka thënë se Komuna është duke shqyrtuar disa lokacione për të vendosur pastaj se ku do të ndahet hapësira.
(e.m/NEWS24/BalkanWeb)
    Kthehu Dėrgo Printo Home
Komento

Dėrguar nga GOstivari mė 07-07-2011 nė 08:59
Mua nuk me neperkemb Maqedoni e din pse?Po nuk ka takat i ngrati.Mua bashk me ty vetem tito dhe Rankovicat na kan neperkemb se ateher kishin takat.Sot une ne GV shum i lir dhe shume mir jam.Do kisha qen edhe me i lir sikur mos kishte asnji polic asnji drejtor asnji mjek shqiptar,e din pse?Se edhe ata jan infektu me ket virusin tend QE FAJIN E KA KAURI(Mqd) per: DEMBEL STAMBOLLI,budall kosove,hajdut maxhupi dhe cilesi tjera qe kemi ne shqipet.E VERTETA DHEMB por peballu qe te ndryshosh dicka

Dėrguar nga KRENARI, KRENARI mė 05-07-2011 nė 12:40
O GOSTIVAR MOS U FRIGO SE ME ISLAM DO TE VDESISH TI PO,SE SA TA KISH SUNDIMIN SLLAVO MAQEDON AJO KURR NUK TE LEN TE BEHESH SHQIPTAR PO VETUM ISLAM I MBETUR NE SHPIRT,FUKARA I MBRAPAMETUR GJITHMON PO KJO FEH NUK TE MBETI KOT JO SEPSE SHKJAU KA DITUR QYSH MEJAU FUT NEN ZEMER TE PRISHT KET FET E CILA NE XHAMIJA PREDIKON VETUM DHUN DHE TEROR JO MA E MIR SE AJO MAQEDONE JO,ORE MAQEDONI NUK ESHT BODALL JU NGJEH JUVE E DIN SE QFAR KOKE KENI JU SE VETUM ME KET FEH JU MBAN NER KEMB..

Dėrguar nga Gostivari mė 05-07-2011 nė 08:01
Ndegjoj arabizim te shqiptarve ndegjoj arabet na keqperdorin etj te gjitha keta jan RENA apo pohime qe skan fakte , nuk njoh nje shqiptar qe prej sot e tutje ne shpin e vet arabisht felt,po njohim shume orthodox qe pre dje sot dhe neser GREQISHT FLASIN. FAKTUM.
Se politikisht nuk esht koha e pershtatshem per te shpreh besimin qe njerzit e kan ne zemer pra ne ISLAM keni pakez te drejt por jo gjithkush merzitet per shkaqe dhe rrethana politike se thot UNE NJEHER JETOJ dhe dua me ISLAM te vdes

Dėrguar nga vertjtje, prap akilit mė 04-07-2011 nė 11:24
Akili, te kam thene 100here, demokracia nuk eshte besimi ne cdo gje, por lirine e njeriut te mendoje, e veproje me gjykimin e tij te vetes, ose individualizem. Islami nuk te lejon te rritesh vetveten, se te ndalon te kritikosh jo vec librin e fene, por edhe fjalet e hoxhallarve. Kjo eshte e demshme per shqiperin/kosoven, ne duhet te rrisim veten (individualizmin, ta ndertojme vendin me forcat tone e jo t'lepihemi tjerve si servila.

Dėrguar nga Akili mė 04-07-2011 nė 09:30
Besimi dhe toleranca jane pjes e demokracis.nuk jam arab as turk por jam shqipetar.Kultura europjane me ka mesuar te respektoi lirit e njeriut ku bejn pjes edhe besimet fetare.kurse ti albo ate qe e permend shpesh largoje nga goja se te bene deme......

Dėrguar nga Albo, Tirane mė 04-07-2011 nė 00:06
@Akili
Nuk shikoni me sy sepse jini te verber.PO tallin b.... arabet me juve dhe me neve si komb duke na perdorur si satelit te tyre ne mes te evropes dhe neve dalim ne demonstrata per xhami.Sjam kunder xhamise por jam kunder arabizimit te kombit se po behet moral neper ato xhami kunder Nene Terezes dhe kunder Gjergj Kastriotit prandaj nervozohem.Sa me shume arab te jemi ne mes te evropes aq me te humbur do jemi.Evropa dhe bota na ndihmoi te jemi evropiane dhe jo arab dhe na kthen shpinin prape

Dėrguar nga Albo, Tirane mė 04-07-2011 nė 00:01
@Akili
Turp te vijne qe flet ne ate menyre.E kemi pase dhe e kemi per detyre me ndihmu pjesen e kombit tone por edhe ti ke per detyre mos me hanger m... kunder nje shtetit Nene.Sa per MItrovicen dilni dhe kerkoni xhami sa ma shume dhe pastaj tash e shohim edhe neve edhe ju bashke MItrovicen me dylbi se bota nuk munet me ndihmu neve duke shtype tjeret sepse bota e din se ekstremistat dine vetem dhune keshtuqe dil e kerko sa ma shume xhami edhe kerko namaz ne parlament se mire ka per tu ba.

Dėrguar nga Akili mė 03-07-2011 nė 21:07
E KUPTON DIKUSH ZERIN E KOMBANAVE-.Neve s,na pengojn ato kambanat,besoi se edhe zeri ne form te kenges se pengon njeri.Kurse per albo nuk jemi mirenjohes per ate qe bete, sepse jemi vellezer duhej te vepronit ashtu si thua ti.Kur ne kosove me shum vriteshin mercenar rumun dhe rus.Kurse per mitrovicen ju kemi juve vellezer shpresoi kesaj radhe s,na lini vetem.qetesohu fute nje got raki mundohu te jesh sa me i paster ne fjalor......

Dėrguar nga Gostivari mė 03-07-2011 nė 20:14
500 vjet her kah 365 dir bene hesap sa do ishte dahs te therin turqt ne dit nga nja shqipetar me kryqin ne qaf

Dėrguar nga Adi, Prishtinė mė 03-07-2011 nė 19:50
Beka : Bonja qefin vetes bonja .
Skan mujt Ezanin me ndal shkit e shum pisa tjere ne gjith boten e po e ndalojn kta qe i kem qit ne karrika vet e i zbresim prap vet .
 Vazhdimi komenteve: 1   2   3   4   5   6   7  
       Shqiperia
28 Gusht 2014
Bulqizė, aksidentohen dy tė rinjtė tė sapofejuar, vajza nė gjendje tė rėndė
Njė aksident me pasojė 2 tė plagosur ka ndodhur nė orėt e vona tė sė mėrkurės, nė rrugėn nacionale Peshkopi-Bulqizė nė vendin e quajtur Shupenzė.

KOMENTO
       Kosova
27 Gusht 2014
Krasniqi: Vendimi i Gjykatës Kushtetuese politik dhe i korruptuar
Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, dhe kryetari i këshillit të NISMA, Jakup Krasniqi ka thënë se vendimi i Kushtetuese është politik dhe i korruptuar. Ai ka thënë se GJK-ja nuk meriton as respekt, pasi sipas tij respekti fitohet nga vendimet e drejta, e këtë sipas Krasniqit nuk e ka bërë Gjykata
KOMENTO (3)
       Rajoni
28 Gusht 2014
Maqedoni, 31-vjeçari hidhet para trenit në Tetovë
Një aksident i rëndë ka ndodhur sonte rreth orës 19:00 në Tetovë, kur treni i linjës Shkup - Kërçovë ka goditur për vdekje 31 vjeçarin G.G nga Shkupi.
KOMENTO
       Bota
28 Gusht 2014
Brukseli, operacion për të ndihmuar Italinë në shpëtimin e imigrantëve
Komisioni Evropian vendosi sot të fillojë një operacion të ri në Mesdhe për të ndihmuar Italinë të përballet me fluksin e imigrantëve dhe i kërkon shteteve anëtare të vendosin në dispozicion mjetet e nevojshme.

KOMENTO
       Sport
27 Gusht 2014
Spanjë, Xavi Alonso i jep fund karrierës ndërkombëtare
Mesfushori i Real Madrid, Xabi Alonso, nje prej lojtareve-kyç te triumfit te seleksionit spanjoll mes viteve 2008 e 2012, beri te ditur te merkuren se i ka dhene fund karrieres se tij nderkombetare me “Roja” ne moshen 32-vjeçare pas 114 seleksioneve
KOMENTO
       Kulture
27 Gusht 2014
Kumbaro në Dubrovnik: Ballkani flet me gjuhën e kulturës
Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro mori pjesë në takimin rajonal mes ministrave dhe përfaqësuesve të kulturës së Kroacisë, Shqipërisë, Bosnjes dhe Hercegovinës, Malit të Zi, që u organizua nga datat 25-26 gusht, në qytetin e Dubrovnikut
KOMENTO (2)
       Metropol
28 Gusht 2014
73-vjeçarja Britanike: Kërkoj partner të ri në këmbim të dokumenteve, edhe shqiptar
Një 73- vjeçare nga Britania e Madhe thotë se meshkujt 50 vjet më të rinj se ajo kthejnë kokën kur e shohin duke kaluar në rrugë. Jane Pesch 73 vjeç thotë se futet shpesh në faqet e lidhjeve dhe kërkon meshkuj të rinj për lidhje madje edhe shqiptar.

KOMENTO
       Teknologji
27 Gusht 2014
Katėr ushqimet tė cilat u mbajnė tė rinj
Dėshironi tė ruani dukjen dhe formėn rinore? Mjeku.Net ju sjell katėr ushqimet tė cilat duhet t’i pėrfshini nė dietėn tuaj qė nga dita e sotme. Ata pėrmirėsojnė shikimin, jetėn seksuale dhe mbajnė nėn kontroll tensionin e gjakut
KOMENTO
      
 
 
  TV | News24 - Live
 
   
   
   
 
 
   
   
   
  Radio | Rash - Live
 
  toolbar  
   
   
 
SONDAZH
 
 
Nensondazh
 
   
 
 
BALKANWEB.TV
Jeta e foshnjės 16-muajsh peng i ilaēit qė mungon nė Pediatri, QSUT pret tenderin
 
 
BALKANWEB.TV
Ndėrtimi nė Dajt, Ristani: Asnjė procedim, krimi mjedisor me bekimin e Ramės
 
 
BALKANWEB.TV
Rivitalizimi i sheshit “Iliria” nė Durrės, nis puna pėr heqjen e shatėrvanit 85-vjeēar
 
 
BALKANWEB.TV
“Eagle 8”, Arvizu: Shqipėria krah NATO-s. Kodheli: Do qėndrojmė pro aleatėve
 
 
BALKANWEB.TV
9 vjeēarja humb kontrollin e armės, vret instruktorin e saj
 
 
BALKANWEB.TV
Vlorė, shkarkohet drejtori i Spitalit Psikiatrik, kapet me shkelje nė tendera dhe emėrime
 
 
BALKANWEB.TV
Vrasja nė Vlorė, viktima i sapoliruar nga burgu
 
 
BALKANWEB.TV
Bota ne nje minute, foto top te dites
 
 
BALKANWEB.TV
FMN nė Tiranė, takim me dyer tė mbyllura nė Ministrinė e Financave
 
 
BALKANWEB.TV
Tasmani, njihuni me delen qe ka 6 vjet pa u qethur
 
 
BALKANWEB.TV
Shkėndije Mujaj lanēon njė kėngė pornografike
 
 
BALKANWEB.TV
Tahiri: Qeveria luftė frontale, kush ndėrton pa leje gjykohet pėr krim mjedisor
 
 
BALKANWEB.TV
Rama: Shqipėria kontribut madhor nė projektin “Korridori i Kaltėr”
 
 
BALKANWEB.TV
‘Krimi mjedisor’, PD denoncon: Njė ndėrtesė pa leje afėr shtėpisė sė Ramės
 
 
BALKANWEB.TV
Grushta mes deputetėve shqiptarė nė Parlamentin e Maqedonisė
 
 
 
 
FOTOGALERI
Lara Bingle, krejtėsisht nudo nė plazh
 
 
FOTOGALERI
\'Tomatina\' festa e ēmendur
 
 
FOTOGALERI
Ja kush zgjidhet Miss ISIS-i
 
 
FOTOGALERI
Vesa Luma me pushime, poston tė pasmet nė Instagram!
 
 
FOTOGALERI
Pozon nudo pėr tė dashurin, fotot pėrfundojnė nė faqe pornografike
 
 
FOTOGALERI
Qyteti i femrave u bėn ftesė beqarėve
 
 
FOTOGALERI
Mario Balotelli pikturon stemėn e Liverpoolit ne fytyrė
 
 
FOTOGALERI
Metali i can kafkėn, burri i mbijetonin aksidentit tronditės
 
 
FOTOGALERI
Keshtu si jemi ne femrat e vėrteta, projekti i Liora K
 
 
FOTOGALERI
Erin Heatherton, modelja seksi e Victoria’s Secret
 
 
FOTOGALERI
Alketa Vejsiu: Fshatare e lumtur jam!
 
 
FOTOGALERI
Fedez, reperi i cmenduar pas Xhulias sė tij: Bėjmė seks cdo ditė
 
 
FOTOGALERI
9 vjeēarja humb kontrollin e armės, vret instruktorin e saj
 
 
FOTOGALERI
Armėpushimi, mijėra palestineze kane festuar gjatė natės nė Gaza
 
 
FOTOGALERI
Greqi, vijojnė zbulimet nė varrin antik, del nė dritė dyshemeja me mozaikė
 
 
FOTOGALERI
Gigi Buffon - Ilaria D’Amico, dallgė pasioni
 
 
FOTOGALERI
Zbulohen velinat e reja tė “Fiks Fare”
 
 
FOTOGALERI
Rama mbėrrin nė Berlin, nė rradhė me qytetarėt!