BalkanWeb.TV Foto Forum Horoskopi Moti Gatimi Kontakt
ARTIKUJ TEK
Kulturė
22 Qershor 2011 - 16:37 | LAJME
TRANSLATE
 
Sarandë, fëmijët nga Patosi triumfojnë në koncertin ‘Vendlindja ime, shtëpia ime’
Sarandë, fëmijët nga Patosi triumfojnë në koncertin ‘Vendlindja ime, shtëpia ime’SARANDË- Grupi i fëmijëve nga Patosi fituan çmimin e parë për pikturën më të mirë në konkursin e dytë kombëtar ‘Vendlindja ime, shtëpia ime’, që u zhvillua për tre ditë me radhë në qytezën e Ksamilit, rreth 10 km larg Sarandës.

‘Ndryshe nga viti i kaluar, sivjet numri i grupeve të fëmijëve që morën pjesë në konkursin Vendlindja ime, shtëpia ime, ishte tepër i lartë’,- koordinatorja e konkursit, Loreta Roshi .

‘Nga dhjetë grupe që konkuruan një vit më parë, sivjet u paraqitën mbi 20 grupe fëmijësh’,- nënvizoi Roshi, duke shtuar se konkurentët përfaqësonin qytete të ndryshme të vendit, si Himarë, Vlorë, Gjirokastër, Tiranë, Fier, Librazhd, Sarandë, Ballsh, Delvinë, Kamëz, Frakull, Xarrë, Ksamil etj.

‘Gjatë aktivitetit treditorë fëmijët ndërtuan mes tyre miqësi të reja, duke garuar me njohuritë e marra përgjatë vitit shkollor dhe duke shijuar bukuritë turistike të jugut të vendit’,- shton Roshi.

Sipas tij, juria e ngritur nga vetë fëmijët me drejtues artistin, Shkëlqim Mecaj vlerësuan me çmim të parë fëmijët nga Patosi, me çmim të dytë Gjirokastrën, ndërsa me çmim të tretë Tiranën.

‘Organizimi i konkursit për herë të dytë në bregdetin Jonian synon të vendosë një traditë, si dhe të gjallërojë turizmin kulturor për fëmijët’,- shprehet Roshi.

Konkursi u mbështet edhe nga firma ndërtuese “AEGEK”, si dhe nga sipërmarrës privatë, që ushtrojnë aktivitetin e tyre në qytetin bregdetar.
(e.m/ATA/BalkanWeb)


 
    Kthehu Dėrgo Printo Home
Komento
       Shqiperia
22 Gusht 2014
Jep dorėheqje kreu i Postės Shqiptare, Ardit Ēela, emėrohet Majlind Lazimi
Kreu i Postės Shqiptare ka dhėnė sot dorėheqje dhe nė vend tė. Mėsohet se Ardit Ēela ėshtė tėrhequr nga posti, vendin e tė cilit e ka zėnė Majlind Lazimi, ndėrsa vendimi i tij ėshtė miratuar nga Ministra e Ekonomisė.
KOMENTO (1)
       Kosova
22 Gusht 2014
Kosovė, Kushtetuesja anulon zgjedhjen e Isa Mustafės si kryetar i Kuvendit
Gjykata Kushtetuese e Kosovės ka hedhur poshtė kėrkesėn pėr drejtimin e postit tė kryetarit tė Kuvendit nga ana e Isa Mustafės. Ditėn e sotme, Kushtetuesja i ka dhėnė tė drejt kėrkesės sė Partisė Demokratike tė Kosovės.
KOMENTO
       Rajoni
22 Gusht 2014
Greqi, zbulohet një varr madhështor, ndërtuar 300 vjet para Krishtit
Vazhdojnë gërmimet arkeologjike në tumbën Kasta në Amfipolis, ku orët e fundit u gjetën dy sfinksa në hyrje të tij, por pa koka, të cilat janë shkëputur nga trupat për arsye të ndryshme, në mijëvjeçarët e kaluar.
KOMENTO (1)
       Bota
22 Gusht 2014
Britanikja dëshiron të presë koka amerikanësh në emër të xhihadit
Ka shokuar mbarë opinionin ndërkombëtar me deklaratën e saj, ku shprehu dëshirën të vrasë amerikanë dhe britanikë në emër të xhihadit. 22 vjeçarja britanike Khadijah Dare, e lindur në Londër, e martuar me shtetasin suedez Abu Bekri, deklaroi një ditë pas ekzekutimit të gazetarit amerikan nga militantët e ISIS
{5:20348}

KOMENTO (4)
       Sport
22 Gusht 2014
Martinez zėvendėsues i Balotellit te Milani?!
Sulmuesi i Portos, Jackson Martinez, ėshtė shndėrruar nė cakun kryesor tė Milanit pėr tė zėvendėsuar Mario Balotellin. Problematiku Balotelli ėshtė nė rrugė pėr t’iu bashkuar Liverpoolit, duke lėnė Rossonerėt pa opsione nė sulm.

KOMENTO
       Kulture
22 Gusht 2014
"Gay ride" i homoseksualëve shqiptarë në Sarajevë
Në CINEMA CITY multipleks të Sarajevës u projektua një film mbi përpjekjet, luftën e homoseksualëve dhe lesbikeve në Shqipëri. Në hollin pop dhe plot ngjyra kishte një turmë të madhe njerëzish
KOMENTO
       Metropol
22 Gusht 2014
Berisha i lumtur mes dasmorėve nė plazh, nusja pozon me 2 gishta lart
Ish-kryeministri, Sali Berisha ka ndarė me miqtė nė Facebook, momente nga shėtitja buzė detit nė Gjirin e Lalzit. I veshur sportiv Berisha pozon mė dasmorė qė i ka ndeshur rastėsisht nė kėtė shėtitje tė tij, ku vihet re dhe njė nuse me dy gishtat lart
KOMENTO
       Teknologji
22 Gusht 2014
9 mënyrat më të mira natyrore për të përmirësuar strijat
Të gjithë e dimë se si duken strijat, por çfarë janë në të vërtetë ato? Strijat formohen kur lëkura zgjerohet shumë shpejt, në raste të tilla si shtim peshe në kohë të shkurtër, shtatzëni ose rritje e gjirit.
KOMENTO
      
 
 
  TV | News24 - Live
 
   
   
   
   
   
 
 
   
   
  Radio | Rash - Live
 
  toolbar  
   
   
 
SONDAZH
 
 
Nensondazh
 
   
 
 
BALKANWEB.TV
Presidenti kthen Reformėn Territoriale nė Kuvend: E vonuar dhe aspak transparente
 
 
BALKANWEB.TV
Kulmon pelegrinazhi nė Malin e Tomorrit, Nishani: Bashkėjetesa fetare, visar i ēmuar pėr brezat
 
 
BALKANWEB.TV
“Ice Bucket Challenge”, Meta i pari politikan, qė pranon sfidėn me akull, nominon Berishėn
 
 
BALKANWEB.TV
Britanikja dėshiron tė vrasė amerikanė nė emėr tė xhihadit
 
 
BALKANWEB.TV
Nicki Minaj, videoklipi i kėngės,“Anaconda”, si film porno
 
 
BALKANWEB.TV
Obama Time-Lapse, ja si ka ndryshuar nė 5 vite presidenti!
 
 
BALKANWEB.TV
“Ice Bucket Challenge”, Marco Materazzi thėrret Zinedien Zidane
 
 
BALKANWEB.TV
Rama: BSH e pavarur, t'i kėrkoj dorėheqjen Fullanit, njėsoj si t'ia kėrkoja Presidentit
 
 
BALKANWEB.TV
Thellohet deficiti i skemės sė pensioneve, 78 mld lekė nga buxheti
 
 
BALKANWEB.TV
PD: Tė gjithė i njohin faktet e inkriminimit tė Parlamentit, vetėm Rama hesht
 
 
BALKANWEB.TV
Skandali nė Sarandė, Rama: Edhe Noka e Topalli ndėrhynin pėr punėsim
 
 
BALKANWEB.TV
Kėrkon seks, pyet 8 meshkuj, vetėm njėri e refuzon. Ja arsyeja!
 
 
BALKANWEB.TV
Ice Bucket Challenge, Emina Cunmulaj nominon Sali Berishėn
 
 
BALKANWEB.TV
E rrallė, njė grua nga Vlora: Mė ėshtė helmuar shtėpia nga boja qė e leva
 
 
BALKANWEB.TV
Nipi i Ardian Bitrajt, i dyshuari i tretė pėr vjedhjen nė BSH
 
 
 
 
FOTOGALERI
Nusja me dy gishta pozon me Sali Berishėn
 
 
FOTOGALERI
Greqi, zbulohet njė varr madhėshtor, ndėrtuar 300 vjet para Krishtit
 
 
FOTOGALERI
Shokon 22-vjeēarja, dėshiron tė vrasė amerikanė dhe britanik nė emėr tė xhihadit
 
 
FOTOGALERI
Kaliforni, miliarda krijesa misterioze pushtojnė plazhin
 
 
FOTOGALERI
E paparė! E dashura e tėrheq zvarrė se ai nuk lėshon iPhone-n nga dora
 
 
FOTOGALERI
Ēiftet e njohur gjatė xhirimeve
 
 
FOTOGALERI
iPhone 6 del mė 9 shtator, ja fotot!
 
 
FOTOGALERI
Monika Kryemadhi solidarizohet me personat qė vuajnė nga ALS
 
 
FOTOGALERI
Shkodėr, asgjėsohen 35 mijė rrėnjė kanabis, banorėt pėrgjigjen mė armė
 
 
FOTOGALERI
Serena Williams luan tenis me taka!
 
 
FOTOGALERI
Ēiftet, kur ai ėshtė shumė herė mė i bukur se ajo...
 
 
FOTOGALERI
‘Behlul’ marrėzisht i dashuruar, pushime nė Greqi
 
 
FOTOGALERI
Shtėpia e ėndrrave tuaja!
 
 
FOTOGALERI
Modelja shqiptare, qė po “ēmend” Gjermaninė
 
 
FOTOGALERI
Fytyrat e femrave kur marrin njė propozim pėr martesė
 
 
FOTOGALERI
Kate Holmes sensuele nė kopertinėn e De Jour
 
 
FOTOGALERI
Mariah Carey dhe Nick Cannon drejt divorcit
 
 
FOTOGALERI
VIP, veshjet mė tė shpifura tė viteve ’90