BalkanWeb.TV Foto Forum Horoskopi Moti Gatimi Kontakt
ARTIKUJ TEK
Shqiperi
18 Maj 2011 - 21:29 | LAJME
TRANSLATE
 
Basha: Procesi nuk ka pėrfunduar ende, tė numėrohet cdo votė
Basha: Procesi nuk ka pėrfunduar ende, tė numėrohet cdo votėTIRANĖ- Unė do pranoj rezultatin e zgjedhjeve, por mė parė duhet tė dėgjohet zėri i cdo qytetari, ka qėnė deklarata e kandidatit tė PD, pėr kreun e bashkisė sė Tiranės, Lulzim Basha.

Duke bėrė thirje pėr qetėsi nė respekt tė transparencės kandidati demokrat ka akuzuar rivalin e tij socialist Edi Rama se ka vendosur tė mos respektojė kėtė proces.

‘Pėrgjatė kėtij procesi unė kam pėrcjellė njė mesazh tė qartė se vota juaj do numėrojė dhe zėri juaj do tė dėgjohet, unė e di se tė gjithė qytetarėt presin rezultatin final , por tė gjithė duhet tė presin me qetėsi. Dua tė pėrgėzoj transparencėn qė qė ka vijuar kėtė proces dhe tranparencėn e votave tė hedhura gabim. Ne nuk e dimė rezultatin final por gjuha provokuese ėshtė e pavėnd. Ndėrkombėtarėt kanė bėrė tė qartė se ku proces pėrmban shum hallka dhe mund ankimojė vendimet”,- deklaroi Basha.

Ndėrkohė qė Basha u shpreh se revolta e vetme ėshtė ajo kundra demokracisė ndėrkohė qė ka bėrė thirrje se qytetarėt tė zgjedhim midis dy rrugėve midis asaj ku do mund tė dėgjohet zėri i qytetarėve apo rrugėn e dhunės.

“Cdo pėrpjekjet qė ky zė tė mos dėgjohet bėn pėrpjekje pėr ti mohuar qytetarėve demokracinė. Numėrimi i cdo vote ėshtė i ligjshėm. Rama do tė mohojė numėrimin e kėtyre votave. Ėshtė fare e thjeshtė deri tani votat nuk janė vlerėsuar dhe numėruar akoma, as zėrtat e tyre. Revolta e vetme ėshtė ajo kundėr demokracisė dhe tė bėjė gjithcka qė zėrat tė mos dėgjohen. A do lejmė qė tė numėrojmė cdo votė apo ti mbysim zėrat nė tė errėsirė, do tė dėgjojmė zėrin e qytetarėve apo tė nisim dhunėn politike”,- nėnvizoi Basha.

Kandidati demokrat pėr Tiranėn deklaroi se do tė pranonte cdo rezultat, por nė pėrfundim tė tė gjithė procesit qė sipas tij ende nuk ka pėrfunduar, ndėrkohė qė ka bėrė theksuar faktin qė do jetė vota e qytetarėve qė do tė vendosė kush do tė jetė kreu i ri i bashkisė sė Tiranės.

“Unė kam thenė se nė pėrfundim do tė pranoj rezultatin, por procesi ende nuk ka pėrfunduar. Ti lemė qytetarėt tė vendosin kush do jetė kryebashkiaku. Zgjedhja ime ėshtė qė ti lemė qytetarėt tė vendosin, tė numrohet cdo votė dhe tė dėgjohet zėri i cdo qytetetari”,- pėrfundoi Basha.
(e.m/BalkanWeb)
Lidhje te tjera
    Kthehu Dėrgo Printo Home
Komento

Dėrguar nga qytetar, oxford, England mė 19-05-2011 nė 13:55
Njerez qetesohuni, mos u beni sikur jeni presidenta dhe i dini gjithcka, padyshim dicka ka shkuar keq tek votimet, qofte PD ose PS qe jane perpjekur te beje dicka qe te fitoje me te hile, ky numerim eshte mire te behet qe neser mos te kemi prap rremuj nga anet e partive, numerimet jane duke u bere ne mes te gjithve.... qetesohuni

Dėrguar nga turpi i bashes, tirane mė 19-05-2011 nė 10:55
turp basha harram qumshti i nenes do te mallkosh veten per kete qe po ben.Harram vota qe te dhashe po shkateron pd dhe SHqiperine.prano me nder humbjen te konsideroja kryeministrin e ardhshem te shqiperise turp turp turp

Dėrguar nga mario, Angli mė 19-05-2011 nė 10:04
PROTESTA NE RRUGE, dhe zgjedhje te parakohshme dhe kush do qe ta mare pastaj. te gjykohet Berisha Ristani e Meta qe po harrohet ne kete zhurem

Dėrguar nga BESI mė 19-05-2011 nė 01:44
TE NUMEROHET AJO. E SAT EME O KRIMINEL I FELLIQUR

Dėrguar nga kosovari, kosovari mė 18-05-2011 nė 23:04
un kam thane se kumunisti ne SHQIPRI ka qen edhe dote mbetet ma mire mu ngjalle edhe ni here agja ENVER se aje ju ba njerze se shume popelle te keqe kishe pase mbernda trojeve shqiptare

Dėrguar nga ada, Skrapar mė 18-05-2011 nė 22:29
Hajdut

Dėrguar nga ada, Skrapar mė 18-05-2011 nė 22:29
Hajdut
       Shqiperia
31 Gusht 2014
PD: Krerėt e policisė pranojnė dėshtimin, pėrgėnjeshtrojnė propagandėn e Ramės
Partia Demokratike ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se e ka kthyer policinė nė mjet propagande. Nė njė deklaratė pėr mediat deputeti i PD-sė Gent Strazimiri u shpreh se policia ėshtė shndėrruar nė njė strukturė partiake dhe merr urdhra politik
KOMENTO
       Kosova
30 Gusht 2014
Grabovci: Kryeparlamentari dhe Qeveria i takojnë PDK-së
Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Adem Grabovci e ka demantua lajmin që disa portale kanë shkruar se PDK heqë dorë nga pozita e kryetarit të Kuvendit. 
KOMENTO (3)
       Rajoni
31 Gusht 2014
“Kathimerini”: Anastas nė qendėr tė sulmeve, qėllimi tė ēekuilibrohet harmonia fetare
“Kush e sulmon Anastasin?” ky ėshtė titulli i njė shkrimi botuar nė gazetėn e njohur greke Kathimerini, ku ndėr tė tjera thuhet se “Kryepeshkopi Anastas ėshtė nė qendėr tė luftes sė qarqeve ekstreme nacionaliste dhe islamike, qė ndihmohen nga shėrbimet sekrete nė Shqipėri”. Qėllimi sipas gazetės, ėshtė “ēekuilibrimi i harmonisė dhe bashkėjetesės fetare, me tė cilėn Shqipėria mburret sot nė Evropė”
KOMENTO
       Bota
31 Gusht 2014
SHBA dërgon ndihma në Amerli, qytetin e rrethuar nga ISIS
SHBA-ja ka dërguar avionë me ndihma në qytetin e rrethuar të Irakut, në Amerli, ka bërë të ditur Pentagoni. Avionë nga Britania e Madhe, Australia dhe Fraca i janë bashkuar SHBA-së për të ndihmuar në operacionin humanitar në qytetin e lartpërmendur
KOMENTO
       Sport
31 Gusht 2014
De Biazi zbulon prurjet e reja, vijnë Shala e Xhaka
Trajneri i kombëtares shqiptare, Xhani De Biazi, ka publikuar listën e 24 lojtarëve për ndeshjen e parë kualifikuese në Grupin I të "Euro 2016", ndaj Portugalisë.
KOMENTO
       Kulture
30 Gusht 2014
Ndėrron jetė nė moshėn 94-vjeēare akademiku e gjuhėtari Shaban Demiraj
Ka ndėrruar jetė sot nė moshėn 94-vjeēare, akademiku i nderuar Shaban Demiraj. Profesor Shaban Demiraj ishte njė nga albanologėt mė tė shquar nė vend, i cili ka shtruar vepra nė shqip dhe gjuhė tė huaj.
Ndarja nga jeta e Shaban Demirajt, Rama: Iku njė tjetėr punėtor i madh i mendjes

KOMENTO (4)
       Metropol
31 Gusht 2014
Veprat flasin mė shumė sesa fjalėt...
Veprat flasin mė shumė sesa fjalėt, pėr tė cilat femrat janė mjeshtre. Por pėr meshkujt njė gjest i bukur, qoftė edhe i vogėl, mban njė vlerė shumė mė tė rėndėsishme sesa njė apo shumė “tė dua”
KOMENTO
       Teknologji
31 Gusht 2014
iPhone 6 do të kushtojë mbi 750 euro
Për një kohë të gjatë tashmë thuhet se Apple është duke punuar në dy versione të reja të iPhone 6, modele të cilat do të dallohen lehtë nga paraardhësit e tyre për shkak të ekranit më të madh.
KOMENTO
      
 
 
  TV | News24 - Live
 
   
   
   
   
 
 
   
   
  Radio | Rash - Live
 
  toolbar  
   
   
 
SONDAZH
 
 
Nensondazh
 
   
 
 
BALKANWEB.TV
Rriten pensionet pėr policėt, 2345 vetė pėrfitojnė pension maksimal
 
 
BALKANWEB.TV
De Biazi zbulon prurjet e reja, vijnė Shala e Xhaka
 
 
BALKANWEB.TV
Florida, peshkaqeni shumė pranė bregut, panik mes plazhistėve
 
 
BALKANWEB.TV
Noka: Rama hesht pėr ēdo rast inkriminimi, reagoi vetėm pėr njeriun e Metės
 
 
BALKANWEB.TV
Njihuni me Pitbullin qe adhuron flluskat e sapunit
 
 
BALKANWEB.TV
John Kerry:Kėrcėnimi i ISIS kėrkon njė Koalicion Global
 
 
BALKANWEB.TV
Vizita e Papės, INUK aksion nė sheshin ‘Nėnė Tereza’, prishen 9 ndėrtime
 
 
BALKANWEB.TV
Puke, fshati Sapac pa infrastrukturė, familjet pa rrugė dhe shėrbim shėndetėsor
 
 
BALKANWEB.TV
Ky ėshtė qytet! Tė gjithė punojnė, rroga 1200 euro, qiraja 15 euro
 
 
BALKANWEB.TV
Gjyshja 97 vjecare qė kercen si nje balerine
 
 
BALKANWEB.TV
Bota ne nje minute, fotot top te dites
 
 
BALKANWEB.TV
Komisionet kuvendore rrėzojne 5 dekretet e Nishanit: Presidenti tė mos tallet
 
 
BALKANWEB.TV
Tepelenė, 26-vjecarja dhunohet nga xhaxhai i burrit, tenton t’i marrė fėmijėn
 
 
BALKANWEB.TV
PD: Rama bėn kontrollor nė Rinas korrierin e parave tė pista
 
 
BALKANWEB.TV
Moti per sot 29 gusht
 
 
 
 
FOTOGALERI
Luana Vjollca me look tė ri
 
 
FOTOGALERI
Kinė, i dehuri ngec nė kabinėn e bankomatit
 
 
FOTOGALERI
Perimet qe do u vinte keq ti hanit
 
 
FOTOGALERI
Berisha i veshur sport, ‘selfie’ me tė rinj
 
 
FOTOGALERI
Muntari dhe Lamborxhini, financat ndalojne futbollistin
 
 
FOTOGALERI
Krevat? Po, madje me patate tė skuqura!
 
 
FOTOGALERI
Afganistan, femra nė bicikletė pėr emancipimin
 
 
FOTOGALERI
Kur mbetjet e riciklueshme bėhen vepra arti, tė gjitha idetė nė web
 
 
FOTOGALERI
Dafina Zeqiri, nudo nė Twitter
 
 
FOTOGALERI
Yahoo Travel pėr bregdetin: Shqipėria njė Kroaci e re? Ndjekėsit: Mė e bukur!
 
 
FOTOGALERI
Shtėpia e ėndrrave? Rihanna mund te blejė kėtė apartament luksoz per 18 milion $
 
 
FOTOGALERI
Eli Fara: Nje vere e ēmenduar kalohet vetėm me miq
 
 
FOTOGALERI
Ky ėshtė qytet! Tė gjithė punojnė, rroga 1200 euro, qiraja 15 euro
 
 
FOTOGALERI
Shperthimi spektakolar i Mount Tavurvur
 
 
FOTOGALERI
Zonja e Parė e Estonisė kapet mat me njė djalė tė ri
 
 
FOTOGALERI
Dalin nė dritė fotot e papublikuara mė parė, tė Adolf Hitlerit
 
 
FOTOGALERI
Imazhet satelitore, trupat ruse duke luftuar nė Ukrainė
 
 
FOTOGALERI
Rekordi i ri, Berisha: Notova 153 minuta