BalkanWeb.TV Foto Forum Horoskopi Moti Gatimi Kontakt
ARTIKUJ TEK
Kosova
08 Mars 2011 - 08:23 | LAJME
TRANSLATE
 
SHBA, Kantrimen: Statusi i Kosovës është i mbyllur
SHBA, Kantrimen: Statusi i Kosovës është i mbyllurBRUKSEL- "Statusi i Kosovës është një çështje e mbyllur, që mund të diskutohet, por nuk mund të ndryshojë”, ka deklaruar zv/ndihmës sekretari amerikan i Shtetit, Tomas Kantrimen.

Në një takim me gazetarët në prag të bisedimeve Kosovë-Serbi në Bruksel, Kantrimen, i cili do të përfaqësojë Shtetet e Bashkuara të Amerikës, tha se "është e rëndësishme për të dyja këto shtete që ta lehtësojnë dhe përmirësojnë jetën e të gjithëve në Kosovë”, citon sot europaelire.

“Në qëndrimin tonë çështja e statusit është e vendosur, dhe pavarësia e Kosovës është realitet. Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë e mori vendimin që vetëm konfirmon për ne se statusi i Kosovës nuk mund dhe nuk do të ndryshojë nga ky dialog”, ka thënë Kantrimen.
(s.g/BalkanWeb)
    Kthehu Dėrgo Printo Home
Komento

Dėrguar nga afroo, prishtin mė 08-03-2011 nė 23:40
nuk e di se qka dot te kerkojn Kosovaret ne ket dialog kur me asgje nuk jan te barabart ne keto bisedime ,momenti i cili dot te ishte real per keto bisedime kur edhe BE te njof kosoven po aq sa e njef edhe serbin. e leni koto pollavra kemi me fol skemi me fol,e mos e mashtroni popullin me pollavra se se nuk mashtrohet let populli Kosovar me....

Dėrguar nga kuamnova mė 08-03-2011 nė 20:17
Ec more shko mitu dikun,E dim ne a duhet a nuk dujhet por ju nuk na keni ndihmuar se na doni por Interesi juaj esht tjeter kun

Dėrguar nga shqiptare, Shqiperi mė 08-03-2011 nė 14:32
Edhe miku yne amerikan, po fliska perēart: si ore u diskutoka dicka qe dihet qe nuk ndryshon?! Diskutohen ato gjera qe jane ende te pavendosura, ndaj nese tani fillon flitet qe edhe statusi mund te diskutohet, atehere vaj medet...
Po edhe sikur fare te mos diskutohej statusi, ketu problemi eshte se serbet duan te ngrejne nje republike serbe brenda Kosoves, si ne Bosnje, se Serbia e di qe Kosoven me mbrapsh ashtu te tere s'e merr dot me. Kete si ta mbrojme ne? Edhe amerikani na la ne balte.

Dėrguar nga Lulezim Jashanica mė 08-03-2011 nė 09:56
Vetem fakti qe keni insistuar tek Serbia per te terhequr projekt-rezoluten ne OKB. Tregon qe Serbia ka fituar karshi BEse.Kjo rezoluta e votuar ne shtator 2010 eshte pregaditur nga BEja me Serbine per t'i mashtruar shqipetaret! Asgje tjeter! Nuk kemi nevoj te hyjm ne bisedime si pjes e Serbise.Sepse BEja nuk e njehf Kosoven shtet.Prandaj ne nuk kemi mundesi te kerkojme statutin e kandidatit.Mund ta marrim ate statut ne kuader te Serbise.Serbia ne pyetsorin e konsideron Kosoven si pjes te saj
       Shqiperia
24 Korrik 2014
Kėrcėnohet me jetė permes celularit, punonjėsi britanik i Crown Agents
Kėrcėnohet pėr jetėn njė punonjės britanik i Crown Agents. Mėsohet se shtetasi anglez me iniciale K.D, 52 vjeē ėshtė kėrcėnuar pėrmes telefonit nga njė pronar varrezash makinash
KOMENTO
       Kosova
24 Korrik 2014
Trafiku i organeve, Williamson më 29 korrik publikon raportin në Bruksel
Taskë Forca e Bashkimit Europian e cila po i heton pohimet për trafikim me organe në Kosovë, ka njoftuar se Prokurori Williamson do t’i bëjë publike gjetjet e tij gjatë një konference të martën e ardhshme në Bruksel
KOMENTO (1)
       Rajoni
23 Korrik 2014
Progresi i Maqedonisë, Fyle: Duhet dialog politik
Komisioneri për zgjerim Stefan Fyle është shprehur në rrjetin social Twitter pas takimit të Këshillit të Stabilizim Asociimit mes Maqedonisë dhe Bashkimit Europian
KOMENTO
       Bota
25 Korrik 2014
SHBA: Ka prova se Rusia ka gjuajtur me artileri në Ukrainë
Shtetet e Bashkuara po e akuzojnë Rusinë se ka qëlluar ndaj pozicioneve ushtarake të Ukrainës, në rajonin e trazuar në lindje të vendit, nga territori rus.


KOMENTO
       Sport
24 Korrik 2014
Guardiola: Ribery i gatshëm
Trajneri i Bayern Munich, Pep Guardiola ka thënë se anësori i skuadrës së tij, francezi, Franck Ribery ndihet shumë mirë dhe është i gatshëm për lojë
KOMENTO
       Kulture
24 Korrik 2014
Ndërron jetë Rolanda Dhimitri, Totozani: Një nga filizat e kontribueset e shoqërisë civile
Është ndarë sot nga jeta Rolanda Dhimitri, aktiviste e shquar e shoqërisë civile. Avokati i Popullit shpreh ngushëllimet më të sinqerta për ndarjen nga jeta të aktivistes së njohur të të drejtave të njeriut
KOMENTO
       Metropol
24 Korrik 2014
Studiuesi izraelit: Të përdhunohen palestinezet për të ndaluar luftën
Të përdhunohen femrat e luftëtarëve palestinezë, për të ndaluar betejën. Është ky propozimi shokues i studiuesit izraelit, Mordechai Kedar
KOMENTO (12)
       Teknologji
25 Korrik 2014
Facebook ka vdekur? Gaboheni!
Themeluesi i Facebook, Mark Zuckerburg duhet të ketë një buzëqeshje të madhe në fytyrë.
KOMENTO
      
 
 
  TV | News24 - Live
 
   
 
 
   
   
   
 
 
   
   
  Radio | Rash - Live
 
  toolbar  
   
   
 
SONDAZH
 
 
Nensondazh
 
   
 
 
BALKANWEB.TV
Bojkotuan votimet nė Kuvend, Doshi: Ishim nė ditėlindjen e deputetit Frroku
 
 
BALKANWEB.TV
PD: Rama promovon Ndokėn, pas sulmit ndaj opozitės e vė nė rreshtin e parė
 
 
BALKANWEB.TV
Greqi, Venizelos takon Dulen: Minoritetet tė kenė mundėsi tė vetėqeverisen
 
 
BALKANWEB.TV
Zbardhet vjedhja 6 miliardė lekė nė BSH, punonjėsi i bankės: I humba nė bixhoz
 
 
BALKANWEB.TV
LDK-AAK-NISMA: Vendimi i Gjykatės nuk na ndal
 
 
BALKANWEB.TV
Reforma nė Gjyqėsor, Arvizu takon deputetėt e PD: Qasja mė efektive, gjithėpėrfshirja
 
 
BALKANWEB.TV
Festimet pėr LANĒ, Parllaku: Tė vlerėsohet kontributi i veteranėve
 
 
BALKANWEB.TV
Futbollistėt izraelit dhunohen nga tifozėt pro palestinez
 
 
BALKANWEB.TV
Ish-tė pėrndjekurit protestė para Kuvendit: Pr/ligji nuk pėrfaqėson interesat e kėrkesat tona
 
 
BALKANWEB.TV
Gjyshi qė kėrcen, ja videoja hit nė internet
 
 
BALKANWEB.TV
Tregtarėt e ish-Uzinės Dinamo protestė para Parlamentit: Mos e mbyllni tregun
 
 
BALKANWEB.TV
PD tryezė pėr reformėn e pensioneve, Basha: Qeveria nuk po dėgjon askėnd
 
 
BALKANWEB.TV
Bujqėsia, Rama: Mbėshtetje pėr sipėrmarrjen, jo mė lėmoshė pėr mbijetesė
 
 
BALKANWEB.TV
Pezullimi i gjyqtarėve, Ristani: Kompetencė jo vetėm e ministrit, por dhe e KLD-sė
 
 
BALKANWEB.TV
Basha iftar pėr “Natėn e Kadrit”: Paraja e pushteti, nuk tė sjellin lumturinė
 
 
 
 
FOTOGALERI
Itali, ura shembet mbi kamion, asnjė i plagosur
 
 
FOTOGALERI
Fotot spektakolare tė Rrugės sė Qumeshtit, cfarė magjie!
 
 
FOTOGALERI
Tamara Ecclestone, forma tė pabesueshme me bikini pas lindjes se vajzės Sofia
 
 
FOTOGALERI
Irina Shayk nė tapetin e kuq tė Herkules
 
 
FOTOGALERI
Gjermani, muzikė nė qiell, pianisti performon mbi qilimin fluturues
 
 
FOTOGALERI
Sabrina Ferilli, njė bombė seksi nė Ischia
 
 
FOTOGALERI
Mamatė mė seksi nė plazh
 
 
FOTOGALERI
Gianna Nannini, topless 2014
 
 
FOTOGALERI
Giffoni Experience, Lorella Boccia seksi nė premierėn e ‘Step Up All In’
 
 
FOTOGALERI
Bjondia seksi ofron masazh erotik pėr 7 euro
 
 
FOTOGALERI
Transformimi rrėnjėsor i Johnny Deep
 
 
FOTOGALERI
Futbollistėt izraelit dhunohen nga tifozėt pro palestinez
 
 
FOTOGALERI
Peaches Geldof vdiq nga mbidoza me heroinė
 
 
FOTOGALERI
Yjet si kanė qenė dikur dhe si janė sot!
 
 
FOTOGALERI
Fustane tė realizuara me prezervativė
 
 
FOTOGALERI
Nadal pushime me tė dashurėn seksi nė Ibiza
 
 
FOTOGALERI
Kur njė i tepėrt ju prish foton!
 
 
FOTOGALERI
Hotelet mė tė ēuditshėm nė botė