BalkanWeb.TV Foto Forum Horoskopi Moti Gatimi Kontakt
ARTIKUJ TEK
Kosova
06 Korrik 2011 - 21:43 | LAJME
TRANSLATE
 
Thaçi: Dialogu do mbyllet me njohje reciproke
Thaçi: Dialogu do mbyllet me njohje reciprokePRISHTINË- Kryeministri i Kosovës Hashim Thaci deklaroi sot se dialogu teknik me Serbinë do të përfundojë me njohjen reciproke të dy vendeve.

"Dialogu teknik Kosovë-Serbi do të përmbyllet me njohjen reciproke mes dy shteteve dhe do të përshpejtojë procesin e integrimeve euroatlantike. Do të vazhdojë procesi i integrimit të Kosovës dhe Serbisë si dy shtete të pavarura, por edhe i të gjithë rajonit në NATO dhe Bashkimin Evropian”, - theksoi kryeministri kosovar.

Thaci shtoi se Kosova nuk është i vetmi vend që diskuton çështje teknike, duke kujtuar se çështje të tilla teknike janë diskutuar edhe me Maqedoninë, Malin e Zi, Shqipërinë dhe se ka çështje që diskutohen edhe mes Maqedonisë dhe Greqisë.

“Ne me Serbinë, mund të vonojmë njëra-tjetrën në integrimet euroatlantike, prandaj këto konkluzione do ta përshpejtojnë këtë process. Ky dialog ka qenë një obligim ndërkombëtar që Kosova ka pranuar në bazë të një rezolute të OKB-së që është miratuar vitin e kaluar. Kjo është një axhendë evropiane me zgjidhje të modelit evropian dhe në Kosovë ka një konsensus të gjithë spektrit politik”,- nënvizoi Thaçi.
(e.m/atsh/BalkanWeb)
    Kthehu Dėrgo Printo Home
Komento

Dėrguar nga dardan, stockholm mė 07-07-2011 nė 17:23
Thaqi do te kishte bere mire qe te jete vete shembull i pare i Levizjes se lire se bashku me Kuqin te shkojn si qytetare te Kosoves deri ne Nish e pastaj te kthehen prap brenda Kosoves.
Nese keta Trima do te guxojn ta bejne kete levizje si persona civil atehere sigurisht se edhe Kosovare te tjere qe nuk i detyron halli te shkojn do te veprojn njejte se sigurohen kur te kthehen Thaqi me Kuqin.
O ky ashte vetem nje nga Dangallat qe ka politika Kosovare.

Dėrguar nga Albo, Tir mė 07-07-2011 nė 16:29
Marrveshje shume e mire.....!!!Kosovaret ne kufi do shkojne me dokument identifikimi,do heqin targat e Kosoves dhe do vendosin targa Serbe,do heqin flamujt e vet dhe3 vendosin flamur serb,per te bisedu ne telefon me veriun e Kosves do ti biesh prefiksit te Serbise pastaj numrit.Ja pra kemi nje marrveshje te mrekullueshme per Serbine.PO mire nese pranohen kto marrveshje atehere pse duhet pavarsia me mire mbani pasaporten e Serbise edhe targat serbe.Tradhetaret ne krye.Paraaaa Serbia.Turp maskarej

Dėrguar nga Ilyric, Germany mė 07-07-2011 nė 10:56
Po shum popull Annlfabet ore aman, po nuk i shporrem keta Arabet nga toka Shqiptare bashke me ta edhe Shqiptaret e zi kinse musulman, ne kurr nuk do jemi vend i zoterinjve dhe afer Europes e civilizimit, une vet jam lindur musliman, por mbi te gjitha jam Shqiptar,

Dėrguar nga enh mė 07-07-2011 nė 03:59
ha.ha,ha .per mua sa me pare,por kujdes se ben mareveshje me shtetin me te madh te ballkanit,qe eshte afer qendres se evropes ku meren vendime,dhe ky i fundit kur e shikon keq dergon ndonje minister ne moske,cti besh ka pozite te favorshme gjeopolitike,me kupton cthem,vene te bejne sisteme mbrojtese ne ceki e poloni,dhe vetem nje regres me serbine dhe rusi do beje te njejtat sist.ne qender te ev, dhe keta qe na mbrojne,mbrojtjen e shikojne ndryshe,shesin jo vetem ty,por edhe nenen e tyre.

Dėrguar nga un mė 07-07-2011 nė 01:20
Jeremic: Marrėveshjet siē i deshėm ne, Kosova i moderoi tė vetat ...

Z.Thaqi,mos mendo se ne nuk kuptojm se nė qfar gjendje na keni pru,te gjitha pyetjeve nė lidhje me marveshjen ju ikė me thanjen tani te famshme: "jan tė shkruara mundeni tė i lexoni..." Pse thua kėshtu ? Votuesit e juaj ,te pa shkollė ( e them me plot bindje dhe pėrgjegjėsi) ashtu kėshtu nuk e kuptojnė sikur qė ju tė ju kishi tregue gojarisht e pėr ate ma mir me i than qorrave : shikoji kėto lule sa tė bukura "...

Dėrguar nga Justiniani Dardan, Peje,Kosove mė 07-07-2011 nė 00:48
Hajde rren hajde! Deri kurr keshtu me rrena o z. Kryeminister,a e din ti qe ne nje vend normal demokratikė me ato genjeshtrat e tua kahare kishe fluturuar prej ketij posti!

Dėrguar nga ARBEN, vlora mė 06-07-2011 nė 23:11
nuk ka byth kosova te bisedoje me nje shtet te madh...ka per te lene dhe breket

Dėrguar nga Bum bum, Kosovo-polje mė 06-07-2011 nė 22:07
Koleget qe sundojne Krahinen e Kosoves po bashkpunojn mire shife Thaqin thote se ka nje koncesus te gjithe spektrit politik pyes a mendon se ketu ariti koncesus me VV dhe me LDK-n ky zoteri apo vetem beri koncesus me veteveten dhe e quan ate te gjere.

Dėrguar nga Pesimisti, Tirane Albania mė 06-07-2011 nė 22:04
Te lumte goja o i madhi Thaci!Kete e kete Ti e ke deklaruar disa here,por asnje nga SHBA,EVROPA dhe aq me teper nga SERBIA.Perkundrazi jane shprehur pesimist.Me duket se jeni prekur nga semundja e POLITIKANVE SHQIPTAR qe se kan per gje te genjejne popullin.Shpresojme qe KOSOVA te kete BURRA TE MBAJTJES SE FJALES.
JU PERGEZOJ PER OPTIMIZMIN-MIKU I KOSOVES.

Dėrguar nga 007 mė 06-07-2011 nė 21:37
ja filloji edhe hashimi te mashtroj si jeremici dhe tadici o populli i ballkanit eshte nji rac nji sort e perzime
       Shqiperia
28 Korrik 2014
Ja si u grabitën pushuesit kosovarë në Rrugën e Kombit
Prokuroria e Lezhës ka zbardhur skemën e plotë të grabitjes së kosovarëve që vinin për të pushuar në Shqipëri. Bëhet fjalë për dy të rinjtë Ardit Maxhuni dhe Anton Nikolli, të dy nga 22 vjeç, të cilët në gusht të 2013-ës kanë grabitur nën kërcënimin e armës disa shtetas kosovarë që udhëtonin për në Shqipëri përmes Rrugës së Kombit
KOMENTO
       Kosova
27 Korrik 2014
Lista Serbe në pritje të Kushtetueses
Ministri në largim për Kthim dhe Komunitete Dalibor Jeftic, ka thënë se shoqëria kosovare duhet të dalë sa më shpejt që është e mundur nga situata në të cilën është
KOMENTO
       Rajoni
26 Korrik 2014
51 vite nga tėrmeti katastrofal nė Shkup- FOTO
Shkupi e shėnon 51-vjetorin nga tėrmeti katastrofal i 26 korrikut tė vitit 1963 ku humbėn jetėn 1.070 persona dhe u lėnduan 3.000 tė tjerė. Nė ditėn e tėrmetit, 26 korrik aktivitete pėrkujtimore do tė fillojė nė orėn 10:00 me vendosjen e luleve nė varrezat e qytetit nė Butel, para pėrmendores tė viktimave tė tėrmetit
KOMENTO
       Bota
27 Korrik 2014
Avionin i rrëzuar në Mali, francezët vijojnë hetime
Shefi i Zyrës së Hetimeve të Francës, Remi Jouty, tha sot në Paris se puna do të vazhdoj pak ditë dhe se hetuesit do t’i analizojnë edhe të dhënat nga kutitë e zeza dhe do t’i shqyrtojnë informacionet për motin, që ka mbretëruar në kohën e rrëzimit
KOMENTO
       Sport
27 Korrik 2014
Barcelona ringjall interes pėr Agger
Barcelona dėshiron qė tė sjellė nė ekip njė tjetėr qendėrmbrojtės. Sipas Sport, ėshtė klubi katalanas ai qė po kėrkon me ngulm transferimin e Agger. Sezonin e kaluar pista e Agger ishte shumė e hapur por transferimi dėshtoi

KOMENTO
       Kulture
27 Korrik 2014
Sadik Bejko: Nasho gaboi, Kadare s’foli për romani, miqtë atëherë të shisnin
Epoka e revolucionit, thotë Kundera, ishte epoka kur "poeti mbretëronte me xhelatin". Jo pak, por qindra e mijëra vëllime me poezi janë shkruar nën diktaturë. Me të vërtetë, ato janë poezi?
KOMENTO (8)
       Metropol
27 Korrik 2014
Shkodran Mustafi kthehet nė shtėpi, shijon pushimet
Shkodran Mustafi, i cili u shpall kampion bote me Gjermaninė ėshtė kthyer nė shtėpinė e tij nė Gostivar. Mustafi po kalon pushimet me familjen e tij.
Ai ka publikuar njė fotografi nė rrjetet sociale, duke treguar se ėshtė kthyer aty nga ka filluar.

KOMENTO (1)
       Teknologji
27 Korrik 2014
Kthejeni fytyrën tuaj në një ikonë bisede në internet
Ju pëlqen të bëni foto dhe t’i postoni ato në internet, dhe doni që të shihen nga shumë njerëz? Me aplikacionin e ri për pajisjet mobile, i quajtur Imoji, ju do të keni mundësi të habisni të gjithë ata, me të cilët dërgoni mesazhe, me simbolet e fytyrës tuaj
KOMENTO
      
 
 
  TV | News24 - Live
 
   
 
 
   
   
   
 
 
   
   
  Radio | Rash - Live
 
  toolbar  
   
   
 
SONDAZH
 
 
Nensondazh
 
   
 
 
BALKANWEB.TV
Shakira 12 vjeēe, ja si kėndon e kėrcen
 
 
BALKANWEB.TV
“Territorialja”, banorėt e Bradasheshit protestė: Jemi kundėr bashkimit me Elbasanin
 
 
BALKANWEB.TV
Dako shtron iftar: Bashkėjetesa fetare vlerė e kombit tonė
 
 
BALKANWEB.TV
Rritja e vetėvrasjeve, MPB shkresė 12 drejtorive tė policisė
 
 
BALKANWEB.TV
PD: Reklamat e kushtueshme tė Ramės, njė mashtrim mė shumė pėr 300 ditėt
 
 
BALKANWEB.TV
Territorialja, Brokaj: Dule kėrkon destabilitet
 
 
BALKANWEB.TV
PD: Krimi nė Parlament, e papranueshme heshtja e Ramės
 
 
BALKANWEB.TV
Reforma territoriale, AK: Ndarja mbi baza etnike e paligjshme
 
 
BALKANWEB.TV
Hajduti i Bankės sė Shqipėrisė, hetim pėr certifikatėn e sigurisė
 
 
BALKANWEB.TV
Qenit i bie tė fikėt nga gėzimi!
 
 
BALKANWEB.TV
NSA ka pėrgjuar Berishėn dhe Thacin
 
 
BALKANWEB.TV
Moti per sot 26 korrik
 
 
BALKANWEB.TV
Drejtori i Njėsisė kufitare britanike -emigrantėve: Mos hyni ilegalisht, do t’iu dėbojmė
 
 
BALKANWEB.TV
PD: 16 ditė heshtje, Rama 16 herė fajtor pėr inkriminimin e Parlamentit
 
 
BALKANWEB.TV
Shkodėr, banorėt nė protestė kundėr reformės territoriale, bllokojnė rrugėn
 
 
 
 
FOTOGALERI
Ja e dashura 25-vjeēare e Diego Maradonas
 
 
FOTOGALERI
Jahti 100 milionė $ i Steve Jobs, nė portin e Brindisit
 
 
FOTOGALERI
Motori i Mercedesit tė Hamiltonit nė flakė
 
 
FOTOGALERI
JLo feston 45-vjetorin me njė festė madhėshtore 100 mijė dollarėshe
 
 
FOTOGALERI
Martohet Nada, vajza e –ish Presidentit Topi
 
 
FOTOGALERI
La Pascualita, nusja kufomė e Meksikės
 
 
FOTOGALERI
Victoria Beckham, 13 unaza martese me vlerė 4 milionė paund
 
 
FOTOGALERI
51 vite nga tėrmeti katastrofal nė Shkup
 
 
FOTOGALERI
Artistja braziliane bėn fustane vetėm me kondomė
 
 
FOTOGALERI
Yjet: Qetėsi, flet bluza ime
 
 
FOTOGALERI
Ferizaj, kalimtarja plagoset rėndė nga njė pllake betoni
 
 
FOTOGALERI
Njė suitė pėr koncerte nė mes tė natyrės
 
 
FOTOGALERI
Modelet mė tė shėmtuara tė flokėve qė keni parė ndonjehere
 
 
FOTOGALERI
Gaza, brenda tuneleve qė kėrcėnojnė Izraelin
 
 
FOTOGALERI
Zanfina Ismaili: Hera e parė qė zhvishem, pse tė mos e tregoj bukurinė
 
 
FOTOGALERI
Mot i keq ne Milano, nje gropė 12 metra hapet nė qytet
 
 
FOTOGALERI
Mė mirė boxer apo slip? Vera ka ardhur, meshkujt nxjerrin anėn e tyre mė tė mirė
 
 
FOTOGALERI
Nga Italia nė Zelandėn e Re, parqet mė tė bukura kombėtare