Mbledhja e qeverisė ‘Rama’: Reforma rrėnjėsore, integritet, transparencė- FOTO

Refresh Kthehu

Mbledhja e qeverisė ‘Rama’: Reforma rrėnjėsore, integritet, transparencė- FOTO

21 Gusht 2013 - 23:00

Mbledhja e qeverisė ‘Rama’: Reforma rrėnjėsore, integritet, transparencė- FOTOTIRANE- Kryeministri i zgjedhur, Edi Rama mblodhi sot pėr herė tė parė nė Vlorė, nė qytetin ku edhe u zgjodh deputet, tė propozuarit e mazhorancės sė re qeverisėse pėr kabinetin qeveritar.

“Vlorė, takim dy ditor i qeverisė sė rė. Reforma rrėnjėsore, shpirt skuadre, qytetari europiane nė komunikim. Kurajo integritet transparencė”, njoftoi sot Rama nė Twitter.

Takimi me ministrat e rinj nisi rreth ores 15:00 tek hotel 'New York', njė ambient privat ky pranė zonės sė "Ujit tė Ftohtė".  Ministrat e propozuar nga LSI pohuan gjithashtu se do ishin nė kėtė takim tė parė me kryeministrin e zgjedhur Rama.

Programi qeverisės i tė majtės, vendosja e piketave tė drejtimit tė vendit, kontributi i ēdo ministri dhe i ēdo dikasteri, por edhe ēėshtje tė brendshme tė koalicionit qeverisės, bashkėpunimit dhe koordinimit tė partive nė qeverinė Rama, mėsohen se do jenė nė qendėr tė takimit, qė do tė zgjasė dy ditė.
rama ne vlore
Nga takimi, me dyer tė mbyllur pėr mediat, pritet tė mėsohen edhe detyrat e para tė qeverisjes Rama, njė nga tė cilat, siē ėshtė pohuar tashmė, “vėnia nėn kontroll e territorit nga ndėrtimet pa leje”, pritet tė detajohet nė kėtė takim tė parė tė kabinetit tė ri qeveritar, tė drejtuar nga Edi Rama.

PĖRFUNDON MBLEDHJA E QEVERISĖ ‘RAMA’ PA DEKLARATA
Ora 22:30
Pėrfundon mbledhja e qeverise se re nė Vlorė drejtuar nga kryeministri i zgjedhur Edi Rama. 
Mbledhja ka vijuar me dyer tė mbyllura pėr rreth 4 orė, ndėrkohė qė pas pėrfundimit tė saj nuk ka pasur asnjė deklaratė nga ana e pjesėmarrėsve. 

Kryeministri i zgjedhur, Edi Rama mblodhi sot pėr herė tė parė nė Vlorė, nė qytetin ku edhe u zgjodh deputet, kabinetin e ri qeveritar. Takimi me ministrat e rinj nisi rreth orės 15:00 tek hotel 'New York', pranė zonės sė "Ujit tė Ftohtė. 

"Sapo mbaruam! Nje dite e gjate pune qe iku si nje minute permes diskutimesh plot ide te reje dhe shume energji pozitive. Neser vazhdojme", shkruajti Rama ne rrjetin social "Twitter" pas mbledhjes.

Mbledhja pritet tė vijojė sėrish nesėr. 
rama
PĖRFUNDON PJESA E PARĖ E MBLEDHJES: RAMA: MBRESA POZITIVE
Ora 18:30
Pjesa e parė e mbledhjes se qeverisė sė re “Rama” pėrfundoi rreth orės 18:30.

Kryeministri i Zgjedhur Edi Rama ka shprehur mbresat e tij pozitive pėr mbledhjen nė njė postim nė rrjetin social ‘Twitter”, teksa ka bėrė publike se u paraqiten planet e ministrave pėr qeverisjen e re.

“Shume i mbresuar pozitivisht nga puna pėrgatitore, paraqitja e planeve te ministrave dhe diskutimi i ideve ne grup”, shkruan Rama. 

Kjo ėshtė hera e parė qė z. Rama pati pėrballė tė gjithė ministrat e emėruar prej tij mė 31 korrik, pa marrė ende zyrtarisht mandatin.
(d.b/m.a/e.m/BalkanWeb)

Komento


Dėrguar nga 123, tr mė 22-08-2013 nė 10:15
po sikur do na ndalnit rrenimin? E niset dke ndhmu ata qe kane ndertesa pa leje dhe keta jane lobi greko amerkian qe ka hotel ne |Vlore? Ndihmoje se shanit Berishen per lobimet me USA qe i kishte transparenete juve po i subvenciononi hotelet!!!Gjithe Tirona e di kush esht Rama...
Zhgarravina

Dėrguar nga Fleks mė 22-08-2013 nė 09:47
Po Ardi perseritet historia e ja se si:

5 vjet para ngritjes se flamurit ne Vlore dhe krijimit te Qeverise se Vlores,pra me 1907 i Qemali nenshkroi me Teodoqis te Greqise traktatin e fshehte:

Greqia do njihte Qeverin e Vlores(jo pavaresine e Shqiperise)me kusht qe Cameria ti mbetej Greqise
Shih dokumentat origjinale ne akiven e Vjenes e per informacon paraparak lexo:Austriaket mbeshteten Ismail Beun te ngrinte flamurin-nga Eleni Kocaqi

Kur Esat Toptani ne anen tjeter me lufte te dha Shkodren

Dėrguar nga Ardi mė 22-08-2013 nė 08:43
Kjo e Rames i bie te jete qeveria e Vlores, pra e Ismail Qemalit. Ndersa kjo e Berishes ne Tirane te jete qeveria e Esat Pashe Toptanit. si perseritet historia e?

Dėrguar nga Vlonjati, Vlore mė 22-08-2013 nė 06:44
Qeveri Horrash. Mos harroni rrobet e banjos.

Dėrguar nga Shqiptari mė 21-08-2013 nė 22:52
@fleksi -laraska siē duket ty te kane shijuar shqipkarat ne tirane aq shume se e ke te veshtire te ndahesh? Por nje ngushellim ta jap se edhe ne veri ka plot me bollek ka kush ta liron aren edhe atje. Sa per ato emra o laraske qe komentojn ketu i pe me 23 qershor se sa persona ishin!! Edhe 10 dite pastaj kallamoqin te dora dhe do e ferkosh per shume vite me radhe!

Dėrguar nga KASTRIOT, TIRANA mė 21-08-2013 nė 21:59
TI SHQIPKARI KE TE DREJTE TE GEZOHESH SE MBAS 10 DITESH E KE ..... FALAS.

Dėrguar nga Jani mė 21-08-2013 nė 21:23
Socialistat aka komunist shajne komunistat!!!!!
Bote e trazuar.
Hajduti shan hajdutin.
Komunisti komunistin.
m...m.....
Shume shpejt erdhi kjo kohe.
Barba Jani nuk mendonte se do e harrinte.
Komunistat mbledhje ne ambjente private!!!!
Po, po, po, po....
Jeni komunista a cfare m.....jeni?
Si ore lejoni pronen private!!!!

Dėrguar nga Fleks mė 21-08-2013 nė 20:56
Flaka=Labi Vlore=Shqiptari e qindra emra te tjere qe ndron ne dite

Je ti komunisti Mutant i vicihyrit e mocalar vicihyri

Meso si funksionon shteti e si zgjidhet kryeministri i nje shteti sipas ligjeve kushtetutes se shtetit shqiptar

Edi nuk eshte kryeministri i zgjedhur i Shqiperise

Ai eshte vetem kryetar i partise socialiste qe bashke me Ilirin e levizjes socialiste kane fituar zgjedhjet (ashtu si i fituan)per te cilen do te krijojne qeverine e do te zgjedhin kryeministrin

Kur te zgjidhet.

Dėrguar nga Rumpalle mė 21-08-2013 nė 20:27
Ja me ne fusnd doli dhe Shqpria gay,na dili me dy baballare njekohesisht.
Kryeminister qe ben mbledhje ne hotel e kryeminister qe ben mbldhje qeverie ne kryeministri
Rrumpalle e vertete,po ne Shkoder nga ka origjinen nuk do beje mbledhje ne ndonje hotel te Shkodres

Dėrguar nga luiz, Shkodra mė 21-08-2013 nė 20:01
Ne nje are ne nje lendine do dali fleksi te kullose bagetine! Keshtu behet karrier se edhe saliu ne fillim te karrieres ēoban ka qene, prandaj fillimin e ke te mbar njeher per njeher.
 Vazhdimi komenteve: 1   2   3