BalkanWeb.TV Foto Forum Horoskopi Moti Gatimi Kontakt
ARTIKUJ TEK
Kryesore
01 Korrik 2013 - 09:50 | LAJME
TRANSLATE
 
Fushė Krujė, shpėrthim tritoli nė njė pikė bastesh, dyshime pėr grabitje
Fushė Krujė, shpėrthim tritoli nė njė pikė bastesh, dyshime pėr grabitjeFUSHĖ-KRUJĖ- Njė shpėrthim i fuqishėm tritoli ka ndodhur pak pas mesnatės nė njė pikė bastesh pranė qendrės sė qytetit tė Fushė Krujės.

Burime nga policia bėjnė me dije se shpėrthimi ndodhi nė pikėn e basteve me emrin “Mėrkur”, ne pronėsi tė shtetasit Ilir Ziri.

Nga hetimet paraprake, mėsohet se shpėrthimi i kryer me lėndė eksplozivi, tritol ka shkaktuar dėme materiale tė shumta, ndėrkohė qė banorėt e Krujės janė alarmuar nga tronditja e shkaktuar.

Ende nuk dihen shkaqet e shpėrthimit ndėrkohė qė dyshohet se autorėt mund tė kenė pasur si synim grabitjen e parave ne pikėn e bastit.

Policia menjėherė ka nisur hetimet pėr zbulimin e autorėve dhe zbardhjen e shkaqeve.
(e.m/BalkanWeb)


    Kthehu Dėrgo Printo Home
Komento
       Shqiperia
10 Korrik 2014
Shtyhet shqyrtimi i kėrkesės sė Ina Ramės, avokati: Vendimi i KLD-sė antiligjor
Gjykata Administrative ka shtyrė shqyrtimin e kėrkesės pėr rikthimin nė punė si gjykatėse nė Gjykatėn e Apelit tė ish Kryeprokurores Ina Rama. Kėrkesa ėshtė shtyrė pėr nė datėn 14 korrik 2014
KOMENTO
       Kosova
10 Korrik 2014
Mbytet një fëmijë në lumin Drini
Policia e Kosovës ka njoftuar se në fshatin Krushë e vogël të Prizrenit është gjetur pa shenja jete një fëmijë tek lumi Drini
KOMENTO
       Rajoni
10 Korrik 2014
Greqia del sërish në tregjet financiare
Greqia del sërish në tregje. Ministria greke e financave ka realizuar një dalje të re në tregjet financiare, kësaj here me një bond trevjeçar
KOMENTO
       Bota
10 Korrik 2014
BE: Sanksione të reja lidhur me krizën në Ukrainë
Në mbrëmje vonë, presidenti i Francës, Francois Hollande, dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, gjatë një bisede telefonike kanë kërkuar nga presidenti i Ukrainës, Petro Poroshenko, që mbështetet nga perëndimi, të lëvizë kah zgjidhja politike
KOMENTO
       Sport
10 Korrik 2014
'Brazil 2014', finalja e madhe Gjermani-Argjentinė
Pėrfaqėsuesja e Argjentinės ėshtė kualifikuar nė finale tė Kampionatit Botėror, pasi nė gjysmėfinale eliminoi Holandėn pas gjuajtjes sė penalltive. 
FOTO/'Brazil 2014', ndeshja Holandė-Argjentinė

KOMENTO (1)
       Kulture
10 Korrik 2014
Lezhë, zbulohet një urë 900-vjeçare në Komunën Kallmet
Një urë 900- vjeçare është zbuluar në fshatin Rrabosht në Komunën Kallmet. Specialistët e monumenteve kanë konfirmuar se ura i përket viteve 1100. Ura e zbuluar njihet nga banorët si “Ura e Plakut Gjon”
KOMENTO (2)
       Metropol
10 Korrik 2014
President Obama do ta thithësh një cigare marijuanë? Ndodh në Denver- VIDEO
Gjatë vizitës, në një bar në Denver, një person i ka ofruar Obamës që të ndanin bashkë një cigare marijuanë. E do njëherë? E ka pyetur një qytetar i Koloradës, presidentin e Shteteve të Bashkuara
KOMENTO
       Teknologji
09 Korrik 2014
Ju rëndojnë këpucët? Ja zgjidhja -FOTO
Për ata që duan të ecin “këmbëzbathur” padyshim që “Paleo” janë zgjidhja më e rehatshme për të ecur në mes të ujit ose baltës.“Këpucët” janë shpikur në Gjermani dhe janë të përshtatshme për udhëtime, ngjitje malore po ashtu edhe për zhytje pa të rënduar këmbën
KOMENTO
      
 
 
  TV | News24 - Live
 
   
 
 
   
   
   
 
 
   
   
  Radio | Rash - Live
 
  toolbar  
   
   
 
SONDAZH
 
 
Nensondazh
 
   
 
 
BALKANWEB.TV
Gjuha Shqipe provim pjekurie, tė studiohet 3 vjet nė tė mesmen
 
 
BALKANWEB.TV
Rusi, ariu e ndjek pronarin e keq edhe mbi pemė
 
 
BALKANWEB.TV
Shkrumbohet njė banesė nė Tiranė, zjarrfikėsja vjen 40 minuta me vonesė
 
 
BALKANWEB.TV
Ja si feston Messi triumfin ndaj Holandės
 
 
BALKANWEB.TV
Humb Holanda, djali i Robben s’pushon sė qari, as i ati s'e ngushėllon dot
 
 
BALKANWEB.TV
Tifozi i Brazilit ia nxjerr mėrzitjen televizorit
 
 
BALKANWEB.TV
Brazil 2014, Argjentina nė finale, mund Holandėn me penallti
 
 
BALKANWEB.TV
Basha nga Vlora: Demokratėt do t’i fitojnė sėrisht sfidat e vendit
 
 
BALKANWEB.TV
President Obama do ta thithėsh njė cigare marijuanė?
 
 
BALKANWEB.TV
Ish- tė pėrndjekurit, Veliaj: Brenda kėtij mandati do jenė dėmshpėrblyer ata qė janė gjallė
 
 
BALKANWEB.TV
Territorialja, shumicė-opozitė replika nė distance, Paloka: Shumica po ben reforme elektorale
 
 
BALKANWEB.TV
Dhuna ndaj shqiptarėve, Kodheli: Tė ulen tensionet, Maqedonia tė ndjekė rrugėn europiane
 
 
BALKANWEB.TV
Korcė, nis rikonstruksioni i sheshit, Filo jep detajet e projektit
 
 
BALKANWEB.TV
Gjin Gjoni’, LSI: KLD 100% e korruptuar, mbėshtesim cdo nismė tė kuvendit
 
 
BALKANWEB.TV
“Gjin Gjoni”, PS: Tė ndėrhyjė Kuvendi
 
 
 
 
FOTOGALERI
Brazil 2014, Argjentinė-Gjermani, ja derbi nė Vatikan
 
 
FOTOGALERI
50-vjeēarja mė seksi shqiptare
 
 
FOTOGALERI
Brazil 2014, Argjentina nė finale, mund Holandėn me penallti, ja festa!
 
 
FOTOGALERI
Me sytė te dekolteja e Kim Kardashian
 
 
FOTOGALERI
Vajza i dėrgon babait gabimisht selfie nudo nė celular
 
 
FOTOGALERI
Brazil 2014, ndeshja Holandė-Argjentinė
 
 
FOTOGALERI
Conchita modele, pjesė e sfilatės sė Jean Paul Gaultier nė Paris
 
 
FOTOGALERI
Pėrgjigje me set fotografish, Basha: Njė kujtesė e vogėl pėr ndonjė “harraq” me dashje
 
 
FOTOGALERI
Rama set fotosh nė “FB”: Kryeministria si ishte dhe si ėshtė
 
 
FOTOGALERI
Vildane Zeneri provokuese dhe kur fryn era
 
 
FOTOGALERI
Rihanna ekspozon gjoksin
 
 
FOTOGALERI
Izrael, raketa sipėr kokės, ēifti braktis dasmėn
 
 
FOTOGALERI
Brazili shokohet pas humbjes me Gjermanisė, plasin aktet vandale nė qytete
 
 
FOTOGALERI
Ashley Roberts shfaqet topless ne Ibiza
 
 
FOTOGALERI
Zyrtarisht ėshtė UFO, Kili publikon fotot
 
 
FOTOGALERI
Prokuroria shfaq nė njė monitor tė vogėl pamje nga vrasja e Komisar Lamaj
 
 
FOTOGALERI
Golat e Gjermanisė, nė internet shpėrthen humori e fantazia
 
 
FOTOGALERI
Katie Holmes topless nė “Glamour”