Shkarkohet Arjan Muēa, drejtoi operacionin pėr arrestimin e Dritan Dajtit

Refresh Kthehu

Shkarkohet Arjan Muēa, drejtoi operacionin pėr arrestimin e Dritan Dajtit

11 Tetor 2013 - 18:48

Shkarkohet Arjan Muēa, drejtoi operacionin pėr arrestimin e Dritan DajtitTIRANE – Shkarkohet nga detyra Drejtori i Mbrojtjes sė Dėshmitarėve, Arjan Muēa. Shkarkimi i tij ėshtė firmosur nga Drejtori i Pėrgjithshėm i Policisė, Artan Didi. Mėsohet se Muēa ėshtė emėruar specialist i Mėsimdhėnies nė Akademinė e Policisė.

Arjan Muēa ishte drejtuesi i njėsisė operacionale gjatė arrestimit tė Dritan Dajtit nė 7 gusht 2009 nė Durrės, ku u ekzekutuan katėr oficerė policie.

Arjan Muēa prej disa seancash ėshtė bėrė objekt akuzash tė rėnda nga Dritan Dajti. I dyshuari kryesor pėr masakrėn e Durrėsit, e ka akuzuar Muēėn pėr nxjerrjen e armėve pa dokumente nga magazinat e Policisė sė Shtetit dhe pėrdorimin e tyre nė aksionin pėr arrestimin e tij. Dritan Dajti e ka akuzuar Muēėn edhe si ideator tė vrasjes sė Sekretarit tė Pėrgjithshėm tė Komunitetit Mysliman Shqiptar, Sali Tivari.

Nė pėrgjigje tė akuzave tė Dajtit, Arjan Muēa deklaroi pak kohė mė parė: “Nuk mė interesojnė akuzat qė bėn Dritan Dajti. Ai ėshtė vetė i akuzuar dhe tė thotė ē’tė dojė. E vetmja gjė pėr tė cilėn mė vjen keq, janė shqetėsimet qė mė krijohen nė familje”.

(er.nu/BalkanWeb)

Komento


Dėrguar nga shkarkim jo ne kohe, toronto mė 12-10-2013 nė 02:16
Me duket se ky lloj shkarkimi i ketij funksionari eshte jo ne kohen e durur. Per ato qe e kane ndjekur ecueshmerine e ketij individi ne detyre mund te jete e drejte, per ne qe e shohim ceshtjen lidhur me kriminelin Dajti quhet e panevojshme ne rrethanat e tanishme. Pazotesi ne pune apo larje hesapesh, pazaresh?

Dėrguar nga Tironsi, Tirone mė 11-10-2013 nė 23:26
Nuk cohet oficeri policise mish per top...
Nje kryekomisar policie humbi jeten ne fillim te vitit se nuk e perkrahen eproret por e shkarkuan njesoj si ne kete rast.
Mos i tradhetoni oficeret e policise se ndoshta nje dite do ta pesoni edhe ju...
Respekte per cdo kend qe punon me perkushtim per kete vend...

Dėrguar nga Abedini, Tirane mė 11-10-2013 nė 23:18
Ata qe zgjodhen profesionin e policit per te ushqyer familjen po marrin persiper hasmerite e kriminelave qe tashme drejtojne policine shqiptare. Te jape llogari artan didi per pronaret e shkodra betonit sepse keta te fundit i dhane rroge per 3 vjet si shperblim per fshehjen e vellait te tyre i cili vrau 5 veta te taverna oalba. Drejtues si artan didi, hysni burgaj e shume te tjere e zgjodhen policine si profesion per tu bere milionere

Dėrguar nga bona tropoje, tropoje mė 11-10-2013 nė 23:17
Arian Muca do japi me siguri : SEKSOLOGJI pasi nuk ka lene vartese(police) pa shkuar me te..rrefimin po e lej me kaq mos te kaloj per emra te pervetshem..
KUJDES: Studente dhe petagoge ne akademi ARIANI ERDHI

Dėrguar nga SKRAPALLIU mė 11-10-2013 nė 22:24
PUSHTETI TANI ESHTE NE DUAR TE SIGURTA BRE SHOKE ..ESHTE NE DOREN E MALOKEVE TE SKRAPARIT PERMETIT TEPELENES, NJEREZIT ME TE LIQ QE MBAN KJO TOKE

Dėrguar nga lenci, tirane mė 11-10-2013 nė 22:23
po dritan dajti esht epjesetar i bandes se shullazit dhe saimir tahiri ishte ushtar i kesaj bande gjithashtu. Tani te gjithe policet qe kane ndaluar shullazin apo anetaret e bandes se shullazit jane pushuan nga puna ne polici.

Dėrguar nga lulja ne pranvere, shkoder mė 11-10-2013 nė 21:38
Pse tani e muaret vesh ju debilat e Saliut.Boll hengren analfabetet dhe injorantet Te me falin nuk e kam per gjithe zonen e veriut por vetem per ata injorante qe Saliu punesoj ne punet me shume pergjegjesi.

Dėrguar nga It's not ok, Perendim mė 11-10-2013 nė 20:53
@ok
4 police u vrane nga dekonspirimi I aksionit jo nga faji I Artanit (nqs e ke ndjekur historine)
Gjyqi zvarritet se Ilir Meta eshte dhe ka qene ne pushtet

Dėrguar nga Nico, London mė 11-10-2013 nė 20:34
Dajti keshilltar I Rames per rendin dhe sigurine!!!

Dėrguar nga ok mė 11-10-2013 nė 20:30
Me vje me qesh me keto komentet e salushave.ore arrestimi ka 4 vjet qe u ka bo..mbaroi ajo pune.gjykata e saliut ka 4 vjet qe nuk jep verdikt..ca arrestimi ishte ky , vriten 4 polic prej paaftesise se kordininit te policise.policia duhet te pastrohet nga te paaftit...
 Vazhdimi komenteve: 1   2   3